Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:24:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За разликата България - САЩ и ценностната система на двете нации!  (Прочетена 41604 пъти)
 
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« -: декември 17, 2006, 23:46:58 »

Да, а всъщност Ивет, това означава просто казано сватба в закусвалня. Представям си как трябва да се облечат младоженците, за да се бракосъчетаят там?!!!? Сигурно с петньосаните си дънки и лекьосаната тениска със разкъсани от носене подгъви! bad Да им имам начина на живот и амбициите на тъпите американци! По добре цял живот да си тъна в неуредена България. shok

Простете грубоста на мнението ми! Не мога да се въздържа! bad bad bad bad angry
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #1 -: декември 18, 2006, 18:47:03 »

Мдааа, Sheila, малко грубичко го раздаваш за "тъпите" американци. Дали и тебе като те видят с танк да ходиш на сватбата ти - няма да си помисят лошо за "тъпите" българи.  girl_impossible
Което  изглежда добре за едни, е зле за други, хайде да не генрализираме.
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #2 -: декември 18, 2006, 19:57:35 »

Мммда, права си! Наистина съм адски настроена. Категорично мога да се нарека русофил. Някакси ограничения начин на мислене не ми допада. Но наистина, това е изключително мое мнение. Определено обаче не вярвам, че от американците... няма какво да научим... Пак казвам, мое мнение!

Ще се постарая повече да не "го карам" толкова грубо. Сигурно има и качествени хора там, нали? give_rose
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #3 -: декември 19, 2006, 05:40:25 »

Хайде мир да има  give_rose извинявай ако съм звучала по-рязко, но просто много хора се изказват против американците на базата на идиота Буш  crazy, без да са срещнали и един американец през живота си. Иначе по въпроса за респект, състрадание и милосърдие, ние българите, има много какво да научим като общество от тях.
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #4 -: декември 19, 2006, 16:47:11 »

Мдааа, Sheila, малко грубичко го раздаваш за "тъпите" американци. Дали и тебе като те видят с танк да ходиш на сватбата ти - няма да си помисят лошо за "тъпите" българи.  girl_impossible
Което  изглежда добре за едни, е зле за други, хайде да не генрализираме.
Хайде мир да има  give_rose извинявай ако съм звучала по-рязко, но просто много хора се изказват против американците на базата на идиота Буш  crazy, без да са срещнали и един американец през живота си. Иначе по въпроса за респект, състрадание и милосърдие, ние българите, има много какво да научим като общество от тях.
good  understand
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #5 -: декември 21, 2006, 19:05:48 »

Мили приятели, тази тема е провокирана от един неочаквано появил се кратък спор между мен и Silverarrow. Нека чуем и вашето мнение и изкоментираме, спрямо правилата на форума, в отделна тема, какво мислите за ценностите на Щатите. И за полицейската, ограничена "творчески" и параноична държава, в която се превърнаха. И има ли място техния начин на живот в българското ни ежедневие. Със всичките ни нарушения и своеволия на българския индивид? Какво ще се получи от този микс?
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #6 -: декември 21, 2006, 19:31:35 »

Абсолютно съгласна! Напълно нормално е мнозинството да не "разбира" нацията отвъд океана. Момичета, лично ви каня във новата тема, която стартирах днес: За разликата България - САЩ....

А аз лично не мисля негативно за американците само заради Буш, който не знам дали е идиот, по-скоро май е доста алчен... Пак мое мнение. Американци неедин познавамммм...

А има наистина за какво да им завиждаме. Ред, дисциплина, прогрес... Пак ред, ред и ред. Мечтая си този ред да дойде тук!

Така че, заповядайте в новата тема. Тук малко понаправих офф-топици. Моля за извинение! give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 21, 2006, 19:55:29 »

Такааа, за да няма отклоиняване от темите, си позволих да слея мненията!!! good

Хайде сега давайте!!! Да коментираме!!! good
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #8 -: декември 21, 2006, 20:04:10 »

Имаме си едно съкровище във форума и името му е Булечка. Благодаря сърдечно за съдействието!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 21, 2006, 20:07:18 »

И аз така като теб Шейла уважавам реда в тази държава.За държавниците какво да кажа-по-нататък.Уважавам социалната им политика.Не разбирам грандоманията.Тя е навсякъде!Всичко и всеки трябва да бъде голям-голяма кола,голяма къща бих казала дори и голям корем! pleasantry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 21, 2006, 20:26:37 »

И аз така като теб Шейла уважавам реда в тази държава.За държавниците какво да кажа-по-нататък.Уважавам социалната им политика.Не разбирам грандоманията.Тя е навсякъде!Всичко и всеки трябва да бъде голям-голяма кола,голяма къща бих казала дори и голям корем! pleasantry

Ами къде оставяте "великата" им реплика: "Аз съм Американски гражданин!!!"

Но със сигурност и от тях има свестни хора!!! Както казваме ние: "Всяко стадо си има мърша", нали?
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #11 -: декември 21, 2006, 22:17:55 »

Аз съм "малко" пристрастна към тази тема...живея в САЩ от няколко години, и съм видяла както добро, така и лошо. Всичките ми приятели са американци, работя в политическата сфера, а и бъдещият ми съпруг е американец. Не харесвам злобните забележки по отношение както на България, така и на САЩ. Няма смисъл от завист. За грандоманията- аз съм я видяла повече в България с дебелите вратлета и техните крадени колички, отколкото тук.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #12 -: декември 22, 2006, 01:28:12 »

По тази тема толкова може да се  говори, че се чудех изобщо дали да пиша. Ще се постарая да съм кратка и в резюме да обясня какво харесвам и не харесвам в БГ срещу САЩ

България1. Мразя пошлостта и простотията, които царят в страната ни - не ми се четат списания, където разни прости девойки певачки или тв водещи ми се обясняват какви страхотни парфюми ползват, сякаш това е най-важното нещо на света (при положение, че има хора, които няма какво да ядат).
2. Мразя факта, че на почит в пресата, в училище, в цялото общество са тези които карат мерцедес, без значение колко имат в главата си.
3. Мразя, когато ида в магазина, че ми се сопат, сякаш работят там за без пари и ми правят услуга като ме обслужват.
4. Мразя, че има престъпници, които нагло бягат от отговорност, въпреки че цяла България  знае, че те са виновни.
5. Мразя, че изнасилвачи и убийци са лишавани от свобода за месеци, заради правосъдието.
6. Мразя това, че дори и със много пари и надценки, ПАК не можеш да купиш качествено обслужване дори и това да е за най-съкровения ден в живота си (моля пак прочетете писанията ни за супер известната БГ агенция Приказен Ден)
7. Мразя циганите... няма да казвам защо...
8. Мразя, ужасно мразя, мръсни грозни коли, паркирани по тротоарите
9. Мразя идеала за женска красота в България - скелети, без бюст или силиконови, платинени "хубавици", и двете породи с много много грим и червилце - моля за справка - списание Плейбой!
10. Мразя стоки, които ни ги пробутват за маркови в България и са по стотици левове, а в чужбина се продават в най-евтините магазини. Справка - quicksilver, altinbas, guess, levi's и тн.
11. И най-мразя да виждам баби и дядовци да ровят по кошовете за боклук, забравени от синове, дъщери и собствената  им държава.

1. Обичам красотата на моята България - може би нямаме сини лагуни или Хималайски върхове... Но имаме от всичко по малко - планини, езера, море, скали,  голяма река - и всичко е  толкова красиво. Толкова малко земя, толкова много да се види!!!
2. Обичам нашата история и факта, че 500 години, нашите прадеди са запазили българското в нас и нашата религия!!!
3. Обичам факта, че може да заемем олио и брашно от съседите, които  са ни най-близки приятели.
4. Обичам отразяването на новините по телевизията - всички сме информирани за света, а не само за у нас.
5. Обичам обстановката в България - кафенцата за разтуха, липсата на напрежение във въздуха (поне за нас, ситите и облечените)
6. Обичам почитта към семейството в България - факта, че всички се събираме по празнинци и знаем как да се веселим.
7. Обичам моят език и българската литература.


САЩ1. Мразя, СУПЕР големия ред - и факта, че ченгетата смятат че са Господ. Надминах един по магистралата и понеже не му хареса - ми трясна глоба, която ми струваше 800 долара!
2. Мразя постоянното мрънкане на т. нар. African Americans , които смятат че те са вечно онеправданите и низвергнати, а всъщност са мързеливи като нашите цигани, и бързат да викат "racism" всеки път като не им оттърва. Два месеца работих с две като мои подчинени, и се наслушах на претенции и оплаквания, подплатени с НИЩО.
3. Мразя, застрахователната система в Америка, това че плащам хиляди на  година, за да се застраховам срещу произшествие, и когато произшествието стане, ме е страх да си ползвам застраховката, защото ще ми я вдигнат двойно и тройно следващата  година и пак ще платя от джоба си, това, срещу което съм се застраховала. Ударих се в линейка която пресичаше на червено без аларма и после сама си платих щетите по моята кола, за да не ми вдигнат застраховката!!!
4. Мразя, че могат да ме осъдят за това, че съседа не е гледал къде е стъпвал и се е спънал точно пред моето стъпало.
5. Мразя, че взимам много пари, и пак не мога да си позволя същото, което хората с 3-4 пъти по  малки заплати си позволяват в България - а именно собствен дом! Там, където  живея, дървена барака от 1930та с една стая и кухня струва над 300 хиляди.
6. Мразя бюрокрацията в Америка.
7. Мразя религиозното тесногърдие
8. Мразя ограничението за алкохол от 21 години, което според мене влошава, а не подобрявя отношението на подрастващите към алкохола.
9. Мразя, че трябва да паркирам на точно определени места иначе глоба.  bad
10. Мразя, че на българското сирене викат гръцко.
11. Мразя, че новините са ограничени и покриват предимно локално, а не глобално!
12. Мразя, че всички лекарства са с рецепти, и струват МНОГО ама МНОГО.
13.  НАЙ-МНОГО мразя здравно осигурителната им система, където плащаш хиляди а не получаваш нищо.


1. Обичам усмивката на хората около мене, за някой тя е фалшива, но мене това не ме интересува. Създава добро настроение и ме кара да се чувствам welcome.
2. Обичам факта, че Америка е единствената страна, в която съм била, където думата България не е предизвиквала сбръчено чело и свъсени вежди. Това е най-толерантната и най-благосклонната държава в света, а аз съм била на МНОГО места и имам база за сравнение.
3. Обичам факта, че Американците са националисти - и че флагът го има навсякъде, гордо развяван и почитан по бейзболни мачове, по събирания от всякъкво общество. ТРЯБВА ДА СЕ УЧИМ ОТ ТЯХ!!!!!
4. Обичам да знам, че когато плащам и съм клиент моята дума е закон - мога да върна всичко което купя и да се оплача за всичко което поискам!!!!
5. Обичам, че  тука няма значение каква кола караш, и какъв парфюм ползваш - шефовете, на които съм директно подчинена, получават между 300 хиляди и над 1 милион годишно, и двамата карат по-евтини коли от моята, и се държат със мене като с равна. Не ми викат "маце" и не ме щипят по "дупето".
6. Обичам, че мога да постигна американската мечта сама, само с ум и труд, без връзки!
7. Обичам да срещам Джулия Робъртс по улицата, и да ходя на концерти на Ю2 и Бон Джови.
8. Обичам благородството и сърдечността на средния американец, всяка седмица на работа имаме благотворителни мероприятия за всякакви каузи и във всяка сфера на обществото, благотворителността се насърчава. Без преувеличение, тука благотворителността е начин на живот.
9. Обичам факта, че тука на осиновяването не се гледа като на стигма, и децата със специални нужди не биват захвърляни по приютите. Изключения правят отново черните, които се множат като скакалци, а не са готови да си носят последствията.


И накрая да сложа нещата в перспектива:
Родена съм и израстнала до 9 годишна в  Свищов
Изкарала съм тийнейджърските си години в София до 18 годишна
И съм живяла още 9 години в САЩ
Мисля, че имам достатъчно база за сравнение.  bye
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #13 -: декември 22, 2006, 22:24:09 »

Прекланям се с уважение пред мнението на Didibaby и Silverarrow. Безспорен факт е предимството и напредъка на обществото в САЩ. Ясно е, че всяка монета си има и две страни.

Незная защо, но може би предимно не съм имала късмет в познанството си с много американци, с които съм се познавала и работила в България. Не съм имала късмета да видя и извлека явното им предимство пред българина.

Позволявам си кратък коментар върху мнението на Silverarrow:
- България по т.1: това си е чист PR. Това е световна практика: известно лице, коментира и рекламира дадаен продукт, чийто производител или вносител е предоставил на рекламното лице или сума или стока с посочената марка. Тази наука се е появила в САЩ смея да твърдя век преди да се появи в България.
по т.2: защо ли си мисля, че в САЩ ценностите са много по-материални. В България се стараем да ги стигнем.... За щастие още не сме успяли. Как ще коментирате позицията на един тинейджър в тяхната гимназия: от това как изглеждаш, дали имаш кола или с кого дружиш се определя приемането ти в дадено малко общество? И напр. как е възможно 16 годишни момчета да се подиграват на свой връстник само защото все още е девствен?
по т.3: не си позволявам да коментирам. Тук напълно съм съгласна. Даже си представете да отидете напр. в някое държавно учреждение! Преди два дни от НОИ почти изгониха приятеля ми, който отиде там да му обяснят защо отхвърлят болничния му. Става въпрос за трудова злополука, момчето седя 1 месец в гипс, а те го карат да ходи на крак, за да го хокат заради тяхна грешка.
по т.4: Без коментар. Напълно съглана. Надявам се, че до две години тези пародии ще намалеят
по т.5: Почти несъгласна. Просто множество от изнасилвачите и убийците си остават на свобода. Да живее съдебната ни система! bad sarcastic angry 
по т.6: за Приказен ден.... Без коментар! shok
по т.7: Докато ние си мълчим само малцинствата ще взимат превес. Пък и какво да очакваме при условие, че неофициално отново ни ръководят турци
по т. 8: реален проблем, поради липсата на шанс за паркиране на същите на цивилизовано място - паркинг. В САЩ такива проблеми почти няма. Съгласете се!
по т.9: Факт е, че развитието и модата в частност в България вървят с от две до 5 години назад спрямо дори останалите цивилизовани държави в Европа.
по т.10: Напълно съгласна отново. След като дълги години моя приятелка живя в Рим и реши да се върне й организирах разходка по една от най-скъпите улици в Европа: нашенския бул. Витошка. Влязохме в Бициани, тя се възмути от цените, и изкоментира, че изобщо тази марка не я е чувала. Съответно веднага продавачите се заеха да й обясняват, че това е супер известна марка, че е италианска, че имали търговски комплекс в Рим! Къде, никой не знаеше. Явно в сънищата на някоя българска мутреса, чието гадже пере парички чрез магазина! Mad girl
по т.11:Факт! В България те приемат за човек, и можеш да направиш нещо за себе си и околните до момента, в който не се разболееш или не станеш инвалид. Напр.: неподвижната ми на 80% баба, на която комисията от мъдри лекари реши да вземе правото на 1-ва група с придружител, тъй като вероятно може да симулира! Говорим за човек, на когото му отнема 10 минути, за да стигне от хола до тоалетната в в двустайната панелка, която е купила по времето на Бай Тошо, когато е имала сили да работи и ходи. Сега взима пенсия 80 лв.! И няма кой да й купи хляб!

Извод: нека не забравяме, че в този форум няма хора, които правят злобни забележки. Той е толкова привлекателен за мен и вас, тъй като тук всеки е либерален, толерира мнението на околните, обича да спори, демонстрира себе си като минимум средно интелегентен българин. Така че, за мен е чест да бъда ЧЛЕН НА ТОЗИ ФОРУМ! Поздравявам всички ви!
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #14 -: януари 09, 2007, 17:16:24 »

ето ви манталитета на Хамериканити

Цък Тук
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 09, 2007, 17:38:29 »

Оххх girl_impossible
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 09, 2007, 18:08:11 »

Oizo_Zoizo  направо съм потресена. Втората част на репортажа ми звучи все едно е запитване в например Либия.... Всички подкрепят безусловно Водача, а всъщност не знаят за какво става въпрос. Не можах да хвана абсолютно всички въпроси, но това което разбрах ме шокира.
Трябва със същите въпроси да се направи запитване и у нас. Много ми хареса това с картата. Май всички вярваха, че северна Корея (май така беше) се намира там където е Австралия.
 Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #17 -: януари 10, 2007, 07:25:57 »

Хахахаха, това беше доста весело, но истината е, че това са селект идиоти, а не Американците, които аз познавам. Смея да твърдя, че не се движа сред доктори на науките, но всички са доста наясно с заобикалящия ги свят. Сигурна съм още, че ако следното допитване се направи сред БГ населението например в Овча Купел, надали че получим много по-блестящи отговори. Или не не се сещате за студентските бисери, които изплуват всяка година по изпитите, или онова проучване дето гледах по телевизията, където датата за основаване на България беше каква ли не - 1944, 1878, и само няколко хора казаха 681!!! Срам ме беше направо!  bad
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 10, 2007, 08:44:07 »

Хахахаха, това беше доста весело, но истината е, че това са селект идиоти, а не Американците, които аз познавам. Смея да твърдя, че не се движа сред доктори на науките, но всички са доста наясно с заобикалящия ги свят. Сигурна съм още, че ако следното допитване се направи сред БГ населението например в Овча Купел, надали че получим много по-блестящи отговори.

silverarrow, аз живея в Овча купел и не съм съгласна с теб!!!

Но наистина студентските бисери са доста показателни!!! Явно навсякъде има хора, които не познават историята си и не с анаясно с заобикалящия ги свят!!! Cray
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #19 -: януари 10, 2007, 09:38:56 »

ЩЕ си позволя да да направя един-два коментара на поста на silverarrow

В минусите и плюсовете, които изразяваш по една точка влизаш в прерогатив. А по-точно за медиите...
Цитат
2. Мразя факта, че на почит в пресата, в училище, в цялото общество са тези които карат мерцедес, без значение колко имат в главата си.
и
Цитат
Обичам отразяването на новините по телевизията - всички сме информирани за света, а не само за у нас.
Второто твърдение е донякъде вярно. На нас ни се преподнася това което трябва да знаем. Не че САЩ не е така. Ама к'во ги брига Американите? Ама нас ни брига!!!!
Цитат
6. Мразя бюрокрацията в Америка.
И в БГ не е цвете за мирисане.
Пр. Отиваш и си купуваш кола "Втора ръка". В САЩ процедурата не беше много сложна. Отидох до DMV-то и след това ме върнаха за застраховка, но след като си направих застраховката ми дадоха временната регистрация. При това без никакъв проблем. А БГ? Отиваш първо до данъчното от там се ходи до КАТ. Разбира се че двете институции не са една до друга. В първата институция разбира се няма никакви табелки кое гише за какво е. При което след като си висял час и половина минимум се оказва че е трябвало да си подадеш документите на другото гише което е в почивка половин час.... а има и опашка.  В Кат ... там фъна е още по-голям.. обикаляш цял ден като идиот от гише на гише при което пичагата на техническия пункт те връща за изгорели газове, защото колата ти е на 8000 години и няма Юро1,2 и т.н. а КАТ работят по тези стандарти. При което ти казва "Оооооо Сори пич!!! Купи си нов катализатор!" А нов струва от 1500 лв. на горе. И седиш и си мислиш. Моята кола струва 4000 лв. а сега трябва да и купя таз джаджа за 2000 лв. Да ли да го купя или да не му дам 50 лв? Познайте какъв е отговора?
Цитат
3. Мразя, застрахователната система в Америка, това че плащам хиляди на  година, за да се застраховам срещу произшествие, и когато произшествието стане, ме е страх да си ползвам застраховката, защото ще ми я вдигнат двойно и тройно следващата  година и пак ще платя от джоба си, това, срещу което съм се застраховала. Ударих се в линейка която пресичаше на червено без аларма и после сама си платих щетите по моята кола, за да не ми вдигнат застраховката!!!
И при нас е така!!!! Не се притеснявай.!!!

Цитат
13.  НАЙ-МНОГО мразя здравно осигурителната им система, където плащаш хиляди а не получаваш нищо.
А при нас какво е? Аз в болница не стъпвам!!!! Последния път когато ходих на зъболекар му казах : „Това здравната каса искам да ми го поеме” А зъболекарката ми каза „ Аз работя със здравната каса само от 2 до 3 часа следобед. Имам свободни часове чак след 4 месеца”? И това ли е осигурителна система. Хора умират по улиците защото Бърза Помощ започват да се пазарят по-битер и от продавачите на „Капълъ чарши” И докато се определи цената човекът си е заминал.
Цитат
2. Обичам нашата история и факта, че 500 години, нашите прадеди са запазили българското в нас и нашата религия!!! .
Нещата не са такива каквито са. Първо Бг не е създадена през 681 а никой не може точно да датира кога е създадена. Второ ние сме хуни и никога не сме се предавали и сме били различни. И то не защото сме преследвали нашите цели, а защото такава ни е психологията. Не обичаме да ни казват какво трябва да правим. Относно религията.. Тя ни е насадена от цариградската патриаршия, която сама по своята същност е крило на католиците. А защо църквата се е разделила? Това не е тема на разговора.
 
« Последна редакция: януари 10, 2007, 09:53:56 от Oizo_Zoizo » Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #20 -: януари 10, 2007, 09:47:28 »

Цитат
но истината е, че това са селект идиоти

Странно ... докато бях в Америката попитах около 100-тина души дали са чували за България. И резултатите бяха много показателни ....  един мексиканец ми каза че сме ги били на сокър и една негърка ми каза как се казва столицата ни. Като съм питал мениджъри. Това ако не е селект, здраве му кажи!!!

От мойте наблюдения извода е че Щатите са полицейска държава, която се крепи само и единствено на полицията. А БГ е мафиотска държава. Въпрос на личен избор е дали искаш да живееш като бандит или като полицай. За мен .... По-добре ми е да съм бандит.

И накрая Рlayboy Bulgaria не е списание за голи непълнолетки. А лайфстайл списание. Поне аз си го купувам заради лайфстайла.
Лищо лично silverarrow. Просто исках да внеса някои щрихи...
Цяла ми идея беше, че част от примерите които даваш са меко казано неуместни за Българската действителност. И ако някой ден стана министър председател на БГ ще променя името на България на Абсурдистания. Защото процесите който протичат в БГ са абсурдни и противни на всякаква нормална логика.
« Последна редакция: януари 10, 2007, 10:29:29 от Oizo_Zoizo » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 10, 2007, 09:51:08 »

Ухааааа!!! girl_impossible

Амам, какви коментари само!!! Girl_sing

Обаче си е така!!! Прав си, Oizo_Zoizo!!!  good
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #22 -: януари 10, 2007, 09:55:50 »

Ухааааа!!! girl_impossible

Амам, какви коментари само!!! Girl_sing

Обаче си е така!!! Прав си, Oizo_Zoizo!!!  good

Булечке, това са мои наблюдения в САЩ експонирани върху българската действителност!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 10, 2007, 09:58:00 »

Разбирам! Моят съпруг като се върна от САЩ ми разказа същото!!!
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #24 -: януари 10, 2007, 15:56:09 »

айде нещо и за нас
 Bulgaria v/s EU
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 10, 2007, 16:15:00 »

Мммдааа  LAUGHTER Така си е.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #26 -: януари 10, 2007, 17:31:58 »

Булечка, извинявай. (за Овча Купел)
Аз обаче живея там също и затова го използвах  Blush
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #27 -: януари 10, 2007, 17:36:47 »

Oizo_Zoizo това клипче за BG си е много вярно.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 10, 2007, 17:48:16 »

И двата клипа според са много сполучливи!Всичко си има плюсове и недостатъци!А ние всъщност сами решаваме дали ще сме патриоти и ще живеем в по нашенски уредената ни държава и ще придълажаваме да я доуреждаме или ще отидем в чужбина,завинаги чужденци с подреден живот и нормален доход!
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 10, 2007, 17:52:17 »

Да бе да. Американците - прости и ...
Незнам само как са най-богатата страна и управляват целия свят а? Май не са прости и глупи а!?
Най-големите ИНОВАТОРИ И ИКОНОМИСТИ.  good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 10, 2007, 17:53:51 »

Да бе да. Американците - прости и ...
Незнам само как са най-богатата страна и управляват целия свят а? Май не са прости и глупи а!?
Най-големите ИНОВАТОРИ И ИКОНОМИСТИ.  good

Да обаче колко от тях са наистина американци и колко са полу-,четвърт- или цели европейци!Ако ще е чужбина то поне да е старата Европа
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #31 -: януари 10, 2007, 17:55:49 »

И двата клипа според са много сполучливи!Всичко си има плюсове и недостатъци!А ние всъщност сами решаваме дали ще сме патриоти и ще живеем в по нашенски уредената ни държава и ще придълажаваме да я доуреждаме или ще отидем в чужбина,завинаги чужденци с подреден живот и нормален доход!

Много си права, fiibi!
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 10, 2007, 18:44:51 »

Да бе да. Американците - прости и ...
Незнам само как са най-богатата страна и управляват целия свят а? Май не са прости и глупи а!?
Най-големите ИНОВАТОРИ И ИКОНОМИСТИ.  good

Да обаче колко от тях са наистина американци и колко са полу-,четвърт- или цели европейци!Ако ще е чужбина то поне да е старата Европа

Да така е, обаче социализацията на един човек и в какво общество живее е мн. важно.
Джон Атанасов ако се е родил и е израснал в България дали е щял да постигне нещо? Май не.
Образованието и ресурсите на една страна са мн. важни.
Америка е страната на неограничените възможости.
Европеиците може да се с по-голяма история, обаче това не прави живота по-добър.
Може много да спорим обаче ФАКТИТЕ са налице.
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #33 -: януари 10, 2007, 22:54:59 »

Да бе да. Американците - прости и ...
Незнам само как са най-богатата страна и управляват целия свят а? Май не са прости и глупи а!?
Най-големите ИНОВАТОРИ И ИКОНОМИСТИ.  good

@Malena Първо добре дошла!!!

На въпроса ти защо са най-богатата държава, отговорът е много прост. Защото те имат само една война на техния континент. Гражданската!!!
Кога са натрупали богатството си - По време на втората световна война.
Защо там са най-големите иноватори? Отново заради втората световна война. Подсети се за Хитлерчо и Йосиф Джугашвили как са обичали Евреите!!!! И по между другото най-големите открития за човечеството за станали в Европа. Парният Двигател !
Тук се сещам за едно изключение. Александър Греъм Бел!!!
За икономисти....  Това е така. Но като целият развит свят ти дължи маса пари, трябва да си Български политик за да не извлечеш максимална пределна печалба.
Истината за САЩ е че те са експлоататори. Експлоатират целият свят от Втората Световна война до ден днешен. За справка Китай. Но от тази цялата работа те ще си изпатят много зле. Empires may rise, Empires may fall.
« Последна редакция: януари 10, 2007, 23:14:48 от Oizo_Zoizo » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 10, 2007, 23:00:54 »

Цитат
Истината за САЩ е че те са експлоататори. Експлоатират целият свят от Втората Световна война до ден днешен. За справка Китай. Но от тази цялата работа те ще си изпатят много зле. Empires may rise, Empires may fall
Абсолютно да! good
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #35 -: януари 10, 2007, 23:10:21 »

И се сетих..... разликата в ценностните ни системи е следната :
Хамериканити от малки ги учат на следното правило " Отнасяй се с хората, така както искаш те да се отнасят с теб". А при нас ценностната ни система се характеризира със следната фраза " Я че си палнем къщата, оти да изгори на Вуте плевнята". Докато мислим така няма да се оправим.
« Последна редакция: януари 10, 2007, 23:16:26 от Oizo_Zoizo » Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #36 -: януари 11, 2007, 00:43:13 »


[/quote] Истината за САЩ е че те са експлоататори. Експлоатират целият свят от Втората Световна война до ден днешен. За справка Китай. Но от тази цялата работа те ще си изпатят много зле. Empires may rise, Empires may fall.
[/quote]

Ама точно това пък ме дразни мене, злобните подмятания по адрес на САЩ. Империалисти, експлоататори - ами да... какво да се очаква друго, голяма страна, пази си интересите. Който може го може. Ние като не можем, защо им завиждаме или ги плюем. Това е политика, а и не само - в микро и макро мащаб - в живота справедливостта не е навсякъде. Що се отнася за "изпатването", всеки път като чуя такава забележка и ме кара да си мисля, че който го казва, забравя, че в САЩ живеят много българи и това според мене е пряко злословие срещу втората им родина и срещу тях. 
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #37 -: януари 11, 2007, 08:49:15 »

@Silverarrow
Аз само отчитам факти, не ги плюя. Сама си написала
Цитат
Който може го може.
Погледнато реално по-голямата част от икономиката на САЩ е изнесена в чужбина. Което ще ги направи зависими от тези държави които изнасят стоката си в САЩ. Пример - Китай. Проучванията сочат че до 50 години Китай ще бъде най-голямата световна сила и ще диктува правилата на Глобалния пазар. А Щатите ще си изпатят точно от това нещо. Това са фактите.
Когато казах че ще си изпатят имах в предвид по-горните факти, а не да злословя по адрес на Българите в САЩ или за втората им родина. Макар че такова словосъчетание ми звучи като "Леко бременна", и "втори биологичен/а баща/майка".

« Последна редакция: януари 11, 2007, 08:51:51 от Oizo_Zoizo » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 11, 2007, 13:34:26 »

Булечка, извинявай. (за Овча Купел)
Аз обаче живея там също и затова го използвах  Blush

Няма проблем! Охооо, значи сме съседи!!! good Обади с екато си идваш д асе видим на по кафе, ако искаш, silverarrow  good girl_wink

Oizo_Zoizo това клипче за BG си е много вярно.
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #39 -: януари 11, 2007, 17:01:02 »

И понеже липсвах доста дълго време от любимия си форум и тема, която аз стартирах, ще си позволя само следния коментар: съгласна съм с Малена донякъде, обаче....

Ние, българите си имаме един израз: Бомба със закъснител! Това за мен е САЩ. Рано или късно ще опропастят спокойствието на Земята.

Помислете само: решили, че поради задаваща се петролна криза решили да намалят кубатурата на двигателите на любимите си американски коли. И какво направили? Направили автомобил (не помня марката) с двигател 2.0?!!!!!!??! При условие, че са започнали вече да консумират запасите, които съдържа Аляска и които те си ги пазеха наистина за резерва. А когато мое приятелче, което живее в Бостън, си купило кола с двигател 1.4.  Дизела бил евтин, но дизелови автомобили там няма..... Без коментар! hysteric girl_impossible

А ние, българите като видим двигател 1.8 и 1.9 се радваме, все едно това е най-големия самолет!

И друга една подробност: най-американската им кола, с която те се натрапват непрекъснато на целия свят в своите научнопопулярни филми, всъщност е направена от европеец. Но мисля, че темата за това с какви националности всъщност е населен САЩ вече сте я разисквали. Няма да коментирам военните им стратегии и техника. Защо ли отново в техните филмчета се чува за напр. изстребител, тяхна разработка, като твърдят, че това е напр. най-бързия, най-маневрения, като например някой руски СУ може да свали "високата им технология" за отрицание! Имаше преди време един "виц", който го пуснаха по новините. Тяхна подводница дошла в Черно море да ни провеждат учение. Ние, както знаем имаме само една подводница(по последна моя информация), която е от около 1960 година. Те не могли да ни прихванат. Представете си реалната ситуация, ако всичко е било на сериозно, кой щеше да бъде потопен?

Също така по въпроса населението на Овча купел не съм съгласна категорично. Аз съм израстнала в Обеля. Подобен на въпросния квартал. Даже по-лош. Моя беше и пълен с цигани. Когато бях на 16год. напр. баща ми ми беше лична охрана, защото всички 60 гидшни кардараши ми бяха супер навити! bad Факта, че живееш в грозен квартал, без зеленинка, без пространство и пр. не може да спре съзнанието ни при условие, че сме живи, повтарям ЖИВИ хора, хора със живи мисли и мечти и най-вече с амбиции да стигнем до мечтите си. Години наред съм живяла с левче на ден, за да мога да си плащам обучението. Никой и никога няма да ме накара да съжалявам за лишенията. Пък и какво са парите? Въпроса е да живееш истински, независимо къде се намираш. Важно е понякога да не следваш общество, което върви в грешна посока.

Това е! Българи сме, силни сме, макар и индивидуалисти!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 11, 2007, 17:15:11 »

Sheila, се завърна с грандиозен коментар!!! Браво за изказването!!! Bravo  съгласна съм с теб, Sheila!!! good
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #41 -: януари 11, 2007, 17:42:37 »

Мила Булечка! Приемам Браво само за смелоста да се изкажа. Не забравяй, че монетата винаги има две страни. И мисля, че подхванахме тази тема не от щастие, а по-скоро от безсилие и отвращение. А няма нищо по-долно от отвращението. Все пак в САЩ живеят много наши приятели, роднини, близки...

На тях бих казала Браво! Браво за куража, за живота, обсипан с търсене на по-доброто! На тях им пожелавам много сила и да не забравят България.  give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 11, 2007, 18:03:22 »

Мила Булечка! Приемам Браво само за смелоста да се изкажа. Не забравяй, че монетата винаги има две страни. И мисля, че подхванахме тази тема не от щастие, а по-скоро от безсилие и отвращение. А няма нищо по-долно от отвращението. Все пак в САЩ живеят много наши приятели, роднини, близки...

На тях бих казала Браво! Браво за куража, за живота, обсипан с търсене на по-доброто! На тях им пожелавам много сила и да не забравят България.  give_rose

С твое позволение бих се присъединила към думите ти!!!
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #43 -: януари 15, 2007, 16:01:47 »


Помислете само: решили, че поради задаваща се петролна криза решили да намалят кубатурата на двигателите на любимите си американски коли. И какво направили? Направили автомобил (не помня марката) с двигател 2.0?!!!!!!??! Дизела бил евтин, но дизелови автомобили там няма..... Без коментар! hysteric girl_impossible
Сещам се за един модел на GEO мисля че МЕТРО се казваше. Та таз кибритена кутийка е със 900 куб.см и три цилиндъра. А си е американско изпълнение. Нещо като Тико-то на Деу.


Дизела бил евтин, но дизелови автомобили там няма.

Има!!! Това са т.нар juggernaut и големите пикапове. Като казвам големи пикапове визирам Ford F 350, Chevy Silverado, Dodge Ram - някои модели и Hummer. За други не се сещам.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 15, 2007, 16:08:40 »

Сигурно е така!!! pleasantry
Активен
sashy
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #45 -: януари 16, 2007, 23:15:22 »

Здравейте момичета (и момчета)  smile

не знам как но един google search ме доведе до този разговор... за пръв път попадам на този форум (жалко че се бракувах преди 7 месеца, щеше да се радвам много да си споделям сватбените емоции и ядове с вас smile )

(silverarrow, здрасти - с теб се "знаем" от svatbata.noxart където ника ми е малко по-различен smile )

Исках да споделя с вас това: всеки човек е различен. Вярно, имаме си нрави, култура, "национални особености"  Wink НО, не е възможно и - според мен - нечестно, да се слагат всички хора под един знаменател. Неща като "Американците са тъпи"... ами не е така. И аз това го повтарях и повтарях през първите си няколко години тук. Вече не. Хора с тесен кръгозор има навсякъде, дори и в България. Но има и нещо друго: много Американци имат високи доходи. Могат да си позволят да пътуват. Един от първите хора с които се запознах тук беше младеж на 30 години, вече пътувал в над 50 държави и стъпил на всеки един континент. Един от най-начетените хора които съм срещала. Колегите ми за всяка ваканция пътуват някъде в Европа, Азия или Африка.

Вярно, хора с които говоря по телефон (по работа) непрекъснато ме питат дали съм рускиня, заради акцента. Но като им кажа, не от България съм, в 90% от случаите ме питат: Ааа, от София ли си? Не малко пъти ми се е случвало да ми кажат, че те самите са били на ваканция във Велико Търново или Варна - и си спомнят с носталгия за Българските домати lol

И нещо друго... съпругът ми пътува непрекъснато в командировки. Всяка седмица е в различен щат или поне град и работи с хора всякакви. Казвал ми е че хората от малките, забутани градчета (стереотип: там живеят американски селяци или т.нар. "червени вратове") са сред най-милите и човечни хора с които е работил. Може и да не знаят точно къде е България, ама колко от нас знаят точно къде е Зимбабве или  Никарагуа?

Естествено, не всички са такива - като се започне с маймуната която се нарича техен Президент.  (Но поне Сената вече принадлежи на Демократите. Това дава поне малко надежда за външната им политика за следващите години.)

Колкото до колите... ами как няма да карат тези газо-смучещи чудовища като допреди 2-3 години беше толкова евтин бензина?  Колкото по-голяма колата, толкоз по-удобна, а и като имаш 3 деца, 2 кучета, котка и костенурка, как иначе да се завлечеш на ваканция? Сега им дойде акъла - миналата година за пръв път представиха на пазара Тойота Ярис  Wink За дизела... навремето GM като са пуснали първите дизели (да не ви излъжа, но май е било 70-те), толкова са миришели че колите така и не са пробили. Сега поне са се насочили към био-горивата (бензин направен от царевица. съответно някои учени са много загрижени че ако всички Американци подкарат такива, няма да стигне царевицата  lol )

Ама много се отплеснах. Съжалявам за дългия пост, дано никой да не се е обидил. Лек ден на всички!  bye
« Последна редакция: януари 16, 2007, 23:29:26 от sashy » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 17, 2007, 09:56:06 »

sashy, привет и добре дошла!!! Wink blum girl_wink

Наистина  си права, навсякъде има "тъпи" хора и такива "начетени и интелегентни", съгласна съм с теб!!! Girl_sing
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #47 -: ноември 14, 2007, 23:43:30 »

хм много интресна тема интелигентен изказ...........приатно за четене и аз имам какво да споделиа но докато прочета всичко се поуморих .......
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: ноември 15, 2007, 11:21:02 »

Чак сега виждам тази тема и я прочетох на един дъх!!!Много размисли,различни мнения и много истини!!! Girl_sing Честно казано след като изчетох цялата тема ми стана малко мъчно!!!Толкова много негативи, изречени за България!!!Не че не съм съгласна с повечето,не ме разбирайте погрешно,но ...ми дойде малко множко!!!Силно се надявам да има повече млади и амбициозни хора,които да следват мечтите си и да се борят,но тук в България!!! give_rose
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #49 -: ноември 15, 2007, 17:16:56 »

Не бива нищо да се генерализира,но аз не обичам нито Америка,нито американците(става въпрос да живееш там).За екскурзия е чудесно,но имам една камара познати и колеги,които са ходили на бригада там и казват,че си струва само заради парите.Иначе нямало къде да се ходи,а едно момиче беше близо до Денвър и каза,че след 19ч по улиците не хора,ами и пилета няма.Ужас.А и самите хора нещо не ги възприемам,много повърхностни ценности имат.Не се виждам да живея там,наистина.Но всичко е въпрос на гледна точка,все пак.  pardon
Активен
лин
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32



« Отговор #50 -: ноември 16, 2007, 00:40:37 »

Вероятно ще има хора,които няма да се съгласят с мен,но аз просто  споделям мнение.
Америка е впечатляваща страна.Аз мисля,че тя е несравнима с никоя европеска държава.Не е нужно да я обичаш за да я оцениш.Верно е,че по улиците няма хора, но не след 19ч ,а въобще.Там никой не ходи пеша(освен ако не спортува-разбирай бяга) и колите не спират да се движат денонощно.Хората са винаги усмихнати и учтиви,по детск любопитни(вероятно не всички),но аз такива ги видях.Толкова е чисто,че наистина можеш  да си легнеш на леглото с обувки(като по филмите).Мога да кажа още много неща,но важното е друго - Америка е чудесна страна,но за американците.И точно за това ме бли,защото аз обичам МОЯТА БЪЛГАРИЯ и иска да живея така добре тук.Това,което искам да си пожелая!И не спира да работя за това!
Активен
margi
Ентусиаст
**
Публикации: 133



« Отговор #51 -: ноември 16, 2007, 01:13:16 »

от 12 годишна обикалям света /имах възможност покрай професията на баща ми/.После обикалях пак с приятели,приятелки,гаджета и т.н., но единствената ми мечта да отида до САЩ не можах да осъществя.Но мисля че това е една велика страна, един различен свят. И макар това да е "новия контитент" и да се очаква да има дискриминация - независимо дали расова, полова, религиозна, Америка е велика нация, защото има добри държавници , но и най-вече защото хората тук знаят цената на единството и вместо да се цепят на жълти, черни, умни, десни, леви те с гордост казват "АЗ СЪМ АМЕРИКАНЕЦ!"Скоро мой познат полага клетва понеже получи право за техен гражданин и ми прати видео.Националната гордост е много важна.Единственото нещо за което Америка получава критики е може би авторитарното й отношение кэм останалите страни, вмешателството в политиките и управление на по бедните. Но все пак те са лидери и могат да си го позволят.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #52 -: ноември 16, 2007, 02:47:49 »

Не бива нищо да се генерализира,но аз не обичам нито Америка,нито американците(става въпрос да живееш там).За екскурзия е чудесно,но имам една камара познати и колеги,които са ходили на бригада там и казват,че си струва само заради парите.Иначе нямало къде да се ходи,а едно момиче беше близо до Денвър и каза,че след 19ч по улиците не хора,ами и пилета няма.Ужас.А и самите хора нещо не ги възприемам,много повърхностни ценности имат.Не се виждам да живея там,наистина.Но всичко е въпрос на гледна точка,все пак.  pardon

Diavolinka, недей да правиш такива генерализации само от неща, които си чувала. Това съвсем не е вярно, че американците имат повърхностни ценности - от човек до човек си има много голяма разлика. Да не би в Бг да няма повърхностни хора - има ги естествено навсякъде.
Затова че след 19 часа няма жива душа по улиците си има причини, и това е най-вече в малките градове. В големи градове като Чикаго и Ню Йорк улиците са непрекъснато пълни. В провинциалните градове без кола не можеш да стигнеш доникъде, така че е малко вероятно някой да тръгне пеш по улицата, затова и не се вижда жива душа.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #53 -: ноември 17, 2007, 17:44:20 »

Diavolinka, недей да правиш такива генерализации само от неща, които си чувала. Това съвсем не е вярно, че американците имат повърхностни ценности - от човек до човек си има много голяма разлика. Да не би в Бг да няма повърхностни хора - има ги естествено навсякъде.
Затова че след 19 часа няма жива душа по улиците си има причини, и това е най-вече в малките градове. В големи градове като Чикаго и Ню Йорк улиците са непрекъснато пълни. В провинциалните градове без кола не можеш да стигнеш доникъде, така че е малко вероятно някой да тръгне пеш по улицата, затова и не се вижда жива душа.

Аз не правя генерализации  pardon Просто споделям впечатления.Вярно,че не съм ходила там,но разказите са на хора със сходен на моя характер,на които вярвам и които не преувеличават.Все пак това не е на 100% гаранция,че на мен няма да ми хареса,но съдейки по думите им,тази държава не е за мен  nea Тук има хора по улиците дори и в малките градове,има разнообразие(в Америка в някои градове къщите по улиците са като клонирани,всичките еднакви-това вече и на снимки съм го виждала лично Wink ).Честно да си призная,предпочитам дори родния кич на някои от вилите в Драгалевци,отколкото всичко да е еднакво  shok .Освен това и за Америка важи едно правило,което е от най-омразните ми:там ако си чужденец,винаги си оставаш такъв.И то важи с много по-голяма сила,отколкото във Франция,Италия или дори Германия,които са едни от най-шовинистките страни в Европа(в последното вече съм се убедила на място).Казвате ми за големите американски градове-то там престъпносста е толкова добре развита,че да не смееш носа да си подадеш.В това отношение си приличат със София-никога не бих отишла доброволно в Сердика или Факултета.Така че за какво са ми американските градове,като тук е сущото откъм сигурност?То мен това най-много ме грее,ако си избирам град за живеене  scratch one-s head Разбира се и работата,която бих могла да си намеря там,но страната на голените възможности си е такава само за американците и това също е доказано.А сервитьорка и тук мога да стана,че и до мама съм си близо да й се нарева след кофти ден  tease А там кофти дни без мама,е за какво  blum Така че не ми се сърдете за поста,дано никой не обидя,но това си е мое мнение и то си важи само за мен и за никой друг  Wink Пред Америка бих избрала Европа,в частност южна Франция или Португалия.Това вече е друга работа  pardon
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #54 -: ноември 17, 2007, 21:23:03 »

Сред всичката тази негативност по отношение на американците в тази темичка, аз ще си позволя да защитя средностатистическия американец. Те са хора като всички нас - с човешки радости и неволи, с разбирания и цености. В никакъв случай не може да се каже, че са по-долна класа. Трудно е да разбереш една култура докато не живееш сред нея всеки ден и ме жегва дълбоко, че хора, които не са имали щастието да познават добри и мили представители на тази нация, си позволяват да изразяват крайни мнения.
По отношение на ценностната си система, американците не изостават пред никоя друга страна в света. Всеки народ има своите добри представители и "развалени ябълки". Средностатистическия американец се вълнува от същите нещаюПрестъпност има навсякъде в света. Няколко години подред жвеех в малко градче, в което единствените новини бяха кой е спрян от полицията с превишена скорост или с високо ниво на алкохол в кръвта. Сега работя в центъра на един от най-големите градове на САЩ и в никакъв случай не мога да кажа, че ме е страх да си подам носа навън. Ех, вярно, има и лоши квартали, но в коя друга страна ги няма.
Мога да твърдя, че приятели и близки тук ме научиха на повече позитивност, отколкото донесох със себе си от БГ. Все още се уча да съдя по-малко хората около себе си и да ги приемам такива каквито са.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #55 -: ноември 22, 2007, 14:28:08 »

Всеки с мнението си,но и за негативността към американците си има причини  scratch one-s head По принцип няма изобщо нация,към която да няма негативно отношение на някои хора.Например скоро бях в Турция и останах очарована от турците(които,да си кажем честно,доста ги одумват за какво ли не!).Но според мен за всичко си има причина.Нещата никога не са само розови и един народ никога не носи само добри черти!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 07, 2008, 23:30:49 »

Така , и аз ще се включа малко в тази дискусия, тъй като макар и да нямам опита на silverarrow и didibaby, съпругът ми е американец и през април и май бях за три седмици в САЩ, като имах възможността да посетя 5 щата, като един от тях - Канзас- просто се наложи да преминем през него. Не искам да се заяждам с Diavolinkata, но не смятам ,че има по-толерантни от американците. Доста съм пътувала и съм живяла в чужбина, поради работата на баща ми и вярвайте ми имам база за сравнение. Престъпността я има на всякъде, особено в по-големите градове, това са т.нар. гета, но доколкото знам тези хора са изолирани малко или много и е опасно само ако решите да отидете в гетата им. Вярно е че има разни ненеормалници , които стрелят по моловете им, но забравихте ли трагедията от Ерфурт , Германия през 2002 г. Що се отнася до интелект , не смятам ,че всички трябва да се слагат под един знаменател. Лично хората с които съм контактувала, не само приятели на мъжа ми , ами случайно , скоито се запознах в САЩ се оказаха, че знаят къде е България. А и стига с тая грандоманщина,че непременно една държава като САЩ трябва да знае за България. Както и да е , та един съвсем обикновен дървар от Айова, знаеше , горе долу къде се намираме попита ме :"Това не е ли на север от Гърция", след което ме разпита за природата. Така че и обикновенбите реднеци могат да бъдат интелигентни , ако това е мярка за интелигентост -да знаеш къде се намира България. Относно празните улици - хората се движат с коли предимно, а и не смятам все пак ,че това е толкова важно вие всяка вечер ли ходите някъде с приятели. Хора , които работят сериозно по 10-15 часа на ден предпочитат да се приберат у дома. Някой ще каже , там се побъркват от работа, да така е, но за това са и успели много от тях, защото нищо не идва даром от небето.Относно политиката им...някй беше споменал за империалисти и експлоататори...скъпи хора във външната политика няма симпатия и обич, всичко се свежда до националния интерес, естествено в съгласие с международното право. Друг някой беше споменал за вътрешната политика...надявам се наистина да спечелят републиканците , фаворит ми е Хъкаби . Политиката на демократите е да увеличи данъците , а външната им политика е ориентирана към Балканите.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: януари 07, 2008, 23:35:00 »

По времето на Клинтън всичките им действия в Сърбия с Косовската криза бяха в разрез с международното право, на тази тема много можем да си говорим, признавам ,че има вмешателства на места където не трябва, но това е политиката. Не ги защитавам , но виждам ,че има много, които плюят срещу САЩ (хора извън форума), но в същото време биха дали всичко за да заминат.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #58 -: януари 09, 2008, 22:56:04 »


Не искам да се заяждам с Diavolinkata

Престъпността я има на всякъде, особено в по-големите градове, това са т.нар. гета, но доколкото знам тези хора са изолирани малко или много и е опасно само ако решите да отидете в гетата им.

Вярно е че има разни ненеормалници , които стрелят по моловете им, но забравихте ли трагедията от Ерфурт , Германия през 2002 г.

А и стига с тая грандоманщина,че непременно една държава като САЩ трябва да знае за България. Както и да е , та един съвсем обикновен дървар от Айова, знаеше , горе долу къде се намираме попита ме :"Това не е ли на север от Гърция", след което ме разпита за природата. Така че и обикновенбите реднеци могат да бъдат интелигентни , ако това е мярка за интелигентост -да знаеш къде се намира България.

Относно празните улици - хората се движат с коли предимно, а и не смятам все пак ,че това е толкова важно вие всяка вечер ли ходите някъде с приятели. Хора , които работят сериозно по 10-15 часа на ден предпочитат да се приберат у дома.

Някой ще каже , там се побъркват от работа, да така е, но за това са и успели много от тях, защото нищо не идва даром от небето.

Ама аз не го приемем като заяждане  Oh my ... Просто се заформи една дискусия,която,поне на мен,ми е много интересна и затова участвам,макар и с негативно мнение  pardon И се опитвам да уважа чуждите мнения и опит с тази толкова обсъждана нация  Wink

За престъпността-тя си плъзва,за съжаление,навсякъде,не е само в гетата.И то защото винаги има лакоми за пари,които съдействат и участват в престъпни далавери  beating Но имах в предвид,че навсякъде е така и че няма смисъл човек да си прави илюзии,че в Америка е на по-сигурно място,защото не е  nea

Тероризмът също вирее навсякъде.Господ да ни пази.

Е,аз пък си мисля,че това не е грандоманщина,а география.Всички трябва да я учат,разбира се не всичко можем да запомним,ама поне някаква идея да имаме за държавите не е толкова трудно.Аз например също не знам коя е столицата на Таджикистан,но имам някаква идея къде се намира самата държава.А сега ще се опитам да изровя едно нещо от мейла си и ще го пусна.Това според мен е НЕДОПУСТИМО!!!

Тук моят манталитет си е различен по принцип,защото много обичам да излизам и го правя доста често.Въпреки работата и лекциите,на които също ходя.Да,често излизам с приятелите си,не всяка вечер,но поне 4 пъти седмично,защото изпитвам нужда да ги видя.Те са тези,които ме зареждат с енергия и ми дават сили за здравото бачкане и учене  good И не бих отишла на място,където на това се гледа като нещо ненормално  pardon

Това правило важи там само за американците.Дори статута на латиноамериканците в САЩ е ужасен  Oh my ... Какво да кажем за другите чужденци  shok Те просто не ги допускат да се развиват  crazy И аз това наистина не мога да си го обясня по друг начин,освен с прадразсъдъци.Затова се надявам нещата в България да се оправят-въпреки,че и тук не сме особено добре дошли,в чужбина съвсем не сме желани.За огромно съжаление.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #59 -: януари 09, 2008, 23:13:27 »

Ей това имах в предвид,че е недопустимо  crazy crazy crazy



Получих го преди известно време и онемях  pardon
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 10, 2008, 02:36:45 »

Много интересна тема и пламенна дискусия. Виждам, че всички, които са взели участие, са малко или много пристрастни и тъй като и аз съм пристрастна (уча Американистика) ще си позволя да се включа с изказване по темата. Според мен мненията по една тема биха могли да бъдат толкова много колкото са хората по целия свят. Всички имаме различни морални ценостти, възпитание и нагласа към света.
Изучавайки историята и културата на тази държава бих казала, че наистина има много неща, заради които може да бъде критикувана, но само отчитайки красноречивият факт, че тя е страната към която има най-голям приток на желаещи да емигрират, трябва да си дадем сметка, че явно има защо да се стремят толкова много хора натам. Тя е била и мисля, че все още е страната, където много хора се надяват да осъществят мечтите си и тази възможност им е предоставена, стига те да имат желанието и амбицията да я оползотворят по най-добрия начин. Няколко пъти бе споменато че всяка монета си има две страни и съм съгласна. Нещото, което всички, които са настроени против САЩ изтъкват, е че са военно настроена държава, но нека да ви припомня че едни от най-големите мирни протести са били именно в Америка през 60-те и 70-те по времето на хипитата.
Относно коментарите за чужденците в Америка само ще кажа, че Америка е държава изградена от чужденци, още от мига в който европейците са си поставили за цел да превземат континента. Ако трябва да сме исторически обективни всички в Америка са чужденци освен индианците. Те имат най-голямо право да претендират че това е "тяхната земя". Но за да не задълбавам в исторически размишления и за да не се отплесна съвсем от темата ще добавя само, че Америка е и най-пъстрата на различни култури държава. Наречете я melting pot, mosaic society или както щете. Много от американските жители са дотолкова смесени (баба индианка, дядо мексиканец, майка ирландка, баща етиопец, вуйчо турчин и т.н), че не би могло да се определи към коя култура принадлежат. Те са просто АМЕРИКАНЦИ! Точно от ей това трябва да се поучим в нашата родина, делейки се на българи, турци, арменци и други. Щом принадлежим към една държава и имаме в паспортите си българско гражданство значи сме българи!
И за да не продължвам, че писанията ми вече се превърнаха в роман, искам да кажа, че може би някои ще приемат мнението ми за крайно, но както вече казах в началото, на света има толкова различни мнения колкото са и хората по него, а моето е просто едно от тях.  smile Вярно е, че не можеш да кажеш на бялото черно, но това което за един изглежда бяло, на друг може да му се вижда черно. И накрая, за да се опитам да разпаля тази интересна и оспорвана, но малко позамряла дискусия, бих задала един въпрос към тези, които критикуват Америка. Кажете ми според вас как България компенсира това, което вие критикувате в Америка? Да вземем например, така остро критикуваната и обсъждана в темата външна политика. Би било интересно да видим мнения по въпроса дали е толкова "велика" нашата външна политика, за да си позволяваме да плюем по Американската все едно ги превъзхождаме. Може и да се запитаме дали Америка или някоя друга нормално развита държава би оставила няколко свои невинни медици 8 години в чужд затвор със смъртна присъда без да успее да ги спаси или да им помогне по какъвто и да било начин?
« Последна редакция: януари 10, 2008, 02:47:01 от prin4ipessa » Активен
margi
Ентусиаст
**
Публикации: 133



« Отговор #61 -: януари 10, 2008, 03:17:37 »

Тъй като ми се спи вече  O_Oи не мога да си подредя мислите , казвам само че НАПЪЛНО подкрепям prin4ipessa  Моето мнение се препокрива напълно с нейното. Но като се събудя бих написала и аз някой факти, доказващи правотата на това мнение. Е, то мое виждане, разбира се...
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #62 -: януари 10, 2008, 07:49:46 »

"велика" нашата външна политика, за да си позволяваме да плюем по Американската все едно ги превъзхождаме. Може и да се запитаме дали Америка или някоя друга нормално развита държава би оставила няколко свои невинни медици 8 години в чужд затвор със смъртна присъда без да успее да ги спаси или да им помогне по какъвто и да било начин?

Българската външна политика в никъкъв случаи не може да се нарече велика ,драга принцеске ,но пък и не можеш да отречеш ,че настоящият външен министър Калфин е един изключително интелигентен и ерудиран мъж.Хората в България отдавна са загубили вяра в това че държавата може да ги защити  по някъкъв начин и за това я напускат и някой отиват именно в Америка.Относно риторичният ти въпрос за медиците.... ами ако си спомняш още в началото когато бяха задържани медиците , с тях е имало и поляци и  филипинци и още други ,но всяко посолство се е задействало и само БГ медиците останаха. Но искам да ти кажа и нещо друго нашият народ заслужава и политиците си и политиката която водят те .Помните ли за медиците то не бяха митинги ,то не беше молитви и молебени и.......медиците се завърнаха и дадоха им и пари и жилища ,факт който аз горещо приветствам,нооооо изведнъж същите хора който бяха по митингите и молебените се озлобиха и започнаха да плюят защо са дадени и т.нат./ако сте чели весници от този период или гледали бг тв ,часът на Милен Цветков/.Е искам да попитам в коя друга държава това ще се случи ,май само в БГ.Накоро гледах предаването Отечествен фронт ,темата беше Камбоджа или по точно изоставените от всякъде войници там......та един от бившите учасници там казва ,че един френски генерал казал -Вие българите сте странни хора ако сте един двама на едно място всичко е ок, но съберете ли се повече  работата почва да куца.Ние си заслужаваме всичко което ни се случва , а само в поткрепа на тезата на принцеса ще попитам дали от Америка към други страни има такъв  емигрански поток ?
« Последна редакция: януари 10, 2008, 07:53:55 от MIXAELA » Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: януари 10, 2008, 13:33:34 »

Михаела, много тежки думи са да кажеш, че българския народ заслужава такива несправедливи политици и такава абсурдна политика. Никой не заслужава да няма права и да не бъде защитаван от собствената си държава - абсолютно НИКОЙ! И мога да ти кажа, че хората именно заради това са станали толкова озлобени, защото цял живот са тъпкани, унизявани, пренебрегвани и най-вече манипулирани от политиците. Именно политиците настроиха хората против медиците, за да си измият ръцете за несвършената работа и стана точно така както искаха. Как да не се озлобят хората като цял живот държавата се е подигравала с тях и със семействата им? Как да не се озлобят при положение, че някой нямат какво да ядат, нямат къде да живеят, нямат пари да си платят парното и тока, а в същото време депутатите плачат за още привилегии "бедничките те". Кажи ми виждайки цялата тази наглост и несправедливост, как да останат българите позитивни, добри и с вяра в бъдещето? Кажи ми кой народ заслужава участта 1/5 от населението да бъде прогонено по всички краища на света в търсене на спасение и по-добър живот? Никой.
« Последна редакция: януари 10, 2008, 13:35:44 от prin4ipessa » Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: януари 10, 2008, 13:44:13 »

prin4ipessa, а кой, ако не "хората", ги е поставил в позиция, в която да могат да си позволят да правят това, което описваш?
в края на краищата, когато отидеш и гласуваш (не ти, а потенциалния гласоподавател) за човек, който е лежал в затвора за измами и кражби - ти си го избираш сам. Когато си продадеш гласа за 10-20-50лв, ти избираш сам. Когато се съгласиш да подкупиш някой вместо да дадеш гласност на проблема - ти избираш сам!

Михаела, по случая с нашите медици има толкова много неща, които не са огласени, че е по-добре да не се обсъжда кой крив, кой прав.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #65 -: януари 10, 2008, 13:58:54 »

Ние си заслужаваме всичко което ни се случва

Най-напред искам да кажа,че този пост може да прозвучи малко рязко.Не ми е целта да обидя някого,да знаете!!!Просто ми се иска да си споделя огорчението,а тези емоции винаги звучат дръпнато  pardon Постът ми не е насочен срещу никого от вас!Насочен е срещу милите хорица,които споменавам в него и редовните им оправдания!!!

Не съм съгласна,че си заслужаваме всичко това  girl_impossible Никой не заслужава да не се чувства добре в своята държава,да се налага да си напусне семейството,приятелите и всичко друго,което му е било скъпо тук (дори да са малко тези неща).И не е по наша вина това,че държавата ни е смотана.Не съм била аз министър,че да съм виновна за състоянието на държавата и близките си в чужбина.Не съм се занимавала с престъпна дейност,не съм укривала данъци,не съм живяла на гърба на другите,за да принудя тези хора да заминат.И много други българи като мен също не са си позволявали подобна простотия!Не са виновни хората,които заминават,че нямат друг избор!Какво значи "това заслужаваме",това е едно несправедливо заключение.С какво точно сме го заслужили?Да не би да сме имали възможност да оправим нещата,и да сме я пропуснали,че да сме си заслужили сега това,което ни се случва?Естествено,че не сме имали!И знам,че няма да я пропуснем,ако я получим-въпросът е да я получим (което леко не виждам как ще стане  NO ).Не сме виновни ние,които се опитваме да живеем и преживяваме за това,че има тарикати,които ни живеят на гърбовете и ни влошават състоянието на държавата!Какво да направим,за да ги махнем-държавен преврат ли?!Това май е единственият начин,ама да не сме в 19 век???Звучи ли ви реално,нормално,цивилизовано такова нещо?Съмнявам се.На мен също не ми звучи и не смятам да го направя.Ако това ми е вината,както и на другите българи,които мислят като мен-нека си я теглим и нека ни обвиняват другите хора,народи,държави,институции,обединения (които,да си го кажем честно,също не биха имали кураж за такова нещо!!!).Не мисля,че всички (ЕС,Америка и прочее),които се спукаха да дрънкат това и онова за България (без дори да знаят къде е на картата girl_wink ),обвиняват когото трябва.Седнали да плюят хората,които дори не познават  crazy В чието положение дори не могат да се поставят!Ама стиска ли им да кажат истината каквато си е и да назоват истинските виновни  sarcastic Пък и какво,като ги назоват,да не би да помогне това с нещо  sarcastic Няма да помогне,защото има свине,на които в тая кочина,в която живеем (и това се отнася за целия свят,не само за БГ!!!!!!),им е много добре.Свине,които от тоя хаос печелят много пари и не позволяват нещата да бъдат оправени,за да не им секнат печалбите.Но не сме виновни ние,нормалните хора,че тях ги има.Не сме ги създали ние и дори не знаем от къде са се пръкнали.И не сме заслужили всичко,което ни приписва тоя и оня,защото не сме се били борили за по-добро.Ми да се борят те,ако могат,ама не могат!!!Естествено,че ще кажат,че това заслужаваме  funnytooth Нали не могат нищо по-добро да сътворят и те  sarcastic Тази фраза е тяхното оправдание пред себе си за пълната им безпомощност  pardon
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #66 -: януари 10, 2008, 14:05:34 »

Принцеске права си ,че съм малко крайна в думите си ,но ако народа ни не беше толкова примирряващ се може би нямаше да ни управляват подобни хора.Само за пример ще ти кажа ,е в Гърция например наскоро имаше стачка защото ис
кали да променят нещо в закона за пенсиите,цяла Гърция беше парализирана,като до обяд в Атина работеше само метрото и то возеха само до центъра където се събираха хората на митинг.Е моля те кажи ми кога ние българите ще сме толкова единни,народ който има поговорка преклонена главица сабя не я лови няма сили да се бори и излъчва подобни некъдърници като тези сега да го управляват.Жорж Ганчев е човек който винаги изкренно ме разсмива но той веднъж каза и нещо с което съм съгласна ,а то е -Ние българите сме малък и много прост народ.
 Alucinado ,да за медиците си права ние не знаем всичко и нияма смисъл да спорим ,но и ако си спомняш Иван Костов навремето каза А АКО СА ВИНОВНИ.
Принцеса питаш -Кажи ми кой народ заслужава участта 1/5 от населението да бъде прогонено по всички краища на света в търсене на спасение и по-добър живот? ами всеки народ който е толкова примирен и наивен ,абе замислили ли сте се че в БГ не остана нещо което да не сме оплюли....и в исторически план дори, а в днешно време не остана нито морал нито ценности за огромно съжаление


Да не би да сме имали възможност да оправим нещата,и да сме я пропуснали,че да сме си заслужили сега това,което ни се случва?Естествено,че не сме имали!Дяволинка това е твое мнение но мисля че възможноста да оправте нещата е като гласувате другия начин е да бягате от БГ и да останат там само циганите  :funny:то и без това те решават изборите с 20 лв на ръка
« Последна редакция: януари 10, 2008, 14:10:28 от MIXAELA » Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #67 -: януари 10, 2008, 14:08:20 »

в края на краищата, когато отидеш и гласуваш (не ти, а потенциалния гласоподавател) за човек, който е лежал в затвора за измами и кражби - ти си го избираш сам.

Alucinado,така е,ние гласуваме и ние си ги избираме.Но помисли си от какво трябва да изберем.От една камара еднакви хора,с еднаква цел (и тя не е нашето и държавното добро  laugh ),с еднакво минало и с еднакво малко мозък в главата,пробутани от едни и същи хора до тези избори,работещи за тях,не за нас.Това не е избор.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #68 -: януари 10, 2008, 14:16:25 »

Принцеса питаш -Кажи ми кой народ заслужава участта 1/5 от населението да бъде прогонено по всички краища на света в търсене на спасение и по-добър живот? ами всеки народ който е толкова примирен и наивен

абе замислили ли сте се че в БГ не остана нещо което да не сме оплюли....и в исторически план дори, а в днешно време не остана нито морал нито ценности за огромно съжаление

Негрите не са нито примирени,нито наивни,а са борбени и инати.И пак са пръснати по света,а не са си в в Африка,където няма живот за нормално човешко същество.Нищо не опира до борбеност или примиреност,а до съвсем други неща,които не ми се ще пак да пиша  nea

А защо го плюем?Защото така ни дават тон.Ако си възпитаваме децата в духа "Мразя я тая скапана държава и тоя скапан народ,бягай маменце в Америка",всичко живо ще плюе,защото това чува от най-ранна детска възраст  girl_impossible
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #69 -: януари 10, 2008, 14:27:15 »

да имаш право дяволинка ,но истината е ,че май хората вече така съветват децата си.познавам толкова семейства който продават всичко и заминават в чужбина ....СЕМЕЙСТА не само чшенове на семейства.Аз съм на мнение че България е изпуснала всички влакове ............абе Сърбия дето ги бомбардираха и не са в ЕС са 20-30 год преди нас ние сме отчайващо затънали в блатото и мърдане няма.Казвам го с огромно съжаление. Абе какви са тия цени това чудо тук в Италия 1 литър олио е 0.85-1.15 евро.Да не говоря че нияма седмица без намаление на цени на определени стоки.Е било скъпо в БГ пък народа купувал и заведенията са пълни така ми казват мой приятели гостували в БГ и аз си мълча
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 10, 2008, 14:32:46 »

Diavolinkata, когато човек се заинтересува истински от политическата ситуация и от хората, които му се рекламират (но да се заинтересува извън рекламните блокове - да провери какви са били, от къде са излязли и какво са направили досега) тогава не му се струват "еднакви". А и ако е недоволен и достатъчно мотивиран, може да направи така, че следващия път да има и "различни". Всичко, ама абсолютно всичко, на този свят е въпрос на избор. Няма такова понятие като "без избор". И всеки трябва да си прави сам своите избори в живота и най-вече да си носи отговорностите за нещата които е избрал.

И още нещо, което май май повечето хора пропускат да отчетат като факт. Аз не знам за нито една държава, която да е била "розова и цъфтяща" през цялото си съществуване. Вземете дори "великите сили", ако щете и Америка (защото макар че се отплеснахме, темата е за Щатите и България) и погледнете в политическата (а и не само) история. Това нашето (положението в България) може да бъде криза, от която да излезем по-силни, а може да бъде и фактор, който да съсипе държавата. Ако всички са настроени за второто - няма смисъл да се говори повече.


И всичките заплювания по държавата ми приличат все повече на заснеженото положение от миналата седмица. Всички се оплакват как тротоарите не са почистени и няма къде да вървят, дори отказват да водят децата си на градина и на училище. Всички, освен тези, които взеха лопатите и си почистиха около домовете.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #71 -: януари 10, 2008, 14:59:56 »

Diavolinkata, когато човек се заинтересува истински от политическата ситуация и от хората, които му се рекламират (но да се заинтересува извън рекламните блокове - да провери какви са били, от къде са излязли и какво са направили досега) тогава не му се струват "еднакви".

Alucinado,един от членовете на семейството ми е политолог  funnytooth От разговори за политици и политика чак ми идва в повече понякога,но все пак мисля,че благодарение на него съм много запозната с политическата ситуация.Той също твърди,че като хора не са еднакви...но като действия само един истински запознат човек като него вижда какво наистина става и до каква степен си приличат.А детайлните проучвания само го потвърждават  pardon

Михаела,за семействата е вярно,че напускат България масово,защото те искат нещо по-добро за себе си и децата си,а тук не им се предоставя.Надявам се само напускайки България да осъзнават заради кого точно са се махнали от тук и да защитят тези,които сме останали,когато чуят някоя злобна и необоснована нападка за нашият "овчи народ".И да знаят,че ни липсват и не сме ние хората,заради които са лишени от много неща тук,а че ние сме също толкова лишени като тях.
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #72 -: януари 10, 2008, 22:35:48 »

един от членовете на семейството ми е политолог 

-ЕЙ ДЯВОЛИНКА моят любим политолог е Райчев ,но се поизложи малко с изказванията си покрай стачката на учителите.Да не ее известен политолог този член на фамилията ви
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #73 -: януари 11, 2008, 14:00:22 »

един от членовете на семейството ми е политолог 

-ЕЙ ДЯВОЛИНКА моят любим политолог е Райчев ,но се поизложи малко с изказванията си покрай стачката на учителите.Да не ее известен политолог този член на фамилията ви

Не е Райчев  blum Но Райчев наистина си разбира от работата.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #74 -: януари 12, 2008, 00:35:54 »

Дяволинката, сега ми стана ясно защо думите т и звучат като заучени фрази, а не като лично мнение. Чула си ги от родата политолог, май май, а  nea

Когато поживееш в Америка и видиш лично как се държат с чужденците, и набереш собствени впечатления за всичко останало, което си изписала, тогава може и някой да ти повярва...
а дотогава учи картата на света и ще те изпитваме за столицата на Лаос, местонахождението на Ботсуана и флага на Западна Сахара (да, има такава държава) в случай, че някой техен гражданин те срещне да не не ни срамиш нас, българите, с незнанието си на география  shok
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #75 -: януари 14, 2008, 19:57:21 »

Дяволинката, сега ми стана ясно защо думите т и звучат като заучени фрази, а не като лично мнение. Чула си ги от родата политолог, май май, а  nea

Когато поживееш в Америка и видиш лично как се държат с чужденците, и набереш собствени впечатления за всичко останало, което си изписала, тогава може и някой да ти повярва...
а дотогава учи картата на света и ще те изпитваме за столицата на Лаос, местонахождението на Ботсуана и флага на Западна Сахара (да, има такава държава) в случай, че някой техен гражданин те срещне да не не ни срамиш нас, българите, с незнанието си на география  shok

Хаха.Ей това вече като заяждане ще го приема,защото то си е такова,и ще отговоря с необходимата лексика,защото едно е възпитаното поведение на момичетата,с които си говорихме горе,съвсем друго е това глупаво и необосновано изказване  crazy Я не ни разваляй хубавия разговор  crazy Нито ме познаваш,нито знаеш какъв човек съм,и следователно нямаш право да ми говориш така.Затова и аз ще ти отговоря по твоя начин,най-малкото за да се видиш отстрани как звучиш,пък дано си извадиш поука или там както го наричаш  pardon И разбира се с извинение към модераторите за поста ми,но това изказване на silverarrow на нищо не прилича  nea  и с нищо не е провокирано   huhhuh.gif
Сега да започна от географията,silverarrow,която май претендираш,че ти знаеш,а аз не  pleasantry .От къде на къде???Да те светна,че 5 години това съм учила като профил и много повече знам от теб.Да не говорим пък,че имам познати,обиколили цял свят,които на всичкото отгоре са били в изредените от теб по-горе държави (които ти само си сънувала и гледала в атласа),както и в много други,които още сънуваш и едва ли знаеш къде са на атласа изобщо,за да ги погледаш поне отдалече  laugh .Остров Мавриций как ти звучи,със сигурност не познато  pardon .
Колкото до политологията,ти дали знаеш що за наука е това?Едва ли,защото именно тя,мила,позволява на хората наистина да се запознаят с политиката такава,каквато е,с най-мръсните й страни.Политологията далеч не е само говоренето по телевизията,както ти си мислиш,а система от най-различни познания,при това задълбочени,върху световната политика още от зората й.Съвременната политология се занимава със сондажи,анкети(да,има разлика м/у 2те  smile ),анализ и проучване на общественото мнение и още една камара неща,които няма и да пиша,защото няма и да ги разбереш.Точно тези неща обаче помагат да си изгради човек личното мнение,за което говориш.Това,което ти правиш,т.е.само да зяпаш разни неща по телевизията,не изгражда мнение  NO А създава т.нар. явление das man-в превод човек-консуматор,еднакъв с другите и със същото като тяхното мнение,естествено чуто по телевизията  pardon Така че нека не си говорим за лично мнение,ако обичаш,защото нямаш какво да кажеш.
Колкото за това къде съм живяла,не че те засяга,ама като сме започнали...Живяла съм във Франция и Италия.Вярно,не и в Америка,но какво пък?Имам си мнение и за там,защото според мен не е задължително да имам мнение само за неща,които лично съм виждала.Особено когато имам достоверни източници,от които да се осведомя за ситуацията и в Америка.Аз не се ограничавам!
А относно това кой ми вярва и кой не-ми все ми е тая,честно да ти кажа,дали ти си от тези хора.Когато смятам,че имам какво да кажа по дадена тема и това не са глупости като тези,които ти си написала,го казвам.Който си е направил труда да чете какво съм написала(ти не си от тия хора),ще види,че не се изказвам непотготвена(както в случая си се изказала ти).Но в крайна сметка четенето на чуждите постове е въпрос на добро желание,не всеки чете какво съм писала.Само че след като не четеш,не се намесвай просто така,без да има какво да кажеш,а само да се заяждаш,че ни разваляш хубавия разговор!!!  beating Дано поне това,че си иззлобяла така,те е направило щастлива.Какво да се прави,и такива хора има.Но пък защо да си мълча на твойте глупости  pardon Танто за танто.Сега,след като прочете подобни нападки към себе си,добре ли се чувстваш?Ако не,мисли следващия път какво,как и на кого пишеш.Пък ако ти е добре,не се притеснявай,а продължавай да се заяждаш.Едва ли си по-устата от мен,та няма да ти е добре задълго  tease
« Последна редакция: януари 14, 2008, 23:25:36 от Diavolinkata » Активен
Yana_Bah
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 141



« Отговор #76 -: януари 24, 2008, 13:13:55 »

Нормално е в две различни култури да се наблюдават разлики в ценностната система... Това 4е ценностите са различни не прави едната култура по-добра или по-лоша от другата, прави ги просто [разли4ни......Това не зна4и 4е всеки от нас трябва дае лишен от правото си да харесва или не другия.... но това 4е за мен дадена 4ужда ценностна система е несьвместима с моя светоглед, не я прави автомати4но лоша. тя е такава само съизмерена с моята, а кой е казал 4е моята е по-добра.
   напъло нормално е открай време е имало култури, които са възприемали себе си като по-висши и са се опитвали, успешно или не да наложат ценностните си системи на според тях по-нис6ите.... Така де - "за тяхно добро"... Едва ли някой одобрява насилственото помюсюлман4ване или похрирстиянчване или разни от сорта. Това е прост резултата от 4уството за превъзходство на една култура над друга.... Не е добре, нали?
http://www.vbox7.com/play:b1284008  - това последното го пускам за да се посмеете малко, не смятам 4е задълйително девойката е събирателен образ
Активен
Yana_Bah
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 141



« Отговор #77 -: януари 24, 2008, 15:49:50 »

а кой казва, че моята е по-добра.
    чувството за културно превъзходство обикновено е водило до насилствено налагане на ценности...  Грозна работа....
     сега за да се позабавляваме пращм една препратка - http://www.vbox7.com/play:b1284008
        п.с. Съжалявам за гршките в предното ми мнение - още свиквам с новата клавиатура и фонетичния
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 24, 2008, 18:14:55 »

Не мога да разбера защо винаги трябва да мразим и да правим глупави - успелите, щастливите и богатите  girl_impossible. Даа Американците са "глупави" и си имат всичко  а ние "умните" живеем без инфраструктура, без пътища, тънем в боклуци и да не наброявам всичко щото няма да ми стигне една седмица сигурно. 
За какво му е на един Американец да знае къде е България, да не би всички Българи да знаят имената и столиците на всички 50 щата, даже незнаят колко точно наброй са.
Най-малко ползваме всеки ден Интернет, които е създаден от "тъпите" Американци и им се присмиваме, само на какво точно май и ние не знаем.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: януари 24, 2008, 20:32:46 »

Напълно подкрепям Малена просто го е казала ама точно в десятката
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #80 -: януари 25, 2008, 20:09:53 »

Остров Мавриций как ти звучи,със сигурност не познато  pardon .

 ROFL DANCE funnytooth laugh

Млада девойко, разсмивате ме сърдечно
Малена, Диди, Булечка, Фиби и другите, които добре ме познавате - влейте малко разум в това момиче, да се не излага пред всички

 Offtopic Девойко, ще те помоля да не ми пълниш личната кутия със съобщения и спам. Някои хора си имаме и друга работа, освен да философстваме!!!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #81 -: януари 26, 2008, 09:25:02 »

 Подкрепям изцяло мненията и вижданията на Diavolinkata по тази тема. Не ми е ясно защо скочихте вкупом срещу нея. Или може би това е нормалната реакция на "умното" българско племе.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #82 -: януари 26, 2008, 21:25:33 »

Така...

Като говорим за ценностни системи и култури, silverarrow е човекът, който е пътувал много, и продължава да пътува и има много богата база за сравнение.
Ние с добро й го казахме на Diavolinkata, тъй като добре познаваме двете култури - САЩ и България. С риск да се повторя, хора, които не са стъпвали на американска земя нямат право да правят генерализации по отношение кой е по-добър и кой по-лош. Това е знак или на наивността им след като вярват на разкази от този или онзи, или знак на глупостта и злобата им.
Америка не е само това, което виждате във филми, новини и чувате от разкази. Няма нужда да изпадаме в дребнавости. Честно да ви кажа даже ми става много смешно като чета постове на хора, които се опитват да ме учат за страната, в която живея, когато самите те не са стъпвали там.
Пожелавам на всички, или поне тези, които имат желание, да имат шанс да се запознаят с повече представители на тази култура и да поживеят някоя и друга година, и тогава може пак да се върнем към тази темичка и повече дискусии...
« Последна редакция: януари 26, 2008, 21:28:51 от didibaby » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: януари 26, 2008, 21:38:42 »

Аз съм съгласна с Диди,защото

1.silverarrow наистина пътува много и смея да кажа познава света даже.Мога да добавя ,че много обича родината си и уважава всички хора живеещи в нея.Милее за родният град Свищов.
2.Не съм си давала мнението досега в тази тема не защото нямам богата географска култура или защото не съм чела достатъчно книжки или защото не съм добре информирана.Истината е,че не съм си давала мнението за въпросната разлика,защото колкотои приятели да имам живущи в САЩ,аз не съм живяла там и не съм видяла нищо от казаното от другите с очите си,не съм се сблъсквала с американец на американска земя.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: януари 26, 2008, 22:00:16 »

Аз чак сега се зачетох задълбочено в темата и ми стана толкова смешно, че някой хора дават мнение за държава, манталитет на хората и прочие без да им е стъпвал крака в тази държава. Не мога да кажа нищо за Америка, защото не съм ходила там, но както по-горе съм подкрепила мнението на Малена, не ме интересува дали знаят къде е България, хората са светлинни години преди нас. И мисля, че е абсолютно безсмислено да се влиза в  спор със silverrarow, защото момичето е постигнало доста повече в чуждата държава, отколкото ние в нашата. И понеже говорим за богата култура и знания на българина искам да попитам Дяволинката чувала ли е какво е "Големите четири" , защото най-вероятно не е. Колко абмициозен и ерудиран трябва да си за да те вземат при тях на работа/говоря за България/, а от там си правете извода какво е чужденец да работи в Америка при тях, както доколкото знам silverrarrow работи в една от Големите четири. Евала на момичето, и на всички, които успяват с цената на ума си, а не на връзки. Сега още повече се убеждавам, че Америка си остава страната на големите възможности, и пожелавам на всички да постигнат това, заради което са отишли там. Bravo
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: януари 26, 2008, 22:24:57 »

Аз съжалявам, че тази тема стана малко напрегната, а можеше да се получи интересна дискусия. Както и да е,  Diavolinkata е права за някои неща, за някои не е. Но всичко е много субективно и зависи човек какво иска, какво търси. Няма смисъл да се заяждаме помежду ни. Не трябва да правим крайни изказвания, особено ако нямаме лични впечатления от дадена държава. Защото и ние не сме цвете за мирисане, само знаем да се хвалим колко сме велики, но в същото време затъваме , бавно , бавно...
« Последна редакция: януари 26, 2008, 22:30:20 от Miri » Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #86 -: януари 28, 2008, 15:28:21 »

Започвам втори пост, тъй като е с различен тон, ценното на БГ е като цяло липсата не лицемерие. Разбира се всеки от нас е изпитал такова, но като цяло сме нация на липса на цензор, липса на такт и общо взето сме много преми. Толкова ми липсва, и това е качество което е причината да си ходим на кафе без да сме предопредили 2 седмици по-рано, да си поискаме захар от съседа и т.н. Истината е че и затова има изцепки от страна на политиците ни и медиите тъй като не са им допре обмислени речти те, но тази "прямост" е толкова свежа на фона на лицемерието и пропагандата която същестува в Европа и според мои наблздения много по-силно в САЩ.

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: януари 28, 2008, 15:38:06 »

[quote author=Rou link=topic=596.msg120777#msg120777 date=120152594
Според мен огромната разлика от американците и европейците е стремежа.
[/quote]
Напълно съм съгласна с Rou. не може да се каже, че американците,  са по-тъпи от българите, или който и да било народ по-тъп от друг, макар и да са по-нова нация и да нямат кой знае каква уникална култура има нещо за което им се възхищавам - "Американската мечта" ,във всички американци, които съм срещала малко или много тя още живее, в университета почти цялата американска литература, която изучавахме беше посветена на нея, имат велики писатели- Хемингуей, Фитджералд, Селинджър и много други.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #88 -: януари 28, 2008, 15:54:31 »

Ау, Фанимира, аз тука се засегнах на тема българска литература, 'щото нали съм си филологче  blum
Хайде сега, и аз харесвам Селинджър, ама никой от тримата изброени не е дал такава саможертва за "Американската мечта", каквато  са дали българските интелигенти и в частност писателите за "Българската мечта". Моля-моля, Ботев ми е по-скъп от Селинджър! Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: януари 28, 2008, 16:03:28 »

Ау, Фанимира, аз тука се засегнах на тема българска литература, 'щото нали съм си филологче  blum
Хайде сега, и аз харесвам Селинджър, ама никой от тримата изброени не е дал такава саможертва за "Американската мечта", каквато  са дали българските интелигенти и в частност писателите за "Българската мечта". Моля-моля, Ботев ми е по-скъп от Селинджър! Wink
Е няма сега да спорим на кой магарето е мъжко, не съм споменала за българските писатели, не защото няма стойностни, а исках да подчертая, че и американските писатели не са за изхвърляне. Нормално е нашите да са се жертвали в името на мечтата, имайки предвид историята, за какво да се жертва американеца - Хемингуей(еми излиза, че не е велик човека щом не е умрял на фронта в европа, а се е прибрал в родината) имайки предвид, че от векове на тяхна територия не е водена война!
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #90 -: януари 28, 2008, 16:10:29 »

Аз също бих подкрепила Авва относно литературата, И да добавя че не може да се сравнява литературата в период на 2 века с литерятура изградена въз основа на мнооого по-дълъг период, "американската" литература е нищо в сравнение с европейската било българска, руска, френска и т.н. Проблема е че като цяло (пак извинявайте за обобщението) че българите си казваме, ние имаме Ботев, имаме Вазов, ние сме велики... и до там спира.

Само нещо интересно знам че е  Offtopic но преди много години в училище  правих сравнение на Вазов и Ботев и техни преведени творби на английски, че накарах даскалите ми тук да четат Под Игото и Ботеви стихозбирки. Едната ми учителка забеляза приликата, да не кажа дублиране почти между Ботев и Руперт Брук (известен Агнлийски поет)... че тя първо с малко укорение се отнесе, аз разбира се го приех на чест и много бързо и доказах че греши кой от кого е "преписал" тъй като Ботев е бил вече мъртъв когато Мистър Брук се е родил, и стихосбирката на Ботев е била преведена и е обикаляла Европа точно по времето когато Руперт Брук е писал неговите войни стихосбирки.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines