Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:16:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КЪДЕ МИСЛИМ ДА РАЖДАМЕ!?!  (Прочетена 128839 пъти)
 
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: февруари 09, 2009, 17:06:26 »

Сени, мерси за отговора. Аз мисля там да родя, защото мои много близки познати лекари са близки с  д-р Жекова и ще говорят с нея. Ще е с избор на екип и все си мисля, че ако тя зане за мен ще е по-добре, надявам се скоро да разбера със сигурност и да започна през полседните 2 месеца да ходя при нея на ЖК. Досега четох в други форуми и май са доволни жените от там.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: февруари 09, 2009, 17:09:20 »

Мили, аз ходя при д-р Жекова за редовните си прегледи, само че в кабинета й. Според мен е много добра, поне аз съм много доволна от нея  give_rose
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: февруари 10, 2009, 09:28:46 »

Мили, смятам, че правилно си решила. Добре е наистина доктора, при когото смяташ да раждаш да е запознат с бременността ти и да я е следил поне в последните месеци. А това е допълнително спокойствие и за теб. Казвам го от личен опит, защото и първия път и сега, живот и здраве, ще си раждам при лекарката, при която си ходя на прегледи и наистина нямам притеснения. Смятам, че си заслужава допълнителното заплащане. Успех ти желая!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: февруари 11, 2009, 17:43:06 »

Vanilly, мисля че Мария /maria_lakova/ роди там. Ако искаш пиши и на лични и я разпитай. Аз нямам много наблюдения по въпроса. А ти със сигурност ли там ще раждаш или още само проучваш?
Не, seny, аз раждах във Втора градска, но в началото мислех за Окръжна, че ми е по-близо.  good
Чувала съм добри отзиви за нея, но нямам лични наблюдения или познати, които са раждали там.  pardon
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: февруари 11, 2009, 17:57:57 »

Мария, и аз се поразрових в твоята темичка и разбеах, че не си раждала в Окръжна и затова не те попитах! Поизчетох на другите места какво пише и съм обнадеждена, надявам се и скоро да се срещна със съответната лекарка! Определено ще ми е по-спокойно да ме е следила и да мога по всяко време да се консултирам с нея почва ли раждането или не, да тръгвам ли или не!!
Активен
kokonata
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #230 -: март 17, 2009, 20:37:29 »

Знаете ли че новата болница във Ветрен скоро ще отвори...много щяла да е лъскава и луксозна  Wink WinkИ цените нямало да са много високи,а щяло да има много хубави стаи...ООООф най накрая и ние ще си имаме готинас болница където бургаските мамчета да раждат бебоците
Щяло да има ВИП раждане и обикновено,но условията на стаите са страхотни...видях проекта...супер е

« Последна редакция: март 17, 2009, 20:40:48 от kokonata » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #231 -: март 17, 2009, 21:11:12 »

 Без колебание гласувам за "Св.Лазар"-София с двете ръце. Моята съпруга роди там вече през 2008 г. Отлични условия и екип, човешко отношение и уважение. Всичко това за сума, която човек може да си позволи, когато се лиши от много излишни неща /повечето материални, а останалите "купонджийски" /. Нито за миг не съм се замислял къде ще роди жена ми, когато му дойде времето. Предпочитам заем от банка за нормално родилно отделение пред заем за 10 годишно BMW или 50 инчов плазмен телевизор. Не е нормално да управлявам автомобил за 5 000 лв. купен преди две години и жена ми да ражда в една кочина с копанка от 1950 г. Една спестена екскурзия до .... е напълно достатъчно да се почувства една жена един или два пъти в живота си като нормален човек. 
 Твърдо съм за частните болници, независимо от това, че си плащаме данъците - нашите и на другите покрай нас. Това е спасението от една ненормална здравноусигурителна система.
 Друг е въпросът, че до болка са ми познати условията в различните клиники /за АГ говоря /
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: март 18, 2009, 10:01:45 »

Pachoran, хубаво е че има мъже като теб!  Bravo
Но по отношение на Св. Лазар - там кракът ми никога повече няма да стъпиdiablo Не знам дали съм писала, но когато забременях края на 2007 г., отидох в 7 г.с., за да ми констатират бременността там. Отидох в неделя, защото и двамата със съпруга ми нямахме търпение. Срещу скромните 160 лв. за преглед лекарят констатира: "Не си бременна категорично. Това е в най-добрия случай киста, но повече се съмнявам за туморно образувание. Трябва да ти направим допълнителни изследвания и да вземем проба, за да се установи." Представяте ли си какъв шок изживях и колко сълзи пролях, докато отида за второ мнение и какво щеше да се случи, ако бях позволила същия ден да ми направят биопсия diablo  Още повече, че имах вече една неуспешна бременност... Мъжът ми беше бесен и с право. искаше дело да заведем за морални щети, но Слава Богу бременността ми беше ОК и не желаех да си тровя повече нервите. Но при други обстоятелства лично щях да го застрелям този доктор diablo diablo diablo
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #233 -: март 18, 2009, 19:07:13 »

 Раждането на моята съпруга там бе продиктувано единствено в резултат на стечение на чисто случайни събития и фактори, а не от някакви предубеждения. До момента, в който тя е разбрала, че е бременна аз лично съм посещавал АГ отделения само "служебно", т.е. по работа /частни и държавни/. Изборът на това заведение стана в последствие по простата причина, че там откриха бременността първоначално, там протекоха първите изследвания, наблюдения и т.н. и то защо - защото в 2 поредни частни кабинета или никой не отговаряше на телефона или нещата се отлагаха във времето. За държавно заведение и дума не става, защото и двамата имаме собствени бизнеси и една дълга процедура /дори ден/ пречи на работата.
 В крайна сметка аз съм за частните АГ заведения. Не визирам споменатото заведение. Но там наистина със собствени очи видях едни нормални човешки условия и отношение. Там видях техническо оборудване имащо съвременен вид. Там видях чистота, ред и нормално предлагани неща като самостоятелна практична за родилка баня в стаята, регулиращо се с дистанционно легло, кът за гости и т.н. и т.н. Ако някой счита телевизора за екстра - добре. Менюто за храна считам за нещо нормално, не че на жена ми в тези моменти е било до него.
 Цената за мен бе висока, но реорганизирането на някои разходи и вземането на частен заем свършиха добра работа. Цената бе нормална - крайна за услугата. Нищо друго допълнително не се начисли. Хората си издадоха счетоводен документ.
 Нека не забравяме, че хората, които работят в частните клиники работят и в държавните - висш и нисш персонал. Това за настоящия момент е почти законово положение. Защо е така ? Аз съм сигурен, че в клиниката, която визирам специалистите получават много добро възнаграждение. Но частната клиника в България все още не може да подсигури нормален доход за съществуване на специалист от такъв ранг. Всичко това се гради в период от много, много години.
 Убеден съм, че хората в частните клиники са най-добрите. Те имат желанието за работа и усъвършенстване в професията. Имат образованието и възпитанието за подобна дейност.
« Последна редакция: март 18, 2009, 20:59:13 от Pachoran » Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: март 21, 2009, 10:54:18 »

PachoranBravo Bravo Bravo
Малко са мъжете, които мислят като теб, за което те поздравявам. И моя мъж споделя твоето виждане по въпроса. Наистина е много важно в един толков важен момент като раждането,жената да се чуства спокойна, а не да попадне в екстремни условия. Напълно съм "ЗА" раждането в частна болница, особено при така създадената ни здравна система.
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: март 26, 2009, 09:43:30 »

Здравейте и от мен, като вече родила искам да споделя мнението си за частните болници и по-точно за ТОРАКС Пловдив. Такова мило отношение от всички, които работят там не съм и очаквала, че някъде изобщо може да има. Лекарите бяха заинтересовани какво се случва с теб, минаваха постоянно, за хигиената - миеха по 5-6 пъти на ден с мистър пропър, акушерките бяха много отзивчиви към моите иначе безкрайно много въпроси  tease . Друго положително е , че всички манипулации върху бебето се извършват пред теб и така имаш време да се научиш - как се къпе детето, как се храни...още от 2рия ден бебето е при теб и ти си го гледаш, което според мен мобилизира майката да стане по-бързо и да се раздвижи по-ефективно. Освен това аз не занесох никакви консумативи, единствено моята козметика и четката ми за зъби. Храних се по меню и винаги на шкафчето ми имаше минарална вода и сок. Посещенията след раздвижването се случваха на кафе-терасата и бяха неограничени. Първият ден пуснаха мъжа ми да ме види веднага след като ме отпусна упойката. А за медикаментите дума нямам - никаква болка не усетих, един апандисит повече ме болеше! Всичко беше на ниво! Това са най-добре похарчените пари. Поддържам мнението на Pachoran за частните клиники, но подчертавам САМО КОГАТО БРЕМЕННОСТТА Е ПРОТЕКЛА НОРМАЛНО, при патология по време на тези 9 месеца, мен лично би ме било страх, не защото няма спецалисти, а поради липса на техника, която има само в държавните заведения. Дано поста ми не стана много дълъг, но още ме държи еуфорията yahoo
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: март 26, 2009, 10:24:53 »

Мариянка, а като цена колко излезе?
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: март 26, 2009, 12:18:43 »

972 лв. секцио, + ваксини + заснемане на раждането
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: март 26, 2009, 12:41:35 »

Здравейте, момичета. Някоя от вас да е раждала в Благоевград или Пазарджик. Питам защото аз живея в Благоевград, но съм от Пазарджик и търся отзиви от всякъде blum
Всъщност аз дори  не съм бременна, но се интересувам от далече. (това надявам се няма да попречи да споделите мнение и преживявания).
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: март 26, 2009, 13:43:59 »

Мариянка, много се радвам, че си попаднала на качествен персонал и добра болница! Определено това, което си описала звучи чудесно, а и сумата направо си е малка  Bravo аз за двойно повече пари в частна клиника в София получих едно..... голямо нищо  pardon
За 1800 лв в Св. София (клиниката на Мазнейкови) изгониха мъжът ми и родителите ми от чакалнята докато раждам  shok едвам показаха детето на Пепи след като се роди и то защото той беше "нахален", въпреки че е изгонен да се върне 2 пъти  girl_impossible За свижданията ..... думи нямам.... уж можело всеки ден м/у 4 и 5 ч., но точно  пред родилен сектор (където се провеждат) се намира кабинетът на Мазнейкова, та и оттам ни гонеха сестрите  crazy Да сме отидели долу при кафето.... не че нещо, ама аз оперирана да ходя в кафето......  crazy crazy crazy Акушерките бяха под всякаква критика (изключвам 2-3, ама те бяха още нови и явно не ги бяха "отракали" все още  focus ). Едната санитарка само ходеше и ни се караше, че не сме яли и, представете си.... какво щяла да я прави тая храна???  Oh my ...
Добре, че педиатрите и детските сестри бяха свестни и бях сравнително спокойна за малкия  smile

За сметка на това пък съм страшно доволна от моя доктор - справи се перфектно  good и определено пак той ще ме изражда, живот и здраве, като дойде време за второто  good
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines