Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:38:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чеиз, Зестра или нещо такова?  (Прочетена 68165 пъти)
 
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 08, 2013, 17:35:11 »

има и то голяма,но все пак в арабския свят нещата са такива, че каквото ти уредят,това е, мъжа ти има право на още няколко жени,а ти си просто безгласна буква,защото си жена..отчайващо sad
Активен
beberona
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: октомври 12, 2013, 15:03:01 »

Хахахах, svekarva, развесели ме много  Bravo
А по темата- нещо толкова мило е чеизът (дори и в съвременния му вариант  Wink ) Олицетворява грижата за младата булка, която отива в чужд дом и която семейството не могат да оставят сама с празни ръце  smile

Наскоро разбрах какъв вид е чеизът на повечето жени от арабския свят- ако сте забелязали или сте имали срещи с такива жени, те са окичени буквално с килограми злато (гривни най-вече, ланци, пръстени...), които не свалят от себе си  huhhuh.gif Това било, за да имат с какво да се подсигурят, ако мъжът им ги изгони от дома  pardon Има логика  good
Сега като се замисля, щом арабските жени получават злато, за да се подсигурят, значи ние получаме одеала и хавли, за да имаме с какво да се завиеме, когато ни изгонят...  funnytooth funnytooth funnytooth
Наистина така нареченият чеиз остава за спомен на младото семейсто и най - вече на жената ( все пак ние сме нежния пол, радваме се на такива неща), но преди няколко години дивях следната картина
Баба подаря на вник си оликотен юрган и му казва "Баба да се завивате, да ви е топло, все пак баба съм дала 400 лв за него" След което момчето я погледна странно. И се запитах, тая жена дали се е сетила когато е давала тия безбожни пари за оликотено, че на един мъж му е все тая дали ще се завие с завивка от 30 лв или от 400 лв. Жалко че жената си е дала парите  shok crazy
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #47 -: октомври 13, 2013, 01:44:36 »

Много ми стана мило като попаднах на тази тема. Аз още не се омъжвам, ама баба ми е казвала, че за мен има приготвени неща за сватбата ми. Много отдавна. А тя е на 82 години и ги пази, и чака!  pardon heart
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: август 29, 2014, 13:20:11 »

Една приятелка, след като се беше гаджосала с едно момче за н години ( вече всички близки и познати намекваха с повод и без повод, че им е време), беше попитала майка си в прав текст какъв й е чеиза и се оказа, че майката не е приговила нищо. Сега жената трескаво събира одеала и покривки, които според мен са напълно излишни - ако ти трябва одеало, купуваш си цвят, размер и материя, каквато харесваш и т.н. Чеизът е бил необходим преди индустриалната революция, но сега си е просто сантиментална традиция, заради която хората нямат място в гардеробите си.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 04, 2015, 20:11:55 »

Мисля, че е много добре да се подаряват такива неща.. Нали трябва да се помогне на младото семейство. Настоявайте вие да си ги изберете,  за да ги ползвате, а не да седят на тавана и след години да идат на боклука.. и аз не харесвам неща купени преди 15г. те са се съсипали от седенето по шкафовете. Без да ви е срам и неудобно си кажете директно какво искате, в крайна сметка си градите ваш дом..
Активен
kamiy
Любопитен
*
Публикации: 30


« Отговор #50 -: октомври 20, 2017, 14:22:05 »

Аз не харесвам тази идея, малко ми е като налагане на волята на някой друг - защо трябва да ползвам чаршафи, купувани преди да се родя, вместо да си купя нови и свежи, хубави и чистички? Виж, ако искат да ми дадат пари за тях няма да откажа  yahoo
Активен
Страници: 1 2 3 [4]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines