Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:56:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога и защо стигаме до кабинета?
Когато се наложи
Само в краен случай
Не обичам лекари, избягвам ги
Лекувам се сам/а
Използвам други методи за лечение
Правя си всикчи прегледи, всяка година
Ако ми трябва болничен или нещо друго

Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КОГА И ЗАЩО ХОДИМ НА ЛЕКАР?  (Прочетена 33928 пъти)
 
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: ноември 14, 2007, 16:00:07 »

Според мен не е само до възпитание...аз съм израсла (и работя) в "медицинска" среда, но пак съм несериозна, което хи4 не е похвално blush blush, но се старая да се коригирам
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #61 -: ноември 14, 2007, 16:09:02 »

И аз съм редовна само за гинеколога и дерматолога. Просто бях абонирана за пустите гъбички. Едно лекарство, един антибиотик и съм задължително на Орунгал и свещички разни.
И аз си мислех,че гъбичките са в следствие на лоша хигиена, и ме беше адски срам.
Но разбрах,че при доста хора е така, че доста хора имат тези ниски стойности на млечна киселина, която трябва да се посее. Но засега,да чукна на дърво, откакто си ползвам Лактацид Фемина-ежедневно, като интимен сапун, нямам проблем-без това да звучи като реклама.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #62 -: ноември 14, 2007, 16:12:47 »

И аз съм редовна само за гинеколога и дерматолога. Просто бях абонирана за пустите гъбички. Едно лекарство, един антибиотик и съм задължително на Орунгал и свещички разни.
И аз си мислех,че гъбичките са в следствие на лоша хигиена, и ме беше адски срам.
Но разбрах,че при доста хора е така, че доста хора имат тези ниски стойности на млечна киселина, която трябва да се посее. Но засега,да чукна на дърво, откакто си ползвам Лактацид Фемина-ежедневно, като интимен сапун, нямам проблем-без това да звучи като реклама.

Аууу, а стига,бре! shok Аз имах цял комплект на Лактацид, и взех,че го изхвърлих, защото ми миришеше ужасно просто! shok Ама едва ли се влияе от това- 4 години ползвам един и същи интимен гел.
Само не мога да направя връзката с антибиотиците... crazy Защо пък те да предизвикват гъбички Girl_sing
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: ноември 14, 2007, 16:34:30 »

Защото в повечето случаи антибиотиците са "извлечени " от различни видове "гъби" (на пример, пеницилина от синия мухъл), които имат бактерицидни свойства. За това като ги пиеш има вероятност да се появят и гъбички


Моля не използвайте 4 и 6 вместо букви!!!
« Последна редакция: ноември 14, 2007, 20:54:16 от Bulechka » Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #64 -: ноември 14, 2007, 16:44:43 »

В никакъв случай не мога да твърдя,че се влияе от интимния гел, но просто на мен ми действа много добре. Гинеколожката ми го препоръча пред Трихлобактер-а, и съм много доволна. Един вид поддържа нивото на липсващата млечна киселина.
Тези гнусни гъбки са много упорити, а причините за пренасянето им могат да са различни- от замърсена/напрашена/ тоалетна хартия, неизгладени бикини-въпреки,че дантели неможеш да гладиш, та дори и примера ,който ми даде тя-една хавлия на плажа, на която сядат няколко приятелки. Но моята първа голяма инфеккция беше от един антибиотик-Оспамокс. Моята "лекарка" не беше погледнала,че съм алергична към антибиотици, по специално към Пеницилини, и така ми докара кръвоизлив на стомаха и гъбички като капак.  Та тази моя лекарка ме отказа да ходя като цяло на доктор.
Другото,което ме стъписа много беше,че тези различни варианти на гъбките, са много устойчиви, и дори могат да "спят" в организма ти.
Да ме извинят медицинските лица тук, ако използвам неподходяща терминология.
Активен
Azumi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: ноември 28, 2007, 19:59:56 »

Ходя на зъболекар през 3 максимум 6 месеца.На гинеколког през 6 месеца и си правя изследвания.На дерматолог през 6 месеца ,при личния лекар винаги когато нещо ме притеснява.Той е винаги търпелив и любезен да ми обясни и да ме успокои.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines