Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:19:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КЪДЕ МИСЛИМ ДА РАЖДАМЕ!?!  (Прочетена 128846 пъти)
 
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: март 26, 2009, 14:01:07 »

Пете за съжаление отзивите за клиниката на Мазнейкова навсякъде са такива. Не е тайна отвратителното им отношение към пациентите независимо, че си плащат. Аз те разбирам, защото ако не се лъжа си раждала при д-р Митко Георгиев, а той не е лекар от болницата, просто ползва базата им.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: март 26, 2009, 14:07:25 »

Именно  good Там само изражда  good Но пък дори само заради това си заслужаваше да стисна зъби и да изтърпя тези 4 дни там  pardon
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #242 -: март 26, 2009, 14:10:02 »

Адашке, супер много се изненадах от сумата, която сте платили. В София е двойно повече по частните болници, а толкова взимат в държавните  nea
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: март 26, 2009, 14:20:33 »

Аз също раждах в клиниката на " Мазнейкова" , но впечатленията ми не са чак толкова лоши. Бебето го показаха освен на мъжа ми и на нашите които дойдоха по-късно. Без проблем сме се виждали с Боби, никой не ни е гонил. За отношението, само 1 смяна бяха много дръпнати, от другите съм доволна. А за тази санитарка, за която говори Петете и мен много ме дразнеше, даже мислех да се оплача, но се отказах . Все пак за тази сума съм съгласна, че се очаква много повече внимание ! И аз като Петя, второто пак при Георгиев ще го раждам, живот и здраве  good Много останах доволна от него  pleasantry
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: март 26, 2009, 17:33:01 »

И аз ще стисна зъби и ще изтърпя условията на Шейново, заради лекарят при който искам да родя. Надявам се само акушерките и санитарките да са по-нормални от колкото в Медицинска академия преди 10 години. Напров се чудих как може жена да се държи така с жена  diablo
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: март 26, 2009, 17:45:14 »

Истината е че понятия като лекарска етика и етично отношения все още са смешни за българските болници. Повечето са на "доизживяване". Като бях за БХС в Майчин дом ми направи впечатление, че е ужасно мръсно, а това все пак е АГ клиника и плъзването на вътреболнични инфекции е просто въпрос на време. Инвентара е ужасно остарял, най-вероятно от създаването на болницата, а отношението на персонала е все едно още се намираме в ерата на социализма. Лекарите си приказват часове наред помежду си без изобщо да забелязват, че си там, при условие, че си има каса и се плаща на касата държат да си получат парите в кабинета, за което после на касата ми направиха проблем... което ми намирисва, че си прибират парите в собствения джоб използвайки държавна апаратура, кабинети и т.н.
Затова наистина е по-добре човек ако има възможност  да се насочи към частна болница с ясен и регламентиран ценоразпис, а не да се държат нечовешки с теб,с цел да си платиш за нормално отношение.
Аз да си призная съм изненадана от цените в Торакс Пловдив и Селена пак в Пловдив - и двете са частни болници, а раждането излиза на половина по-евтино отколкото в София. А и съм чувала и чела чудесни отзиви и за двете. Направо човек да се замисли за родилен туризъм sarcastic.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: март 26, 2009, 17:56:26 »

Да наистина човек да се замисли blum В Шейново също ще си платя редовната такса за избор на екип, но според мен въпроса не опира до пари, а до отношение а и до възпитание на хората около родилката !
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: март 26, 2009, 18:05:41 »

Darling за съжаление в държавните болници въпроса опира точно до пари - плащаш ли - получаваш вежливо отношение, не плащаш ли се държат с теб като с куче. Етърва ми ражда в Шейново и беше без предварителен избор на екип, без вип стая и не е плащала нищо за престоя  и самата тя споделяше,че отношените към "виповете" и към нормалните пациенти било коренно различно и тенденциозно. На едните нищо не обяснявали, а към другите направо се "разтичали" от подмазване.
Дай Боже всяка една от нас да има възможност да си плаща за нормално отношение.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: март 26, 2009, 18:42:58 »

...Етърва ми ражда в Шейново и беше без предварителен избор на екип, без вип стая и не е плащала нищо за престоя  и самата тя споделяше,че отношените към "виповете" и към нормалните пациенти било коренно различно и тенденциозно. На едните нищо не обяснявали, а към другите направо се "разтичали" от подмазване.
[/color][/b]
Снаха ми ражда в Шейново и каза същото  diablo Лекарите направо се размазвали като говорели с "платилите си" пациентки и с близките им, а другите ги отминавали без дори да им отговорят на въпросите. И все пак Шейново си е Шейново и аз честно казано им имам голямо доверие и се замислям сериозно дали да не раждам там все пак. Дарлинг, може ли да ми пишеш на лични при кой лекар си си избрала ти?  Offtopic
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: март 26, 2009, 18:52:27 »

Аз преди 7 години раждах в Шейново...със сигурност от тогава досега доста са се променили нещата...не съм си уговаряла екип, не съм плащала, а останах повече от очарована от акушерките и  лекаря, който се падна в деня на раждането на сина ми. Нестига, че ми обърнаха голямо внимание, а ми даваха непрекъснато обезболяващи преди и след това, по време на шиенето след това ми поставиха упойка...Отношението към мен беше изключително добро, почти като на вип...д-р Димитров бе лекаря при който раждах...Хиляди благословии към него и екипа от акушерки...
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #250 -: март 26, 2009, 21:15:01 »

 ММариана не съм съгласен с твърдението ти, че в частните клиники липсва техника. Аз самият съм свидетел за неща, които не съм виждал в държавни АГ. Предполагам, че имаш впредвид техника касаеща други направления в медицинската практика. Нормално е в една АГ клиника да няма всичко - оборудване за неврология, кардиология, урология, травматология и т.н. и т.н. Все пак това е специализирано здравно заведение и то с частен характер. Единствено всички можем да съжаляваме, че болница като Шейново в близко бъдеще няма да има частен аналог. Трябва да съжаляваме и за състоянието на болница като Шейново, в която се практикуват и максимално са развити практиките касаещи една родилка във всички подразделения на медицинската наука. Шейново или Майчин дом са заведения развити до съвършенство, но скапаната здравна система / и не само тя разбира се / докара нещата до този хал - разруха във всичко духовно и материално.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: март 26, 2009, 21:30:52 »

Аз съм на друго мнение за Държавните АГ.Нямах избор на екип и т.н.И съм много доволна от отношението на лекарката и акушерката,които ме израждаха.Санитарките бяха под всякаква критика,но те навсякъде са така,а не съм дала нито лев,като изключим това,че реших сама да дам по скромна сума пари на двете женици да се почерпят  good
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: март 26, 2009, 21:39:03 »

Аз нямам наблюдения над частни и държавни клиники, но съм се ориентирала да родя в Окръжана болница в София. Цената на избор на екип струва 550 лв, което включва и вип стая, присъствието на бащата, ако желае, както и епидуралната упойка, което ми се вижда разумна цена! Ще раждам при д-р Жекова, засега ходя там на тонове!
Мариянака, страхотна цена за секцио наистина в Торакс!! Радвам се, че и персонала е бил страхотен!
Данитка, и аз мисля, че не винаги зависи от сумата която си платил, има мед. лица, които са отдадени на пациентите и работата си!!
Аз съм се примирила, че ще раждам в по-мизерни условия и, че не отивам в спа център!! Дано всичко мине наред!!
Успех на всички!
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: март 26, 2009, 21:49:20 »

Pachoran само давам пример със Селена Пловдив - нямат и един кувиоз!!! смятам ,че е достатъчно smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #254 -: март 26, 2009, 22:08:06 »

 Бременните жени аз не ги възприемам като пациенти. Това не са болни хора, които се нуждаят от лечение. Пожелавам на всички безпроблемно раждане. Просто природата е сътворила човека да се възпроизвежда по този начин и жената е "главата" на този феномен. За да съм по-ясен - раждането не трябва да се възприема като болестно състояние и "пациента" трябва да бъде в обстановка близка до ... нормалната домашна. Това е едната причина да защитавам частната практика, която създава условията на този "домашен уют". Какво по-хубаво от това да замениш условията, в които живееш / дом - собствен, под наем или на някого, собствена стая, легло, тоалетна и баня ../ с друг подобен, дай боже за кратък период. Нека да не забравяме, че до преди няколко десетилетия нашите баби и дядовци са се раждали в тези домашни условия и не само защото не е имало болници много, а защото раждането се е считало за съвсем нормално явление.
 От всичко казано до тук се радвам, че съм мъж и имам един "бандит" на 8 месеца за наследник, т.е. това са неща не в нашия двор.
 MMariana до като пишех си пуснала пост. Да, това вече е ненормално за която и да е била частна или държавна клиника, това е недопустимо. С човешкия живот не трябва да се играе - печалбата може да бъде само и единствено самия живот на новото същество. Добре, че природата не познава парите.
 Да сме живи и здрави  всички !
« Последна редакция: март 26, 2009, 22:29:50 от Pachoran » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines