Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:49:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За разликата България - САЩ и ценностната система на двете нации!  (Прочетена 41606 пъти)
 
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« -: декември 17, 2006, 23:46:58 »

Да, а всъщност Ивет, това означава просто казано сватба в закусвалня. Представям си как трябва да се облечат младоженците, за да се бракосъчетаят там?!!!? Сигурно с петньосаните си дънки и лекьосаната тениска със разкъсани от носене подгъви! bad Да им имам начина на живот и амбициите на тъпите американци! По добре цял живот да си тъна в неуредена България. shok

Простете грубоста на мнението ми! Не мога да се въздържа! bad bad bad bad angry
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #1 -: декември 18, 2006, 18:47:03 »

Мдааа, Sheila, малко грубичко го раздаваш за "тъпите" американци. Дали и тебе като те видят с танк да ходиш на сватбата ти - няма да си помисят лошо за "тъпите" българи.  girl_impossible
Което  изглежда добре за едни, е зле за други, хайде да не генрализираме.
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #2 -: декември 18, 2006, 19:57:35 »

Мммда, права си! Наистина съм адски настроена. Категорично мога да се нарека русофил. Някакси ограничения начин на мислене не ми допада. Но наистина, това е изключително мое мнение. Определено обаче не вярвам, че от американците... няма какво да научим... Пак казвам, мое мнение!

Ще се постарая повече да не "го карам" толкова грубо. Сигурно има и качествени хора там, нали? give_rose
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #3 -: декември 19, 2006, 05:40:25 »

Хайде мир да има  give_rose извинявай ако съм звучала по-рязко, но просто много хора се изказват против американците на базата на идиота Буш  crazy, без да са срещнали и един американец през живота си. Иначе по въпроса за респект, състрадание и милосърдие, ние българите, има много какво да научим като общество от тях.
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #4 -: декември 19, 2006, 16:47:11 »

Мдааа, Sheila, малко грубичко го раздаваш за "тъпите" американци. Дали и тебе като те видят с танк да ходиш на сватбата ти - няма да си помисят лошо за "тъпите" българи.  girl_impossible
Което  изглежда добре за едни, е зле за други, хайде да не генрализираме.
Хайде мир да има  give_rose извинявай ако съм звучала по-рязко, но просто много хора се изказват против американците на базата на идиота Буш  crazy, без да са срещнали и един американец през живота си. Иначе по въпроса за респект, състрадание и милосърдие, ние българите, има много какво да научим като общество от тях.
good  understand
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #5 -: декември 21, 2006, 19:05:48 »

Мили приятели, тази тема е провокирана от един неочаквано появил се кратък спор между мен и Silverarrow. Нека чуем и вашето мнение и изкоментираме, спрямо правилата на форума, в отделна тема, какво мислите за ценностите на Щатите. И за полицейската, ограничена "творчески" и параноична държава, в която се превърнаха. И има ли място техния начин на живот в българското ни ежедневие. Със всичките ни нарушения и своеволия на българския индивид? Какво ще се получи от този микс?
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #6 -: декември 21, 2006, 19:31:35 »

Абсолютно съгласна! Напълно нормално е мнозинството да не "разбира" нацията отвъд океана. Момичета, лично ви каня във новата тема, която стартирах днес: За разликата България - САЩ....

А аз лично не мисля негативно за американците само заради Буш, който не знам дали е идиот, по-скоро май е доста алчен... Пак мое мнение. Американци неедин познавамммм...

А има наистина за какво да им завиждаме. Ред, дисциплина, прогрес... Пак ред, ред и ред. Мечтая си този ред да дойде тук!

Така че, заповядайте в новата тема. Тук малко понаправих офф-топици. Моля за извинение! give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 21, 2006, 19:55:29 »

Такааа, за да няма отклоиняване от темите, си позволих да слея мненията!!! good

Хайде сега давайте!!! Да коментираме!!! good
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #8 -: декември 21, 2006, 20:04:10 »

Имаме си едно съкровище във форума и името му е Булечка. Благодаря сърдечно за съдействието!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 21, 2006, 20:07:18 »

И аз така като теб Шейла уважавам реда в тази държава.За държавниците какво да кажа-по-нататък.Уважавам социалната им политика.Не разбирам грандоманията.Тя е навсякъде!Всичко и всеки трябва да бъде голям-голяма кола,голяма къща бих казала дори и голям корем! pleasantry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 21, 2006, 20:26:37 »

И аз така като теб Шейла уважавам реда в тази държава.За държавниците какво да кажа-по-нататък.Уважавам социалната им политика.Не разбирам грандоманията.Тя е навсякъде!Всичко и всеки трябва да бъде голям-голяма кола,голяма къща бих казала дори и голям корем! pleasantry

Ами къде оставяте "великата" им реплика: "Аз съм Американски гражданин!!!"

Но със сигурност и от тях има свестни хора!!! Както казваме ние: "Всяко стадо си има мърша", нали?
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #11 -: декември 21, 2006, 22:17:55 »

Аз съм "малко" пристрастна към тази тема...живея в САЩ от няколко години, и съм видяла както добро, така и лошо. Всичките ми приятели са американци, работя в политическата сфера, а и бъдещият ми съпруг е американец. Не харесвам злобните забележки по отношение както на България, така и на САЩ. Няма смисъл от завист. За грандоманията- аз съм я видяла повече в България с дебелите вратлета и техните крадени колички, отколкото тук.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #12 -: декември 22, 2006, 01:28:12 »

По тази тема толкова може да се  говори, че се чудех изобщо дали да пиша. Ще се постарая да съм кратка и в резюме да обясня какво харесвам и не харесвам в БГ срещу САЩ

България1. Мразя пошлостта и простотията, които царят в страната ни - не ми се четат списания, където разни прости девойки певачки или тв водещи ми се обясняват какви страхотни парфюми ползват, сякаш това е най-важното нещо на света (при положение, че има хора, които няма какво да ядат).
2. Мразя факта, че на почит в пресата, в училище, в цялото общество са тези които карат мерцедес, без значение колко имат в главата си.
3. Мразя, когато ида в магазина, че ми се сопат, сякаш работят там за без пари и ми правят услуга като ме обслужват.
4. Мразя, че има престъпници, които нагло бягат от отговорност, въпреки че цяла България  знае, че те са виновни.
5. Мразя, че изнасилвачи и убийци са лишавани от свобода за месеци, заради правосъдието.
6. Мразя това, че дори и със много пари и надценки, ПАК не можеш да купиш качествено обслужване дори и това да е за най-съкровения ден в живота си (моля пак прочетете писанията ни за супер известната БГ агенция Приказен Ден)
7. Мразя циганите... няма да казвам защо...
8. Мразя, ужасно мразя, мръсни грозни коли, паркирани по тротоарите
9. Мразя идеала за женска красота в България - скелети, без бюст или силиконови, платинени "хубавици", и двете породи с много много грим и червилце - моля за справка - списание Плейбой!
10. Мразя стоки, които ни ги пробутват за маркови в България и са по стотици левове, а в чужбина се продават в най-евтините магазини. Справка - quicksilver, altinbas, guess, levi's и тн.
11. И най-мразя да виждам баби и дядовци да ровят по кошовете за боклук, забравени от синове, дъщери и собствената  им държава.

1. Обичам красотата на моята България - може би нямаме сини лагуни или Хималайски върхове... Но имаме от всичко по малко - планини, езера, море, скали,  голяма река - и всичко е  толкова красиво. Толкова малко земя, толкова много да се види!!!
2. Обичам нашата история и факта, че 500 години, нашите прадеди са запазили българското в нас и нашата религия!!!
3. Обичам факта, че може да заемем олио и брашно от съседите, които  са ни най-близки приятели.
4. Обичам отразяването на новините по телевизията - всички сме информирани за света, а не само за у нас.
5. Обичам обстановката в България - кафенцата за разтуха, липсата на напрежение във въздуха (поне за нас, ситите и облечените)
6. Обичам почитта към семейството в България - факта, че всички се събираме по празнинци и знаем как да се веселим.
7. Обичам моят език и българската литература.


САЩ1. Мразя, СУПЕР големия ред - и факта, че ченгетата смятат че са Господ. Надминах един по магистралата и понеже не му хареса - ми трясна глоба, която ми струваше 800 долара!
2. Мразя постоянното мрънкане на т. нар. African Americans , които смятат че те са вечно онеправданите и низвергнати, а всъщност са мързеливи като нашите цигани, и бързат да викат "racism" всеки път като не им оттърва. Два месеца работих с две като мои подчинени, и се наслушах на претенции и оплаквания, подплатени с НИЩО.
3. Мразя, застрахователната система в Америка, това че плащам хиляди на  година, за да се застраховам срещу произшествие, и когато произшествието стане, ме е страх да си ползвам застраховката, защото ще ми я вдигнат двойно и тройно следващата  година и пак ще платя от джоба си, това, срещу което съм се застраховала. Ударих се в линейка която пресичаше на червено без аларма и после сама си платих щетите по моята кола, за да не ми вдигнат застраховката!!!
4. Мразя, че могат да ме осъдят за това, че съседа не е гледал къде е стъпвал и се е спънал точно пред моето стъпало.
5. Мразя, че взимам много пари, и пак не мога да си позволя същото, което хората с 3-4 пъти по  малки заплати си позволяват в България - а именно собствен дом! Там, където  живея, дървена барака от 1930та с една стая и кухня струва над 300 хиляди.
6. Мразя бюрокрацията в Америка.
7. Мразя религиозното тесногърдие
8. Мразя ограничението за алкохол от 21 години, което според мене влошава, а не подобрявя отношението на подрастващите към алкохола.
9. Мразя, че трябва да паркирам на точно определени места иначе глоба.  bad
10. Мразя, че на българското сирене викат гръцко.
11. Мразя, че новините са ограничени и покриват предимно локално, а не глобално!
12. Мразя, че всички лекарства са с рецепти, и струват МНОГО ама МНОГО.
13.  НАЙ-МНОГО мразя здравно осигурителната им система, където плащаш хиляди а не получаваш нищо.


1. Обичам усмивката на хората около мене, за някой тя е фалшива, но мене това не ме интересува. Създава добро настроение и ме кара да се чувствам welcome.
2. Обичам факта, че Америка е единствената страна, в която съм била, където думата България не е предизвиквала сбръчено чело и свъсени вежди. Това е най-толерантната и най-благосклонната държава в света, а аз съм била на МНОГО места и имам база за сравнение.
3. Обичам факта, че Американците са националисти - и че флагът го има навсякъде, гордо развяван и почитан по бейзболни мачове, по събирания от всякъкво общество. ТРЯБВА ДА СЕ УЧИМ ОТ ТЯХ!!!!!
4. Обичам да знам, че когато плащам и съм клиент моята дума е закон - мога да върна всичко което купя и да се оплача за всичко което поискам!!!!
5. Обичам, че  тука няма значение каква кола караш, и какъв парфюм ползваш - шефовете, на които съм директно подчинена, получават между 300 хиляди и над 1 милион годишно, и двамата карат по-евтини коли от моята, и се държат със мене като с равна. Не ми викат "маце" и не ме щипят по "дупето".
6. Обичам, че мога да постигна американската мечта сама, само с ум и труд, без връзки!
7. Обичам да срещам Джулия Робъртс по улицата, и да ходя на концерти на Ю2 и Бон Джови.
8. Обичам благородството и сърдечността на средния американец, всяка седмица на работа имаме благотворителни мероприятия за всякакви каузи и във всяка сфера на обществото, благотворителността се насърчава. Без преувеличение, тука благотворителността е начин на живот.
9. Обичам факта, че тука на осиновяването не се гледа като на стигма, и децата със специални нужди не биват захвърляни по приютите. Изключения правят отново черните, които се множат като скакалци, а не са готови да си носят последствията.


И накрая да сложа нещата в перспектива:
Родена съм и израстнала до 9 годишна в  Свищов
Изкарала съм тийнейджърските си години в София до 18 годишна
И съм живяла още 9 години в САЩ
Мисля, че имам достатъчно база за сравнение.  bye
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #13 -: декември 22, 2006, 22:24:09 »

Прекланям се с уважение пред мнението на Didibaby и Silverarrow. Безспорен факт е предимството и напредъка на обществото в САЩ. Ясно е, че всяка монета си има и две страни.

Незная защо, но може би предимно не съм имала късмет в познанството си с много американци, с които съм се познавала и работила в България. Не съм имала късмета да видя и извлека явното им предимство пред българина.

Позволявам си кратък коментар върху мнението на Silverarrow:
- България по т.1: това си е чист PR. Това е световна практика: известно лице, коментира и рекламира дадаен продукт, чийто производител или вносител е предоставил на рекламното лице или сума или стока с посочената марка. Тази наука се е появила в САЩ смея да твърдя век преди да се появи в България.
по т.2: защо ли си мисля, че в САЩ ценностите са много по-материални. В България се стараем да ги стигнем.... За щастие още не сме успяли. Как ще коментирате позицията на един тинейджър в тяхната гимназия: от това как изглеждаш, дали имаш кола или с кого дружиш се определя приемането ти в дадено малко общество? И напр. как е възможно 16 годишни момчета да се подиграват на свой връстник само защото все още е девствен?
по т.3: не си позволявам да коментирам. Тук напълно съм съгласна. Даже си представете да отидете напр. в някое държавно учреждение! Преди два дни от НОИ почти изгониха приятеля ми, който отиде там да му обяснят защо отхвърлят болничния му. Става въпрос за трудова злополука, момчето седя 1 месец в гипс, а те го карат да ходи на крак, за да го хокат заради тяхна грешка.
по т.4: Без коментар. Напълно съглана. Надявам се, че до две години тези пародии ще намалеят
по т.5: Почти несъгласна. Просто множество от изнасилвачите и убийците си остават на свобода. Да живее съдебната ни система! bad sarcastic angry 
по т.6: за Приказен ден.... Без коментар! shok
по т.7: Докато ние си мълчим само малцинствата ще взимат превес. Пък и какво да очакваме при условие, че неофициално отново ни ръководят турци
по т. 8: реален проблем, поради липсата на шанс за паркиране на същите на цивилизовано място - паркинг. В САЩ такива проблеми почти няма. Съгласете се!
по т.9: Факт е, че развитието и модата в частност в България вървят с от две до 5 години назад спрямо дори останалите цивилизовани държави в Европа.
по т.10: Напълно съгласна отново. След като дълги години моя приятелка живя в Рим и реши да се върне й организирах разходка по една от най-скъпите улици в Европа: нашенския бул. Витошка. Влязохме в Бициани, тя се възмути от цените, и изкоментира, че изобщо тази марка не я е чувала. Съответно веднага продавачите се заеха да й обясняват, че това е супер известна марка, че е италианска, че имали търговски комплекс в Рим! Къде, никой не знаеше. Явно в сънищата на някоя българска мутреса, чието гадже пере парички чрез магазина! Mad girl
по т.11:Факт! В България те приемат за човек, и можеш да направиш нещо за себе си и околните до момента, в който не се разболееш или не станеш инвалид. Напр.: неподвижната ми на 80% баба, на която комисията от мъдри лекари реши да вземе правото на 1-ва група с придружител, тъй като вероятно може да симулира! Говорим за човек, на когото му отнема 10 минути, за да стигне от хола до тоалетната в в двустайната панелка, която е купила по времето на Бай Тошо, когато е имала сили да работи и ходи. Сега взима пенсия 80 лв.! И няма кой да й купи хляб!

Извод: нека не забравяме, че в този форум няма хора, които правят злобни забележки. Той е толкова привлекателен за мен и вас, тъй като тук всеки е либерален, толерира мнението на околните, обича да спори, демонстрира себе си като минимум средно интелегентен българин. Така че, за мен е чест да бъда ЧЛЕН НА ТОЗИ ФОРУМ! Поздравявам всички ви!
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #14 -: януари 09, 2007, 17:16:24 »

ето ви манталитета на Хамериканити

Цък Тук
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines