Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 01:44:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога и защо стигаме до кабинета?
Когато се наложи
Само в краен случай
Не обичам лекари, избягвам ги
Лекувам се сам/а
Използвам други методи за лечение
Правя си всикчи прегледи, всяка година
Ако ми трябва болничен или нещо друго

Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КОГА И ЗАЩО ХОДИМ НА ЛЕКАР?  (Прочетена 34080 пъти)
 
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 02, 2007, 15:48:31 »

Аз всяка година си повтарям, че ще почна да ходя редовно на прегледи, но все си измислям оправдания и ходя само като се наложи.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юни 03, 2007, 12:01:07 »

Аз всяка година си повтарям, че ще почна да ходя редовно на прегледи, но все си измислям оправдания и ходя само като се наложи.

Ооох, колко ми е познато това... Yes
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #47 -: юни 03, 2007, 12:07:27 »

Наскоро разбрах от познат лекар, че е наложително да се ходи на дерматолог веднъж годишно за цялостен оглед на тялото за изменения на кожата... Едва ли някой го прави, а би било добре да е наистина приета практика, особено с това опасно слънце...  nea
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #48 -: септември 03, 2007, 23:00:11 »

Наскоро разбрах от познат лекар, че е наложително да се ходи на дерматолог веднъж годишно за цялостен оглед на тялото за изменения на кожата... Едва ли някой го прави, а би било добре да е наистина приета практика, особено с това опасно слънце...  nea

Аз посещавам дерматолог веднъж в годината поради причината че кожата ми е суха и чувствителна. Но миналата година по настояване на моята свекърва, поисках да направят оглед на цялата ми кожа, защото имам доста бенки. При това напоследък в медиите се обръща толкова внимание на рак на кожата и неговата профилактика, че редовните посещения при дерматолог няма как да навредят.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: септември 04, 2007, 09:46:23 »

редовно (сравнително) ходя на зъболекар. Но това е отскоро и защото намерих проверен и много внимателен лекар. Колкото до общо-практикуващите - при моята ходя само ако са ми необходими някакви документи, иначе се обаждам на старата си лекарка в Бургас (нищо че вече не ми е личен лекар) и се лекувам по телефона. За профилактичните прегледи - не съм ходила отдавна, просто защото никой не може да ми препоръча лекар при който да отида (а в това отношение съм много капризна - ако никой не гарантира за даден лекар - не отивам, пък каквото ще да става) sad
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 05, 2007, 16:24:48 »

аз ще ходя другата седмица на лекар, уж така профилактично и си вкарвам някви филми, та да питам аз дали всичко е наред!!! за първи път ще ми е, обикновено ходя само ако съм много зле, а когато бях ученичка ходех да се моля за извинителни бележки laugh laugh laugh
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: октомври 25, 2007, 14:03:24 »

Боже и аз съм същата, само зъболекаря ме вижда редовно...и направо ме е срам да си призная, че на гинеколог не съм ходила мн отдавна и сега съм си взела час, но си правя егати и филмите cray Все си мисля, че ще ми каже нещо лошо cray и ме е страх...



Моля не използвайте 4 и 6 вместо букви!!!
« Последна редакция: октомври 28, 2007, 16:06:36 от Bulechka_TS » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: октомври 28, 2007, 16:12:46 »

Аз покрай бременността доста често ходех на лекар и доста изследвания си направих!! Сега обаче това сигурно ще се промени, най-вероятно ще отида на контролен преглед и после пак ще си казвам, че има време... laugh
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: октомври 28, 2007, 18:13:37 »

И аз така-покрай бременността се застоях доста пред лекарските кабинети-най-вече за да разбера дали всичко с бебчето е наред и да ми направят необходимите иследвания O_OПо принцип ме интересува какво ми е и дали не съм болна от нещо,но тези километрични опашки пред кабинетите ме убиват-толкова е изнервящо,а и рядко попадам на  добър и внимателен  лекар nea
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #54 -: ноември 13, 2007, 09:48:24 »

Момичета, да ви се оплача какво си навлякох с това ходене на лекар! girl_impossible
На гинеколог бях ходила само 2 пъти- веднъж заради последствията от един Постинор, втори път след едно море. Това беше преди 2 години. И милото настоя- вуйчо му и братовчед му са гинеколози, вика ми "хайде отиди,срамота е!". Пък аз едно бяло течение си го влача от ехее...и реших да се правя на съвестен пациент. Изписа ми братовчед му някакви неща, преди това изследванията на шийката и видеозона- ОК, само там някви бактерийки.Пих антибиотици, слагах си гадостите където трябва Mad girl.
И изведнъж-бре, по-зле стават нещата-пари ми, червено, боли, обриви някакви...Отидох на втори изследвания и снощи братовчеда ме зарадва- ами...за първи път виждал тези антибиотици да не подействат, не се били засадили някви млечно-кисели не-знам-си-какво /аз да не съм градина,та да ме засаждат! hysteric/, и...ааа,да....били се появили гъбички в резултат на това!!!! hysteric hysteric Побеснях, такова нещо през живота си не съм имала..И сега-пак антибиотици,пак дивотии, не мога да си трая гащите да ме докосват. За секс не е нужно да питате girl_impossible Mad girl
И това щооооо...щото каквото ми кажат, аз пия- да съм съвестна.Не, че лекарят е крив,де,ама много се ядосах- отидох почти здрава, а сега съм 2 пъти по-зле. hysteric
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #55 -: ноември 13, 2007, 10:28:04 »

За гинеколога ходя редовно,задължително веднъж годишно на профилактичен преглед!
Ава, срамота, само два пъти! ;)Бих те посъветвала да си намериш добър гинеколог и да го посещаваш редовно на профилактични прегледи.Сега не е като времето на майките ни.Една настинка и хоп гъбички и ако не им обърнеш внимание може да стане много лошо.А и рака на маточната шийка е много сериозно заболяване.А и преди да бебеправите пак на лекар за всички изследвания. Така че,момичета по сериозно отношение към себе си, за да си спестим много главоболия за вбъдеще!
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #56 -: ноември 13, 2007, 10:42:06 »

Mariana, сигурно ще прозвуча като необразована дивачка, ама...от една настинка и хоп-гъбички? Oh my ... Че възможно ли е? Аз се изумих и че в резултат на антибиотици се получават гъбички...Мислех, че се хващат само..де да знам...от липса на хигиена може би... crazy
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #57 -: ноември 13, 2007, 10:49:31 »

Mariana, сигурно ще прозвуча като необразована дивачка, ама...от една настинка и хоп-гъбички? Oh my ... Че възможно ли е? Аз се изумих и че в резултат на антибиотици се получават гъбички...Мислех, че се хващат само..де да знам...от липса на хигиена може би... crazy
Въобще не е от липса на хигиена.Може от настинка, от антибиотици, от праха за пране или омекотителя ,както се вика от въздуха! Например след едно море ката се бях докарала, че едвам издържах бельото си!Просто трябва да се ходи на редовни профилактични прегледи и когато усещаме проблем да не отлагаме прегледа.Аз съм имала и поликистозни яйчници и ако не го знаех и не ги бях лекувала можеше да се спука някоя киста и.....освен това и на забременяването ще попречи.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: ноември 14, 2007, 00:02:54 »

аз също не ходя по лекари страх ме е изпитвам ужас от игли и от болка cray :'(но като отидох на генеколог и ми намери какво ли не вече съм редовна да киста ли не беше та раничка на шийката ли нямах!колко болки преживях тея месеци а от гъби и бактерии не мога да с еотърва!само да ми текне носа и съм пламнала отдолу  crazy crazy *crazy*той милия се бори да ме излекува едно минава друго се започва направо не зная какво ще правим с милото с бебеправенето то нищо не може да стане с моите болежки там долу!!!направо вече не издържам!!един ден да се излекувам а те тея неща са така сериозни!ама от тогава съм всеки месец на преглед!!!и все изследвания цито намазки това онова всичко ми прави!един път показва че съм на ред малко истинах преди сватбата и като птидох отново пак се бяха влошили нещата!е няма спасение ви казвам от това явно cray cray :'(много чаках преди да ида при него
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #59 -: ноември 14, 2007, 11:44:35 »

Ами не е трябвало толкова да чакаш.Съвременната българка още не се е научила да се грижи за здравето си, което е много жалко.Мисля,че това е донякъде до възпитание по време на пубертета още.Като няма кой да ти каже ти откъде да знаеш pardon докато не се напатиш естествено.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines