Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 21:22:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ?  (Прочетена 163608 пъти)
 
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: март 18, 2012, 18:01:44 »

На мен ми казаха, че най-скъпата била Красно село.... не знам каква е тази разлика, но моя приятелка записа Триадица за юни, но в петък и плати 61лв. не знам какво включва, но разликата е огромна...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: март 18, 2012, 23:18:59 »

Момичета, аз също бях в Триадица. Когато записвах часа, ми заявиха, че на тази дата (ден неделя) и в тази зала не можело без хор. Стана мини-скандал. Заявих, че е безумие да не може да се натисне едно копче на уредбата и не мога просто да го повярвам. Бях повече от категорична. Спорихме известно време. И накрая ми се заизмъкваха, че се били объркали и в крайна сметка можело и без хор. Имаше и някакви обяснения от сорта, че било отпускарски сезон (август месец) и нямало да го има еди-кой си и подобни глупости. По-назад в темите съм описала точно случая, тъй като бях бясна и възмутена. С мои познати съвсем скоро се случи същото. Аз ги бях предупредила. Пак е имало мини-скандал. Но в крайна сметка пак са отстъпили. Нямат право да ви карат да имате хор, ако не го искате. Както и няма разлика в цените на залите. Заплашвайте ако трябва, че ще се оплачете и т.н. (за тези, които все още не са платили), но настоявайте! Това е безобразие, което вършат!!!  bqsnasym Да не говорим, че поведението им е в стил соц-лелички от магазините от едно време!  battle
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #242 -: март 19, 2012, 07:41:54 »

 Според мен е крайно време да се въведе единна такса за всички в рамките на една ритуална зала. С хор, без хор, с музика, без музика - една и съща цена. И трябва малко по-сериозно да се гледа на институцията "Ритуална зала", защото все пак е представител на властта. Който има друго виждане по въпроса за ритуала и свързаните дейности и хора - да не влиза в тази институция.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: март 19, 2012, 08:53:08 »

. Както и няма разлика в цените на залите. Заплашвайте ако трябва, че ще се оплачете и т.н. (за тези, които все още не са платили), но настоявайте! Това е безобразие, което вършат!!!  bqsnasym Да не говорим, че поведението им е в стил соц-лелички от магазините от едно време!  battle
Защо тогаваза Триадица вземат 211, а за Красно село (Хиподрума) 157? Къде е упоменато, че цените са еднакви?
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #244 -: март 19, 2012, 11:50:03 »

Защо тогаваза Триадица вземат 211, а за Красно село (Хиподрума) 157? Къде е упоменато, че цените са еднакви?
Най-вероятно разликата в цената идва от броя на хористите. Едно е да са 3-4ма , друго е 12 човека. И звука е друг. Не съм сигурен но така мисля, че това е причината за разликата в цената.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: март 19, 2012, 11:52:06 »

Най-вероятно разликата в цената идва от броя на хористите. Едно е да са 3-4ма , друго е 12 човека. И звука е друг. Не съм сигурен но така мисля, че това е причината за разликата в цената.

Аз също мисля така. Намирам за нормално да са различни цените. Затова попитах, тези които твърдят, че трябва да са еднакви, на какво основание мислят така. Не се заяждам. Чисто любопитство и желание за информираност. smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #246 -: март 19, 2012, 13:37:16 »

 Таксата трябва да бъде една за всички младоженци в рамките на само една ритуална зала. Не е реално таксата  да е една и съща в 7 -те ритуални зали в рамките на Софийска Голяма Община. Вземам за пример ритуалните зали в София, защото там е най-големия брой зали и младоженци.
 Защо цената трябва да е една и съща в рамките на една ритуална зала ? Защото това е услуга, която се предоставя от общината и включва в себе си няколко компонента. Чисто юридически кметът на общината възлага и т.н. по-напред е писано. Компонентите са няколко, но основно там са такси и предполагам възнаграждение на длъжностните лица и лицата наети чрез публичен договор участващи по някакъв начин в ритуала чрез музикални инструменти, глас и т.н. Всеки клиент в лицето на младоженците ползвайки услугата на Ритуалната зала би следвало да ползват всичко, което е в тази услуга. Това е така по чисто технологични, технически причини и причини касаещи художествената стойност на възприетия ритуал. Приблизително 10 на брой са сватбите в по-големите зали в събота следобяд. Представяте ли си, че 10 претензиозни булки решат ритуала да има различен характер, различни елементи, различни ритуални предмети .... какво става - хаос. Няма как 10 двойки да минат в рамките на 180 мин равно на 3 часа, като ритуала е 15 мин. Съгласете се, че на никого няма да му е приятно в 12.00 да има ритуал в съвета, а в 18.00 в църквата.
 Според мен трябва да се разреши промяна на елементи от ритуала и внасянето на желани такива от младоженците ,но след заплащане на цена, която да компенсира намаляването броя на ритуалите. Т.е.  възможни са промени , но срещу съответно заплащане. Логически би следвало, не да се маха от основния ритуал, а да се привнася срещу заплащане.
 Трябва да има разлика в цената на различните 7 зали в София. Те са подчинени на различни структури, различно управление, бюджет и т.н. Имаме и различна степен на комфортност в тези зали, имаме различни договори с музикантите. Едно е да си в Красно село с парка до залата и паркоместа, друго е в ритуалната в пресечната на Пиротска без места за спиран, без градина и т.н. Различия има в бюджетите за стопанисване на тези сгради и разходи.
 Дано ме разбрахте, защото пиша "на крак". В крайна сметка трябва да се разреши промяна на всичко, но срещу ЗАПЛАЩАНЕ. Корекции нагоре и надолу в цената само срещу такса "КАПРИЗ ".
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: март 19, 2012, 13:47:33 »

Ние ще сме в Триадица..взеха си ни 211лв. и не са ни питали изобщо дали искаме хор и даже незнаем дали ще има хор или не  crazy нищо не са ни казвалии.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: март 19, 2012, 13:48:18 »

За една зала е ясно. Но понеже Моникамария е споменала, че няма разлика в цените на различните зали, а чевидно има (не знам доколко е редно), затова се поинтересувах.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #249 -: март 19, 2012, 21:56:48 »

Аз това - 211лв за 15мин. не го одобрявам, ако ще и на ръце да ми ходят. Все пак всички имаме конституционно право да сключим граждански брак. Право което някой чиновници май пропускат. Аз като ходя на Цирк плащам 10лв. и гледам 3 часа какво ли не. А тези искат за 15мин. цирк 211лв. Как пък НЕ.... diablo
Че да ми таксуват и това, че имало места за паркиране - както казва Пачоран. Ами то трябва да има! Нали за това плащаме данъци. Тия паркинги с какви пари са строени??? Не ли със нашите данъци??? Ако няма паркинг, общината е тази която трябва да ни плати. Тая зала с какви пари е строена??? Тия лелки от къде взимат заплати??? - от нашите данъци. То бива такса ама това 211лв. за мен е прекалено. Видят младоженци и - дай сега да им свалиме кожите!!! В една друга тема една булка се жалва, че с 10 000лв. Не може да направи сватба за 80 човека. Бивали така!!! Как се изкарват 10 бона??? Така ще стане, че като ти каже някой, че ще се жени и вместо да му чиститим, ще трябва да му изкажем съболезнования. sad sad sad
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #250 -: март 20, 2012, 08:24:11 »

А щом има хор, няма да има менделсон ли?Какво пее този хор? Той пее при влизането на младоженците ли? Аз не мислих да предоговарям, но ако няма менделсон  beating
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #251 -: март 20, 2012, 12:07:01 »

Хорът свири жива музика и създава неповторима тържествена атмосфера. Различен е по брой и състав ( инструменти) за различните зали. Предполагам и оттам идва разликата в цената. Изобщо не може да се сравнява с изтърканата механична музика, която пускат, може би все още на лента. Не се отказвайте от живата музика!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #252 -: март 20, 2012, 13:55:59 »

Аз това - 211лв за 15мин. не го одобрявам, ако ще и на ръце да ми ходят. Все пак всички имаме конституционно право да сключим граждански брак. Право което някой чиновници май пропускат. Аз като ходя на Цирк плащам 10лв. и гледам 3 часа какво ли не. А тези искат за 15мин. цирк 211лв. Как пък НЕ.... diablo
Че да ми таксуват и това, че имало места за паркиране - както казва Пачоран. Ами то трябва да има! Нали за това плащаме данъци. Тия паркинги с какви пари са строени??? Не ли със нашите данъци??? Ако няма паркинг, общината е тази която трябва да ни плати. Тая зала с какви пари е строена??? Тия лелки от къде взимат заплати??? - от нашите данъци. То бива такса ама това 211лв. за мен е прекалено. Видят младоженци и - дай сега да им свалиме кожите!!! В една друга тема една булка се жалва, че с 10 000лв. Не може да направи сватба за 80 човека. Бивали така!!! Как се изкарват 10 бона??? Така ще стане, че като ти каже някой, че ще се жени и вместо да му чиститим, ще трябва да му изкажем съболезнования. sad sad sad
Пропуснах да кажа за правото на снимане.
Кой друг е собственик на авторското право ако не самите младоженци. Значи те ми продават правото да се снимам. Аз съм решил да се снимам сам себеси, наел съм си хора за това и те ми продават това право??? Тия луди ли са??? Тая зала нали за това е построена, повтарям - с нашите данъци. Естествено, че ще се снимат младоженците. Това да не е паметник на културата, защитен от Юнеско, че да ми продават право на снимане? Ама има една приказка, която казва, че - не е луд тоя който яде баницата...
Иначе за хора съм съгласен, че е много по-добре да е на живо от колкото някакъв изтъркан запис.
« Последна редакция: март 20, 2012, 14:02:26 от AIVEN » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: март 20, 2012, 23:01:07 »

Цената наистина е еднаква. Но механичната музика е една цена, правото на снимане - друга, книжката, която насила ти набутват да купиш - трета, хор - четвърта, и по-голям хор - пета. И разликата идва от там, че за различните зали ти набутват различни неща. Насила! Това си е рекет за мен!!!!  beating Чиста проба! И когато ти спориш и се интересуваш ти излизат с оправданието като при мен - отпускарски сезон е, няма кой да пуска музиката, но има кой да пее. Това как звучи????? Като за "Господари на ефира", поне според мен!  crazy
Аз съм против това да има една обща такса! Хорът е логично да е по-скъп от музиката, пусната на уредбата. И след като на мен категорично не ми харесва хорът, защо трябва да го плащам????? При положение, че цената става в пъти по-висока! Ами двойките, които искат скромна церемония без музика? Те какво? Трябва да платят целия ритуал? Не е справедливо, според мен!  nea Нормално е да е, както сега уж е - има си тарифа за всяко едно нещо! И всеки избира какво иска! И съответно си плаща! Но точно тъй като това си е институция и трябва да се уважава - това уважение трябва да бъде заслужено! А това не става чрез изнудване да се плащат неща, които никъде не е регламентирано, че са задължителни!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #254 -: март 21, 2012, 05:39:36 »

 Аз знам едно нещо - ритуалът е нещо, което не зависи от мнения, виждания, хипотези или разсъждения. Ритуалите би следвало да са еднакви за всички. До някъде ритуалът е един вид неписан закон. Църковният ритуал е изграден също от много елементи, но е задължителен и го изпълнявате. Щом решите да извършите действие придружено от ритуал, то вие го изпълнявате. Нагледен пример за това са ритуалите в армията - ритуалите се изпълняват по начин наложен от закон и определени виждания на командващия бойната единица. Войникът не мисли , той е длъжен да изпълни.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines