Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 05:51:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Как се справяте със семейните недоразумения???
Аз винаги отстъпвам. - 3 (4.4%)
Той винаги отстъпва.. - 7 (10.3%)
Не се караме.. - 6 (8.8%)
Никой не отстъпва.. - 9 (13.2%)
И двамата правим компромиси.. - 43 (63.2%)
Общ брой гласове: 67

Страници: [1] 2 3 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За караниците, сдобряваниците и компромисите :)  (Прочетена 92133 пъти)
 
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« -: февруари 07, 2008, 10:06:54 »

Хайде да си имаме и темичка за не чак толкова розовите неща, които съпътстват семейния живот  blum
За какво спорите или се карате с половинката? Дребните неща, важните спорове...
Дълго ли се сърдим и за едни и същи неща ли се сърдим ние, жените?
Как се сдобряваме? Кой прави първите стъпки? Можем ли да избегнем някои караници и как? Сексът начин за сдобряване ли е?
И вярно ли е, че ние, жените, трябва да се научим да бъдем актриси, за да "ни е мирна главата" с мъжете /това последното го чух в един ден от 3 приятелки и около 1000000 пъти преди това от семейни жени/?
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 07, 2008, 10:25:43 »

И аз да се включа. Ние се дърпаме за глупости. Аз се дразня като му видя чорапите скътани в ъгъла до компютъра и празните бутилки от бира до тях. Ах направо полудявам като го видя това, но какво да се прави, обичам си го такъв  heart
Активен
kreia
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #2 -: февруари 07, 2008, 10:27:48 »

аз съм за и мисля, че темата е страхотна
убедена съм, че това е вярно, но на мен ми е невъзможно да го прилагам, защото характера ми е един такъв особен, абе ХАРАКТЕР и като се сърдя една гордост ме обвзема и само мълча, а вътрешно само чакам отсреща мъничка крачка отстъпление и се усмихвам... и грейва слънце, направо му се чудя на моя мъж как ме изтрайва понякога ама сигурно наистина много ме обича
та убедила съм се че е много по-ефективна тихата дипломация, ама не е за всеки да я прилага
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 07, 2008, 10:31:18 »

Аз хич не обичам конфликтите и даже когато се сдърпваме си говорим така: " Пиленце ти защо....еди какво си?" Аз съм много докачлива и когато се обидя за нещо няма да викам, да крещя, просто млъквам и не му говоря. Почвам да си се самонавивам, да плача. А него това, че не му отговарям просто го влудява може би много повече отколкото, ако му се развикам. Минава ми бързо и следващата фаза е да почна да се самообвинявам защо се сърдя за такива глупости.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 07, 2008, 10:47:52 »

Ние, по-точно аз правя малките проблемчета понякога огромни !!! той от своя страна адски много забравя и понякога сериозни неща и това много често става причина за спор. Сега 'работим' по въпроса да не забравя, прави си напомняния , пише си бележки и т.н.

а относно големите проблеми, имали сме много за 7 г. винаги сядаме и говорим и стигаме до ОБЩ консенсус, аз съм голям инат, но винаги си признавам когато съм виновна както и той и най-важното при нас е , че никой на никой не мъчли, аз съм на мнение - каквото има или тревожи другия да се казва и да се говори, не една малка пречка да тсане повод за много словестни атаки насъбрали се за дни или седмици!!!!!!!!! иначе не ме дразни нищо в него, винаги ми помага и когато му направя забележка се усеща и повече не я прави !!!!!!!! сканадали имаме, но никога не са траели повече от няколко часа, никога не си лягаме скарани или убидени, винаги говорим и се справяме със ситуацията , и това нещо е градено с годините. В началото аз се мръщих и си тръгвах, ставала съм от масата на механата, карали сме се пред хората и когато разбрах, че това него го дразни, си казваме всичко на 4 очи, не пред хората да стават панаири !!!!!! бих казала, че заедно пораснахме и се познаваме когато на другия му има нещо !!! smile
« Последна редакция: февруари 07, 2008, 10:49:59 от Ели . » Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 07, 2008, 10:48:34 »

И аз хич не обичам да се карам с никого,но понякога направо не издържам-прибирам се от работа,той на обяд какво правил-ял,спал....и ала бала.Сякаш бомба е паднала-нахвърлени дрехи по столовете,по гладачната маса,мивка прелива от чинии,купички и т.н.Ако имахме повече одеала и възглавници сигурно и те щяха да са омотани с останалите на леглото.А чорапи може да се видят навсякъде по всяко време на денонощието-в тоалетната,в коридор,в кухнята под масата,до възглавницата му или кучето ди е набарало от някъде и ги размотава

Абе кошмар е.Понякога не ми прави впечатление и оправям всичко,но има моменти в които ми писва и започвам истерично да викам,докато не разбере че така няма да я караме-да съм му слугиня и следва великото ми мълчание,което адски много го вбесява,но като се поизмъчи малко и ми минава
И така всяко чудо за три дни =]Но го обичам
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #6 -: февруари 07, 2008, 10:51:54 »

Ние сме в лоши отношения от Неделя.Разбрах,че ме е излъгал за нещо важно.Според него не е излъгал,а просто е премълчал и решил,че въобще няма да разбера.В момента съм много разочарована.Отделно ме дразни постоянно с някаква разсеяност и безотговорност.Писна ми да мисля аз за всичко.Вчера преглеждам документите и виждам фактури,които не е занесъл на счетоводителката,а са от миналата година.направо се вбесих.Казах му че за нищо не става и като не може да се справя със собствен бизнес да ходи да работи на някой. паралелно с това ми е много мъчно и имам нужда от неговата нежност,да ме гушне,да ме цунка.А за лягането скарани го правим най редовно.И секса въобще не сдобрява.Аз като съм му бясна не мога да го гледам,камо ли нещо друго.Сигурно е от дългото време през което сме заедно,почти 9год.Понякога се чудя дали постъпихме правилно като се оженихме или го направихме просто по инерция?!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 07, 2008, 10:53:16 »

При нас аз основно си чистя, но и основно разхвърлям така, че не се сърдя за такива неща. Иначе и двамата сме големи инати и нито той ще си признае, че е сбъркал нито аз.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #8 -: февруари 07, 2008, 10:53:26 »

Винаги аз се цупя и сърдя и то за глупости, ама какво да се прави  blush Най-много се дразня като нещо не е на мястото си или като любимия нещо е забравил или не е помислил достатъчно. А той иначе толкова много ми помага!!!!!!!!!!!!!! И чак ми е гузно, че му се карам за дреболии.
А иначе сериозните спорове ги разрешаваме с разговори и винаги се разбираме и постигаме общо решение.
 Offtopic Но аз наистина да взема да пусна едан темичка за разсеяността на мъжлетат ни, ако вече няма такава. Само трябва да разбера как става blush
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #9 -: февруари 07, 2008, 10:56:12 »

Да се разпиша и аз, като направих цяла тема ... tease

Ние, понеже не сме от кой знае колко време заедно, все още се караме доста в процеса на напасване. blush Може би заради това,че сме големи инати, и че вече сме изградени личности и по-трудно отстъпваме и променяме това,което сме.

Караме се и за сериозни неща- за отношения,поведение, и за дреболии- кой къде оставил бутилката и защо тя стои ден и половина там... blush

Онзи ден например се скарахме, защото мивката беше пълна с чинии, на мен ми писна и избухнах- защо нямам миялна машина, в кой век живеем, та мия както е мила едно време баба ми. beating Че вместо да ухая на хубаво, аз мириша на готвачка в стол, щото след работа се завирам в кухнята и после директно за пране дрехите ми а аз-в банята. beating А той стои на компютъра през това време и си играе футбол!
И милото като се изряза, че нямало да имам пълна мивка, ако миех съдовете след всяко ядене и аз като избухнах с двойна сила- аз слугиня ли съм,чистачка ли.. diablo

И, забележете- той поне 100 пъти ми е казвал,че не държи да готвя всеки ден, особено през седмицата! А аз хем се напъвам да готвя,хем мрънкам... blush

Ама мъжете понякога не си подбират думите и наливат масло в огъня, вместо да тушират ситуацията...И ние като наберем скорост и хич не чуваме какво ни се казва... blush
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 07, 2008, 10:58:48 »

Марияна и ние се карахме за това, че е забравил да ми каже за подробности относно кредита, но поне си призна грешката и се извини и си взима поука от това !!! Той постоянно забравя да се обади на някой, аз му казвам и след 5 мин просто е забравил и за това доста често се дърпаме, докато един ден не му казах, че ми списва от неговата безотговорност и да се вземе в ръце !!!! има телефони тефтери да пише, да наглася аларми, човек иска ли прави го и за две-три седмици да кажа, че се е оправил ! още повече че като се обилизира и като знае, че няма кой върши всичко идеално, но като се отпусне малк ои забравя куп задачки, които са важни и бознеса му !!!!

сдобрете се !!!!!!! smile направи първата крачка ако трябва !!!!! дай му разбере, че не може така и, че сте семейство и ще трябва да се справяте с всеки проблем smile
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #11 -: февруари 07, 2008, 11:01:53 »

mariana, не мисля, че сте сгрешили като сте се оженили shok , просто когато някой те разочарова почваш да виждаш само негативните му черти, а съм сигурна, че мъжа ти си има и страшно много положителни. Аз когато съм много сърдита на милото (когато е наистина важно нещо) не оставям нещата, докато той не  осъзнае, че въпросното нещо е мноооого важно за мен и че той наистина е сгрешил. И го карам да си признае (осъзнае) че с това си действие/дума ме е наранил - но за целта трябва да му обясня как се чувствам и аз и защо това ме наранява.
Опитай и ти, обясни му, че за теб въпросните неща за от значение и че например това, което мъжете смята за "премълчаване" за нас си е чиста проба лъжа и че е глупаво да го правят.
Надявам се , че ще ти мине и ще се сдобрите скоро. Пожелавам ти само усмивки give_rose
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #12 -: февруари 07, 2008, 11:03:49 »

Казах му че за нищо не става и като не може да се справя със собствен бизнес да ходи да работи на някой. паралелно с това ми е много мъчно и имам нужда от неговата нежност,да ме гушне,да ме цунка.
Марианка, ето това е парадоксът- хем казваме тежки думи, хем сърцето ни се къса, хем ги мислим, когато ги казваме, хем ни става мъчно след това и искаме нежност.Тезата на моя мил е, че не трябва да му възприемам за верни думите, които ми е казвал по време на скарване, защото не ги мисли! Но аз не приемам тази теза! Аз обидите ги мисля по сума време! Помня като слон лошата дума! Три пъти ме е нариал истерична! Е после и 100 пъти да ме целунеш,как да забравя това определение? Или репликата "Абе ти нормална ли си, не си ли?!"?

И секса въобще не сдобрява.Аз като съм му бясна не мога да го гледам,камо ли нещо друго.

Същото е- при нас се е случвало 2-3 пъти така да се сдобряваме,ама отвътре ми е буца и ми е гадно след това-не ми минава. А той вече е забравил, и ми се усмихва....
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 07, 2008, 11:05:53 »

При нас нещата са много странни - той просто има такова дар слово, че винаги успява да завърти нещата в своя полза и с подходящите аргументи и доводи да ме убеди, че е прав, дори да не е. А пък аз дори да искам да кажа нещо в своя защите не мога да намеря подходящите думи, тъй като съм разстроена емоционално и да се обоснова правилно. Така в словесния двубой винаги съм надвита.
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 07, 2008, 11:06:58 »

Ей Марианче недей така да говориш че и аз да се замислям понякога дали по инерция ще се женим

Лошото е че явно не мога да го променя-такова му е възпитанието-майка му го гледа като писано яйце,"а" да каже и тя веднага скача.Или реплики от рода на-донеси ми това,направи ми онова...
А най-голямата изцепка беше-Аз ако те бях взела за слугиня,досега да съм те изгонил.Обувките ми кални,няма кой да се сети да ги изчисти.... Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Той добре ли е.... *crazy*Знаеш ли кога ще му изчистя обувките-когато оближе моите
Аааааааааааааа
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines