Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 14:08:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: за ревността  (Прочетена 75139 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: декември 09, 2006, 09:58:25 »

Ревността е опасна игра на притежание
Да ревнуваш, значи да обичаш. Или напротив- ревността отразява страха от това да бъдеш отхвърлен от другия, показва липса на самочувствие. Отговорите на психолозите може би ще ви помогнат да опознаете по-добре себе си и човека до вас.
Ревността като чувство представлява липса на самочувствие, на доверие в самия себе си. Когато някой ревнува, то е защото се съмнява в себе си, а не в партньора си. Мисълта, че другият може да потърси щастието си другаде влудява ревнивеца.
Ревността изобщо не е знак за обич, а по-скоро за притежание. Ревнува този, който смята, че партньорът му принадлежи, но не може човек да принадлежи на друг.
Жените често прибягват до ревността като начин за съблазняване. Забавляват се като карат мъжа да ревнува, защото смята, че така той ще ги пожелае по-силно. Дамите оставят фалшиви знаци за изневяра, бележки с непознат почерк и чужди снимки. Но това е опасна игра и ефектът може да е обратен.
И двата пола ревнуват еднакво. И за мъжете и за жените ревнивци е присъщо да пребъркват джобовете на другия, да четат мейлите и съобщенията на мобилния телефон. Ревнивците са напрегнати и подозрителни.
Ревността може да се изразява и по други начини. Този, който изпитва ревност, иска да знае всичко за живота на другия, наблюдава непрекъснато жестовете и постъпките му. В такива ситуации и най-невинните действия на партньора се тълкуват като знак, че нещо не е наред, че има трети.
Когато ревността се превърне в болестно състояние, съвместният живот става непоносим. Когато пристъпите на ревност станат прекалено чести, трябва да се потърси помощ от психолог. Има много тежки случаи на ревност, които могат да се превърнат в параноя, дори да доведат до насилие.
Често се случва подозираният в изневяра най-накрая да пристъпи към действие, изморен от непрекъснатото следене. Тогава ревнивецът се превръща в жертва. Парадоксалното е, че тогава той се чувства облекчен от това, че наистина е познал, че „има нещо“.
Все пак психолозите обясняват, че няма човек, който никога да не е изпитвал ревност. Винаги когато има чувства между двама души,било то приятелство или любов, има и ревност.
от http://www.tialoto.bg/article.php?cat=4&id=1950
А вие какво мислите по тази тема ?
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #1 -: декември 09, 2006, 10:30:48 »

Ами, бих казала, че съм 100% съгласна с гореизложеното  pardon
Просто същите неща бих могла да ки кажа и аз  good
Активен
al_stoev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 99



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 09, 2006, 11:28:58 »

Според мен в тази статия става дума за крайните случаи на ревност. Там е ясно всичко, което стигне до крайност е лошо.

Но ако някой каже, че му е кеф половинката да не горевнува изобщо - е нема да му повервам!  crazy това си е чиста лудост.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: декември 09, 2006, 12:30:36 »

Според мен в тази статия става дума за крайните случаи на ревност. Там е ясно всичко, което стигне до крайност е лошо.

Но ако някой каже, че му е кеф половинката да не горевнува изобщо - е нема да му повервам!  crazy това си е чиста лудост.

Ама разбира се,че е много гъделичкащоо някой да те ревнува , но умерено........без  boxing и  photograph
Една такава здравословна ревност  girl_wink
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #4 -: декември 09, 2006, 12:49:10 »

Галеща ревност  girl_in_love
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 16, 2006, 14:59:29 »

Галеща ревност  girl_in_love

Да тази ревност се отразява добре,а представяте ли си да нему пука изобщо ,а само да  :fly:и  to pick ones nose.направо ще се  :SUICIDE:Друго си е малко ревност , най-малкото освежава любовния живот! girl_wink give_rose
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 16, 2006, 16:06:34 »

Без чувство на ревност е по-хубаво, така аз мисля   smoke
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 16, 2006, 16:33:41 »

Без чувство на ревност е по-хубаво, така аз мисля   smoke
Тука иде реч за голямо доверие stop
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 09, 2007, 19:20:50 »

Аз мисля, че ако човек не ревнува поне мъничко, значи не обича!!!

А за доверието, то е ясно!!! Иначе само ще се дебнем и нали знаете: "Нека не се гоним, защото ще се хванем!!!", а после не ми се мисли!!! cray
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 10, 2007, 11:48:49 »

А може ли към тази темичка да добавим и ИЗНЕВЯРАТА!Как я приемате?Въобще приемате ли я? blum
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 10, 2007, 12:26:10 »

И по двата въпроса имам мнение което е от личен опит.
 Силната и влудяваща ревност убива любовта. Кара ревнувания да прави неща, които не са присъщи за него само и само да докаже, че е невинен. Докато един ден стане така, че му писне и свърши това за което става въпрос, а именно изневяра.
 Бившият ми приятел ме ревнуваше ужастно много. То не бяха късни обаждания, то не бяха следения с кола. И мноооого скандали по телефона ( той тътуваше по корабите ). Това бяха дните ми с него. Много сълзи много страдания, много чакане. Нищо не се промени.
Тогава започна да се прокрадва една мисъл в главата ми. " Има и друг живот. И той е по-добър за теб. Колкото и да го обичаш той не е за теб." И така дни и месеци наред.
 Докато един ден не  направих онова от което той най-много се страхуваше....
 В цялата тази история има едно много хубаво нещо. Човека с когото изневерих стана моята сродна душа, моето единственно спасение. От него получих всичко онова което не получавах преди. За това и го обичам толкова.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 10, 2007, 18:02:12 »

Съгласна съм с теб, Юлия!!! Така е!!!

Но аз си мисля, че не  бих могла да простя изневяра!!! Макарче вече веднъж съм го правила, сега след сватбата едвали бих го направила пак!!!  Cray Ужасно много боли!!!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 10, 2007, 18:06:24 »

Съгласна съм с теб, Юлия!!! Така е!!!

Но аз си мисля, че не  бих могла да простя изневяра!!! Макарче вече веднъж съм го правила, сега след сватбата едвали бих го направила пак!!!  Cray Ужасно много боли!!!
Е един път е достатъчно да простиш!А и ако на тоя етап след сватбата изневери то положението не е добре въобще!Аз дълго време се заканвах на себе си че не бих простила никога изневяра,не ми се и налагало всъщност,но сега като се замисля колко много го обичам и незнам какво бих правила без него!А болката сигурно е ужасна!И разочарованието!И как после ще си възвърна доверието незнам!
А за ревността аз съм доста ревнива и полагам старание да не ревнувам ,особенно ако нямам повод!И сега милия като е далече ии знам че е само с мъже /намират се тук там и жени де/ пак го шегувам от време на време , но на него му е много неприятно и се обижда,когато се съмнявам в него макар и на майтап
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 10, 2007, 18:52:59 »

Болката наистина е УЖАСНА cray !!!

Сега не мога да го опиша с думи!!! Тогав анаписах едно стихотворение и ще го кача утре, за да илюстрирам по-точно!!! Cray
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 10, 2007, 20:30:04 »

Болката наистина е УЖАСНА cray !!!

Сега не мога да го опиша с думи!!! Тогава написах едно стихотворение и ще го кача утре, за да илюстрирам по-точно!!! Cray

Bulechka_TS знаем че си много силна в стихотворенията-чакаме го!Дано той да е разбрал каква болка ти е причинил!А ти си супер силно момиче щом си се справила с това и сега си щастлива! Bravo
« Последна редакция: януари 11, 2007, 11:08:17 от Bulechka_TS » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines