Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 20:55:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За разликата България - САЩ и ценностната система на двете нации!  (Прочетена 41874 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 10, 2007, 17:53:51 »

Да бе да. Американците - прости и ...
Незнам само как са най-богатата страна и управляват целия свят а? Май не са прости и глупи а!?
Най-големите ИНОВАТОРИ И ИКОНОМИСТИ.  good

Да обаче колко от тях са наистина американци и колко са полу-,четвърт- или цели европейци!Ако ще е чужбина то поне да е старата Европа
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #31 -: януари 10, 2007, 17:55:49 »

И двата клипа според са много сполучливи!Всичко си има плюсове и недостатъци!А ние всъщност сами решаваме дали ще сме патриоти и ще живеем в по нашенски уредената ни държава и ще придълажаваме да я доуреждаме или ще отидем в чужбина,завинаги чужденци с подреден живот и нормален доход!

Много си права, fiibi!
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 10, 2007, 18:44:51 »

Да бе да. Американците - прости и ...
Незнам само как са най-богатата страна и управляват целия свят а? Май не са прости и глупи а!?
Най-големите ИНОВАТОРИ И ИКОНОМИСТИ.  good

Да обаче колко от тях са наистина американци и колко са полу-,четвърт- или цели европейци!Ако ще е чужбина то поне да е старата Европа

Да така е, обаче социализацията на един човек и в какво общество живее е мн. важно.
Джон Атанасов ако се е родил и е израснал в България дали е щял да постигне нещо? Май не.
Образованието и ресурсите на една страна са мн. важни.
Америка е страната на неограничените възможости.
Европеиците може да се с по-голяма история, обаче това не прави живота по-добър.
Може много да спорим обаче ФАКТИТЕ са налице.
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #33 -: януари 10, 2007, 22:54:59 »

Да бе да. Американците - прости и ...
Незнам само как са най-богатата страна и управляват целия свят а? Май не са прости и глупи а!?
Най-големите ИНОВАТОРИ И ИКОНОМИСТИ.  good

@Malena Първо добре дошла!!!

На въпроса ти защо са най-богатата държава, отговорът е много прост. Защото те имат само една война на техния континент. Гражданската!!!
Кога са натрупали богатството си - По време на втората световна война.
Защо там са най-големите иноватори? Отново заради втората световна война. Подсети се за Хитлерчо и Йосиф Джугашвили как са обичали Евреите!!!! И по между другото най-големите открития за човечеството за станали в Европа. Парният Двигател !
Тук се сещам за едно изключение. Александър Греъм Бел!!!
За икономисти....  Това е така. Но като целият развит свят ти дължи маса пари, трябва да си Български политик за да не извлечеш максимална пределна печалба.
Истината за САЩ е че те са експлоататори. Експлоатират целият свят от Втората Световна война до ден днешен. За справка Китай. Но от тази цялата работа те ще си изпатят много зле. Empires may rise, Empires may fall.
« Последна редакция: януари 10, 2007, 23:14:48 от Oizo_Zoizo » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 10, 2007, 23:00:54 »

Цитат
Истината за САЩ е че те са експлоататори. Експлоатират целият свят от Втората Световна война до ден днешен. За справка Китай. Но от тази цялата работа те ще си изпатят много зле. Empires may rise, Empires may fall
Абсолютно да! good
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #35 -: януари 10, 2007, 23:10:21 »

И се сетих..... разликата в ценностните ни системи е следната :
Хамериканити от малки ги учат на следното правило " Отнасяй се с хората, така както искаш те да се отнасят с теб". А при нас ценностната ни система се характеризира със следната фраза " Я че си палнем къщата, оти да изгори на Вуте плевнята". Докато мислим така няма да се оправим.
« Последна редакция: януари 10, 2007, 23:16:26 от Oizo_Zoizo » Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #36 -: януари 11, 2007, 00:43:13 »


[/quote] Истината за САЩ е че те са експлоататори. Експлоатират целият свят от Втората Световна война до ден днешен. За справка Китай. Но от тази цялата работа те ще си изпатят много зле. Empires may rise, Empires may fall.
[/quote]

Ама точно това пък ме дразни мене, злобните подмятания по адрес на САЩ. Империалисти, експлоататори - ами да... какво да се очаква друго, голяма страна, пази си интересите. Който може го може. Ние като не можем, защо им завиждаме или ги плюем. Това е политика, а и не само - в микро и макро мащаб - в живота справедливостта не е навсякъде. Що се отнася за "изпатването", всеки път като чуя такава забележка и ме кара да си мисля, че който го казва, забравя, че в САЩ живеят много българи и това според мене е пряко злословие срещу втората им родина и срещу тях. 
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #37 -: януари 11, 2007, 08:49:15 »

@Silverarrow
Аз само отчитам факти, не ги плюя. Сама си написала
Цитат
Който може го може.
Погледнато реално по-голямата част от икономиката на САЩ е изнесена в чужбина. Което ще ги направи зависими от тези държави които изнасят стоката си в САЩ. Пример - Китай. Проучванията сочат че до 50 години Китай ще бъде най-голямата световна сила и ще диктува правилата на Глобалния пазар. А Щатите ще си изпатят точно от това нещо. Това са фактите.
Когато казах че ще си изпатят имах в предвид по-горните факти, а не да злословя по адрес на Българите в САЩ или за втората им родина. Макар че такова словосъчетание ми звучи като "Леко бременна", и "втори биологичен/а баща/майка".

« Последна редакция: януари 11, 2007, 08:51:51 от Oizo_Zoizo » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 11, 2007, 13:34:26 »

Булечка, извинявай. (за Овча Купел)
Аз обаче живея там също и затова го използвах  Blush

Няма проблем! Охооо, значи сме съседи!!! good Обади с екато си идваш д асе видим на по кафе, ако искаш, silverarrow  good girl_wink

Oizo_Zoizo това клипче за BG си е много вярно.
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #39 -: януари 11, 2007, 17:01:02 »

И понеже липсвах доста дълго време от любимия си форум и тема, която аз стартирах, ще си позволя само следния коментар: съгласна съм с Малена донякъде, обаче....

Ние, българите си имаме един израз: Бомба със закъснител! Това за мен е САЩ. Рано или късно ще опропастят спокойствието на Земята.

Помислете само: решили, че поради задаваща се петролна криза решили да намалят кубатурата на двигателите на любимите си американски коли. И какво направили? Направили автомобил (не помня марката) с двигател 2.0?!!!!!!??! При условие, че са започнали вече да консумират запасите, които съдържа Аляска и които те си ги пазеха наистина за резерва. А когато мое приятелче, което живее в Бостън, си купило кола с двигател 1.4.  Дизела бил евтин, но дизелови автомобили там няма..... Без коментар! hysteric girl_impossible

А ние, българите като видим двигател 1.8 и 1.9 се радваме, все едно това е най-големия самолет!

И друга една подробност: най-американската им кола, с която те се натрапват непрекъснато на целия свят в своите научнопопулярни филми, всъщност е направена от европеец. Но мисля, че темата за това с какви националности всъщност е населен САЩ вече сте я разисквали. Няма да коментирам военните им стратегии и техника. Защо ли отново в техните филмчета се чува за напр. изстребител, тяхна разработка, като твърдят, че това е напр. най-бързия, най-маневрения, като например някой руски СУ може да свали "високата им технология" за отрицание! Имаше преди време един "виц", който го пуснаха по новините. Тяхна подводница дошла в Черно море да ни провеждат учение. Ние, както знаем имаме само една подводница(по последна моя информация), която е от около 1960 година. Те не могли да ни прихванат. Представете си реалната ситуация, ако всичко е било на сериозно, кой щеше да бъде потопен?

Също така по въпроса населението на Овча купел не съм съгласна категорично. Аз съм израстнала в Обеля. Подобен на въпросния квартал. Даже по-лош. Моя беше и пълен с цигани. Когато бях на 16год. напр. баща ми ми беше лична охрана, защото всички 60 гидшни кардараши ми бяха супер навити! bad Факта, че живееш в грозен квартал, без зеленинка, без пространство и пр. не може да спре съзнанието ни при условие, че сме живи, повтарям ЖИВИ хора, хора със живи мисли и мечти и най-вече с амбиции да стигнем до мечтите си. Години наред съм живяла с левче на ден, за да мога да си плащам обучението. Никой и никога няма да ме накара да съжалявам за лишенията. Пък и какво са парите? Въпроса е да живееш истински, независимо къде се намираш. Важно е понякога да не следваш общество, което върви в грешна посока.

Това е! Българи сме, силни сме, макар и индивидуалисти!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 11, 2007, 17:15:11 »

Sheila, се завърна с грандиозен коментар!!! Браво за изказването!!! Bravo  съгласна съм с теб, Sheila!!! good
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #41 -: януари 11, 2007, 17:42:37 »

Мила Булечка! Приемам Браво само за смелоста да се изкажа. Не забравяй, че монетата винаги има две страни. И мисля, че подхванахме тази тема не от щастие, а по-скоро от безсилие и отвращение. А няма нищо по-долно от отвращението. Все пак в САЩ живеят много наши приятели, роднини, близки...

На тях бих казала Браво! Браво за куража, за живота, обсипан с търсене на по-доброто! На тях им пожелавам много сила и да не забравят България.  give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 11, 2007, 18:03:22 »

Мила Булечка! Приемам Браво само за смелоста да се изкажа. Не забравяй, че монетата винаги има две страни. И мисля, че подхванахме тази тема не от щастие, а по-скоро от безсилие и отвращение. А няма нищо по-долно от отвращението. Все пак в САЩ живеят много наши приятели, роднини, близки...

На тях бих казала Браво! Браво за куража, за живота, обсипан с търсене на по-доброто! На тях им пожелавам много сила и да не забравят България.  give_rose

С твое позволение бих се присъединила към думите ти!!!
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #43 -: януари 15, 2007, 16:01:47 »


Помислете само: решили, че поради задаваща се петролна криза решили да намалят кубатурата на двигателите на любимите си американски коли. И какво направили? Направили автомобил (не помня марката) с двигател 2.0?!!!!!!??! Дизела бил евтин, но дизелови автомобили там няма..... Без коментар! hysteric girl_impossible
Сещам се за един модел на GEO мисля че МЕТРО се казваше. Та таз кибритена кутийка е със 900 куб.см и три цилиндъра. А си е американско изпълнение. Нещо като Тико-то на Деу.


Дизела бил евтин, но дизелови автомобили там няма.

Има!!! Това са т.нар juggernaut и големите пикапове. Като казвам големи пикапове визирам Ford F 350, Chevy Silverado, Dodge Ram - някои модели и Hummer. За други не се сещам.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 15, 2007, 16:08:40 »

Сигурно е така!!! pleasantry
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines