Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 20:20:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога и защо стигаме до кабинета?
Когато се наложи
Само в краен случай
Не обичам лекари, избягвам ги
Лекувам се сам/а
Използвам други методи за лечение
Правя си всикчи прегледи, всяка година
Ако ми трябва болничен или нещо друго

Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КОГА И ЗАЩО ХОДИМ НА ЛЕКАР?  (Прочетена 34091 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: декември 18, 2006, 10:31:59 »

Или защо отиваме до кабинета на доктора, визирам всякакви лекари, зъболекари, лични и т.н, и т.н  Girl_sing

Аз лично ходя на зъболекар само, без да чакам последния момент!

Но иначе няма сила, която да ме завея натам, към лекарите! Или за изследване tuktuk

Спомням си, че с милото сумати време се настройвахме, за д аотидем д ани вземата кръв за изследваняита за брак!  danceg
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #1 -: декември 18, 2006, 11:55:54 »

Аз ходя на лекар само когато преценя че имам нужда. Не изпитвам никакви притеснения от лекари или зъбари.. Но много мразя да ходя в болници, защото там много се чака. А времето е пари. Затова гледам да ходя по частни клиники.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 18, 2006, 17:12:32 »

На зъболекар ходя редовно при проверен човек,но при другите лекари.........мерси! 8)Хайде няма нужда.Недай си боже да имаш по-сериозно заболяване само си прехвърлят вината един на друг :sarcastic:А и с тази пирамида - здравноосигурителната касичка *STOP*Ако зависеше от мен и осигуровки нямаше да плащам,но ми плащат.Грижа се за здравето си-да,но не и при лекар.Сега като си правихме изследванията ми беше супер гадно! :!За психото и рентгена направо си платихме печатите , а за кръвта милото даде кръв и заради мен.Хиляда пъти го предупреждавах :"Само гледай да е нова иглата!" =]Само като им видя лабораториите и ми става лошо!Мизерия,стари съоръжения и т.н.На моя любим майката почина точно от лекарска невежест.Как да вярвам кажете?Няма как?Единственото което мога да направя е сама да се грижа за себе си.Добре че имам медицинско образование та поне не съм невежа! Mad girl
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #3 -: декември 20, 2006, 00:41:05 »

Аз идвам от семейство на лекар и докато живеех с родителите си не бях ходила по болници и лекари. Сега обаче  си ходя задължително на всички прегледи, особено на гинекологичните. Една жена трябва поне с това да е постоянна.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 20, 2006, 16:27:03 »

Цитат
особено на гинекологичните
Е за гинекологичните прегледи е ясно! girl_wink
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #5 -: декември 21, 2006, 19:39:08 »

Статистиката показва, че българина масово ходи на лекар, едва когато ножа опре до кокала. Моят баща е лекар и работи освен като вътрешни болести и на един апарат, на който му казват термовизия или май по-точно "Оберон". Това означава, че този апарат за 15 мин. дава пълна диагностика на тялото без облъчване. Можете ли да повярвате, че му трябваха към 5 години, докато хората разберат как точно трябва да постъпват и че трябва да се мисли навреме. Хубавото е, че има светлина в тунела. Хората започват да разсъждават живо и трезво.

Това понякога означава шанс за живот! LOVING
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #6 -: декември 22, 2006, 14:57:27 »

Като цяло определено избягвам и само за по-сериозни заболявания ходя и аз и близките ми. Ходила съм по принуда със супер сериозно заболяване, болки и 39 градуса температура и една седмица ме подмятаха от един на друг и частни и държавни и ми обясняваха всичките, "че тъй кат ме гледали съм си била добре". Мерси, гледам само да се справя, когато може.
Профилактичен преглед при гинеколог и зъболекар си правя, е пак не колкото често трябва, но поне правя изобщо.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 03, 2007, 16:41:21 »

За нещастие на цялото ми семейство на татко му се наложи да го приемат в болница на Нова Година!
Да не дава Господ на човек да се сблъсква с нашата "добре уредена" здравна система:
1.Обадихме се на Бърза Помощ а те казаха :"Ами и и и и докарайте го!"Ами ако не трябва да се мести ако е стане нещо по-сложно.А ако нямаме възможност.Нямаш личен автомобил и т.н.Както и да е,дойдоха
2.Приеха го в болница!То една болница.........мизерия голяма!Ако може да минат без някои консумативи -ок.Ако може да донесеш всичко,дори и пижама и това в интензивно неврологично отделение!
3.Лекарите поне усмихнати ,ама толкова объркани и невежи,че нямам думи!Измерват му кръвното един път на ден!Ама това е направо абсурдно,имайки в предвид характера на заболяването му/от неврологично естество/
4.Гледат го че е млад и ако може да става бързо и да ходи да се самообслужва и т.н.Ами много ясно че и той самият го иска.Не му е приятно разни мърморещи санитарки да го преобличат!
5.Здравната каса поемала само тридневен престой  :girlsigh:Ами после-плашащ като поп или......
Добре че татенцето е силен и бързо се оправя!Бързо да се маха оттам!
С две думи:Мечтая си да не боледувам ,да умра от старост или внезапно!Да нямам досег с здравната ни система!А лошо ми става че живот и здраве един ден майка ще стана! Girl_hide
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 03, 2007, 16:51:02 »

За съжаление е така и май израза: "Пациента умря от срещата с доктора", вс еповече се оказва верен!!! Дано всичко вече се  е оправило при вас fiibi_bg!!! good И дано все по-радко ни се налага да посещаваме "добре уредена ни здравна система"
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 03, 2007, 16:54:36 »

За съжаление е така и май израза: "Пациента умря от срещата с доктора", вс еповече се оказва верен!!! Дано всичко вече се  е оправило при вас fiibi_bg!!! good И дано все по-радко ни се налага да посещаваме "добре уредена ни здравна система"
Благодаря Булечка!И аз се надявам скоро да сме далеч от онова ужасно място! VIATICUM
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 03, 2007, 16:59:26 »

За съжаление е така и май израза: "Пациента умря от срещата с доктора", вс еповече се оказва верен!!! Дано всичко вече се  е оправило при вас fiibi_bg!!! good И дано все по-радко ни се налага да посещаваме "добре уредена ни здравна система"
Благодаря Булечка!И аз се надявам скоро да сме далеч от онова ужасно място! VIATICUM

ДАНО!!!! И скоро да забравите за този неприятен момент!!! good
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #11 -: януари 03, 2007, 22:19:25 »

fiibi, мила, да ти кажа те не са само в BG така по болниците. В деня преди Нова Година приеха бъдещата ми свекърва в болница по спешност, а ден по-късно претърпя и тежка операция тук в USA. И аз направо се изпълних с отношението на сестрите тук. Трябва аз да ходя да ги викам и да ги търся за да сменят една система. От 5 дни е в болница, а едва днес се сетиха да и помогнат да стане. Иначе само ние и помагахме за каквото трябва...Така че като гледам отношението навсякъде е едно и също.

Дано всичко да е наред, и ви пожелавам Новата година да донесе само щастливи емоции оттук нататък!
« Последна редакция: януари 03, 2007, 22:22:13 от didibaby » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 03, 2007, 23:01:20 »

fiibi, мила, да ти кажа те не са само в BG така по болниците. В деня преди Нова Година приеха бъдещата ми свекърва в болница по спешност, а ден по-късно претърпя и тежка операция тук в USA. И аз направо се изпълних с отношението на сестрите тук. Трябва аз да ходя да ги викам и да ги търся за да сменят една система. От 5 дни е в болница, а едва днес се сетиха да и помогнат да стане. Иначе само ние и помагахме за каквото трябва...Така че като гледам отношението навсякъде е едно и също.

Дано всичко да е наред, и ви пожелавам Новата година да донесе само щастливи емоции оттук нататък!
А къде отиде благородството в професията им,хуманността и т.н.
didibaby,дано и при вас всичко да е ок в края на краищата!
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #13 -: януари 04, 2007, 01:56:28 »

Didibaby, и аз съм супер разочарована от Американската здравна система - миналата година лежах по няколко спешни отделения и накрая толкова бях отчаяна, че си хванах самолета и отидох да се лекувам в БГ. После 5 месеца получавах сметки от сорта на няколко хиляди $$ всяка, за безрезултатни посещения, безсънни нощи и бездарни доктори. Честно, не знам как се справят хората с по-сериозни заболявания!!! А в БГ как се оправих -... ами с пари и връзки.  Mad girl
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 04, 2007, 13:24:14 »

Ох какво да ви кажа момичета моето семейсто също се е напатило с "лекари". Преди време майка ми за малко да си отиде от този свят защото едни "лекари" не можаха да определят какво и има а именно язва.
Сестра ми също се напати от тях и сега отново има проблеми заради промените в листата с платени лекарства от касата. Тя има епилепсия смениха и лекарствата и започнаха пак припадъци. Казаха и че е от новите лекарства. Не съдържали една съставка която явно я крепи, а старите са скъпи вече, но ние ще събираме пари за да се върне на тях.
Абе общо взето пожелавам на всички да не им се налага да ходят по доктори, че нищо не се знае...
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines