Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 05:35:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Секс преди брака или глоба "нечестна" булка  (Прочетена 33063 пъти)
 
Vezitka
Регистриран

Публикации: 5


« -: декември 12, 2006, 13:36:03 »

Румънски свещеник иска "глоба бяла рокля" за нечестните булки


37-годишният отец се надява, че санкцията ще накара съвременните двойки, които минават под венчило след бурен сексуален живот, да спрат да живеят в грях
09.12.2006
Румънски свещеник обяви, че иска жените, които не са девствени, когато се омъжват, да плащат "глоба бяла рокля".

37-годишният отец се надява, че санкцията ще накара съвременните двойки да спрат да живеят в грях, обяснява "Ананова".

Сумите, които "нечестните" булки ще плащат, ще варират от 20 до 120 долара, имайки предвид, че средната месечна заплата в Румъния е около 200 долара.

Глобата зависи от това до каква степен са се развили интимните отношения между бъдещите съпрузи преди да се оженят, обяснява свещеникът.

Влюбените, които тъкмо са се преместили да живеят заедно, ще плащат по 20 долара, а бременните или тези, които вече имат деца - 60 долара.

Какъв е смисълът да се облича бялата булчинска рокля ако булката влиза в църквата с дете в ръце или е сменяла мъжете си един след друг, пита той.

Според него бялото е символ на чистота и младите не бива да смятат, че не трябва да се вярва в светостта на брачния живот.
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=976503

Тъй, я да видим какви ще са постъпленията в бюджета? biggrin
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 12, 2006, 13:40:32 »

Ами аз съм на нула.Ние не сме живяли даже предварително.Само си ходихме на гости  girl_wink,ама това не се брои! yahoo
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 12, 2006, 13:40:44 »

 tease hiphip Ама аз питам къде точно и в кой бюджет ще отиват тези постъпления? Blush

И дали дамите няма да прибягват до последния писък в пластичната хирургия, "Моделиране на интимните части от тякото и дори възстановяване на девствената ципа"??? Така биха избегнали глобите! diablo
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #3 -: декември 12, 2006, 13:44:57 »

ТВЪРДО ЗА СЕКСА ПРЕДИ И СЛЕД ...  good
Никви ми ти такива измишльотини ... всичко трябва да се тества предварително  LAUGHTER
Активен
Vezitka
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #4 -: декември 12, 2006, 13:47:35 »

Хихи, то аз като се замисля, явно стара мома ще си остана, щото не мога глобите да си платя само blush
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 12, 2006, 13:48:51 »

ТВЪРДО ЗА СЕКСА ПРЕДИ И СЛЕД ...  good
Никви ми ти такива измишльотини ... всичко трябва да се тества предварително  LAUGHTER

Твърдо за теста!А и удоволствието си струва парите! give_rose
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #6 -: декември 12, 2006, 14:25:12 »

Айде стига бе!! Тоя човек чува ли се какви ги говори??  beating
Да си ги нямаме тези!!!
Трябва да сме наясно с всичко!!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 12, 2006, 14:57:02 »

Съгласна съм с всички ви!!! good hiphip Много сте прави!!! pleasantry
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #8 -: декември 12, 2006, 16:03:10 »

Ми то ние бяхме заедно 6 години преди брака, от които 2 под един покрив, мале-леле.
Пък ако трябва да плащаме на контакт до златната сватба не можем се издължи  crazy crazy crazy

Дрън-дрън, естествено, че трябва да се пробва предварително  yahoo
Моичкият нещо взе да ми говори, че му е изтекла гаранцията, тъй че като ще вземате гледайте да са с по-дълга гаранция  Wink.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 12, 2006, 22:25:34 »

 smile
... че му е изтекла гаранцията, тъй че като ще вземате гледайте да са с по-дълга гаранция  Wink.

Ха-ха-хаха-хааааа, по какво да гледаме за дължината на гаранционния срок? ROFL
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 12, 2006, 22:27:08 »

smile
... че му е изтекла гаранцията, тъй че като ще вземате гледайте да са с по-дълга гаранция  Wink.

Ха-ха-хаха-хааааа, по какво да гледаме за дължината на гаранционния срок? ROFL
ROFL ROFL ROFL
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #11 -: декември 13, 2006, 09:45:00 »

Ама сте и вие!! Засрамете се!  girl_wink  blum
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #12 -: декември 13, 2006, 10:07:43 »

 biggrin Хаха, Булечка е права  look къде да видим гаранцията  ROFL
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #13 -: декември 14, 2006, 14:00:48 »

Да ме глобяват колкото искат!
Важното е, че сме  girl_in_love и  любов заедно любов заедно
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 14, 2006, 20:12:34 »

Да ме глобяват колкото искат!
Важното е, че сме  girl_in_love и  любов заедно любов заедно

Точно така!!! hiphip Blush blush любов заедно
Активен
Galka
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2


сладка като карамелен бонбон :)


« Отговор #15 -: декември 16, 2006, 00:33:28 »

Да ме глобяват колкото искат!
Важното е, че сме  girl_in_love и  любов заедно любов заедно

Точно така!!! hiphip Blush blush любов заедно
И аз се присъединявам към това smile heart  CHEERS любов заедно любов заедно
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 20, 2006, 16:30:41 »

А и младоженеца трябва да е проверен blum :girl_wink:Иначе предствяте ли си ако се установи някое нарушение след брака,а не  Wink
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #17 -: април 10, 2007, 11:46:49 »

Че като се обичате и всичко си ви е на място, кво има да се пробва, бе хора???!!!! Аз пък мисля, че е прав човекът  Yes Всички ритуали - от вземането на булката до църквата, са малко неуместни, ако младоженците вече си живеят заедно.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 10, 2007, 11:52:43 »

Абе всички тука сме млади и съвременни. Непознавам хора дето да не са били заедно преди сватбата(да не са правили секс).Живеем в такъв модерен и различен свят, че направо бих се изсмяла на тая глупост Xixixi
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 10, 2007, 11:57:31 »

Че като се обичате и всичко си ви е на място, кво има да се пробва, бе хора???!!!! Аз пък мисля, че е прав човекът  Yes Всички ритуали - от вземането на булката до църквата, са малко неуместни, ако младоженците вече си живеят заедно.
аз пък не мога да си представя да се омъжа за някой, с когото не съм поживяла поне няколко месеца!!! shok Когато заживеят заедно двама души, много неща се променят! Именно тогава, според мен, се вижда можем ли да съжителстваме заедно и да се разбираме добре при положение, че тогава вече започва да се мисли за бюджет, сметки, дом и т.н.  А що се отнася до секса.... да се омъжим без да сме правили въобще секс с въпросния представител на мъжкия пол?!?!?! crazy Това време отмина мнооооооого отдавна - лично мнение!
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 10, 2007, 11:59:20 »

ТВЪРДО ЗА СЕКСА ПРЕДИ И СЛЕД ...  good
Никви ми ти такива измишльотини ... всичко трябва да се тества предварително  LAUGHTER
точно така Bravo
4удят се от какви ли не още глупости да вземат парите Mad girl
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #21 -: април 10, 2007, 12:44:29 »

Абе всички тука сме млади и съвременни. Непознавам хора дето да не са били заедно преди сватбата(да не са правили секс).Живеем в такъв модерен и различен свят, че направо бих се изсмяла на тая глупост Xixixi

Аз пък познавам такива двойки и са си екстра после!! Въпрос на избор, всеки е свободен да си живее живота, както му харесва
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #22 -: април 10, 2007, 12:48:07 »

А що се отнася до секса.... да се омъжим без да сме правили въобще секс с въпросния представител на мъжкия пол?!?!?! crazy Това време отмина мнооооооого отдавна - лично мнение!
Да, вярно, ама колко самотни майки се навъдиха!! Много сте безстрашни, момичета!!  Bravo Ами всички последствия са за нас, мъжете са лесни: грабнат си шапката и айде, чао!! На тая въдица не се хващам  Girl_sing
« Последна редакция: април 10, 2007, 13:01:10 от maria_lakova » Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 10, 2007, 13:22:43 »

cvetna, изключително е трудно  да станеш самотна майка, ако си ползвала необходимите предпазни мерки. Аз пия хапчета вече от една година и зная, че ако се взимат правилно такава вероятност почти няма  good а това , че "интимната" култура на доста момичета е под всякаква критика, си е съвсем друг въпрос! Отново искам да подчертая,че това си е лично мое мнение и не целя с него да се заяждам  smile но от много мои познати съм чувала, че "се пазят" посредством прекъснат коитус, което е всичко друго, но не и "пазене"!!! Така че, според мен, всичко зависи от момичето и неговата култура и отговорност  smile  това беше малко off-topic, за което се извинявам  blush blush blush
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #24 -: април 10, 2007, 13:32:47 »

cvetna, изключително е трудно  да станеш самотна майка, ако си ползвала необходимите предпазни мерки. Аз пия хапчета вече от една година и зная, че ако се взимат правилно такава вероятност почти няма  good а това , че "интимната" култура на доста момичета е под всякаква критика, си е съвсем друг въпрос! Отново искам да подчертая,че това си е лично мое мнение и не целя с него да се заяждам  smile но от много мои познати съм чувала, че "се пазят" посредством прекъснат коитус, което е всичко друго, но не и "пазене"!!! Така че, според мен, всичко зависи от момичето и неговата култура и отговорност  smile  това беше малко off-topic, за което се извинявам  blush blush blush

Да де, вероятност ПОЧТИ няма-да забременееш, да се заразиш, да попаднеш на някой "бройкаджия", да си навредиш на здравето с хапчета ... Аз предпочитам едно средство, което е 100 % сигурно и няма изключения - без секс! Такива: "да пробваме... ама не мога да издържам, толкова те обичам... и т. н. " не ми минават хич!! Ами като се оженим, как ще се въздържа, ако се наложи да се разделим за някакъв период от време??!! ЛИЧНО МНЕНИЕ
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #25 -: април 10, 2007, 13:41:14 »

Пак лично мнение, дано да не е много встрани от темата! Имам познати, които макар да разбираха, че мъжът не е за тях, поради това, че са се пристрастили към секса с него, са сключвали брак и последствията са плачевни. Основата за щастлив брак е нещо много повече от добър секс, това е само украшението.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: април 10, 2007, 13:50:57 »

да, определено секс не е равно на щастлив брак, но има значение. Преди всичко, за да има щастлив брак , трябва да има разбирателство, любов, привързаност, компромиси и всеки един от двамата партньори да "полива цветята в градинката на любовта", тоест и двамата да се грижат за поддържането на връзката. Но повечето от изброените неща се виждат истински чак след като двамата заживеят заедно и започнат да мислят като семейство! Така мисля аз give_rose
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 10, 2007, 13:51:45 »

Основата за щастлив брак е нещо много повече от добър секс
но трябва да признаем 4е и секса е едно от най-важните неща за щастлив брак
ли4но мнение, ако не полу4аваме в леглото това от което имаме нужда(ние или мъжете ни), нали се се с6тате какво ще последва.....изневярата която не признава семействата
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #28 -: април 10, 2007, 13:55:42 »

да, определено секс не е равно на щастлив брак, но има значение. Преди всичко, за да има щастлив брак , трябва да има разбирателство, любов, привързаност, компромиси и всеки един от двамата партньори да "полива цветята в градинката на любовта", тоест и двамата да се грижат за поддържането на връзката. Но повечето от изброените неща се виждат истински чак след като двамата заживеят заедно и започнат да мислят като семейство! Така мисля аз give_rose

Напълно съм съгласна!  yahoo Щом го има всичко това, сексът си е естествена последица и няма начин да не се получи, понеже той не е просто само физически акт! Иначе, ако двамата просто се съберат, за да пробват, с мисълта, че може да не излезе нищо от връзката, те няма да са готови да правят нужните компромиси, за да я запазят. Затова мисля, че е имал някакво право човекът, не заради парите, ами открай време нещата са си наредени така, както си трябва; защо да променяме реда?! Да не би да сме най-умните?!!!
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #29 -: април 10, 2007, 14:03:21 »

Освен това мисля, че очакването засилва желанието и това си е част от очарованието! Нека си запазим нещо хубаво и за брака; парчето торта си е най-вкусно за десерт  Curtsey
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 10, 2007, 14:09:09 »

Освен това мисля, че очакването засилва желанието и това си е част от очарованието! Нека си запазим нещо хубаво и за брака; парчето торта си е най-вкусно за десерт  Curtsey
да това е така

но трябва да признаем 4е и секса е едно от най-важните неща за щастлив брак
ли4но мнение, ако не полу4аваме в леглото това от което имаме нужда(ние или мъжете ни), нали се се с6тате какво ще последва.....изневярата която не признава семействата

cvetna
замисляла ли си се ако ни6то не се полу4и в леглото?!!!
е тогава няма ли да прибегне6 до друг вариант на задоволство?

незнам дали знаете следната поговорката но тя гласи: "един хубав секс оправя вси4ко, особенно семейните скандал4ета"
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #31 -: април 10, 2007, 14:52:36 »



cvetna
замисляла ли си се ако ни6то не се полу4и в леглото?!!!
е тогава няма ли да прибегне6 до друг вариант на задоволство?

Да, замисляла съм се, естествено. Само че, когато двама души се обичат и са поели отговорност за съвместния си живот, когато могат открито да говорят за всички проблеми, какво би им попречило да ги разрешат, ако се появат?! А и защо да не се получи нищо?! То дори и да сте го правили 1000 пъти, в някой момент все може да закуцат работите, и тогава какво?! Няма гаранция и за тези, които са се пробвали, но аз не се притеснявам ни най-малко: нормални сме, обичаме се, близки сме, има привличане, защо да съм песимистка?!

незнам дали знаете следната поговорката но тя гласи: "един хубав секс оправя вси4ко, особенно семейните скандал4ета"
[/quote]

Вярно, че сексът след скандалче може да е много сладък, ама не решава проблемите; дори сексът, когато си огорчен от и има проблем в общуването, може да те накара да се чувстваш използван и да влоши нещата. Но за някои незначителни разногласия помага, да
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 10, 2007, 15:02:36 »

според мен младоженеца трябва да е "проверен" преди сватбата pleasantry
сещате ли се на "сексът и града" какво се случи с шарлот......... bad
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #33 -: април 10, 2007, 15:09:04 »

според мен младоженеца трябва да е "проверен" преди сватбата pleasantry
сещате ли се на "сексът и града" какво се случи с шарлот......... bad

Сексът зависи от много други неща, които в определен момент може да не са налице и да доведат до праблем. Дори да е "проверен" младоженецът. В крайна сметка, който не рискува никога, той не печели; не можеш да провериш всичко предварително!! НИкой не си знае живота!
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 10, 2007, 15:16:54 »

според мен младоженеца трябва да е "проверен" преди сватбата pleasantry
сещате ли се на "сексът и града" какво се случи с шарлот......... bad

и после развод !!!!

+ това аз съм за съжителство преди брака, да се види кой колко работи и колко се включва в домакинската работа ! а не:  "аз съм мъжът, ти ще переш, ти ще готвиш и т.н.", тъй като има хора, които след като сложат подпис си мислят, че са велики !!!
а съжителство без секс !!!! нямааааааааааааа
така, че цветна има и друго мъжът не е ли задоволен той търси друго !!!! smile
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 10, 2007, 15:18:42 »

не казвам, че една жена трябва да си легне на първата вечер с един мъж !!! НЕ !!! но да го остави без секс докато се оженят !!!! ами ако са като нас вече 7 години !!!  sarcastic sarcastic sarcastic
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #36 -: април 10, 2007, 15:28:40 »

Много правилно, Ели, трябва да се видят колко са отговорни към задълженията в семейството!! Ама затова не е нужно непременно да живеят заедно! Аз моичкият го наблюдавам много внимателно и преценявам трезво, преди да се обвържа!! Щом помага вкъщи на майка си, с мен двойно по-голямо желание има да го прави и дори когато е на мен на гости мие чинии, оправя легла и такива... Освен това мисля, че всички мъже, когато са влюбени, естествено искат да помагат на жените си, за да бъдат повече време заедно; въпросът е ние да не им прекършим желанието, като се правим на герои и поемаме цялото домакинство; както си ги свикнем, така ще карат!

Ама, Ели, ти ме сбърка shok !! 7 години живеете заедно! Че защо ви е да се жените сега?!
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #37 -: април 10, 2007, 15:38:13 »


така, че цветна има и друго мъжът не е ли задоволен той търси друго !!!! smile
[/quote]

Моят любим не ми се сърди и не търси друго, напротив: гордее се с мен и ме уважава, уважава достойнството ми. А пък аз му имам доверие, че щом сега успява да се "сдържа", ще може да го прави и след брака, когато се наложи, а няма да търси друго, когато ме няма!! За мен това е доказателство за истинска любов; ако ме зареже заради това, значи не си струва!! Че ако се наложи да сме далеч после, ще търси утеха другаде...
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #38 -: април 10, 2007, 15:42:58 »

Хехе, много ми стана забавно като прочетох тази темичка. Аз съм за теста преди сватбата по отношение на интимните контакти, но в същото време никога не сме живели заедно--аз съм в един град, а той в друг--само уикендите ни са времето заедно и връзката ни пак оцеля 4 години. След сватбата тепърва ще създадем свой дом и съм сигурна, че ще се справим дори и да не сме пробвали съжителството заедно. В същото време мои приятели и състуденти са избрали да оставят половите контакти за след сватбата, много от тях са вече семейни и са достатъчно щастливи по пътя който са избрали, но това е било по съгласието на двамата партньори. В същото време познавам и такива, които са живели заедно без брак и никога не са стигнали до сватба. Не трябва да съдим тези, които са с различни морални разбирания. Под слънцето има място за всички. Sunshine
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 10, 2007, 15:43:35 »

Много правилно, Ели, трябва да се видят колко са отговорни към задълженията в семейството!! Ама затова не е нужно непременно да живеят заедно! Аз моичкият го наблюдавам много внимателно и преценявам трезво, преди да се обвържа!! Щом помага вкъщи на майка си, с мен двойно по-голямо желание има да го прави и дори когато е на мен на гости мие чинии, оправя легла и такива... Освен това мисля, че всички мъже, когато са влюбени, естествено искат да помагат на жените си, за да бъдат повече време заедно; въпросът е ние да не им прекършим желанието, като се правим на герои и поемаме цялото домакинство; както си ги свикнем, така ще карат!

Ама, Ели, ти ме сбърка shok !! 7 години живеете заедно! Че защо ви е да се жените сега?!
това, че помага на майка си, не ти дава гаранция, че ще помага и на теб! Освен това преди да заживеят с момичето, в 99% от случаите, на момчетата не им се налага да мислят за бюджет, пари, покупки, а и отговорностите им са мнооооооого по-различни. Така че лично аз не съм съгласна, че като го гледаш отстрани, ще си напълно наясно с това какъв ще бъде той след сватбата - лично мнение! Освен това съдя по собствения си мъж, а и по тези на много мои познати  smile
« Последна редакция: април 10, 2007, 15:47:58 от solecito » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 10, 2007, 15:46:28 »

 cvetna  напълно уважавам мнението ти,просто наистина ме смая  Oh my ...
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #41 -: април 10, 2007, 15:49:24 »

Моят любим не ми се сърди и не търси друго, напротив: гордее се с мен и ме уважава, уважава достойнството ми. А пък аз му имам доверие, че щом сега успява да се "сдържа", ще може да го прави и след брака, когато се наложи, а няма да търси друго, когато ме няма!! За мен това е доказателство за истинска любов; ако ме зареже заради това, значи не си струва!! Че ако се наложи да сме далеч после, ще търси утеха другаде...

cvetna, само бих могла да ви поздравя--едно такова решение изисква самоконтрол и много воля от страна и на двама ви. Пожелавам ви много щастие в семейния живот!
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #42 -: април 10, 2007, 15:52:09 »

това, че помага на майка си, не ти дава гаранция, че ще помага и на теб! Освен това преди да заживеят с момичето, в 99% от случаите, на момчетата не им се налага да мислят за бюджет, пари, покупки, а и отговорностите им са мнооооооого по-различни. Така че лично аз не съм съгласна, че като го гледаш отстрани, ще си напълно наясно с това какъв ще бъде той след сватбата - лично мнение! Освен това съдя по собствения си мъж, а по тези на много мои познати  smile
[/quote]

Да, мила, ама и с теб да живее, няма гаранция, че ще си продължи винаги така! Увлечението преминава, това, което не се променя, са навиците и характера. Така че, без да е 100 % гарантирано, можеш да знаеш какъв е човекът, като го наблюдаваш как постъпва в разни ситуации; никой не може да се преструва дълго; ако си достатъчно наблюдателен, няма нужда да живееш с него, за да го опознаеш; има дребнички неща, които го издават... Освен това, когато не си емоционално и сексуално обвързан с него, преценката ти е много по-трезва. А щом разбереш, че си подхождате, всичко друго се получава, не се съмнявам!!
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #43 -: април 10, 2007, 15:56:05 »

В същото време мои приятели и състуденти са избрали да оставят половите контакти за след сватбата, много от тях са вече семейни и са достатъчно щастливи по пътя който са избрали, но това е било по съгласието на двамата партньори. В същото време познавам и такива, които са живели заедно без брак и никога не са стигнали до сватба. Не трябва да съдим тези, които са с различни морални разбирания. Под слънцето има място за всички. Sunshine

Точно така: мисля, че в тези неща пробите не са най-сигурния път! Случаите, за които говориш, го показват, а и съвпадат с моите наблюдения.
Тук не се съдим, просто лични мнения...
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 10, 2007, 16:00:23 »

абе незнам може би аз съм малко побъркана но ми се струва невъзможно да оставя скъпия без секс 7 г. от както сме заедно, та то аз самата не бих издържала, това си е заложено във всеки 4овек.
Евала на cvetna понеже много малко са моми4етата които постъпват по този на4ин но пък без да ми се обижда някои ми се струва и малко съдни4еско.
незнам аз имам много поснати които като си видат половинката и нямат търпение да..........
незнам незнам аз не го разбирам това без секс
моля не ме мислете за нинфоманка
ли4но мнение и никои да не ми се обижда
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: април 10, 2007, 16:27:05 »

живеем от 3 години заедно, а от 7 ходим и сме били далеч един от друг 10 месеца / като сме се виждали 2 пъти / и съм 100%сигурна, че той не ми е изневерявал !!! не е до това дали се сдържа, а дали те обича ! няма нищо общо със секса, но иначе съм напълно за секса преди сватбата и не може човек да ходи с някой повече от година и да не са го направили това наистина ми се вижда малко съдистично ! smile
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: април 10, 2007, 16:29:14 »

според мен, човек преди да реши да се жени или да има сериозна връзка, трябва да се наживееее било то с един човек или с няколко !!!!! и да се чуства готов за брак !!! аз съм готова и знам, че милото ме обича и уважава !!!! той не ми е първия, но се надявам да ми бъде последния smile
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: април 10, 2007, 16:40:46 »

според мен, човек преди да реши да се жени или да има сериозна връзка, трябва да се наживееее било то с един човек или с няколко !!!!! и да се чуства готов за брак !!! аз съм готова и знам, че милото ме обича и уважава !!!! той не ми е първия, но се надявам да ми бъде последния smile
Ели

напълно подкрепям твоето мнение Bravo
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #48 -: април 10, 2007, 16:46:58 »

това е странно. НЕ познавам хора,които не са правили секс преди сватбата. НЕ познавам и хора, които са 4акали  и месец.
Интересно ми е как си го налагат,все пак това е желание някакво. Изключвам варианта на маструбацията,защото това е напълно нормално и естествено-и от двете страни.
Определено ЗА пробата,за да има време за рекламации и поправка:)
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #49 -: април 10, 2007, 17:21:57 »

Момичета, радвам се, че макар да не сте съгласни с мен, зачитате мнението ми.  Bravo Как става това с въздържането ли? Ами та те и животните имат инстинкти и "физиологични нужди", ама ние, за разлика от тях, имаме разум и воля!! Ние с моя любим сме си решили, че ще ни е по-сладко, ако си изчакаме "първата брачна нощ" и досега не сме имали проблем да изпълним решението си! Остават ни 2 месеца  yahoo! Просто искам сватбата ми да си е сватба; не мога да си представя да идват да ме взимат, да се пазарят за мен,  а пък аз отдавна да съм се "дала", да съм облечена в бяло, а вече да съм "втора употреба" /никого не обиждам, аз така бих се чувствала!!/, така че с вълнение си очакваме "първата брачна нощ" и сватбата; за мен сватбената церемония е сериозно нещо, не просто "цирк" за пред хората!! Пак се извинявам, това е лично мое мнение; всеки си има такова. Моят приятел наистина много ме цени заради позицията ми, щото вярно не се срещат често такива в този "модерен век"; ама си е много романтично да свържеш живота си с някой след сватбата. Какъв по-голям подарък от това да му подариш себе си, и то изцяло?!
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 10, 2007, 18:00:22 »

Момичета, радвам се, че макар да не сте съгласни с мен, зачитате мнението ми.  Bravo Как става това с въздържането ли? Ами та те и животните имат инстинкти и "физиологични нужди", ама ние, за разлика от тях, имаме разум и воля!! Ние с моя любим сме си решили, че ще ни е по-сладко, ако си изчакаме "първата брачна нощ" и досега не сме имали проблем да изпълним решението си! Остават ни 2 месеца  yahoo! Просто искам сватбата ми да си е сватба; не мога да си представя да идват да ме взимат, да се пазарят за мен,  а пък аз отдавна да съм се "дала", да съм облечена в бяло, а вече да съм "втора употреба" /никого не обиждам, аз така бих се чувствала!!/, така че с вълнение си очакваме "първата брачна нощ" и сватбата; за мен сватбената церемония е сериозно нещо, не просто "цирк" за пред хората!! Пак се извинявам, това е лично мое мнение; всеки си има такова. Моят приятел наистина много ме цени заради позицията ми, щото вярно не се срещат често такива в този "модерен век"; ама си е много романтично да свържеш живота си с някой след сватбата. Какъв по-голям подарък от това да му подариш себе си, и то изцяло?!
ок това си е ваше ре6ение и аз го уважавам, но все пак ми е много 4удно и не мога да разбера как става така 4е си лягате един до друг, прегръщате се, милвате се, а мисля 4е се и целувате (или не) и как се здържате не мога да разбера, каква е тази воля 4е така да здържате сексуалните си желанията, които предполагам изпитвате ohah
наистина ми е много странно, просто не мога да разбера как се владеете до такава степен 4е ..........ох незнам незнам

cvetna
а вие от колко време сте задно с твоето мом4е?
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #51 -: април 10, 2007, 18:14:02 »


ок това си е ваше ре6ение и аз го уважавам, но все пак ми е много 4удно и не мога да разбера как става така 4е си лягате един до друг, прегръщате се, милвате се, а мисля 4е се и целувате (или не) и как се здържате не мога да разбера, каква е тази воля 4е така да здържате сексуалните си желанията, които предполагам изпитвате ohah
наистина ми е много странно, просто не мога да разбера как се владеете до такава степен 4е ..........ох незнам незнам

cvetna
а вие от колко време сте задно с твоето мом4е?

[/quote]

Познаваме се от 11 год., заедно сме от по-малко от година, а за сдържането... ами да не сме деца, като сме взели такова решение, сме внимателни и знаем кога да спрем; прегръдки, целувки, милувки - всичко това е много нежно между нас, но границата си я знаем; не мога да го обясня, само който е вземал такова решение знае какво е... а и... не спим в едно легло, не сме толкова наивни да си играем с огъня!! Xixixi Просто който не си дава шанс за такова преживяване, не знае какво губи!!  air_kiss Иначе естествените ви сексуални нужди напълно ги разбирам, ама ние няма да чакаме години, докато се оженим!!
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 10, 2007, 18:20:58 »

cvetna
ако съм те обидила с нещо моля да ме извини6 Flower

желая ви щастлив семеен живот пълен с много радости и много  baby_girl baby_boy
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #53 -: април 10, 2007, 18:28:29 »

cvetna
ако съм те обидила с нещо моля да ме извини6 Flower

желая ви щастлив семеен живот пълен с много радости и много  baby_girl baby_boy

ООо, хич не си ме обидила!  give_rose Благодаря за пожеланията! Не знам дали имате представа какво дълбоко възхищение изпитват мъжете, след като се окопитят от изненадата, към жени с мнение и принципи!! Аз вече няколко пъти съм срещала погледите им, пълни с обожание: не си го признават, но очите им ги издават!! Като видят, че не сме от "лесните", почват да ни уважават; а иначе такива мъжки разговори съм слушала за "завоевания", че нямам думи!! Как само говорят за жени, които са задоволили нуждата им! Отвратително!  bad
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 10, 2007, 18:58:01 »

ние с милото сме заедно от 8 години,от които сме живяли заедно 3год и 4 бяхме разделени ( но не наведнъж).сигурна съм, че не ми е изневерявал,и все повече се радвам ,че всичко това ни се случи преди да вземем важното решение,така сме сигурни един в друг ,минахме през много изпитания.живяхме заедно,правили сме секс,били сме разделени по две години и така знаем какво да очакваме един от друг,ако нещо такова ни се случи отново.пробвали сме всичко tease,така че нямаше изненади след сватбата Blush.той си ми е първият и последният и не съжелявам за нищо,даже се радвам  girl_wink.
моето мнение е,че човек преди да предприеме такава важна стъпка трябва да е сигурен в нея,и естесвено да е проучил почвата предварително.това е! pardon
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 10, 2007, 20:09:03 »

на мен също половинката ми е първият мъж, а и освен това не съм си легнала с него веднага - минаха два месеца преди това, но въпреки това аз се смятам за жена с принципи, която държи на тях и не бих си легнала с който и да е и когато и да е! И не мисля, че съм лесна - даже напротив!!! Но всеки  си има своето мнение и останалите сме длъжни да се съобразяваме и уважаваме чуждото такова! Ето защо, cvetna, аз уважавам позицията ти по въпроса, както и тази на останалите момичета!!!  give_rose give_rose give_rose
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #56 -: април 11, 2007, 00:18:13 »

моето мнение е ,че не можеш да решиш дали даден човек е за теб,ако не го"пробваш"не искам да си помислите,че съм някаква манячка stop stop stop на тази тема!но от личен опит казвам,че ,ако трябва да говорим за трезва преценка,то тя трябва да е направена не само от 1 или 2 човека!и пак повтарям,че това е мое мнение и никой не искам да засегна с това,защото това е от личен опит.на мен
милото ми не ми е първият,но аз съм го избирала буквално.тъй като такъв беше момента,че не исках да ходя с никаго nea
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #57 -: април 11, 2007, 00:23:19 »

и също така искам да кажа,че и аз познавам хора,които са девствени преди сватбата си,но те са изключително редки случаи! =]направо не мога да повярвам,че в наши дни има такива хора все още! :love_together:а това е някакси много сладко -да сте си първите един на друг!но рядко се среща! smile
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #58 -: април 11, 2007, 00:26:26 »

а колкото до моя езбор за съпруг-се радвам,че съдбата ми го поднесе-т.е.ме срещна с него точно когато се бях наживяла и успях най-трезва преценка да направя за него! dance girl_wink girl_in_love girl_in_love heart heart heart heart
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #59 -: април 11, 2007, 02:35:28 »

Затова мисля, че е имал някакво право човекът, не заради парите, ами открай време нещата са си наредени така, както си трябва; защо да променяме реда?! Да не би да сме най-умните?!!!

Ами дано все пак ние жените сме не само по-умни, но и по-силни, отколкото сме били в онези тъмни векове. И днес има държави, в които неомъжените жени ги пребиват публично с камъни за това, че не са останали девствени... така че изказвания като горното не са съвсем безобидни; а и нали нямаше да се съдим? Ако човек е доволен от личното си решение, не би трябвало да чувства необходимост да го налага на другите.

Не е много коректно толкова момичета да се изредят с мили думи да изкажат уважение спрямо екстремистките изказвания на една от тах, а тя после да ги нарече "лесни" и "дали се". Лично мнение. 
« Последна редакция: април 11, 2007, 02:39:41 от Marina » Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #60 -: април 11, 2007, 07:55:42 »

Затова мисля, че е имал някакво право човекът, не заради парите, ами открай време нещата са си наредени така, както си трябва; защо да променяме реда?! Да не би да сме най-умните?!!!

Ами дано все пак ние жените сме не само по-умни, но и по-силни, отколкото сме били в онези тъмни векове. И днес има държави, в които неомъжените жени ги пребиват публично с камъни за това, че не са останали девствени... така че изказвания като горното не са съвсем безобидни; а и нали нямаше да се съдим? Ако човек е доволен от личното си решение, не би трябвало да чувства необходимост да го налага на другите.

Не е много коректно толкова момичета да се изредят с мили думи да изкажат уважение спрямо екстремистките изказвания на една от тах, а тя после да ги нарече "лесни" и "дали се". Лично мнение. 

Още веднъж се извинявам, ако някого съм засегнала, понеже не съм имала такова намерение. Не съм наричала никоя жена "лесна", казах какво съм чувала мъже да си говорят и как бих се чувствала аз. Нито целя да ви налагам мнението си; уважавам вашето, но понеже някои много се изненадаха и недоумяваха как е възможно това  shok, та разговорът стана така дълъг! Ние с моя приятел сме уверени в решението си и, както казва Катя, както и други момичета споделиха : много е сладко да сме си първите и единствените, напук на времето!! Какво лошо има да не съм конформистка; ако всички мислехме еднакво, нямаше да е интересно... И не смятам, че изказванията ми са екстремистки  girl_wink
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #61 -: април 11, 2007, 08:17:04 »

а колкото до моя езбор за съпруг-се радвам,че съдбата ми го поднесе-т.е.ме срещна с него точно когато се бях наживяла и успях най-трезва преценка да направя за него! dance girl_wink girl_in_love girl_in_love heart heart heart heart

Мисля, че има някаква логика в разсъждението ти: когато човек е по-опитен, може по-лесно да направи преценка. За съжаление обаче, този опит понякога е горчив и може колкото да помогне, толкова и да навреди на ИСТИНСКАТА връзка. Човек се изчерпва емоционално от много връзки и как после да даде най-доброто от себе си на ТОЧНИЯ партньор?! Кате, радвам се, че ти навреме си намерила НЕГО!! Пожелавам ви много щастие  give_rose Радвам се и за другите момичета "с принципи", които са изпитали радостта да останат с първата си любов и да се свържат с него!  air_kiss
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 11, 2007, 08:34:14 »

cvetna нормално е хора,които са направили подобен избор /като теб/ да се изразяват с подобни изрази!
Разбира се,всеки уважава избора ти и ти трябва да уважаваш начина ,по който те изразяват съпричастността си!
Колкото до това дали трябва да правиш секс преди брака,всичко е въпрос на личен избор! girl_wink
а колкото до моя езбор за съпруг-се радвам,че съдбата ми го поднесе-т.е.ме срещна с него точно когато се бях наживяла и успях най-трезва преценка да направя за него! dance girl_wink girl_in_love girl_in_love heart heart heart heart

Мисля, че има някаква логика в разсъждението ти: когато човек е по-опитен, може по-лесно да направи преценка. За съжаление обаче, този опит понякога е горчив и може колкото да помогне, толкова и да навреди на ИСТИНСКАТА връзка. Човек се изчерпва емоционално от много връзки и как после да даде най-доброто от себе си на ТОЧНИЯ партньор?!  air_kiss
А това е абсолютно невярно,защото го казвам като човек,който както се изрзяваш се е "изчерпал емоционално".А съм щастлива че на 31 год срещнах мъжа ,който съм търсила.Уравновесена съм,спокойна и знам как да го направя щастлив!Не съм се изтощила от предишните си връзки,а напротив извлякла съм най-хубавото!Според мен всичко е до човека.Аз съм неизчерпаем източник на емоции и никога не бих се уморила да обичам хората!
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #63 -: април 11, 2007, 08:47:17 »

наистина тази тема много и ненужно се разтегли. Това е форум за бъдещи булки, и едно мнение по-долу, че бялата рокля и церемонията се обезсмисляли за жени, които възприемат тялото си за свое собствено, а не за подарък на някой мъж някой ден, който трябва да остане неразопакован, така да се каже... ех... на какъв тривиализъм го обърнахме (и все пак една жена би могла да е "втора употреба", само ако гледа на себе си като на предмет, което е тъжно по редица причини). Та ей това мнение искрено ме възмути; никой няма право дори да каже такова нещо, и наистина е прекалено крайно изказване. Някои от най-интелигентните и стойностни момичета в този форум гледат дечица и готвят сватба, и трябва да им се свали шапка за това, че живеят живота си истински и с любов, а без да се свиват в стереотипи. Не стига, че светът получи папа, който забранява контрацептивите в Африка... да умират от спин, щом ще правят секс! Ами и млади хора има, които ще затворят църквите пред грешниците и ще им вземат белите рокли...... страшно е просто, и доста крайно, да.

В крайна сметка тези въпроси не са за форум, в който си говорим, така да се каже, 'на кафе". Хайде са се върнем в темичката за прическите, да кажем... Хубав ден на всички, и с принципи, и без!  angel witch
« Последна редакция: април 11, 2007, 09:30:46 от Marina » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 11, 2007, 08:49:35 »

Съгласна съм с теб Марина!Спираме с тези крайни изказвания!
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #65 -: април 11, 2007, 08:52:10 »

А това е абсолютно невярно,защото го казвам като човек,който както се изрзяваш се е "изчерпал емоционално".А съм щастлива че на 31 год срещнах мъжа ,който съм търсила.Уравновесена съм,спокойна и знам как да го направя щастлив!Не съм се изтощила от предишните си връзки,а напротив извлякла съм най-хубавото!Според мен всичко е до човека.Аз съм неизчерпаем източник на емоции и никога не бих се уморила да обичам хората!
[/quote]

 Bravo  Bravo Най-прекрасното нещо е човек да извлече положителното от своя опит!! Разбира се, и от опита на другите. Затова много се радвам на този форум и на всякакви форуми, понеже така се обогатяваме взаимно.  DANCE

Разбира се, че всеки сам прави избора си. И аз съм щастлива, че без да сме имали кой знае колко опит, се открихме и ще започнем всичко заедно! Чувството е прекрасно!



Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #66 -: април 11, 2007, 22:49:04 »

а колкото до моя езбор за съпруг-се радвам,че съдбата ми го поднесе-т.е.ме срещна с него точно когато се бях наживяла и успях най-трезва преценка да направя за него! dance girl_wink girl_in_love girl_in_love heart heart heart heart

Мисля, че има някаква логика в разсъждението ти: когато човек е по-опитен, може по-лесно да направи преценка. За съжаление обаче, този опит понякога е горчив и може колкото да помогне, толкова и да навреди на ИСТИНСКАТА връзка. Човек се изчерпва емоционално от много връзки и как после да даде най-доброто от себе си на ТОЧНИЯ партньор?! Кате, радвам се, че ти навреме си намерила НЕГО!! Пожелавам ви много щастие  give_rose Радвам се и за другите момичета "с принципи", които са изпитали радостта да останат с първата си любов и да се свържат с него!  air_kiss
благодаря ти!и аз ти пожелавам същото-най-искрено! heart heart heart
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 11, 2007, 22:50:51 »

А това е абсолютно невярно,защото го казвам като човек,който както се изрзяваш се е "изчерпал емоционално".А съм щастлива че на 31 год срещнах мъжа ,който съм търсила.Уравновесена съм,спокойна и знам как да го направя щастлив!Не съм се изтощила от предишните си връзки,а напротив извлякла съм най-хубавото!Според мен всичко е до човека.Аз съм неизчерпаем източник на емоции и никога не бих се уморила да обичам хората!

 Bravo  Bravo Най-прекрасното нещо е човек да извлече положителното от своя опит!! Разбира се, и от опита на другите. Затова много се радвам на този форум и на всякакви форуми, понеже така се обогатяваме взаимно.  DANCE

Разбира се, че всеки сам прави избора си. И аз съм щастлива, че без да сме имали кой знае колко опит, се открихме и ще започнем всичко заедно! Чувството е прекрасно!

[/quote]
За опита си много права  *THUMBS*Той в никакъв случай не ти дава гаранция за семейно щастие! Wink
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines