Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 11:29:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 159712 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: август 29, 2009, 12:20:04 »

Момичета ще ми кажете ли какво точни и как се прави компресия на гърдата, че не мога да намеря клип
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: септември 04, 2009, 17:21:35 »

Аз пак има въпрос. Значи Толи суче 5-10 минути, 7 пъти на ден. Сега изцедих 125 мл кърма и и дадох от шише и я яде 16 минути. Възможно ли е да суче по-бързо от гърдата, отколкото яде от шишето, или просто като суче не суче достатъчно количество
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: септември 04, 2009, 17:44:06 »

goldi аз докато кърмих Дея виждах как и прелива в устата и чувах ясно как гълта на всяко сукване и така по 10минути на всяка страна,а после като я премеря на кантара-10грама разлика tease аз знам че от шише сучат по-лесно от колкото от гърда
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: септември 05, 2009, 10:23:01 »

Мацки, имам 3 въпроса:

1. Взела съм си помпа за кърма за всеки случай. Ако в болницата я използвам само за леко облекчение на гърдите и хвърлям изцеденото, трябва ли да я стерилизирам самата помпа след това? Да не би да пренеса някаква бактерия от недобре изчистено мляко по помпата или де да знам...  crazy

2. Взела съм си и 1 чифт силиконови зърна на Авент. Тях, ако се наложи да ги ползвам, пак ли преди всяко поставяне на бебето на гърдата трябва да ги стерилизирам?

3. Ако бебка приеме малко вода след кърмене /преварена, разбира се/, мога ли от същото шишенце да й давам цял ден? Или след всяко пиене /ще опитам да е даване с лъжичка,де/ трябва да сменям водата и шишенцето?
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #439 -: септември 05, 2009, 10:56:40 »

Феникс, сутринта точно в някоя от другите теми четох за стерилизирането. Значи въпрос на избор е ще стерилизираш ли въобще или ще миеш с гореща вода и бебешко веро. Според мен е хубаво поне в началото всичко, което лапа бебето да се стерилизира. Особено пък където е имало мляко - шишета, помпи, сил. зърна. Иначе за шишето с водичка знам, че всеки ден сменяш водата като преди това миеш и  стерилизираш /или само миеш/  шишето. Не е нужно след всяко пиене.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: септември 05, 2009, 12:11:22 »

Мила Fenix и да се изкажа - относно помпата е добре да я стерилизираш, за силиконовите зърна също, а за водичката те в болницата ги сменят сутрин и вечер, поне в болницата където раждах беше така. А за да ти е по удобно да стерилизираш силиконовите зърна си вземи таблетки за стерилизация най-удони са , ние така си стерилизирахме бибите в родилното smile
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: септември 05, 2009, 21:23:57 »

Момичета, имам огромен проблем...май ми спира кърмата  shok cray shok
От известно време забелязвам, че на вечерното хранене на бебка не й стига кърмата, която имам, а днес цял ден е така  girl_impossible И тя милата ми се измаря от дърпане на празни обороти и заспива, ама се събужда пак гладна и цял ден се кърмим на всеки час  crazy и е нервна душичката...направо ужас!
Купих си чая на Хип за кърмачки и някакво хомеопатично лекарство, та дано да помогнат...ако не- взела съм и АМ  nea
Имате ли идея какво да правя???
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: септември 05, 2009, 21:49:48 »

Споко, в период на засилен растеж сте, и ние бяхме така на тази възраст, ден - два бебка сучеше през час, но това не означава, че ти спира кърмата. Прочети в нета има много инфо за периодите на засилен растеж, ако не беше тази информация, сигурно и аз щях да се заблудя, че ми спира кърмата и да започна да дохранвам.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: септември 06, 2009, 11:03:23 »

Хукута, и аз съм така, днес на сутрешното ядене беше хапнала само 56мл. А досега поне сутрин имах достатъчно количество. И сега на всяко хранене ли да я дохранвам, по колко, не знам какво ще правим.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: септември 06, 2009, 18:13:07 »

Момичета, а има ли забранени храни по време на кърмене, като синьо сирене, моцарела и сурова риба (суши), които ни бяха забранени по време на бременността ? Днес докато търсих подобна информация в нета попаднах на тази статия, ще я постна, защото мисля че ще е интересна.
http://missby.wordpress.com/2008/01/26/bf-food/

Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #445 -: септември 06, 2009, 22:54:53 »

darling, според шведските препоръки, остават единствено ограниченията за определени видиве риба, за които се знае, че съдържат високи количества диоксин и метилживак. Всичко друго е разрешено, точно както пише в статията. Разните му паразити и бактерий, за които аз направо се бях вманиачила по време на бременността, не преминават в кърмата. Така, че спокойно нападай сушито, и аз вечи си хапнах.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: септември 07, 2009, 09:38:21 »

Веси, очаквах твоето мнение! good Ох, още довечера ще си поръчам суши за вкъщи! А за рибите сигурно имаш в предвид тон и сьомга. Аз съм яла само малко пастет от сьомга.... и дроб от треска, като по-тежки храни. И да ви споделя, аз нямам никакъв апетит. Цял ден карам на плодове, вода, някоя вафличка  и вечер с голям зор филийка с масло. Опитвам се да си представя различния ястия, които да ми възбудят апетита, но  nea . Затова пък тази статия ме успокои, че това не се отразява на кърмата. Много ми се пият и от соковете в кутии, но пък се притеснявам дали няма да засиля коликите на Александър.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: септември 07, 2009, 11:11:27 »

Дарлинг, а като нямаш апетит и не се храниш, не ти ли намалява кърмата? blush
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: септември 07, 2009, 11:53:31 »

Пепел ти на устата blum  smile Да ти кажа и аз се притеснявам, но пия мноого течности. А като почна да кърмя си слагам smile една чаша вода до мен и си я изпивам. Аз не че съвсем не ям, просто ям без апетит. Сега например съм си направила мляко с бисквити, което да ми стои напред и като минавам покрай него да си вземам smile. Предполагам че ще отшуми този период, защото аз не съм никак злояда Wink
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: септември 07, 2009, 12:06:36 »

 Феникс, не е нужно да се стерилизира помпата, в случаите когато ще изхвърляш кърмата. Не можеш да пренесеш микроб, защото самата кърма е естествен дезинфектант и съм чела, че капването на няколко капки кърма преди да започне кърменето са достатъчни за дезинфекция на зърното. Измиването с топла вода и сапун един път дневно е задължително, а не преди всяко хранене, така кожата се изсушава, напуква и разранява - при мен така се получи, на мен ми бяха казали измиване със сапун преди всяко кърмене girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines