Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:56:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Говорите и пеете ли на вашето бебче по време на бремено  (Прочетена 9811 пъти)
 
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« -: февруари 04, 2008, 15:45:21 »

Някъде четох че е хубаво да му се говори на бебчо,да му пускаме музика ...казват че чуват всичко.
Вие правите ли го?
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 04, 2008, 15:52:26 »

аз съм чувала че чуват след третия месец когато всичко им е оформено нооо разбира се това не пречи на таткото да му брълеви "мама е глупава понякога,ти не я слушай само татко ще слушаш мама е много зле направо е луда и само цска нали така" girl_impossible :girl_impossible:аз се успокоявам че за сега не чува мъничето и е после когато чува аз ще съм с него по 24 часа и ще има бая да му говоря tease
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 04, 2008, 16:03:51 »

И аз знам,че почват да чуват към края на 4 месец,но това не ми пречи понякога да му говоря(дори и наум)  Wink
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 04, 2008, 17:03:18 »

Оооо, ама говорим му разбира се,как иначе...Толкова си му е скучно и си ни чува и сигурно и то иска да изкаже мнение, а ние как да не му обърнем внимание....Говорим си му и двамата, аз особено като започне да ме рита много и го успокоявам!А милото все се бъзика, че чувало през пъпчето и все там му говори  funnytooth sarcastic funnytooth
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 04, 2008, 18:01:23 »

Аз лично много ,много не му говоря ,но пък за сметка на това моя мъж постоянно иска да ми гали корема и да си говори с бебока.И не знам дали си въобразявам или не ,но когато му говори и гали бебо започва да ме ритка по силно  smile smile smile И аз все си мисля че усеща и чува разни неща в коремчето  smile
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 04, 2008, 18:03:50 »

А нашия бебо тати му като му кажа, че бебо рита и той като си сложи ръката да чака да усети и сякаш бео се укротява и спира да мърда  pardon
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 04, 2008, 18:10:46 »

При нас е същото, снощи такива ритници ми игра на два пъти и аз викам на милото ела да го видиш какво прави.Той бърза слага си ръката и нищо.След като се дръпна бебо пак ритна, голям е хитрец де.Мисля си че усеща че е друга ръка, че не е на мама.А относно говореното през деня като съм сама някой ако ме слуша отстрани ще ми каже че не съм наред.Говоря му и понякога то ритва, явно се съгласява с това което кажа  yahoo
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 04, 2008, 18:16:07 »

Ох незнам ,но милото някой път се базика с мен като ми каже: " Ей цяла нощ неможах да спя" и аз учудена ,защо "Ми как защо бебока цяла нощ ме рита в кръста и бъбреците ,като спиш така зад мен и се упираш на мен така ще е  funnytooth laugh ROFL "
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #8 -: февруари 05, 2008, 10:18:24 »

При нас е същото, снощи такива ритници ми игра на два пъти и аз викам на милото ела да го видиш какво прави.Той бърза слага си ръката и нищо.След като се дръпна бебо пак ритна, голям е хитрец де.Мисля си че усеща че е друга ръка, че не е на мама.
И при нас е така,аз дори понякога му казвам на мъжа ми че бебчо се срамува-за да го дразня blum sarcastic
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 05, 2008, 13:40:16 »

Аз знам,че нашето бебче е още малко да му говорим,ама аз постоянно си му говоря нещо.Даже като се закачаме с милото и аз се му викам на бебчо:"Виж бащата ти какво направи с майка ти" laugh и милото все ми се смее,защото бебчо не ме чува а пук аз му говоря като на голям човек girl_wink

А за пеене по-добре д не пробвам,че незнам туко виж съм го уплашила,но четох някъде че е добре да сепуска класическа музика на бебо,а аз обичам Ванеса Мей, така че редовно си я слушаме двамата.
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 05, 2008, 16:11:01 »

И аз чета на нашата Ребека приказки, а таткото й говори вечер  blush редовно слушаме и CD с класическа музика специално подбрана за бебета. И мисля си, че всичко чува и разбира. Често ходя на концерти и слушам предимно класическа музика и вече няколко пъти се е случвало когаато чуе джаз, рок или малко по-груб стил, веднага започва да ме рита страшно и не спира докато не се махна от там. На нова година бяхме в центъра на Нови Сад на концерт на Здравко Чолич (сръпски испълнител на забавна музика) и изглежда на Ребека не й хареса и това е! Рита ме и рита, докато не се отдалечихме, така че се наложи чак към 12 за фоерверките да отидеме в центъра.  nea  Дори изглежда и не всяка класическа музика й допада, има си и предпочитания.

А това, че препознава таткото съм 100% сигурна, защото когато съм нервозна или притеснена, беба започва страшно много да се рита и обръща, а като дойде милото и започне да я милва и да й говори се успокоява. И нещо много интересно ми се случва сутрин, незнам дали е случайност, но когато милото сутрин излезе от леглото, Ребека започва да рита и не се спира докато не стана и аз или милото не дойде да й приказва  pardon изглежда препознава по топлината да татко си е тръгнал и недоволства  girl_wink
Незнам дали това са само мои въобразявания но ми се струва, че вече си има и определен характер и предпочитания за определени шумове, вкусове и др.

Научни изследвания са доказали, че бебетата в корема на майката не само чуват но по-късно и препознават същата приказка или музика която са слушали докато са били в корема.
Също така се смята, че се развива интелигенцията на бебетата с четене на приказки и слушане на музика.
Обаче като се замисля, съмнявам се моята майка да ми е чела приказки докато е била бременна и пак нищо не ми липсва  girl_wink така, че няма правило.
 Важното да ни е хубаво и да сме щастливи, а дали някой говори, пее, чете или пуска музика на бебето си зависи от личните предпочитания и свободното време.  danceg
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 05, 2008, 19:18:54 »

Аз си му говоря на моя Дани и знам,че ме чува даже вече си има любима песничка и вярвате или не ........като я запея винаги отреагира с по един ритник :PНавярно като се роди също ще му хареса да я слуша!!!Мъжа ми в началото ми се подиграваше,че съм си говорила сама..........аз все му казвам,че на бебето говоря,той ми се смееше funnytooth

елате да го видите сега как комуникира със сина си........чрез пъпа ми ;)Допира устни на пъпа ми и се започва :"Дани недей така силно да риташ мама в ребрата,че я боли....:" и т.н.Много ми е сладък в тези моменти heart
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 06, 2008, 09:56:29 »

И на мен ми става много мило, когато мъжо започне да говори с беба. girl_in_love А и честно казано, винаги като й заговори или сложи ръка на корема ми, бебка се успокоява и спира да рита. smile
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 06, 2008, 10:46:23 »

Май всички татковци са един дол дренки....Отначало ни се подиграват, ама като пораснат пупите и започнат и те да усещат ритничетата и те се втурват да говорят на малките човечета blum
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 06, 2008, 12:17:23 »

А нашият татко сутрин целува корема и вика"добро утро бебчо",като излиза пак така"чао бебчо",много е сладък  girl_in_love

а аз ако запея на бебо сигурно ще поиска преждевременно да излезе горкото  ROFL ,но като започне да чува с удоволствие ще му пускам музика(май класическа е най-добре)
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines