Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:54:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чеиз, Зестра или нещо такова?  (Прочетена 68166 пъти)
 
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« -: февруари 08, 2008, 15:00:50 »

Из форума не видях някой да го коментира този въпрос, ама аз да споделя една случка. Преди около месец майка взе та ми връчи някакъв каталог на фирма за спално бельо - не ми била подготвила чеиза  pleasantry Oh my ... Oh my ... Oh my ... и аз смях, смях  laugh laugh laugh Ама тя така си била решила. Я кажете вашите мами правят ли такива работи?
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 08, 2008, 15:03:32 »

моята ми купи ношничка и то по нейно настояване по едно нещо да е smile хи хи хи их smile и още като отидох да живея при Румен преди 4 г. ми я подари !!! хи хи хиsmile lol)
« Последна редакция: февруари 08, 2008, 15:13:00 от Ели . » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 08, 2008, 15:12:04 »

Смях не смях така си е - трябва да си подигури чедото все пак в чужди ръце отива good то не бяха юргани, чаршафи, пердета, (добре че сама си ги избирах да ми влизат в употреба), че и терлици (не че някога ще ги сложа, но може пък да показвам на децата си някой ден)  blum
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #3 -: февруари 08, 2008, 15:18:11 »

Моята свеки е приготвила чеизи и на двамата си синове! Oh my ... Oh my ... Oh my ... Щях да падна като чух! shok Чаршафи, одеяла и не знам кви дивотии още...
Толкова ми е смешно,че чак ..няма накъде повече... Това са егаси селяниите- да ме извинявате,ама аз такова нещо съм виждала само на село като бях малка!!! Да не си мисли,че ще си сложа у нас чаршафи,купувани преди 15 години?! Че няма да си избера свои неща???? В моя си дом! Пффф...разбира се,тези мисли не съм ги споделила нито с милото,нито с нея..обаче ме напушва смях всеки път,като се сетя!
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 08, 2008, 15:19:49 »

нищо смешно няма, моята майка пак така ме изненада, и сега си правя списък на необходимите чаршафи, кърпи, покривки.. нещо за бродиране спомена също, но чак пък толкова..  pardon
avva_stzgood
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 08, 2008, 15:27:33 »

Това са егаси селяниите- да ме извинявате,ама аз такова нещо съм виждала само на село като бях малка!!!
аз не съм ползвала нищо от нещата, които ми даде свекървата, но никога не бих си позволила да кажа на майка ми или на нея, че това е селяния!!! нали са вложили някакви добри чувства като ги купуват, а знаеш ли че някои плетени неща се правят с години и наистина за мен ще е неуважение към тях и към корените ми ако не приема тези дарове от тях!!! при нас и самия начин по който ми ги поднесоха беше забележителен - като идваха да ме искат в един старинен сандък като тия от пиратските филми ми бяха сложили подаръците само да ги видя дали ще ги харесам, а ако кажа "да" си ги прибират и си ги слагат в бъдещия ми дом - в случая останах при свеки щото няма място в апартамента..........
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #6 -: февруари 08, 2008, 15:34:02 »

Знам че това се прави при годежа,но ние нямахме такъв.Когато се изнесохме да живеем сами бабите ни подариха някакви неща,които не ползвам.Свеки ни подари един спален комплект,който предварително бях одобрила.За майка ми не си спомням,май тогава нищо не беше купила.
Иначе при годежа на девер ми свеки е била накупила доста неща - възглавници,спален коплект, та дори и годежния пръстен  shok, но по-добре че не присъствах тогава.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 08, 2008, 15:45:45 »

хихих много ми е смешна думата "чеиз"  blum
мама има в един шкаф подредени одеала и други такива разни тъкани неща мисля че са от баба и ,никога не ги е ползвала но си ги пази,едно че са и спомен от баба и  и  е показала уважение,естествено в днешно време никой няма да тръгне да ти приготвя чеиз това са стари и вече забравени пък и не много практични традиции pardon
на нашият годеж свеки ми подари злато което замених за един много як пръстен и сега мога да си го нося,само си запазих едно колие което се предавало в рода им от много дълги години,пазя си го  в една кутийка и бих го предала след време на дъщеря си,подари ми и една секси нощничка(ох още не съм я обличала huhhuh.gif) и ни дадоха пари на двамата с милото.чаршафи ,хавлии и други подобни не  е имало blum
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 08, 2008, 16:59:52 »

Е поне при мен не са неща приготвени още от преди век, а ми връчи каталог да си ги избирам така че като е решила какво да я правя, няма да и развалям настроението. Ще ги замъкна на "вилата" като свърши ремонта, тъкмо там ще има нужда от такива неща
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 08, 2008, 18:10:00 »

Като се изнасях от нас, събрах освен всичко от моята стая което прецених, и някой неща като чаршафи, тиган, тенджера и т.н., които мама е купувала в неразумно големи количества или са и подарявали, а няма нужда от тях. Тя ми ги показа, аз си избрах и така. После всичко си избирахме с милото, никой не е имал идеи, че трябва да ни снабди с такива неща.

Но имам едни торби с плетени покривки от баба. За мен са много ценни, защото е вложила много часове труд в тях и са много красиви. Вероятно някой от тях няма да използвам, но въпреки това им се радвам.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #10 -: февруари 24, 2008, 21:32:44 »

Това с чеиза е отминала работа laugh Моят ще трябва без зестра да ме вземе ако ме иска
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 24, 2008, 22:08:57 »

Моята баба плете много на една кука, такива красоти е изплета през целия си живот, думи нямам. За мен и братовчедка ми е изплела някои неща. На нейната сватба и ги подари. Не каза че са и за чииз или зестра, а за да си спомня за баба си като ги погледне. Баба ми е много съвременна жена и и е ясно че това с чииза е умряла работа, но много искаше да остави нещо на братовчедка ми от нея и за това и го подари в деня на сватбата в красива опаковка. С дядо и дадоха и парички  pardon На моята сватба също ще е така най-вероятно, само дето дядо няма да е там cray
Активен
Slyn4o
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230


Голямааа усмивка:)


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 24, 2008, 22:26:21 »

Мацки, наистина думата „чеиз” звучи смешно днес..  blum
Но като са събирали разни неща нашите баби, майки са влагали само добри чувства и много любов..И го правят от сърце за децата си - лошо няма.
Ама е вярно и това, че вече са съвременни и майките и бабите и затова питат – какво искаш, от какво имаш нужда ? Поне при мен е така. Е, баба ми има и тя някакви одеала, дето щяла да ни ги дава, ама като чета и вие какво сте писали – това явно си е традиция.
Абе да са живи и здрави smile
Важното е мир и любов да има heart
Активен
Dginger
Ентусиаст
**
Публикации: 108



« Отговор #13 -: февруари 26, 2008, 11:30:08 »

И за мен чеиза е смешно, но как да го обесня на свеки?!
Приготвила ни е някакви чаршафи бродирани от нейната майка и други подобни от камената ера.
Аз нямам нищо против но да пита от какво имаме нужда или да ни даде пари да си го купим, защото нито ще ни влезне в употреба, а само ще ни заема място в шкафовете.
И на моята майка чеиза и от едно време още си стои, та се чуди какво да го прави
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 26, 2008, 13:11:01 »

моят чеиз, макар и скромен, вече се попълни от два спални комплекта  pardon скоро ще си имам и кърпи - искам всичко да е цвят слонова кост или екрю. идеята е на мама, и е много забавно, защото така или иначе имаме нужда от тези неща, но като ги наречеш "чеиз", някак си по-отговорно звучи lol и са неща, с които ще почнем следсватбения си живот и някак ми е много мило   twohearts
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines