Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 27, 2024, 01:55:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диетите и другите начини за отслабване!  (Прочетена 203547 пъти)
 
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #360 -: април 24, 2008, 08:04:35 »

Чета и си мълча в повечето случаи, но малко се ядосвам хората като дават съвети от рода воля, вяра и не знам какво, това е малко като в темата за бебеправене да се пишат неща като имайте вяра, ами не зависи само от това, има хора които имат проблеми със здравето и затова им е по-трудно забременяването, както и има хора които имат друг вид метаболизъм и не е толкова лесно слабеенето. Не става въпрос за воля и оптимизъм става въпрос да се намери най-добрата диета/режим на хранене който пасва на този организъм.

Ами защо да не се окуражаваме!?Когато някой споделя нещо такова той очаква подкрепа,разбиране.Някой да му каже да не се предава,да продължава напред!
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: април 24, 2008, 08:29:50 »

Бих си позволила да дам още 1 съвет относно храненето.Чета мненията ви и разбирам, че не става дума просто за каприз да сме слаби т.н., а за реален проблем.Аз нямам проблем с килограмите, въпреки, че искам малко да отслабна, но имам друг проблем, който е пряко свързан с това какво ям и излекуването му зависи основно от това.Няма да изпадам в подробности, но покрай моите проблеми съм говорила с какви ли не специалисти и най-малкото мога да кажа кои продукти са абсолютно  вредни и трябва да се избягват по принцип.Вероятно повечето от вас знаят това, което ще напиша и все пак бих искала да ги спомена, в случай че сте пропуснали  някои.А именно:
1.всякакъв вид колбаси - шунки, кренвирши, луканки, пушени меса и производните им, независимо от какво месо са направени. Вредата им идва от това, че по принцип за направата на такъв вид деликатеси се използват изрезки (тази част от месото, което не може да не се направи друго), всякакви КОНСЕРВАНТИ, които са много вредни, овкусители и подправки, за да придобият определен вкус.Вкусни, но не и полезни. Тази информация имам като и от доктори, така и от производители на месни продукти. (Само ако хората знаеха,какво ядат sad )
2.Фъстъците - не мога да обясня така по-добро, защото не си спомням с подробности, но в тях има вещество, което не е полезно за организма.
3.Алкохол и в частност ЧЕРВЕНОТО ВИНО, което ни убеждават, че е така полезно. То разбира се има и своите полезни действия, но не е чак толкова полезно.
4.Газираните напитки - не защото са газирани, а заради захарта в тях, както и кофеинът при колата.
5.Всички вкусни нещица - кроасани, сладки и банички. Тук причината е тестото, захарта и т.н.
 Радвам се, ако съм успяла да помогна.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: април 24, 2008, 08:45:14 »

Мисля че Rou има предвид че понякога може да се  окаже опасно упоритото " продължаване напред" а не да не  се подкрепяме. Хубава фигура ДА, но не с цената на здравето ни, а когато човек има допълнителни усложняващи фактори, наистина трябва да бъде внимателен. Няма спор че аз лично ( а сигурна съм и много други момичета тук) подкрепям борбата с кг на Гери ( а и на всички, които считат кг-те за проблем  smile ) въпреки че и така Гери е много чаровно момиче!
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: април 24, 2008, 08:48:19 »

И само да отбележа, че диетата, която написах не е свързана с лечението ми.Правила съм я много преди да знам, как да се лекувам.Бях тийнеджърка, капризна и суетна (присъщо за възрастта).А в резултат на лечение на друг проблем, който няма нищо общо с настоящия. Имах престой в болница от 28 дни.Оттам излезнах с 15 кг отгоре само за по-малко от месец. Трудно беше да ги сваля месеци наред. Тогава реших да взема по-радикални мерки и си съставих сама въпросната диета.
Тя наистина е доста трудна и тежка,но повярвайте особено първата й част е много важна.( с плодовете).
Това не е моя приумица, тогава разбира се беше.Но след години от различни доктори разбрах, че съм постъпила правилно. ЗАЩОТОТО нищо и никакъв медикамент не могат да изчистят така добре оргазнизма от токсини и какво ли още не, както плодовете.
Да, наистина е гладуване.
Да, наистина тялото отпада.
Но всъщност е така полезно за телата ни.
Разбира се всичко е индивидуално и всеки организъм е различен, но при всички положения дори после да си възстановите килограмите, това което сте направили преди това за него, не може да се нарече друго, освен полезно.
И още нещо - продуктите за отслабване - хапчета, сиропи и не знам си още какво имат много странични действия и моят съвет е - не ги приемайте. Особено пък зеленият чай - той обезводнява тялото и създава лъжливо усещане, че сме отслабнали,  а в същност сме обезводнени.
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #364 -: април 24, 2008, 09:21:56 »

darling благодаря, точно това имах предвид аз нямам нищо против подкрепата, ако прочетете на зад ще видите как се подкрепяхме взаимно когато всички започнахме Дюкан заедно.

Agent T адкси ми хареса твоя режим, който си е повече от диета той е невероятно почистване от токсини, малко като диетата със зелевата супа, но много трудно изглежда, лятото може да пробвам но не се виждам повече от 3 дни да издържа, но на теб БРАВО!!

Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #365 -: април 24, 2008, 10:01:02 »

решила съм да почна пак дюкан.ама първо ще пробвам тази със плодовете и зеленчуците.че после като ми е писнало от тях да мина на месото и другите такива.

Гучи да ти кажа и аз Дюкан не го издържах много.направих два пъти 3/7 и това беше.Обаче нещото,което продължавам от дюканската диета са триците. Всяка сутрин си правя 3с.л трици с обезмаслено кисело мляко,но вече малко си го подслаждам. Така:1.винаги съм закусвала,което разбрах че е много важно,а преди никога не го правех;2.нямам проблем с тоалетната;3.на опаковката пише,че образуват нещо като мрежа в червата и отчистват.Довечера ще ви напиша подробно за триците,защото сега карам на спомени.
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #366 -: април 24, 2008, 11:23:24 »

Ами да си кажа и аз мнението smile Според мен спорта и движението са най-важни за хубавата и стройна фигура. Аз повече от година водих доста застоял живот, без да се ограничавам по никакъв начин от ядене в резултат на което бях понатрупала 7-8  килограма отгоре. От нова година обаче взех решение да променя коренно начина си на живот и да сваля тези килограми. За един месец свалих около 7 килограма и сега 3 месеца по-късно мога да кажа, че не съм качила нито един килограм обратно. Основните неща през този месец, които помогнаха за свалянето на килограмите са:
1) Всеки ден L-carnitine + 30-40 минути тренировка на крос тренажора. Един приятел който се занимава с фитнес и диети ми препоръча тази добавка, тя всъщност си се синтезира и в организма но в недостатъчни количества.

2)Спазвах стриктно диетата на Дюкан около 4-5 дена, но само толкова, тъй като четох че от толкова много белтъци се натоварват черния дроб и бъбреците. Според мен тя има доста добър ефект, но не е много полезна. Храненето според мен трябва да е балансирано.

3)Намалих до минимум пържените картофи, пиците, шоколада и захарта, които преди консумирах ежедневно в огромни количества. А хляб ям само ако ми се прияде, т.е 1-2 пъти в месеца.

4) Започнах да закусвам - по една паница прясно мляко с овесени ядки (леко подсладено Wink). Откакто закусвам мога да ви кажа че се чуствам мноооого по-добре. Преди по цяла сутрин се чудех как да дочакам обяда blush на който си компенсирах липсата на закуска двойно.А сега се чувствам много по жизнена и енергична сутрин.

Честно да си призная този месец го изкарах доста трудно но резултатите са налице danceg
Сега пак си спортувам но не всеки ден, а по 2-3 пъти в седмицата, което е по-скоро удоволствие, отколкото мъчение. Ям сладки неща но умерено и никога вечер преди лягане, както правех често преди blush
Само малко се притеснявам каква ще е равносметката след Великден huhhuh.gif че както обичам козунак, не ми е много ясно как ще се ограничавам... smile
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: април 24, 2008, 11:45:39 »

Момичета каква е тази диета Дюкан? Стана ми интересно? Да не е тази дето ядеш само месо 5 дни и някакви млечни продукти. Виждам, че доста от вас са доволни от тази диета.  good Моля споделете  pardon
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #368 -: април 24, 2008, 13:05:27 »

Момичета каква е тази диета Дюкан? Стана ми интересно? Да не е тази дето ядеш само месо 5 дни и някакви млечни продукти. Виждам, че доста от вас са доволни от тази диета.  good Моля споделете  pardon
Същата good На първите страници Гучи я е обяснила.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: април 24, 2008, 13:24:08 »

Много благодаря  give_rose
Но имам още един въпрос.
Дали може с месцето тези 5 дни да се хапва кисело млекце,яйчица и сирене?
Малейй няма да мога да изтрая, все ще се изкуша, голям съм чревоугодник  diablo
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: април 24, 2008, 13:27:31 »

Да може но обезмаслени млечни продукти и за яйцата няма ограничение
Активен
BubetoBs
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 1



« Отговор #371 -: април 24, 2008, 22:47:07 »

gucci ти от Бургас ли си?Питам защото разгледах част от снимките ти и аз съм от Бургас и ми се виждаш позната.Аз съм 83 набор.Иначе диетата която си написала на 1 страница е много хубаво и мисля да я почна smile give_rose




Модератор:Пишете само на кирилица!
« Последна редакция: април 25, 2008, 08:13:52 от gucci » Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: април 24, 2008, 22:58:05 »

Не знам дали съм споделяла, но аз също съм много доволна от Дюкан. Ефекът при мен беше много добър. Свалих точно където исках и кожата ми не увисна както става при другите диети на плодове. На мен лично не ми беше трудно да я спазвам, т.к обичам пилешко и саладки. Сега съм бременна и качих килца, но се надявам да ги сваля пак с Дюкан. Даже днес си гледах едни снимки от периода, през който съм била на диетата и колежките ми възкликнаха, че съм била грозно слаба blush
Като цяло свалих около 6 кг, но аз нямах и нужда от повече. Правих диетата стриктно един месец, а после поддържах подобно меню на ядене с някои друг плод. Успех на новите привърженици на Дюкан. good
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #373 -: април 25, 2008, 07:08:36 »

Ето инфото за овесенити трици:
Имат малко калории,но много фибри и протеини.Богат източник на ненаситени мастни киселини Омега-3,регулиращи нивото на холестерола и правещи възможно пълното усвояване на вит.С в тялото.Три супени лъжици трици понижават холестерола в кръвта с 3%,при това ефектът е налице и тогава,когато се яде храна богата на мазнини.Веществото,което осигурява изчистването на високия холестерол е бета глюканът - разтворимо лепкаво влакно,коетожелира в храносмилателният тракт.Това възпрепятства абсорбирането и производството на холестерол и по този начин голяма част от него се отстранява от кръвния поток. Включването на повече влакнини в ежедневната диета би предотвратило и преяждането,защото се създава чувство на заситеност.
Активен
soksi77
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #374 -: май 07, 2008, 18:45:38 »

момичета дайте  идея за диета, с която да се свалят 5-6 кг за два месеца
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines