Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 07:21:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Как се справяте със семейните недоразумения???
Аз винаги отстъпвам. - 3 (4.4%)
Той винаги отстъпва.. - 7 (10.3%)
Не се караме.. - 6 (8.8%)
Никой не отстъпва.. - 9 (13.2%)
И двамата правим компромиси.. - 43 (63.2%)
Общ брой гласове: 67

Страници: 1 ... 11 12 [13]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За караниците, сдобряваниците и компромисите :)  (Прочетена 91906 пъти)
 
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: март 22, 2011, 12:29:14 »

panteryx, мога само да те поздравя, че си толкова силна и че си взела правилното решение. Този мъж, който описваш до себе си не заслужава нито теб, нито детето ви. Ти си млада и имаш целия си живот пред себе си, за да бъдеш щастлива, а едно дете израстнало в семейство, в което има насилие към майката, никога, никога не се чувства добре (казвам го, защото за жалост имам доста близък такъв пример). Надявам се да успееш бързо да се отърсиш от случилото се и да продъжиш напред.  Flower
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #181 -: март 22, 2011, 13:06:45 »

 panteryx, честно си отговори сама за себе си дали го обичаш този човек и дали му имаш достатъчно доверие, за да създадете семейство. Уважавате ли се взаимно достъчно? Трудно е да размисляш върху подобни въпроси сега, когато си под влияние на силни емоции, но няма как.
 Разбирам, че няма къде да отидеш-нито при роднини, нито при приятели. Там, където живееш в момента, колко време можеш още да останеш?
 Оставам с впечатление, че не работиш. Ако имаш повече от няколко дни на мястото, където си в момента, почни да действаш по въпроса да си намерите временен дом с детето от типа на центровете за самотни майки, макар че ти няма как да имаш такъв статут, понеже бащата го е припознал, нали? Въпреки че на твое място първо бих се обърнала до достатъчно близки приятели. Като знам колко е сложно с настаняването в ясли и детски градини в София, не знам по какъв начин да си издействаш приемане. Освен като майка с нисък доход(социалнослаба)?
 Според мен трябва да си по-внимателна и резервирана със социалните служби засега. При положение, че детето има работещ баща, както и баба и дядо, които го искат, внимавай да не решат да го пратят при тях. Затова по най-бързия възможен начин си намери работа. Имаш достъп до интернет-търси. Детето може да остане за някой и друг час при приятелки, докато си по интервюта.
 Можеш да се справиш. Просто за момента ще ти се наложи да си много силна, упорита и борбена докрай. Няма да имаш време за емоционална почивка дълго време. Въпреки всичко мисля, че цената ще си струва. Един ден детето ти може да е само с майка, но да расте усмихнато в спокойна среда. А не с двама родители, които постоянно се карат и са в напрежение. Бори се и за двама ви!
« Последна редакция: март 22, 2011, 13:08:53 от michelle » Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: март 22, 2011, 13:39:45 »

michelle да не работя,защото съм по-майчинство 2 ра година..
Не знам ще го мисля и по най-бързият начин ще си търся работа,защото искам да се изнеса.В момента живея при него в неговото жилище ,и няма къде да отида cray :'(но ще се стегна и ще се задействам бързо да се оправят нещата.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: март 22, 2011, 16:11:35 »

 аз те съветвам да не се изнасяш от неговото жилище, все пак имате общо дете и е добре то да живее в семейното жилище. По принцип при съдебни дела ( разводи, родителски права и др0 съдът почти винаги отсъжда детето да живее в семейното жилище заедно с този родител на когото са дадени правата, дори и да е индивидуална собственост. Ти и детето ти имате права. Ако трявба се консултирай с познат адвокат, но това е моя съвет.
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #184 -: април 03, 2011, 16:37:13 »

panteryx явно сте се сдобрили с годеника ти защото съм те забелязала да пишеш и в други теми за подготовката, така ли е?
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: април 03, 2011, 18:01:22 »

Да сдобрихме се ,дадохме си още един шанс  give_rose Надявам се всичко да е наред.
Все пак ще има сватба  yahoo
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #186 -: април 03, 2011, 23:04:23 »

браво на вас, само така, когато се обичате ще се справите с всичко!
пожелавам ви всичко най-хубаво, много се радвам че ще има сватба  chee
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #187 -: април 04, 2011, 00:41:02 »

panteryx, прочетох постовете ти до сега и изживях емоциите, през които си преминала в последно време. Искам да ти кажа, че в караницата винаги се изважда най-лошото (било то дали показваме най-лошото от себе си или виждаме най-лошото у другия). А самата караница е моментно състояние, първично. Никой не иска да бъде в лоши отношения с половинката си. Съвета ми е да започнеш да гледаш на бъдещия ти съпруг с повече усмивки, все пак го обичаш! Да спреш да виждаш в него човека, който избухва, който ти се кара, който повишава тон и т.н., защото замисли се, 4 години не би била с човек, който е само това! Сигурна съм, че нещата, които обичаш в него и заради, които си му дала още един шанс са много по-голяма част от сърцето му. И още един съвет - разговора, не спора, е разковничето на по-добрите взаимоотношения! Защото, когато изкрещиш на някой колко не харесваш дадено негово качество, той бива наранен и обиден, а когато му до кажеш като съвет с мил тон, тогава сам се замисля над него и се поучава, защото и той обича! smile Желая ти успех!


Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: април 04, 2011, 14:23:33 »

Благодаря ви момичета за прекрасните думи  give_rose
От както стана целият този ад ,сега е направо приказка,даже се чудя ,че много хубаво не е на хубаво....
Ама гледам да не се обръщам назад и да не ровя в раната и всичко някак се нареди от само себе си!
От тогава моят годеник много се промени ,или поне се старае да се сдържа ,аз също гледам да не го предизвиквам по-някакъв начин и всичко е прекрасно danceg danceg
Чак не мога да повярвам yahoo
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #189 -: април 16, 2011, 16:15:04 »

Ние си имаме цял ритуал.Караме се той хвурля бомбата и излиза някаде а като се върне аз обидената подвивам опашка и му казвам колко не е прав тои се съгласява извинява се и всичко си е ... като по старумо....  crazy абе шантава двойка сме  laugh
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: април 18, 2011, 00:21:52 »

Честно казано като за мисля за цялото време от както се познаваме никога сме нямали кой знае какви караници , а просто сме спорели , обикновено някой от двамата отстъпва , май по често той,въпреки че и аз не мога да се позная на моменти, защото доста съм се променила от както съм срещнала този мъж.Обикновено спорим ,защото той не е от много споделящите , съответно аз трябва понякога телепатично да разбера какво мисли и след като не съм нацелила точното стават малки недоразомения, но естествено с времето започва да свиква с комуникацията повече. girl_wink
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: август 29, 2011, 16:26:03 »

И двамата мразим караниците и се стараем да ги избягваме. Понякога не се получава, но хубавото е, че бързо ни минава. Хич не мога да се сърдя дълго време. Wink Ако обаче караницата е за нещо голямо и е виновен предимно той (почти не се случва) и не се извини, може да ме държи и няколко часа, но през тези няколко часа съм много нацупена. lacnl8 И двамата не сме с лесни характери, но се стараем да се нагодим един към друг с повече компромиси, отколкото с разправии. Иначе много се обичаме. heart gu6
« Последна редакция: август 29, 2011, 16:41:52 от sunset » Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: септември 01, 2011, 13:51:41 »

Във всяко семейство има и караници и компромиси няма съвършени хора.Ние отначалото когато се събрахме да живеем заедно се карахме постоянно .С течение на времето си напасвахме характерите  докато стигнахме на този етап да има компромиси от двете страни и да избягваме караниците и споровете,да говориме спокойно без викове .По принцип моя съпруг е дете на разведени родители и е много отстъпчив аз съм по нервната.Но помнете един брак се крепи на много разбирателство уважение и компромиси търпение и умение да се изслушвате един друг.
Активен
alex_smart
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #193 -: ноември 18, 2011, 17:45:02 »

В една връзка без караници и кумпромиси не може важното е да цениш компромисите които прави половонката ти и тч да ти отвръща със същото ......ОБИЧАИТЕ се smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines