Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 06:12:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Секс преди брака или глоба "нечестна" булка  (Прочетена 32981 пъти)
 
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #60 -: април 11, 2007, 07:55:42 »

Затова мисля, че е имал някакво право човекът, не заради парите, ами открай време нещата са си наредени така, както си трябва; защо да променяме реда?! Да не би да сме най-умните?!!!

Ами дано все пак ние жените сме не само по-умни, но и по-силни, отколкото сме били в онези тъмни векове. И днес има държави, в които неомъжените жени ги пребиват публично с камъни за това, че не са останали девствени... така че изказвания като горното не са съвсем безобидни; а и нали нямаше да се съдим? Ако човек е доволен от личното си решение, не би трябвало да чувства необходимост да го налага на другите.

Не е много коректно толкова момичета да се изредят с мили думи да изкажат уважение спрямо екстремистките изказвания на една от тах, а тя после да ги нарече "лесни" и "дали се". Лично мнение. 

Още веднъж се извинявам, ако някого съм засегнала, понеже не съм имала такова намерение. Не съм наричала никоя жена "лесна", казах какво съм чувала мъже да си говорят и как бих се чувствала аз. Нито целя да ви налагам мнението си; уважавам вашето, но понеже някои много се изненадаха и недоумяваха как е възможно това  shok, та разговорът стана така дълъг! Ние с моя приятел сме уверени в решението си и, както казва Катя, както и други момичета споделиха : много е сладко да сме си първите и единствените, напук на времето!! Какво лошо има да не съм конформистка; ако всички мислехме еднакво, нямаше да е интересно... И не смятам, че изказванията ми са екстремистки  girl_wink
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #61 -: април 11, 2007, 08:17:04 »

а колкото до моя езбор за съпруг-се радвам,че съдбата ми го поднесе-т.е.ме срещна с него точно когато се бях наживяла и успях най-трезва преценка да направя за него! dance girl_wink girl_in_love girl_in_love heart heart heart heart

Мисля, че има някаква логика в разсъждението ти: когато човек е по-опитен, може по-лесно да направи преценка. За съжаление обаче, този опит понякога е горчив и може колкото да помогне, толкова и да навреди на ИСТИНСКАТА връзка. Човек се изчерпва емоционално от много връзки и как после да даде най-доброто от себе си на ТОЧНИЯ партньор?! Кате, радвам се, че ти навреме си намерила НЕГО!! Пожелавам ви много щастие  give_rose Радвам се и за другите момичета "с принципи", които са изпитали радостта да останат с първата си любов и да се свържат с него!  air_kiss
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 11, 2007, 08:34:14 »

cvetna нормално е хора,които са направили подобен избор /като теб/ да се изразяват с подобни изрази!
Разбира се,всеки уважава избора ти и ти трябва да уважаваш начина ,по който те изразяват съпричастността си!
Колкото до това дали трябва да правиш секс преди брака,всичко е въпрос на личен избор! girl_wink
а колкото до моя езбор за съпруг-се радвам,че съдбата ми го поднесе-т.е.ме срещна с него точно когато се бях наживяла и успях най-трезва преценка да направя за него! dance girl_wink girl_in_love girl_in_love heart heart heart heart

Мисля, че има някаква логика в разсъждението ти: когато човек е по-опитен, може по-лесно да направи преценка. За съжаление обаче, този опит понякога е горчив и може колкото да помогне, толкова и да навреди на ИСТИНСКАТА връзка. Човек се изчерпва емоционално от много връзки и как после да даде най-доброто от себе си на ТОЧНИЯ партньор?!  air_kiss
А това е абсолютно невярно,защото го казвам като човек,който както се изрзяваш се е "изчерпал емоционално".А съм щастлива че на 31 год срещнах мъжа ,който съм търсила.Уравновесена съм,спокойна и знам как да го направя щастлив!Не съм се изтощила от предишните си връзки,а напротив извлякла съм най-хубавото!Според мен всичко е до човека.Аз съм неизчерпаем източник на емоции и никога не бих се уморила да обичам хората!
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #63 -: април 11, 2007, 08:47:17 »

наистина тази тема много и ненужно се разтегли. Това е форум за бъдещи булки, и едно мнение по-долу, че бялата рокля и церемонията се обезсмисляли за жени, които възприемат тялото си за свое собствено, а не за подарък на някой мъж някой ден, който трябва да остане неразопакован, така да се каже... ех... на какъв тривиализъм го обърнахме (и все пак една жена би могла да е "втора употреба", само ако гледа на себе си като на предмет, което е тъжно по редица причини). Та ей това мнение искрено ме възмути; никой няма право дори да каже такова нещо, и наистина е прекалено крайно изказване. Някои от най-интелигентните и стойностни момичета в този форум гледат дечица и готвят сватба, и трябва да им се свали шапка за това, че живеят живота си истински и с любов, а без да се свиват в стереотипи. Не стига, че светът получи папа, който забранява контрацептивите в Африка... да умират от спин, щом ще правят секс! Ами и млади хора има, които ще затворят църквите пред грешниците и ще им вземат белите рокли...... страшно е просто, и доста крайно, да.

В крайна сметка тези въпроси не са за форум, в който си говорим, така да се каже, 'на кафе". Хайде са се върнем в темичката за прическите, да кажем... Хубав ден на всички, и с принципи, и без!  angel witch
« Последна редакция: април 11, 2007, 09:30:46 от Marina » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 11, 2007, 08:49:35 »

Съгласна съм с теб Марина!Спираме с тези крайни изказвания!
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #65 -: април 11, 2007, 08:52:10 »

А това е абсолютно невярно,защото го казвам като човек,който както се изрзяваш се е "изчерпал емоционално".А съм щастлива че на 31 год срещнах мъжа ,който съм търсила.Уравновесена съм,спокойна и знам как да го направя щастлив!Не съм се изтощила от предишните си връзки,а напротив извлякла съм най-хубавото!Според мен всичко е до човека.Аз съм неизчерпаем източник на емоции и никога не бих се уморила да обичам хората!
[/quote]

 Bravo  Bravo Най-прекрасното нещо е човек да извлече положителното от своя опит!! Разбира се, и от опита на другите. Затова много се радвам на този форум и на всякакви форуми, понеже така се обогатяваме взаимно.  DANCE

Разбира се, че всеки сам прави избора си. И аз съм щастлива, че без да сме имали кой знае колко опит, се открихме и ще започнем всичко заедно! Чувството е прекрасно!



Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #66 -: април 11, 2007, 22:49:04 »

а колкото до моя езбор за съпруг-се радвам,че съдбата ми го поднесе-т.е.ме срещна с него точно когато се бях наживяла и успях най-трезва преценка да направя за него! dance girl_wink girl_in_love girl_in_love heart heart heart heart

Мисля, че има някаква логика в разсъждението ти: когато човек е по-опитен, може по-лесно да направи преценка. За съжаление обаче, този опит понякога е горчив и може колкото да помогне, толкова и да навреди на ИСТИНСКАТА връзка. Човек се изчерпва емоционално от много връзки и как после да даде най-доброто от себе си на ТОЧНИЯ партньор?! Кате, радвам се, че ти навреме си намерила НЕГО!! Пожелавам ви много щастие  give_rose Радвам се и за другите момичета "с принципи", които са изпитали радостта да останат с първата си любов и да се свържат с него!  air_kiss
благодаря ти!и аз ти пожелавам същото-най-искрено! heart heart heart
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 11, 2007, 22:50:51 »

А това е абсолютно невярно,защото го казвам като човек,който както се изрзяваш се е "изчерпал емоционално".А съм щастлива че на 31 год срещнах мъжа ,който съм търсила.Уравновесена съм,спокойна и знам как да го направя щастлив!Не съм се изтощила от предишните си връзки,а напротив извлякла съм най-хубавото!Според мен всичко е до човека.Аз съм неизчерпаем източник на емоции и никога не бих се уморила да обичам хората!

 Bravo  Bravo Най-прекрасното нещо е човек да извлече положителното от своя опит!! Разбира се, и от опита на другите. Затова много се радвам на този форум и на всякакви форуми, понеже така се обогатяваме взаимно.  DANCE

Разбира се, че всеки сам прави избора си. И аз съм щастлива, че без да сме имали кой знае колко опит, се открихме и ще започнем всичко заедно! Чувството е прекрасно!

[/quote]
За опита си много права  *THUMBS*Той в никакъв случай не ти дава гаранция за семейно щастие! Wink
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines