Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 18:55:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога и защо стигаме до кабинета?
Когато се наложи
Само в краен случай
Не обичам лекари, избягвам ги
Лекувам се сам/а
Използвам други методи за лечение
Правя си всикчи прегледи, всяка година
Ако ми трябва болничен или нещо друго

Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КОГА И ЗАЩО ХОДИМ НА ЛЕКАР?  (Прочетена 34090 пъти)
 
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #15 -: януари 04, 2007, 20:04:00 »

Не само да те е страх да се разболееш, ами и пази боже да се наложи да стигнеш до болница. Като гледам нищо не е останало от най-хуманната професия...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 04, 2007, 21:09:13 »

Днес отново се сблъсках с добре уредената ни здравна система така като бик си бие главата в стена!Станах свидетел как една лекарка завеждаща отделение отказа да изпише баща ми защото бързала да отиде в частния си кабинет и не можела да му прегледа документите! :mad_girl:През цялото време държеше баща ми прав,облегнат на рамката на вратата а тя на въртящият се стол си гризеше химикалката и му крещеше!Тогава разбира се се появих аз и всичко си дойде на мястото,но н емисля че така трябва да става всеки път.И ако сега аз съм била там,то някой баба и дядо няма да има кой да им  потърси правата и т.н. и т.н.Исках да се оплача някъде.Съжалявам само че не записах думите й на телефона,които придружени с описателен разказ на събитията съм сигурна че все на някоя медия щяха да се харесат!Бързо оздравяване на всички и ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 04, 2007, 22:10:24 »

Хм! Това, че само в България е така зле здравната система никак не ме успокоява или радва, даже напротив отчайващо е да ви кажа!!! Майка ми е медицински работник, от няколко години е безработна, но вече е загубила вяра в системата като цяло и не иска и да си помисли пак да работи в тази система!!!

Жалко е, че Хипократовата клетва, в която се кълнат всички лекари като че ли никой вече не си я спомня!!! Всеки търси някаква изгода от всичко, дори от това д апомогнеш на някой д ас еизправи от леглото или да му кажеш САМО една добра дума... cray
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #18 -: януари 04, 2007, 22:19:09 »

Една добра дума, заинтересованост и човещина наистина могат да направят нещата за болния по-леки, както и професионалните грижи...Но май нито едно от тези неща не присъства в здравната система...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 04, 2007, 22:24:48 »

Една добра дума, заинтересованост и човещина наистина могат да направят нещата за болния по-леки, както и професионалните грижи...Но май нито едно от тези неща не присъства в здравната система...

didibaby, права си мила, точно така е, но никой не се замисля, а е толкова просто!!! shok Girl_hide
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 04, 2007, 23:37:16 »

Истината според мен е че и лекарите като целия свят са се побъркали и мислят само за пари.Мислят само как да отидат в частният си кабинет-там сигурно са усмихнати и вежливи.Искат да лекуват на конвейр но не може!Това не е производтво на вафли,това е хуманна професия и те най-добре знаят че психичното и физическото здраве на човека са две неразривно свързани неща shok
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 05, 2007, 00:06:40 »

За съжаление и в частните си кабинети са като в държавните!!! Никъде не са вежливи и усмихнати!!!
Така е fiibi_bg, само парите ги блазнят!!! За тях това е Хипократовата клетва - който дав апари ще го лекуват, който няма или не иска д адва - да се оправя както може и ако може!!!
Тъжно, но факт!!! Cray
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 05, 2007, 00:11:18 »

Само като си помислиш,че печелят от нещастието на хората. :mad_girl:Гадни пари са такива пари!
Но да не забравяме и добрите лекари,все още има такива!Които макар и за пари/всички работим за пари/ си вършат съвестно работата.А здравната ни реформа е явна грешка в държавата,чиито последици понасяме ние!
Я някой да се похвали от някой добър чичо Доктор! Girl_hide
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 05, 2007, 00:21:42 »

Права си има и добри и съвестни лекари!!! Нашият JP, например е такъв!!! Никога не иска пари!!!!!!!! Даже свидетелствата за сватбата ни издаде без да му платим и стотинка!!! Извика ни дани каже за задължителните профилактични прегледи, които ни се полагат за годината!!! Да е жив и здрав и да има повече като него!!! good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 15, 2007, 20:33:57 »

Нашият личен лекар също е много добър!И като човек и като професионалист!Винаги е много внимателен и прави всичко докрай.Както казва татко за него:"Моят лекар е моето хапче.Стига ми да поговоря 5 мин. с него и съм здрав!"
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 15, 2007, 20:58:40 »

Дано все повече лекари са такива!!! good
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 06, 2007, 21:10:29 »

Ами аз като работеща с лекари,мога да кажа,че ги виждам често sarcastic,но ги посещавам само в крайни случаи.А на зъболекари мразя да ходя и много ме е страх. Cray
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 06, 2007, 21:58:14 »

Аз със зъболекарите няма проблм и не ме е страх, даже гледам да ходя често и на профилактични пргледи само, но стане ли въпрос за изследвания или не дай си Боже, инжекциии... никой да не ме търсииии hysteric girl_impossible cray
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 06, 2007, 22:00:40 »

Аз със зъболекарите няма проблм и не ме е страх, даже гледам да ходя често и на профилактични пргледи само, но стане ли въпрос за изследвания или не дай си Боже, инжекциии... никой да не ме търсииии hysteric girl_impossible cray
Кръвопийките като мен са наплашили доста хора май???Всъщност знаете ли,че как да вземе кръвта зависи от лаборанта.Аз винаги внмавам с пациентите,защото знам,че не им е много приятно.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 06, 2007, 22:29:28 »

Оооо, да ужасное, някои така и взимат кръв, че ти оставят белег за цял живот!!! girl_impossible Cray
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines