Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:51:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 228785 пъти)
 
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« -: декември 07, 2006, 02:30:26 »

Здравейте,
Аз от четири месеца се опитвам да организирам сватба от Холандия, но нещо не ми се получава и ми иде са се гръмна  SUICIDE
Живея тук вече няколко години с холандец и ще се женим, но искам да сключа брак в България понеже семейството ми е там.
Първо си мислих да наема някоя агенция да организира всичко, но наще настояват да заплатят всичко и не искам да ги натоварвам допълнително с подобни разходи.
проблема е, че ще съм в България само за две седмици януари месец и през тези две седмици нищо няма да мога да уредя.
Дори не знам от къде да започна като пристигна във варна, а по internet не мога д анамеря почти нищо. По принципзнам, че във варна всичко мога да намеря, но не знам дали ще имам достатъчно време да го търся и най-големия ми страх е че ще се наложи просто да избера нещо, защото няма да имам повече време Плачещо момиче
Ако някой е правил сватба във Варна и знае къде мога да намеря добър фотограф, ретро кола, хубава рокля, букет или всъщност каквото и да е свързано със сватаба във варна, моля ви пошете имам спешна нужда от помощ!  help
« Последна редакция: декември 08, 2006, 15:17:58 от Bulechka_TS » Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #1 -: декември 07, 2006, 11:03:01 »

здравей
мисля че ако близките ти помагат ще успееш
трябва да направиш един списък...и почвате да действате
хайде всички булки варненки ...мобилизирайте се и казвайте.....къде ,какво...кой...

В ритуалната зала

венчални халки
поднос за халки
ритуални чаши с украса
украсено шампанско
късмети за хвърляне на излизане от ритуалната зала
видеооператор и фотограф

В църквата

ритуални свещи
ритуална чаша с украса
украсено вино
погача, мед
късмети за хвърляне на излизане от църквата
малки бонбонки

В ресторанта

украсено шампанско
подаръци за гости
погача, мед и сол
бакърено менче
дисководещ
балони за украса

Други аксесоари

украса за кола
цветя за ревер
покани и печатане на текст
панделки за коли
карфици за цветчета

« Последна редакция: декември 08, 2006, 14:48:30 от Teo » Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #2 -: декември 08, 2006, 13:29:48 »

Оле сега вече наистина започвам да се побърквам olele
за половината от тези неща дори не бях се и замисляла
благодаря ти за подсещането  good
« Последна редакция: декември 08, 2006, 15:19:31 от Bulechka_TS » Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #3 -: декември 08, 2006, 14:23:04 »

няма защо girl_wink,пак заповядай,ще помагам с удоволствие,пък и вече имам опит Computer
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #4 -: декември 08, 2006, 16:26:17 »

невче
ето един жокер който ми беше от голяма полза
Хронология на една сватба

съгласувайте и поканете кумове
-   направете списък на гостите
-   - пригответе необходимите документи за сватбата
-   - започнете търсенето на булчинска рокля и костюм за младоженеца
-   - купете поканите
-   - купете халките
-   - помогнете на родителите си при избора на тоалет (хубаво е двете майка да са облечени в един стил)
-   ако ще имате гости от други градове или от чужбина, погрижете се за тяхното настаняване
1 месец преди сватбата
документите ви трябва да са изрядни
- запишете дата в Съвета и Църквата
- резервирайте ресторант или кетеринг
- определете менюто и украсата
- напечатайте поканите и ги изпратете на гостите
- набавете си необходимите аксесоари
купете бонбониери
- поръчайте тортата
- наемете фотограф и видеооператор
- наемете ди-джей и определете музиката
- направете пробна прическа и грим
- организирайте ергенско парти
1 седмица преди сватбата
дайте точния брой гости в ресторанта
- посещение при козметик
- последни уточнения с цветари, ди-джей, фотограф
- роклята ви трябва да е абсолютно готова
- разтъпчете обувките си
1 ден преди сватбата
- дайте си достатъчно време за релакс
- посетете салон за масажи
- направете маникюр, педикюр
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 10, 2006, 14:28:01 »

Ванис е права! и аз организирах нашата сватба от чужбина,ползвах хронологията от списанията за Сватби и от тук от форума.Ще ти бъде много полезен,вярвай ми!!! good
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #6 -: декември 11, 2006, 15:48:05 »

на мен хронологията ви свърши страхотна работа,мисля даже че не съм дописвала списъка....беше навсякъде с мен.... Speech
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #7 -: декември 12, 2006, 15:48:35 »

Невче, какво става ? Вървят ли нещата? Стискам палци!  Good luck
Активен
slav
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #8 -: декември 13, 2006, 00:26:34 »

живея и работя в чужбина и искам да се оженя за чужденка, но - в българия да бъде сватбата.
помогнете с инфо - какво документи трябва да подготви тя, пък и аз - трябва ли медицинското да е от бг или може и да не е и т.н.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #9 -: декември 13, 2006, 10:40:25 »

здравей Слав
щом сватбата ще е в Б-я...мисля че и медицинските ще трябва да са от тук...но за всички документи ще попиташ в общината и Ритуалната зала...
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #10 -: декември 13, 2006, 15:36:15 »

Моите планове постоянно се променят честно да ви кажа и вече взе да ми писва от една седмица не съм спала като хората защото не знам какво да правя
Сега изведнъж се оказа че много малко гости от фамилията на любимият ми ще могат да дойдат до България което означава че ще трябва да се направи и сватба тук а аз просто не искам да ви говоря за цените тук! Цените на роклите започват от 1500 евро Oh my ... и ви говоря за рокли, които дори не ми и харесаха  shok от там нататък дори и не съм гледала за цените на останалите неща които ми трябват
засега плановете са, че ще сключим брак тук в общината някъде в началото на Юни и след това ще отидем в България за църковният брак, който ще е на 19 Юни ако датата е свободна естествено, защото и това не знам със сигурност и като кажа на майка ми или сестра ми да проверят за датите, за да мога поне Аз само се питам дали изобщо ще имам една нащ спокоен сън до Януари cray
Иначе списъците, които ми пратихте ми се струват много полезни и се надявам да ми помогнат само, че не знам още защото трябва да изчакам до Януари и когато сам в България чак ще мога да ги използвам защото от тук ми се иска да купя колкото се може по-малко и ако мога всичко да взема от България.
И едно нещо не ми излиза от главата и много се надявам, че някоя от вас ще може да ме успокои по въпроса.
Роклятя най-вероятноо ще си я взема от България но много ме притеснява факта че ще я пробвам Януари месец и от там нататък ще я видя пак чак един два дена преди сватбата и най вероятно няма да има време да се промени нещо на роклята, а аз имам малък проблем с теглото си и през зимата винаги сам към 5-6 килограма повече от колкото лятото това е така от както се помня лятните ми дрехи винаги са били един размер по-малки и по тази причина си мислих за рокля с корсет за да мога просто да си стегна корсета малко повече и готово, обаче все си мисля, че няма да е както трябва защото корсета ще е много стегнат или нещо от сорта нензам, някой знае ли?
И още един въпрос относно роклите. Тук в Холандия като пробвах рокли всичките ми бяха големи и то бая големи, а аз не съм от най слабичките 64 килограма съм и съм 170 см (за да имате идея за какво говоря) и като се видях в тези огромните рокли изобщо не се харесах и продавачките ми викат, че ще ги стеснят и така на татък, но на мен роклите просто не ми харесват защото изглеждам като огромна торба с тул и коприна стърчаща от всички страни crazy така де въпроса, ми е как са роклите в България? Аз се надявам да са по малки, за да мога поне малка идея да имам, за как ще изглеждам в деня на сватбата или поне така се надявам, Българските жени като цяло са по слабички от Холандските  girl_wink


Моля, да пишете САМО на КИРИЛИЦА!!!!
« Последна редакция: декември 13, 2006, 18:17:32 от Bulechka_TS » Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #11 -: декември 13, 2006, 16:21:45 »

Ми не знам как са роклите в България, защото други не съм и виждала на живо, само ще кажа, че аз съм 1,55 при 53 кг. и си намерих рокля, не само си намерих, но ми залепна точно  Oh my ... бях доста изумена, тъй като далеч не се приближавам до никакви стандартни мерки, но е факт!!! Моята рокля обаче е с бюстие и доста прибрана пола без обръчи, тюлове и т.н., от този тип не знам дали има малки, щото по мое скромно лично мнение тези торти на миньончета не стоят никак добре. Не мисля, че ще имаш проблеми с размера, все пак повечето българки са доста стройни мацки*THUMBS*
Активен
slav
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #12 -: декември 13, 2006, 17:41:47 »

живея и работя в чужбина и искам да се оженя за чужденка, но - в българия да бъде сватбата.
помогнете с инфо - какви документи трябва да подготви тя, пък и аз - трябва ли медицинското да е от бг или може и да не е и т.н.
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #13 -: декември 15, 2006, 14:52:37 »

Здравей Слав
Аз живея в Холандия вече няколко години и догодина също ще сключвам брак с чужденец в България
Ние ре6ихме да склучим граждански брак тук в Холандия за6тото 6те е по лесно от гледна точка на документите а в България да сключим църковен
Аз на4алото на януари ще сам в България да проверя за вси4ко какви документи точно ми трябват и така на татък все о6те не знам ни6то със сигурност но когато знам пове4е 6те се радвам да ти помогна
Което е сигурно е че ще и трябва акт за раждане, свидетелство че не е женена (незнам точно как им се вика на Български) и ако е разведена документите от развода и медицинско (медицинското не го изискват във всички държави, но в България със сигурност) и всички документи трябва да са легализирани. Легализирането отнема около две седмици и важи 6 месеца за пове4ето документи така 4е добре си направи сметката
Това бе6е за гражданския брак за църковния първо трябва да сте от една вяра не знам ти къде живееш, но пове4ето страни в Европа имат като цяло католи4еска или протестантска вяра и ако тя не е православна християнка трябва да се кръсти до колкото знам, но има и една друга възможност но за това не сам много сигурна
Говорих с една Българка която преди около десет години е склучила църковен брак с католик и той е трябвало само да про4ете едно евангелие или не6то такова от църквата преди сватбата и не се е налагало да си сменя вярата но за това не сам много сигурна дали о6те го правят като се прибера в България ще знам повече и ще ти пиша
Надявам се да сам ти помогнала ако има6 о6те въпроси или ако искаш да проверя нещо за теб докато сам в България пиши
« Последна редакция: декември 15, 2006, 15:14:04 от Teo » Активен
slav
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #14 -: декември 20, 2006, 00:55:52 »

ей, благодаря
ако само акта за раждане,медицинско и свидетелство че не е женена е достатъчно ще е супер.
няма да има проблеми с църковния брак надявам се smile
а как е процедурата в холандия? може да дойдем да се оженим там - така и така трябва да летя от щатите smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines