Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:37:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 228771 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: януари 03, 2016, 19:36:55 »

Може и друг да отиде да ви запише.. Трябва да отидете около 10 дни предварително, за да занесете всички документи и копия на лични карти. На място ще ви кажат подробности..
Активен
radity85
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #511 -: януари 20, 2016, 14:48:45 »

здравей
мисля че ако близките ти помагат ще успееш
трябва да направиш един списък...и почвате да действате
хайде всички булки варненки ...мобилизирайте се и казвайте.....къде ,какво...кой...

В ритуалната зала

венчални халки
поднос за халки
ритуални чаши с украса
украсено шампанско
късмети за хвърляне на излизане от ритуалната зала
видеооператор и фотограф

В църквата

ритуални свещи
ритуална чаша с украса
украсено вино
погача, мед
късмети за хвърляне на излизане от църквата
малки бонбонки

В ресторанта

украсено шампанско
подаръци за гости
погача, мед и сол
бакърено менче
дисководещ
балони за украса

Други аксесоари

украса за кола
цветя за ревер
покани и печатане на текст
панделки за коли
карфици за цветчета



Доста ми помогна и на мен  Girl_hide Girl_hide


* 12239680_1030621386969320_1814272624472575864_n.jpg (46.18 KB, 832x300 - видяно 718 пъти.)
Активен
irinchety
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #512 -: март 21, 2016, 16:16:41 »

Здравейте! Нашата сватба ще е през Септември 2017 в Пловдив, живеем в Австрия и сега изникна следният проблем : аз предпочитам да сключим граждански брак тук в Австрия (от гледна точка на удобството за смяна на документи и т.н.) , а годеникът ми иска в Пловдив... таа.. възможно ли е първо тук и след това в Б-я ( за да са всички доволни  danceg)? До сега не можах да получа информация от никъде... ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще му бъда много благодарна ако може да ми помогне!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #513 -: април 07, 2016, 22:20:58 »

Не мисля, че можете да направите два истински брака в две различни страни. Частични решения на вьпроса са официален брак в едната страна, цьрковен в другата или брак в едната, само ритуал (без истински подпис)/празник в другата.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #514 -: април 07, 2016, 22:46:37 »

Здравейте! Нашата сватба ще е през Септември 2017 в Пловдив, живеем в Австрия и сега изникна следният проблем : аз предпочитам да сключим граждански брак тук в Австрия (от гледна точка на удобството за смяна на документи и т.н.) , а годеникът ми иска в Пловдив... таа.. възможно ли е първо тук и след това в Б-я ( за да са всички доволни  danceg)? До сега не можах да получа информация от никъде... ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще му бъда много благодарна ако може да ми помогне!
Не можете да сключвате два пъти граждански ритуал. Можете да го сключите в Австрия, а в Пловдив ритуала да се направи за пред гостите. smile
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #515 -: април 08, 2016, 12:19:03 »

irinchety, няма как да сключите два пъти граждански брак. Ако толкова държите бракът да е сключен в Австрия, тогава ще направите там реалния ритуал, а в Пловдив ще организирате например изнесен ритуал, който ще е за пред гостите на сватбата. Такъв тип ритуали се водят от водещ/а, наети например от сватбена агенция, а не от длъжностните лица на общината.

Относно смяната на документите не мисля, че ще имате проблеми в Австрия, ако сключите граждански брак в БГ. Ние сключихме брак през юли 2015 във Велико Търново, съответно от общината поискахме да ни издадат освен удостоверение за сключен граждански брак и т. нар документ "Формуляр В/ Извлечение от Акт за граждански брак", тъй като ние живеем в Германия. Документът е на три езика:български, английски и френски и отговаря на всички изисквания на Европейския съюз, не е нужно да се превежда или легализира. После представих само този документ пред Bürgerbüro в Германия и те ми актуализираха фамилията в тяхната система.БГ лична карта и паспорт ги смених директно след сватбата с бърза поръчка.
Активен
irinchety
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #516 -: април 13, 2016, 08:20:29 »

Благодаря за информацията:)
Активен
Mellie
Сватбар
***
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: август 26, 2016, 22:59:50 »

Здравейте момичета! И аз се записвам при вас. Четох, четох и направо ме заболя тлавата, но пък много неща научих!

При нас ситуацията е следната - живея в Германия, любимият е немец. Имаме 2 дъщерички и сватбата я мислим за началото на юли догодина. Наплашиха ме тук, че ако до края на октомври не запазим ресторант, нямаме никакъв шанс за юли и аз се размърдах веднага да си изясня нещата. Предполагам на всички  главния проблем е като моя - чии гости да пътуват... мойте ли.. неговите ли. Мойте по принцип ще са по малко. Аз съм извън БГ от 15 години и повечето ми познати и приятели са тук. Надявам се мама и тате и на-близките ми роднини да дойдат, но няма да са повече от 10-12 човека. От друга страна баба и леля не са добре със здравето и ще трябва да пропуснат... Та се замислихме за 2 сватби една тук и една в София... обаче аз ще съм най-нещастната булка ако мойте хора ги няма на сватбата тук. Неговите родители  (особено мащехата и доведената му сестра) не ни дообичват. Имам чувството, че ако наще ги няма ще се чувствам сама. Ще търча след децата докато той угажда на гостите си и аз ще съм като натрапник на собствената си сватба. Мойте хора пък него го приемат за син и много го обичат и той държи да са тук, за да имаме поне едни щастливи родители на сватбата.  Истината е, че ако няма кой (а то нйма кой друг освен наще) да ми помогне с децата, просто цялото мероприятие  не го виждам. А ако само те дйдат ще се чувстват неловко - нито езика знаят, нито някого познават... направо ми се реве и не виждам изход. Мисля си, че малко от неговите ще се дигнат до БГ на сватба... има ли някой да сподели идеи и опит? Също 2 сватби финансово не го виждам, макар че ни знам как са цените в БГ...
« Последна редакция: август 26, 2016, 23:02:49 от Mellie » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #518 -: август 26, 2016, 23:45:45 »

Здравейте момичета! И аз се записвам при вас. Четох, четох и направо ме заболя тлавата, но пък много неща научих!

При нас ситуацията е следната - живея в Германия, любимият е немец. Имаме 2 дъщерички и сватбата я мислим за началото на юли догодина. Наплашиха ме тук, че ако до края на октомври не запазим ресторант, нямаме никакъв шанс за юли и аз се размърдах веднага да си изясня нещата. Предполагам на всички  главния проблем е като моя - чии гости да пътуват... мойте ли.. неговите ли. Мойте по принцип ще са по малко. Аз съм извън БГ от 15 години и повечето ми познати и приятели са тук. Надявам се мама и тате и на-близките ми роднини да дойдат, но няма да са повече от 10-12 човека. От друга страна баба и леля не са добре със здравето и ще трябва да пропуснат... Та се замислихме за 2 сватби една тук и една в София... обаче аз ще съм най-нещастната булка ако мойте хора ги няма на сватбата тук. Неговите родители  (особено мащехата и доведената му сестра) не ни дообичват. Имам чувството, че ако наще ги няма ще се чувствам сама. Ще търча след децата докато той угажда на гостите си и аз ще съм като натрапник на собствената си сватба. Мойте хора пък него го приемат за син и много го обичат и той държи да са тук, за да имаме поне едни щастливи родители на сватбата.  Истината е, че ако няма кой (а то нйма кой друг освен наще) да ми помогне с децата, просто цялото мероприятие  не го виждам. А ако само те дйдат ще се чувстват неловко - нито езика знаят, нито някого познават... направо ми се реве и не виждам изход. Мисля си, че малко от неговите ще се дигнат до БГ на сватба... има ли някой да сподели идеи и опит? Също 2 сватби финансово не го виждам, макар че ни знам как са цените в БГ...
Почти всяка година имаме поне 20 двойки  с двойни сватби. От финансова гледна точка преценете в коя държава от двете имате повече гости и направете една сватба. Защото най-близките задължително, ще дойдат. Където и да решите, че ще е тържеството. Ясно е че тук, ще ви излезе в пъти по-евтино, защото стандарта е друг.  Според мен две сватби е безумни разходи. Друг е въпроса ако можете да си го позволите, защо пък не. smile smile smile Колкото до запазването не само на ресторант, а и на видео,фото, дж, агенция и др.. всичко се случва от 6 месеца до 1 година по-рано тук в БГ. В Пловдив за 2017 вече почти няма ресторант със свободни съботи например. 
Активен
Mellie
Сватбар
***
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #519 -: август 27, 2016, 00:00:14 »

Леле, то сериозна била работата с резервациите! Аз досега не се бях интересувала и мислех, че е рано от сега да се организирам.  shok  blush
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #520 -: август 27, 2016, 00:09:02 »

Леле, то сериозна била работата с резервациите! Аз досега не се бях интересувала и мислех, че е рано от сега да се организирам.  shok  blush

Изобщо не ви е рано. В София най-вероятно е още по-натоварено. Не че ще останете без ресторант или друго, но въпроса не е в компромисите, когато това, което харесвате е заето. smile smile smile
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #521 -: август 27, 2016, 22:12:28 »

Колкото до запазването не само на ресторант, а и на видео,фото, дж, агенция и др.. всичко се случва от 6 месеца до 1 година по-рано тук в БГ. В Пловдив за 2017 вече почти няма ресторант със свободни съботи например.  

 shok shok shok
Още сме август 2016 а казвате че почти няма свободни съботи в Пловдив? Ние с мъжът ми мислехме тази година но плановете ни доста се объркаха и остана за 2017 в Пловдив. Проблема е че нямаме дата на 100% и мислим до края на годината да сме решили и да потърсим агенция тъй като няма да имаме възможност да си дойдем до БГ за организацията. Аз си мислех че има време, но сега като прочетох коментара ви и се притесних че може би трябва да побързаме с решаването на датата и избирането на ресторанта.

 girl_impossible
Активен
Neven85
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #522 -: август 28, 2016, 21:12:26 »

Ние също организирахме всичко чрез агения,защото също не живеем в Пловдив. Страшно сме доволни и ни спестиха  толкова време и пари, защото ние нямаше как да пътуваме постояно.  С агентката си пишехме почти всеки ден на  viber.
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #523 -: август 29, 2016, 00:54:20 »

Ние също организирахме всичко чрез агения,защото също не живеем в Пловдив. Страшно сме доволни и ни спестиха  толкова време и пари, защото ние нямаше как да пътуваме постояно.  С агентката си пишехме почти всеки ден на  viber.
Neven85, би ли споделила коя агенция си ползвала?
Активен
Nijolovateddy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #524 -: септември 06, 2016, 22:48:45 »

Momicheta da popitam i tuk, mislq che po bih mogla da polucha preporaka. Tarsim si fotograf i videooperator of Plovdiv i raiona. Ste preporachate li nqkoi ot koito ste dovolni? Blagodarq vi  smile
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines