Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:27:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да организираме сватбата,когато сме от различни гр  (Прочетена 19199 пъти)
 
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« -: февруари 01, 2008, 12:16:28 »

Здравейте, бъдещи младоженци! Надявам се да няма подобна тема и да не се повтарям! Поне аз след дълго търсене из форума не намерих подобна.
Проблемът ми е следния: Ние сме от различни градове и те никак не са съседни.Въпреки, че за размерите на нашата държава всички градове са съседни smile
Ако има хора, които са минали през това, моля да споделят тук как са организирали сватбата си - взимане на булката(ако е имало такова),настаняване на гостите от другия град(ако е имало такова), избиране на града за празника - как го избрахте? И удобен ли е варианта за средна точка меджу двата града, примерно?
Ще бъда благодарна, ако ми дадете съвет или просто да чуя вашите мнения!
Активен
vanillyz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 94



« Отговор #1 -: февруари 01, 2008, 13:01:31 »

Здраст Теди И ние сме от различни градове но са близо на около 30 км така че няма да има п-роблем с взимането а и на мен много ми се иска да ме вземат от нас но пък и аз ще настанявам гостите в хотели направо не ми се мисли според мен е по-добре сватбата ви да е в единя град поне единият да си е у дома и да има по-малко проблеми за вземането съм чувала за вземане от хотлска стая където е отседнала младоженката или от заведение където близките се черпят или даже от яхта мисля че бяха взели една съфорумка Може и направо да се видите в съвета Само човек фантазия да има Успех
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 01, 2008, 13:27:30 »

Здрасти и добре дошла, ами на сватбата на вуйчо ми отидохме от Пловдив до Асеновград за булката и после пак обратно в Асеновград за церемонията и всичко останало, но това са съседни градове.
Мен ще ме взимат от вкъщи, но подписването е в друг град (е на 20 км е).
При едни познати сватбата беше в София, а тяхните родни градове на по 100 км от София.  Младоженеца беше от Пловдив и кумувете също - тръгват с родата, взимат кумувете и отиват в София, булката я взеха от квартирата на нейна приятелка. Беше станало добре, само малко пътуването е в повече но може да се организира.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 01, 2008, 13:35:17 »

Благодаря, Ви момичета. Аз съм нова във форума(от днес), въпреки че го чета отдавна. До моята сватба има още много, много време, но искам да помисля от рано за всичко.Обикновено се пропускат важни неща в суматохата и напрежението около приготовленията.
За уточнение ще кажа, че аз съм от Пазарджик, а той е от Благоевград. Разстоянието е около 200км. За това съм и притеснена как да стане.
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 01, 2008, 13:44:46 »

Теди, всичко ще почне да се нарежда като решите къде точно ще бъде подписването и празненството. Поне при нас така беше. Ние сме от Септември (сигурно се сещаш къде е smile живеем в София. При нас ритуалната зала и ресторантите са едни... Та избора беше между София, Пловдив, Пазарджик и се спряхме на Пазарджик и сега вече е лесно.
Ако и двамата живеете в Благоевград може да те вземат и от дома на някоя приятелка примерно шаферката ако е от там?
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 01, 2008, 13:50:27 »

Теди, а къде живеете в момента вие?
Аз съм от Бургас, Жоро е от Пловдив, а живеем в София.
Ние малко субективно избрахме Пловдив за място на събитието, защото сестра му предната година се омъжи в Бургас и решихме, че на неговите родители няма да им е много приятно, а пък и в Пловдив има по-голям избор от ресторанти и църкви.
Взимането ще го направим в Пловдив, от къщата, в която ще се настаним една седмица преди сватбата с мите родители (под наем).
Гостите ще бъдат настанени на хотел.

Мисля, че трябва да съобразиш мястото с това, къде ти харесва повече, къде е по-лесно за организация, къде е по-достъпно за гостите.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 01, 2008, 14:06:17 »

Живеем в Благоевград.  Притеснява ме и  моето взимане, но то може да стане и някъде другаде, както предложихте.
Активен
Ivet
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #7 -: февруари 01, 2008, 14:21:16 »

Сестра ми е от Варна ,а зет ми от Пловдив сватбата е направих ме във Варна въпреки че в повечето  случеи е редно от където е момчето там да е сватбата но си решиха да е във Варна защото лятото е по хубаво тук и им направиха страхотна фотосесия на плажа .Гостите ги настанихме в частен хотел където ни направиха голяма отстъпка .Младоженеца го взеха от кръсниците от там тръгнаха всички  въпреки имах ме готовност от хотелска стая но така си решиха в последствие.Но парите за нощивките за гостите ги разделиха по равно между двете семейства .
Активен
HeYkpoTuMa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


обичана!


« Отговор #8 -: февруари 01, 2008, 18:08:21 »

Аз съм от Пловдив (семейството ми живее там, от една година живея във Варна с приятеля ми, който е варненец, а родителите му по стечение на обстоятелствата живеят в София.
Сватбата ще е във Варна, на 07.06.2008 г. Дано времето да даде пловдивчани да успеят да направят поне 1 плаж Girl_hide!
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 01, 2008, 18:13:43 »

Здравей Теди, много зависи как точно искаш да протече сватбата ви и на какво държиш.
Аз съм от Бургас, а мъжът ми от Шумен. живеем в София и сватбата ни беше тук - в София. Роднините ни бяха малко до брат/сестра на родителите и техните деца- братовчедите ни.
Не сме правили кой знае какви обичай. Взимането на булката беше от жилището, в което живеем, а младоженецът беше в партамента на вуйчо си - тук в София. Всичко си беше ОК, но не сме имали музика при взимането, защото не мисля, че на място където живея от две години ми трябва. Това е ако има нещо друго - питай  good
« Последна редакция: февруари 01, 2008, 18:57:55 от Вероника » Активен
mileto_stoianova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 01, 2008, 18:56:08 »

Здрасти Теди!И аз имам май сходен проблем с твоя.Аз съм от В.Търново,бъдещият ми съпруг от Ловеч,а живеем в момента в Габрово.Но решихме,че сватбата ще е  в Ловеч и с това май малко по малко нещата се подредиха.Затова момичетата са прави,че трябва да решите какво точно искате и как да стане то.Ние си решихме къде ще е сватбата и че въпреки разстоянието дори ще може да ме вземат от вкъщи yahoo.Така че мила моя решете кое е важно за вас.И не пропускай съветите на момичетата във форума.Те са много готини и отзивчиви.Дано се справиш.Успех! give_rose
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #11 -: февруари 02, 2008, 04:44:51 »

Живеем в Благоевград.  Притеснява ме и  моето взимане, но то може да стане и някъде другаде, както предложихте.

Избери максимално най-лесния вариант за теб - организирай сватбата в града, в който живееш. Така ще можеш да се възползваш от ресурсите, които предлага града и в същото време ще спестиш нерви, време и сили от пътувания. Дори и да започнеш да организираш сватбата достатъчно рано, последните месеци преди сватбения ден са изпълнени с много приготовления и тогава ще се радваш на всяка спестена минута. Не се притеснявай за взимането - то може да стане от дома на приятели, роднини, и прочие.
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 07, 2008, 17:18:15 »

Не се притеснявайте,при правилната организация всичко ще протече безпроблемно.Разпределете си времето,задачите (хубаво е ако има кой да помогне поне малко). Наистина компромисен вариант е да направите сватбата на междинно място между градовете ви. Друга вариант е, хората с по-малко гости и рода,ако са съгласни разбира се, да отидат в града с по-голяма рода (независимо дали е на булката и младоженеца).
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 07, 2008, 19:55:41 »

Наистина си е проблем за организацията когато сме от различни градове, а още повече и от различни държави. При нас въпроса не беше в 200-300 км а в 1900, освен това има и граница  tease така, че нямаше физическата възможност да присъстват всички роднини и приятели и от двете страни на сватбата, затова взехме решението годежа да бъде "сватба" за моите роднини, а сватбата за роднините на милото. Така, че на годежа ни се събраха всички мои роднини и приятели, имахме си церемониите после си имахме забава в ресторант, а на сватбата бяха от моята страна само родителите и сестрите ми. Вярно, че годежа не е същото като сватбата, но просто нямаше как...
Но ако разликата е само в 100-200км, мисля си че не е чак такъв и проблем, защото на практика това разстояние може да се мине за 2 часа с кола, или все нещо може и да се измисли. Както сте казали важното е от рано да се организира и всичко ще е наред, а дали сватбата е при момчето или момичето според мене няма значение, много по-важнен е градът, ресторанта, църквата в която ще се проведе, защото се запомнят за цял живот. Успех на всички бъдещи булки в организацията и ви пожелавам един незабравим ден!  good
Активен
morrisongirl
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9


Когато сгрешиш - признай, когато си прав - замълчи


« Отговор #14 -: февруари 16, 2009, 01:08:33 »

Аз също съм на мнение, че сватбата е там, където живеете. Аз съм от София, приятелят ми от Благоевград, където и живеем. Нито за миг не съм се колебаела, че сватбата ми ще е в Благоевград. Освен това моите приятели софиянци с радост ще си направят мини екскурзийка със сватба, за да се махнат поне за малко от този ужасен опушен и парализиран от задръствания град.
За вземането съм измислила следното - няма да е от онези шумни вземания с тъпани и музики. Ще си наема апартамент в хотел Вароша (мисля че имат младоженски), където ще се приготвям с приятелки - гримове прически ала бала, той ще ме вземе с колата и кумовете от там и после след сватбеното тържество ще спим там като малко по романтично.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 17, 2009, 13:54:05 »

нищо, че темата е малко старичка - това не пречи да си споделим въпросите и решенията, нали?
Милото е от Сърбия, Ниш, аз от Пловдив. Двамата живеем в София.
По чисто субективни причини обаче избрахме Пловдив - защото е най-удобният за всички нас (и предимно гостите ни от БГ), гостите от Сърбия не са го посещавали (ще им бъде интересно), градът е уникално красив и има прекрасни места за сватба smile
Та ние така  yahoo
Активен
morrisongirl
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9


Когато сгрешиш - признай, когато си прав - замълчи


« Отговор #16 -: февруари 17, 2009, 14:51:06 »

Наистина е старичка smile Не съм обърнала внимание на годината smile Но какво пък - това си е доста сериозен въпрос. Поздравления за избранника - сърбите са страхотни мъже и ужасно темпераментни, късметйка  good Wink
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 17, 2009, 17:53:22 »

Благодаря, morissongirl give_rose
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 17, 2009, 23:49:24 »

И аз  да кажа-нас ни делят 250км.Още от вечерта отиваме в моя град,на сутринта ме взимат от дома ми,тръгваме за неговия,венчаем се и сядаме да ЯДЕМ.Гостите ще ги настаним в хотел,даже отстъпка ни направиха.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 18, 2009, 21:13:21 »

нищо, че темата е малко старичка - това не пречи да си споделим въпросите и решенията, нали?
Милото е от Сърбия, Ниш, аз от Пловдив. Двамата живеем в София.
По чисто субективни причини обаче избрахме Пловдив - защото е най-удобният за всички нас (и предимно гостите ни от БГ), гостите от Сърбия не са го посещавали (ще им бъде интересно), градът е уникално красив и има прекрасни места за сватба smile
Та ние така  yahoo

  Страхотен избор браво !  Bravo Bravo Bravo Аз съм ходила доста пъти в Ниш и страшно много ми харесва просто е върха там щеше да е много готино да можеше сватбата да ви е там ! Още по голяма екскурзия за вашите гости ! Успех в всичко !  good
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 12, 2009, 14:21:07 »

Нашите са малко - само 40км ни делят. Венчавката и подписването са в моя град , а ресторанта е в града на младоженека. Аз не виждах много смисъл да дойдат, да ме вземат и пак да се върнем там, но те много ностояват ресторанта да е поне там. а и моите гости маже да са повече. Но в крайна сметка, това е ден в който трябва да се забавлявам. За това свекървата помага и е поела организацията по ресторанта, музика и видеото.
Активен
FREIA
Любопитен
*
Публикации: 29


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 29, 2009, 15:25:58 »

Ох и аз да споделя.Аз съм от Казанлък, бъдещият ми съпруг е от Пловдив.Аз избрах за място на сватбата комплеск "Яев"който е по средата на двата града.Това добре.Ами от там нататък ще е зор с организацията.На всичкото отгоре не може да има изнесен църковен ритуал там, само граждански.При който трябва да дойде длъжностно лице от Карлово.А пък църковния брак да е в църква в Карлово.Абе общо взето в чудо съм се видяла да го мисля.
Активен
krasi_to
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #22 -: април 02, 2009, 15:55:45 »

Здравейте момичета! И ние организираме от разстояние.Сватбата ще е в Плевен, а сега ние живеем в Пловдив.Надявам се,че ще се справим.Ресторанта е запазен, намерихме агентка, която ще ни направи всички ритуали и окрасата, тя ще ни свърже с видеото и DJ. Покупките ще са от Пловдив. Всичко за сега е под контрол  Bravo
Успех и на вас  good
Активен
verjii
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 17, 2009, 11:16:24 »

Здравейте момичета, да споделя и аз как се опитваме да организираме сватба от разстояние. Ние и двамата сме от Варна, но решихме да сключим брак в Самоков, заради една мечта на бъдещият ми съпруг  yahoo.  По - късно ще споделя идеята, за сега все още я пазим в тайна  smile. Та решихме за сватбата да тръгнем ден преди това, ще запазим хотел за гостите там и в деня без взимания, давания, ( не искам да имаме такива неща) направо в ритуалната зала.По късно ще разкажа как сме го измислили от там на татък, но никак няма да ни е лесно, определено  Wink
Успех на всички и знайте, че няма невъзможни неща, стига много да желаеш нещо, всичко е възможно.
Активен
*Bibi*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 31, 2009, 14:03:03 »

Ние живеем във Варна, милото е от Добрич, аз от Битоля (Македония) разтоянието м/у двата града е 1000 км , и затова решихме да има 2 сватби  yahoo
първата ще е в Битоля и ще има само църковен брак и ресторант, а втората в Добрич - граждански брак и ресторант. danceg
Активен
dezmand
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 13, 2009, 00:04:08 »

Здравейте и от мен. Аз съм от Стара Загора, милото от Плевен а живеем в Бургас.Тъй като повечето гости ще са от Стара Загора решихме, че и сватбата ще е там та да мислим за хотел само за гостите от Плевен, пък и в моя град всичко ми е познато и знам къде какво да търся.Двамата с милото ще спим в къщи.Сутринта ще пристигнат и кумовете от Плевен той ще ги вземе и ще ги доведе у нас.Няма да има оркестър , криене на обувки и такива неща ( и двамата не си падаме по това).Ще си подбера един хубав диск с музика каквато на нас ни харесва за фон и това ще е при вземането ми.Ще се почерпим с кумовете и който от гостите иска да е вкъщи и в 5 часа в съвета.За сега такива са плановете пък ще видим smile
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines