Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:17:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За разликата България - САЩ и ценностната система на двете нации!  (Прочетена 41602 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 09, 2007, 17:38:29 »

Оххх girl_impossible
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 09, 2007, 18:08:11 »

Oizo_Zoizo  направо съм потресена. Втората част на репортажа ми звучи все едно е запитване в например Либия.... Всички подкрепят безусловно Водача, а всъщност не знаят за какво става въпрос. Не можах да хвана абсолютно всички въпроси, но това което разбрах ме шокира.
Трябва със същите въпроси да се направи запитване и у нас. Много ми хареса това с картата. Май всички вярваха, че северна Корея (май така беше) се намира там където е Австралия.
 Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #17 -: януари 10, 2007, 07:25:57 »

Хахахаха, това беше доста весело, но истината е, че това са селект идиоти, а не Американците, които аз познавам. Смея да твърдя, че не се движа сред доктори на науките, но всички са доста наясно с заобикалящия ги свят. Сигурна съм още, че ако следното допитване се направи сред БГ населението например в Овча Купел, надали че получим много по-блестящи отговори. Или не не се сещате за студентските бисери, които изплуват всяка година по изпитите, или онова проучване дето гледах по телевизията, където датата за основаване на България беше каква ли не - 1944, 1878, и само няколко хора казаха 681!!! Срам ме беше направо!  bad
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 10, 2007, 08:44:07 »

Хахахаха, това беше доста весело, но истината е, че това са селект идиоти, а не Американците, които аз познавам. Смея да твърдя, че не се движа сред доктори на науките, но всички са доста наясно с заобикалящия ги свят. Сигурна съм още, че ако следното допитване се направи сред БГ населението например в Овча Купел, надали че получим много по-блестящи отговори.

silverarrow, аз живея в Овча купел и не съм съгласна с теб!!!

Но наистина студентските бисери са доста показателни!!! Явно навсякъде има хора, които не познават историята си и не с анаясно с заобикалящия ги свят!!! Cray
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #19 -: януари 10, 2007, 09:38:56 »

ЩЕ си позволя да да направя един-два коментара на поста на silverarrow

В минусите и плюсовете, които изразяваш по една точка влизаш в прерогатив. А по-точно за медиите...
Цитат
2. Мразя факта, че на почит в пресата, в училище, в цялото общество са тези които карат мерцедес, без значение колко имат в главата си.
и
Цитат
Обичам отразяването на новините по телевизията - всички сме информирани за света, а не само за у нас.
Второто твърдение е донякъде вярно. На нас ни се преподнася това което трябва да знаем. Не че САЩ не е така. Ама к'во ги брига Американите? Ама нас ни брига!!!!
Цитат
6. Мразя бюрокрацията в Америка.
И в БГ не е цвете за мирисане.
Пр. Отиваш и си купуваш кола "Втора ръка". В САЩ процедурата не беше много сложна. Отидох до DMV-то и след това ме върнаха за застраховка, но след като си направих застраховката ми дадоха временната регистрация. При това без никакъв проблем. А БГ? Отиваш първо до данъчното от там се ходи до КАТ. Разбира се че двете институции не са една до друга. В първата институция разбира се няма никакви табелки кое гише за какво е. При което след като си висял час и половина минимум се оказва че е трябвало да си подадеш документите на другото гише което е в почивка половин час.... а има и опашка.  В Кат ... там фъна е още по-голям.. обикаляш цял ден като идиот от гише на гише при което пичагата на техническия пункт те връща за изгорели газове, защото колата ти е на 8000 години и няма Юро1,2 и т.н. а КАТ работят по тези стандарти. При което ти казва "Оооооо Сори пич!!! Купи си нов катализатор!" А нов струва от 1500 лв. на горе. И седиш и си мислиш. Моята кола струва 4000 лв. а сега трябва да и купя таз джаджа за 2000 лв. Да ли да го купя или да не му дам 50 лв? Познайте какъв е отговора?
Цитат
3. Мразя, застрахователната система в Америка, това че плащам хиляди на  година, за да се застраховам срещу произшествие, и когато произшествието стане, ме е страх да си ползвам застраховката, защото ще ми я вдигнат двойно и тройно следващата  година и пак ще платя от джоба си, това, срещу което съм се застраховала. Ударих се в линейка която пресичаше на червено без аларма и после сама си платих щетите по моята кола, за да не ми вдигнат застраховката!!!
И при нас е така!!!! Не се притеснявай.!!!

Цитат
13.  НАЙ-МНОГО мразя здравно осигурителната им система, където плащаш хиляди а не получаваш нищо.
А при нас какво е? Аз в болница не стъпвам!!!! Последния път когато ходих на зъболекар му казах : „Това здравната каса искам да ми го поеме” А зъболекарката ми каза „ Аз работя със здравната каса само от 2 до 3 часа следобед. Имам свободни часове чак след 4 месеца”? И това ли е осигурителна система. Хора умират по улиците защото Бърза Помощ започват да се пазарят по-битер и от продавачите на „Капълъ чарши” И докато се определи цената човекът си е заминал.
Цитат
2. Обичам нашата история и факта, че 500 години, нашите прадеди са запазили българското в нас и нашата религия!!! .
Нещата не са такива каквито са. Първо Бг не е създадена през 681 а никой не може точно да датира кога е създадена. Второ ние сме хуни и никога не сме се предавали и сме били различни. И то не защото сме преследвали нашите цели, а защото такава ни е психологията. Не обичаме да ни казват какво трябва да правим. Относно религията.. Тя ни е насадена от цариградската патриаршия, която сама по своята същност е крило на католиците. А защо църквата се е разделила? Това не е тема на разговора.
 
« Последна редакция: януари 10, 2007, 09:53:56 от Oizo_Zoizo » Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #20 -: януари 10, 2007, 09:47:28 »

Цитат
но истината е, че това са селект идиоти

Странно ... докато бях в Америката попитах около 100-тина души дали са чували за България. И резултатите бяха много показателни ....  един мексиканец ми каза че сме ги били на сокър и една негърка ми каза как се казва столицата ни. Като съм питал мениджъри. Това ако не е селект, здраве му кажи!!!

От мойте наблюдения извода е че Щатите са полицейска държава, която се крепи само и единствено на полицията. А БГ е мафиотска държава. Въпрос на личен избор е дали искаш да живееш като бандит или като полицай. За мен .... По-добре ми е да съм бандит.

И накрая Рlayboy Bulgaria не е списание за голи непълнолетки. А лайфстайл списание. Поне аз си го купувам заради лайфстайла.
Лищо лично silverarrow. Просто исках да внеса някои щрихи...
Цяла ми идея беше, че част от примерите които даваш са меко казано неуместни за Българската действителност. И ако някой ден стана министър председател на БГ ще променя името на България на Абсурдистания. Защото процесите който протичат в БГ са абсурдни и противни на всякаква нормална логика.
« Последна редакция: януари 10, 2007, 10:29:29 от Oizo_Zoizo » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 10, 2007, 09:51:08 »

Ухааааа!!! girl_impossible

Амам, какви коментари само!!! Girl_sing

Обаче си е така!!! Прав си, Oizo_Zoizo!!!  good
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #22 -: януари 10, 2007, 09:55:50 »

Ухааааа!!! girl_impossible

Амам, какви коментари само!!! Girl_sing

Обаче си е така!!! Прав си, Oizo_Zoizo!!!  good

Булечке, това са мои наблюдения в САЩ експонирани върху българската действителност!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 10, 2007, 09:58:00 »

Разбирам! Моят съпруг като се върна от САЩ ми разказа същото!!!
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #24 -: януари 10, 2007, 15:56:09 »

айде нещо и за нас
 Bulgaria v/s EU
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 10, 2007, 16:15:00 »

Мммдааа  LAUGHTER Така си е.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #26 -: януари 10, 2007, 17:31:58 »

Булечка, извинявай. (за Овча Купел)
Аз обаче живея там също и затова го използвах  Blush
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #27 -: януари 10, 2007, 17:36:47 »

Oizo_Zoizo това клипче за BG си е много вярно.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 10, 2007, 17:48:16 »

И двата клипа според са много сполучливи!Всичко си има плюсове и недостатъци!А ние всъщност сами решаваме дали ще сме патриоти и ще живеем в по нашенски уредената ни държава и ще придълажаваме да я доуреждаме или ще отидем в чужбина,завинаги чужденци с подреден живот и нормален доход!
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 10, 2007, 17:52:17 »

Да бе да. Американците - прости и ...
Незнам само как са най-богатата страна и управляват целия свят а? Май не са прости и глупи а!?
Най-големите ИНОВАТОРИ И ИКОНОМИСТИ.  good
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines