Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:19:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БАБИНИ ДЕВЕТИНИ!!!  (Прочетена 18969 пъти)
 
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #15 -: януари 20, 2007, 15:35:31 »

...Ами това дето ако те заметат няма да се ожениш.Единственото,което може да стане е да си изцапаш обувките!
ROFL
или пък това дето бременната не трябвало да прескача кабели, за да не се заплете бебето с пъпната връв! ума ми не го побира!!! crazy


Да, наистина това да

не се ходи на погребение и гробища една година....


е така и даже след раждане също не се ходи 1 година!!!
..а това защо??
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 20, 2007, 16:19:24 »

Относно погрбенията. След раждане и по време на бременност според мен не е хубаво просто защото на такива места емоциите са доста силни и неприятни. Може да спре кърмата или по време на бременност да се предизвика раждане от силните емоции.
Там се плаче гледката не е за деликатното полужение на мачетата. Аз така си го обяснявам, не за нещо друго.
А за след сватбата просто идея си нямам.  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 20, 2007, 17:05:32 »

Цитат
Може да спре кърмата или по време на бременност да се предизвика раждане от силните емоции.
Там се плаче гледката не е за деликатното полужение на мачетата. Аз така си го обяснявам, не за нещо друго.
За това съм съгласна с теб Iulia!Въпреки че ако си стоиш вкъщи и е починал някой много любим за теб човек,по-леко ли ще е?И ако не можеш да го изпратиш за последно?Незнам,това по-скоро е до индивидуална психика!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 20, 2007, 18:37:17 »

То ако човек започне да се съобразява с тези врели некипели, може да се побърка.

Съвсем така е!!! Но всеки си спазва някои неща!!! И сам решава, кое ТОЧНО да спазва и кое НЕ!!

Но все си мисля, че за да се предават тези суеверия (или както искате ги наречете) толкова години, значи има нещо вярно в тях!!! pardon
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #19 -: януари 22, 2007, 06:57:07 »

На мен пък ми казаха че когато булката се обличала, не трябвало да се стъпва на земята, а на бяла възглавница... Тук пък в САЩ е цяло нещастие ако младоженците се видят преди сватбата- затова и в църквата има една стая в единия край за булката и друга стая в другия край за младоженеца.

Иначе на моите приятели тук им е най-смешно като кажа че трябва да си плюя в пазвата като се уплаша.

Всеки народ със суеверията си.
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #20 -: януари 22, 2007, 09:18:52 »

Направо са си ДИВИТИНИ ако питате мен  good
Но ако те карат да си по-спокоен след като ги изпълниш, тогава нямам нищо против тях  pardon
Все пак психиката е голямо нещо  pleasantry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 22, 2007, 11:33:03 »

Направо са си ДИВИТИНИ ако питате мен  good
Но ако те карат да си по-спокоен след като ги изпълниш, тогава нямам нищо против тях  pardon
Все пак психиката е голямо нещо  pleasantry

Така е, DIVA, съгласна съм с теб!!!  good girl_wink
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #22 -: януари 23, 2007, 16:44:34 »

Това за постригването по време на бременност и аз го знам, само че не че скъсяваш живота на детето, ами че ако е момче му скъсяваш мъжкото достойнство.  tease yahoo tease -голям майтап. Е, аз на нашето вече му скъсих нещо -каквото там си има, че до края сигурно и още веднъж ще му го подрежа, тъй че дано да му е било достатъчно достойно по размери, че да му остане  Oh my ... и за ползване  crazy
Като гледам всички бременни как масово се постригват сега на жените след 20-30 години вообще не им завиждам  LAUGHTER
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #23 -: януари 23, 2007, 16:49:30 »

Това за постригването по време на бременност и аз го знам, само че не че скъсяваш живота на детето, ами че ако е момче му скъсяваш мъжкото достойнство.  tease yahoo tease -голям майтап. Е, аз на нашето вече му скъсих нещо -каквото там си има, че до края сигурно и още веднъж ще му го подрежа, тъй че дано да му е било достатъчно достойно по размери, че да му остане  Oh my ... и за ползване  crazy
Като гледам всички бременни как масово се постригват сега на жените след 20-30 години вообще не им завиждам  LAUGHTER
denisimo аз го знам това поверие в по хубав вариант...
в смисъл...ако се пострижеш ще му отрежеш направо ....(не скъсавяш) демек няма да е момче а момиче.... puppets
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 23, 2007, 17:05:22 »

И аз го знам това!!! Но не знам какво може да му се отреже, знам само, че му се отрязва нщо заедно с касите ни!!! Cray

И живот и здраве не мисля да се подстригвам като забременея!! good

Мама не се беше подстригвала 9 месеца и нищо й нямаше, само й беше доста пораснала косата!!! girl_in_love
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 23, 2007, 20:03:29 »

Лелееееее, какви са тези неща  shok. Неискам да обиждам никои, обаче един нормално интелигентен човек в днешно време неможе да се подава на такива глупости.
Доверете се на науката и медицината и не се тормозете с такива неща.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 23, 2007, 20:05:47 »

Да бе и представяш ли си в девтия месец с опадала и нацъфтяла коса.Ужас!  angry
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #27 -: януари 23, 2007, 20:14:01 »

Аз зная само за боядисването на косата, че не е хубаво- но това е от медицинска гледна точка, заради химикалите в боите за коси. Иначе за подстригването аз няма да мога да издържа- въобще не обичам неподдържана коса.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 27, 2007, 12:24:52 »

Ето малко бабини деветини за бъдещи мами girl_wink

http://www.biberonbg.com/info/babini_devetini.htm
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 27, 2007, 12:44:22 »

Ето малко бабини деветини за бъдещи мами girl_wink

http://www.biberonbg.com/info/babini_devetini.htm

Ааа, да, тези неща съм ги чела повечето и пак казвам, че щом са просъществували и до наши дни, със сигурност има доза истина в тях!!! good
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines