Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 03:39:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БАБИНИ ДЕВЕТИНИ!!!  (Прочетена 19059 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: декември 12, 2006, 22:29:12 »

Споделете... secret

И да обсъдим...  Wink

« Последна редакция: януари 27, 2007, 12:44:53 от Bulechka_TS » Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #1 -: декември 13, 2006, 08:39:00 »

Аз не вярвам на такива работи с изключение на едно : Боклука вечер не го изхвърлям. Защото е възможно някоя котка да изкочи от контейнера и след това да има... 
Случвало ми се е и майтапа беше голям... Котката изскача от контейнера в момента в който аз хвърлям боклука и естествено с боклука посрещам котката. При което тя отново се връща в контейнера а аз подскочих настрани. След това близо половин час колената ми бяха меки...
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #2 -: декември 13, 2006, 09:43:30 »

Олеее! Адски много се дразня от тези дивотии!!  angry angry Съгласна  съм да спазвам разните там глупости, но да знам защо го правя! А на всички такива суеверия не получавам отговор с каква точно цел се правят! Отговори от типа-така трябва ме изкарват от релси!! bomb
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: декември 13, 2006, 18:37:06 »

Аз например нямам търпение да украся в къщи, но знам, че Christmas tree се украсява на 20 декември -  Игнажден, на този ден е важно да не се взимат и дават пари на заем (защото така ще ти е през цялата годината, все ще имаш да даваш или все ще ти се налага да взимаш), но е чудесно, ако тогава си вземете заплатата, например girl_wink , а също е много важно кой ще е първият човек посетил дома ви - ако е усмихнат и с "пълно", така ще е цялата година - усмиханта и все пълна, да е здрава и много успешна пожелавам го на всички!!!  girl_in_love

Яни, така става ли? Мисля, че обясних защо?  Wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 13, 2006, 22:05:57 »

Обаче някой може ли да ми обясни например,защо когато някоя жена отива към родилното да ражда не се казвало на никого!И ако някой разбере какво ще стане? girl_wink
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #5 -: декември 14, 2006, 10:03:11 »

Обаче някой може ли да ми обясни например,защо когато някоя жена отива към родилното да ражда не се казвало на никого!И ако някой разбере какво ще стане? girl_wink
научих един куп нови работи, но не смятам да се съобръзявам с каквото и да било... crazy
а това за Игнажден го знаех, но за елхата...... pardon
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #6 -: януари 18, 2007, 20:51:24 »

Обаче някой може ли да ми обясни например,защо когато някоя жена отива към родилното да ражда не се казвало на никого!И ако някой разбере какво ще стане? girl_wink
До колкото знам , не се казва на майката на момичето ,за да не я мисли и да й бъде леко раждането.  smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 18, 2007, 20:54:02 »

Е добре де като майка й я мисли с какво ще й затрудни раждането?Моята приятелка и двата пъти като ражда майка й незнаеше,а какви мъки са били по 24 часа раждане и накрая припада................ crazy
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 18, 2007, 21:09:40 »

Пълни глупости  Mad girl. Слет 100 год. сигурно яко ще  sarcastic на тези неща както ние се чудим на разни глупости в които са вярвали наще предци.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 18, 2007, 21:53:40 »

Е, има много поверия, някой са верни други не!!! Всеки з асебе си решава какво да спазва и какво не, на какво да вярва и на какво не!!! И тук се касае за личен избор и преценка!!! good
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #10 -: януари 19, 2007, 11:01:00 »

покрай сватбата научих доста от тези дивитини...
например роклята да не се пере една година...дори ми казаха заедно с роклята да си прибера и всичко останало-бельото дори да не го пера...
чашите да не се мият и разбързват...
букета се хвърля във река или водопад..
от годежа и сватбата цветята също ги хвърлях в река....
не се ходи на погребение и гробища една година....
ммм..аа да тук в работата вече не ми позволяват да не си взема нещо за ядене когато ми предложат...за да не било злоядо детето....а аз дори не съм бременна...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 19, 2007, 12:06:27 »

Това за бебето е вярно!!!
Мама като е бил абременна с мен не си е взимала ниощо, все е отказвала и няма да ви казвам какво ЗЛОдо бебе съм била!!!  secret

А после за брат ми вече знаеше това и той си хапваше без проблеми!!!! girl_wink

Бельото си го изпрах, вече доста пъти и си го нося!!! girl_wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 19, 2007, 12:08:36 »

Сватбения букет го пазя, роклята не е прана, само прибрана за 1 година!!! girl_wink

Чашите също не съ мила!!! CHEERS

Да, наистина това да

не се ходи на погребение и гробища една година....

е така и даже след раждане също не се ходи 1 година!!!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 20, 2007, 12:20:07 »

За булчинската рокля знам, че трябва да се прибере и булката да не я вижда 1 година - това го направих, но чашите съм си измила - не мажех да ги оставя така с капки червено вино по тях  girl_wink
За злоядото дете не го знаех, но като му дойде реда може би ще си вземам като ми предложат нещо за ядене  smile
Знам също, че докато трае бремеността не трябва да се подстригваш, защото щял да се скъси живота на детето или нещо подобно huhhuh.gif
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #14 -: януари 20, 2007, 12:56:37 »

Чета и не вярвам...... crazy
Надявам се, че се шегувате!?!?
покрай сватбата научих доста от тези дивитини...
например роклята да не се пере една година...дори ми казаха заедно с роклята да си прибера и всичко останало-бельото дори да не го пера...
чашите да не се мият и разбързват...
букета се хвърля във река или водопад..
от годежа и сватбата цветята също ги хвърлях в река....
не се ходи на погребение и гробища една година....
ммм..аа да тук в работата вече не ми позволяват да не си взема нещо за ядене когато ми предложат...за да не било злоядо детето....а аз дори не съм бременна...
Това за бельото е адски гадно!!!
Това за бебето е вярно!!!
Мама като е бил абременна с мен не си е взимала ниощо, все е отказвала и няма да ви казвам какво ЗЛОдо бебе съм била!!!  secret

А после за брат ми вече знаеше това и той си хапваше без проблеми!!!! girl_wink


nea не мисля, че това е причината. Ми то няма никаква логика!
то в кое ли има, но това е въпрос на разбиране!  girl_wink
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #15 -: януари 20, 2007, 15:35:31 »

...Ами това дето ако те заметат няма да се ожениш.Единственото,което може да стане е да си изцапаш обувките!
ROFL
или пък това дето бременната не трябвало да прескача кабели, за да не се заплете бебето с пъпната връв! ума ми не го побира!!! crazy


Да, наистина това да

не се ходи на погребение и гробища една година....


е така и даже след раждане също не се ходи 1 година!!!
..а това защо??
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 20, 2007, 16:19:24 »

Относно погрбенията. След раждане и по време на бременност според мен не е хубаво просто защото на такива места емоциите са доста силни и неприятни. Може да спре кърмата или по време на бременност да се предизвика раждане от силните емоции.
Там се плаче гледката не е за деликатното полужение на мачетата. Аз така си го обяснявам, не за нещо друго.
А за след сватбата просто идея си нямам.  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 20, 2007, 17:05:32 »

Цитат
Може да спре кърмата или по време на бременност да се предизвика раждане от силните емоции.
Там се плаче гледката не е за деликатното полужение на мачетата. Аз така си го обяснявам, не за нещо друго.
За това съм съгласна с теб Iulia!Въпреки че ако си стоиш вкъщи и е починал някой много любим за теб човек,по-леко ли ще е?И ако не можеш да го изпратиш за последно?Незнам,това по-скоро е до индивидуална психика!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 20, 2007, 18:37:17 »

То ако човек започне да се съобразява с тези врели некипели, може да се побърка.

Съвсем така е!!! Но всеки си спазва някои неща!!! И сам решава, кое ТОЧНО да спазва и кое НЕ!!

Но все си мисля, че за да се предават тези суеверия (или както искате ги наречете) толкова години, значи има нещо вярно в тях!!! pardon
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #19 -: януари 22, 2007, 06:57:07 »

На мен пък ми казаха че когато булката се обличала, не трябвало да се стъпва на земята, а на бяла възглавница... Тук пък в САЩ е цяло нещастие ако младоженците се видят преди сватбата- затова и в църквата има една стая в единия край за булката и друга стая в другия край за младоженеца.

Иначе на моите приятели тук им е най-смешно като кажа че трябва да си плюя в пазвата като се уплаша.

Всеки народ със суеверията си.
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #20 -: януари 22, 2007, 09:18:52 »

Направо са си ДИВИТИНИ ако питате мен  good
Но ако те карат да си по-спокоен след като ги изпълниш, тогава нямам нищо против тях  pardon
Все пак психиката е голямо нещо  pleasantry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 22, 2007, 11:33:03 »

Направо са си ДИВИТИНИ ако питате мен  good
Но ако те карат да си по-спокоен след като ги изпълниш, тогава нямам нищо против тях  pardon
Все пак психиката е голямо нещо  pleasantry

Така е, DIVA, съгласна съм с теб!!!  good girl_wink
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #22 -: януари 23, 2007, 16:44:34 »

Това за постригването по време на бременност и аз го знам, само че не че скъсяваш живота на детето, ами че ако е момче му скъсяваш мъжкото достойнство.  tease yahoo tease -голям майтап. Е, аз на нашето вече му скъсих нещо -каквото там си има, че до края сигурно и още веднъж ще му го подрежа, тъй че дано да му е било достатъчно достойно по размери, че да му остане  Oh my ... и за ползване  crazy
Като гледам всички бременни как масово се постригват сега на жените след 20-30 години вообще не им завиждам  LAUGHTER
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #23 -: януари 23, 2007, 16:49:30 »

Това за постригването по време на бременност и аз го знам, само че не че скъсяваш живота на детето, ами че ако е момче му скъсяваш мъжкото достойнство.  tease yahoo tease -голям майтап. Е, аз на нашето вече му скъсих нещо -каквото там си има, че до края сигурно и още веднъж ще му го подрежа, тъй че дано да му е било достатъчно достойно по размери, че да му остане  Oh my ... и за ползване  crazy
Като гледам всички бременни как масово се постригват сега на жените след 20-30 години вообще не им завиждам  LAUGHTER
denisimo аз го знам това поверие в по хубав вариант...
в смисъл...ако се пострижеш ще му отрежеш направо ....(не скъсавяш) демек няма да е момче а момиче.... puppets
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 23, 2007, 17:05:22 »

И аз го знам това!!! Но не знам какво може да му се отреже, знам само, че му се отрязва нщо заедно с касите ни!!! Cray

И живот и здраве не мисля да се подстригвам като забременея!! good

Мама не се беше подстригвала 9 месеца и нищо й нямаше, само й беше доста пораснала косата!!! girl_in_love
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 23, 2007, 20:03:29 »

Лелееееее, какви са тези неща  shok. Неискам да обиждам никои, обаче един нормално интелигентен човек в днешно време неможе да се подава на такива глупости.
Доверете се на науката и медицината и не се тормозете с такива неща.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 23, 2007, 20:05:47 »

Да бе и представяш ли си в девтия месец с опадала и нацъфтяла коса.Ужас!  angry
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #27 -: януари 23, 2007, 20:14:01 »

Аз зная само за боядисването на косата, че не е хубаво- но това е от медицинска гледна точка, заради химикалите в боите за коси. Иначе за подстригването аз няма да мога да издържа- въобще не обичам неподдържана коса.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 27, 2007, 12:24:52 »

Ето малко бабини деветини за бъдещи мами girl_wink

http://www.biberonbg.com/info/babini_devetini.htm
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 27, 2007, 12:44:22 »

Ето малко бабини деветини за бъдещи мами girl_wink

http://www.biberonbg.com/info/babini_devetini.htm

Ааа, да, тези неща съм ги чела повечето и пак казвам, че щом са просъществували и до наши дни, със сигурност има доза истина в тях!!! good
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #30 -: януари 28, 2007, 11:02:36 »

Лелееееее, какви са тези неща  shok. Неискам да обиждам никои, обаче един нормално интелигентен човек в днешно време неможе да се подава на такива глупости.
Доверете се на науката и медицината и не се тормозете с такива неща.
good Много по-важно е да се забавляваш, а не да мислиш постоянно - "сега това да го направя ли?" !
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 28, 2007, 13:20:10 »

Лелееееее, какви са тези неща  shok. Неискам да обиждам никои, обаче един нормално интелигентен човек в днешно време неможе да се подава на такива глупости.
Доверете се на науката и медицината и не се тормозете с такива неща.
good Много по-важно е да се забавляваш, а не да мислиш постоянно - "сега това да го направя ли?" !

Съгласна съм с теб, Яни!!! good

Защото иначе, ако видиш 5 черни котки да ти минат пътя, ще получиш припадък от въртене!!! sarcastic
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines