Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:38:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 159717 пъти)
 
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 08, 2008, 14:57:38 »

Да мила,ама то няма къде да иде тая коластра за 1 ден, още повече ако не си накърмила бебо! good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 08, 2008, 14:59:51 »

една моя позната само като дойдеше момента за кърмене и блузата и се мокреше заради напиращата кърма!!при най лекия натиск или допир беше така това тогава ме очуди но вече започвам да го разбирам!имам и един въпрос кога започва да "тече"от зърната първичната коластра защото има момичета които много преди да родят имат  give_rose
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 17, 2008, 17:55:04 »

От лекар съм чувала,че бебето до 4-5  месечна възраст нямат нужда от нищо друго ,освен от кърма!!!След всяко кърмене било достатъчно с една лъцичка да им се даде малко водичка да отмие млякото и това е  *THUMBS*Дано аз имам достатъчно кърма,а по въпроса за захранването.......аз съм почитател на късното  good
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 27, 2008, 16:17:48 »

Малко инфо за кърменето:

Предимства на кърменето


Основна грижа на майката след раждането на детето е грижата за неговото хранене. В зависимост от обстоятелствата тя трабва да реши кой вид хранене ще прилага - естествено, смесено или изкуствено.

И в трите случая потребностите на новороденото от храна могат да бъдат задоволени и то да расте живо и здраво. Проучванията в цял свят обаче показват, че за бебето няма нищо по-добро от кърменето. Майчиното мляко е най-подходящата, най-пълноценната и най-лесноусвоима храна за кърмачето и ако няма някакви много сериозни причини то да бъде хранено изкуствено или смесено, майката не бива да се отказва от кърменето - тази изумителна способност, с която я е дарила природата. Кърменето притежава предимства, които е неразумно да се пренебрегват без сериозно основание за това.

Кои са тези предимства?

1. По своя химичен състав кърмата най-добре отговаря на хранителните нужди на кърмачето. Въпреки постиженията си хранителната промишленост по света все още не е открила по-лесно смилаема, по-пълно усвоима и по-добре поносима храна за бебето от майчината кърма.

2. Майчиното мляко притежава защитни свойства, които го правят уникално средство за предпазване на кърмачето от най-честите и тежки инфекции - грип, детски паралич, дифтерия, детски диарии и други.

3. Кърменето осигурява на бебето стерилна храна, което също е начин за предпазване на малкото от редица заболявания.

4. Кърменето е по-практично - то освобождава майката от грижите за набавяне и приготвяне на адаптирани млека и храни, от миене, стерилизиране и затопляне на шишетата и бибероните.

5. Храненето чрез кърмене е много по-евтино от изкуственото, а това не е без значение.

6. Кърменето задоволява по най-добър и безопасен начин рефлекса на бебето са сукане.

7. Хормоните, които се отделят при кърмене допринасят за по-бързото връщане на матката към нормата и предпазват майката от кръвозагуби, възпаления и други следродилни усложнения.

8. Проучванията показват, че жени, които са кърмили децата си, боледуват по-рядко от рак на гърдата в сравнение с некърмилите жени.

Освен тези основни физиологични предимства кърменето притежава емоционални преимущества. То изпълва майката с удовлетворение от това, че дава на бебето си нещо, което никой друг не може да му даде. Чрез процеса на кърмене се създава силна привързаност между майката и детето, у тях се поражда усещане за щастие и сигурност.

Заради всичко това си струва да се предпочете кърменето пред изкуственото хранене.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 12, 2008, 10:36:49 »

Ето още малко инфо около кърменето...

Правилно хранене и почивка

За да се образува достатъчно количество и богато по състав мляко, майката трябва да приема допълнително 600-800 kcal (при близнаците 1300 kcal) дневно, както и 6-8 чаши (окло 2 литра, а в началото и повече) течности дневно.
Освен това майката трябва често да си почива. Неприятностите, стресът и преумората влияят отрицателно върху образуването на мляко. Затова е важно майката да бъде подкрепяна, окуражавана и разтоварвана от всички близки (особено от бащата!) smile
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #20 -: март 17, 2008, 01:05:30 »

Много полезна тема, браво!
Имах ужасни първи два месеца с какви ли не кърмачески проблеми, но след това изведнъж стана много по-лесно и много по-приятно. Направете всичко възможно момичета, ще помогна със съвет, както и на мене ми помогнаха едно време  good

Иначе по темата - вода не давам, главно защото е ненужно усложнение на живота. Той Ноли не иска много и шише де... камо ли с вода...
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #21 -: март 18, 2008, 13:22:13 »

С голямо съжаление и вина се разписвам като една некърмеща мама!
Емилиянчето я кърмих 40 дена,след това въпреки всичките усилия които положих кърмата ми спря!
С Виктор нямах такива проблеми,напротив кърма имах предостатъчно,но ядях много забранени храни от които не можех да се откъсна!На всичкото отгоре съм пушач,от време на време запалвах,жива мъка си беше това кърмене за мен.В един момент реших,че по-добре да спра да не си тровя детето,има достатъчно добри млека,започнах да давам АМ и така кърмих почти 3 месеца.
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 19, 2008, 17:08:21 »

ОХ момичета ,аз да се оплача ,че адски ме болят гърдите и по точно зърната направо немога да си ги пипна незнам защо.А нали доктора ми каза да ги разтривам всяка вечер че да ги подготвям за сученето не бебчо,какво ти подготвяне ужас болят ме направо незнам ,а и продължава да ми тече коластра от тях  sad  sad  sad Някоя мама около моята седмица да има нещо подобно чувство на гардите? Сиска май само теб те виждам на хоризонта при теб как е ?
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 19, 2008, 17:11:50 »

някой може ли да сподели конкретно какви храни МОЖЕ да се ядат докато кърмиш и от кои може да се повиши количеството на кърмата(и качеството)естествено
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 19, 2008, 17:11:59 »

Маги мен не ме болят pardon На мен никой не ми е казвал,че трябва да ги подготвям!Никога съм нямала коластра и когато ги пипам не ме болят! Явно моите не са от много чувствителните-Незнам pardon
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #25 -: март 19, 2008, 17:15:43 »

А нали доктора ми каза да ги разтривам всяка вечер че да ги подготвям за сученето не бебчо
Ау,мила кой ти е доктора,че ще ти каже такова нещо???Разтриването може да ти предизвика контракции!!!
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 19, 2008, 17:22:22 »

Благодаря Сиска все пак  smile

martididi  ти пък ме шокира как така да ми предизвика контракции,леле аз вече  няма да си ги пипна ,то и без това ме болят  shok shok shok
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 19, 2008, 17:28:27 »

и аз знам че гърдите не се пипат камо ли ли да се масажират мачкат щипят и така нататъка/това наречената подготовка/а и в края на крайщата за какво да ги подготвяш то всичко си е физиологично!!!става от само себе си!!аз лично не мисля да кърмя но въпреки това се интересувам за това как трябва да се грижим за гърдите си good
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 19, 2008, 17:30:11 »

Ау,мила кой ти е доктора,че ще ти каже такова нещо???Разтриването може да ти предизвика контракции!!!

Аз пък това за пръв път го чувам!Дори и аз съм чела по някой книги, че трябва да се разтриват да се подготвят- не че мисля да ги разтривам, но не мисля, че това може да предизвика контракции..
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #29 -: март 19, 2008, 17:33:11 »

По-добре не ги пипайте!Подготовката ще си стане от самосебе си.
Има си едни кремчета,Гермастен аз ползвах на Avent точно за гърдите,мажат се за да не се разраняват.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines