Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 15:31:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КЪДЕ МИСЛИМ ДА РАЖДАМЕ!?!  (Прочетена 128889 пъти)
 
bettysys
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142



« Отговор #105 -: март 24, 2008, 13:37:13 »

 аз ще съм  в авис медика Плевен
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: март 24, 2008, 17:26:11 »

svetliitodor  чувам за там много хубави неща.Аз на 05.04 съм на сватба в Плевен на сестрата на мъжа ми  и ако недай си боже ме напъне точно тогава ,защото вече ще съм в 9-тия месец мисля там да ида Авис Медика Плевен ,Но иначе аз си държа на моята клиника в Пловдив Селена и стискам палци много да раждам там .
Активен
bettysys
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142



« Отговор #107 -: април 02, 2008, 11:05:42 »

ние ходихме  в понеделник да видим базата кадето ще раждам  и останах очарована.всичко беше супер,а персонала мн любезен.наистина мн европейско място.
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 02, 2008, 15:52:19 »

Момичета, аз със сигурност ще раждам в Хигия - тя е все още единствената частна клиника в Хасково, която има и акушеро-гинекологично отделение! 
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 03, 2008, 17:51:02 »

И аз съм много доволна от отношението в Майчин дом!!! good Особено от грижите за бебо и не ми поискаха и 1 стотинка!!! good
Раждането ми беше инфарктно и екипа ме е поел без да знаят нито кръвна група, нито дали съм алергична към някоя упойка и слава Богу и аз и бебо сме живи и здрави, което е и най-важното!!! good
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #110 -: април 09, 2008, 16:20:00 »

Миличка, би ли разказала за обстановката  и отношението в болницата вече от първа ръка, че то на отворените врати може да не изглежда съвсем достоверно... Кога изкъпаха бебка? Кога ти я донесоха и показаха на таткото? При теб ли беше през цялото време? В каква стая беше? И други подробности, които са ти направил впечатление....
Копирам това от друга тема, за да може тук да се види от повече хора, които биха се поинтересували.
Аз съм много доволна от Токуда. Мнения ще чуете всякакви, но така е, защото и ние хората сме различни . Установих го за пореден път при престоя си там. Преди да родя следях в един друг форум за мнения за болницата и за докторите. Имаше толкова противоречиви мнения примерно за д-р Диков, от най-доброто до най-лошото. Аз докато бях там, той сякаш там си живее, много пъти го засичах и минаваше на визитации и мога да кажа, че ми направо страшно добро впечатление. На една родилка в стаята с голямо усложнение ... дойде при нея веднага, поседя, обади се на мъжа й лично той да му обясни какво е станало... но това е моето мнение.
Да не се отплесвам още от сега. blush
Направо на въпросите ... обстановката е супер, имах чувството, че съм на хотел, не в болница. Въпреки че щях да издържа тези няколко дни на всякакви условия, искам да кажа, че удобствата помагат в един такъв момент! Тоалетната с баня изцяло на разположение и много екстри ми беше много полезна в предродилните ми мъки ... около 8 часа. Леглото с механизми за всякакъв вид повдигане ми беше голям плюс след раждането и шевовете, като доста болеше ставането, а трябваше да си взема бебето. Условията наистина са много добри, чисто е, отношението е човешко. Към мен се обръщаха с Ники, миличка, майче и пр., мило и усмихнато и струва ми се непресторено.
Бебка я къпеха всеки ден. Нас ни викнаха за бебешка визитация мисля че на втория ден. Всяко бебе поотделно с майката. Събличат бебето, мерят го и го преглеждат, къпят го пред майката и й показват
как и какво да прави, могат да се задават и други въпроси и се отговаря изчерпателно.
На мен ми показаха Али веднага след раждането, после я сложиха на монитор. Таткото веднага го пуснаха в отделението, видя я веднага през стъклото на "аквариума" и го доведоха при мен /мисля че беше минал половин час, откакто ме зашиха. Постоя около 2 часа. На другите майки тогава им донесоха бебетата и татковците веднага си ги гушнаха и видяха, на Али се беше нагълтала с мръсни води /от пренасянето/ и я наблюдаваха 6 часа. После ми я донесоха и остана при мен. Насърчаваха ни веднага да ги слагаме на гърда, додаваха АМ само ако разрешим. Взимат бебетата от 12 до към 6 за през нощта, ако майките искат, препоръчително е да се оставят, напрежението и изтощението около раждането е голямо.
Аз бях в обикновена стая, до последно се чудех за ВИП или Лукс, в моя случай дори нямаше да плащам за тях, защото застраховката ми ги покрива, но се отказах и изобщо не съжалявам. Първият ден бях сама в стаята, вечерта чак се роди едно бебе и дойдоха при нас. Сама щях да изкукам, много е вълнуващо после да има някой наоколо и да си говорите за случилото се и за бебетата. После дойде още едно момиче, накрая бяхме 4. Беше много забавно и времето излетя. Всички си оставяхме бебетата през нощта, беше спокойно и си спяхме. Важно е да се знае, че ВИП стаите са на друг етаж и там бебетата не се носят, майките се качват да си ги кърмят. Лукс-стаите са си в родилното.
Иначе през деня винаги може да имате посетители. Оставяте бебето в аквариума и излизате пред отделението, там има много столчета, може да си останете спокойно да се видите с близките или да ви донесат нещо. Няма сткритни свиждания.
Мога още много да ви разказвам, но да не се отплесвам, че и без това стана много дълго, така че ако някой се сети да пита нещо конкретно, аз съм на разположение smile
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 09, 2008, 21:31:39 »

А някоя мама може ли да сподели някаква информация за Шейново. Аз май там ще раждам.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: април 10, 2008, 09:02:49 »

Ники, много благодаря за инфото! Всичко разказано от теб се припокрива и с инфото от отворените врати и все повече се убеждавам, че в тази болница наистина се държат цивилизовано и човешки към родилките...

Аз имам още един въпрос - в предродилно и при самото раждане задължаваха ли те да лежиш на магарето или там каквото е...? Питам , защото в йогата ни обясниха, че по-лесно се получава разкритие и съответно се ражда ако имаш възможността да се вслушаш в тялото си и да заемеш позата, която ти най-удобна , било то и да седиш, клечиш, да танцуваш  blush и т.н.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: април 10, 2008, 09:06:54 »

Малко не е по темата, но и аз съм чела същото за позата на раждането - от физиологична гледна точка най-неудобната поза била именно тази по гръб. Според пренаталната йога най-лесно може да се роди в клекнала поза. За съжаление едва ли някой в нашите държавни болници би позволил такова своеволие, затова въпросът дали в Токуда са разрешени и други възможности за раждане живо ме интересува, тъй като съм с отворен гръбначен прешлен и при тази поза в която раждат всички жени аз получавам едно прищипване от което не мога изобщо да се движа.
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: април 17, 2008, 09:50:42 »

Ники, много благодаря за инфото! Всичко разказано от теб се припокрива и с инфото от отворените врати и все повече се убеждавам, че в тази болница наистина се държат цивилизовано и човешки към родилките...

Аз вчера бях в Токуда на преглед и докторът ми каза, че от май месец цените на раждането ще се качат драстично и раждане+упойка+неонатология ще излезе около 1900 лв. Аз там исках да раждам и все още искам, но съм потресена от това кожодерство.
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: април 17, 2008, 10:11:00 »

mirindadimi наистина ли shok?? Аз също искам да раждам там, доста голяма разлика ще има ако се вдигнат толкова цените....нямам думи! Ще питам и моята лекарка по въпроса  nea
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: април 17, 2008, 10:15:03 »

Ами така ми казаха, но още не окончателно, т.е решението не е взето от ръководството. Положението  е  Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: април 17, 2008, 10:19:56 »

То навсякъде май скачат цените!Нов сезон нови цени *THUMBS*Като в ТК където абонамента за един месец скочи двойно!!!Ами съжалявам но за нормално раждане не бих дала 2 бона!!Мое лично мнение!! @}->--И престоя като сложиш за три дена по колко бяха на ден /те също ще скочат сигурно/емии как да кажа че  blushусловията може да са като на хотел ама по хотелите 4звездните не е толкова пари  diablo
Активен
mi64o
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: април 17, 2008, 10:25:39 »

 Oh my ... Oh my ... ужас тези цени наистена са невероятни,нестига че увеличаваш раждаемоста ами и ще ти съдерат кожата,а зе секцио сигурно ще е около 3 000 лв.Кошмар най вероятно и тук в Стара Загора ще си ги вдигнат.
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: април 17, 2008, 10:30:41 »

Мира, ти имаш ли наблюдение за цените в Тина Киркова, нали там ходиш!?!Разпитай моля те.А заплащане на нощувките в Токуда няма ако стаята ти е стандартна.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines