Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:36:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230483 пъти)
 
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #495 -: октомври 06, 2015, 15:46:48 »

Въпреки , че поста е към друг, аз ще си позволя да ти благодаря за подробното обяснение Alichka  give_rose
Като живееща в чужбина ( Англия) бих казала , че тук подписват защото е по лесно за оправянето на документите (свързани с брака) Аз лично нямам претенции къде да подпиша , но ММ казва " аз винаги съм си представял да подпиша в съвета Wink))) " - по повод дори желанието ми за изнесен ритуал
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #496 -: октомври 12, 2015, 18:39:51 »


   Здравейте, magi1989! Първо - поздравления! С риск и ние да повторим вече по-назад споменатото ще Ви отговорим на въпросите. При изнесена церемония вариантите са няколко: 1) В повечето градове /като изключим големите като София, Пловдив и пр./ обикновено изнасят книгата, т.е. няма никакъв проблем да си сключите брак на плажа и той да бъде легитимен. Съответно сумата за такава изнесена церемония е по-голяма от стандартната. 2) Когато не изнасят книгата. Единият вариант е да сключите брак предишния или по-ранен ден брак в ритуалната зала, като след това длъжностното лице дойде в деня на сватбата да води изнесената церемония, като тя няма да бъде легитимна, а по-скоро като постановка за гостите Ви. 3) Има и друг вариант, когато книгата не се изнася. Подписвате отново по-рано където и когато Ви е удобно и си наемате водещ за изнесения ритуал. Повечето добри сватбени агенции предлагат водене не само на самата сватба, но и на изнесени церемонии. Предимството при водещия е, че сценарият ще бъде по-разчупен от този на длъжностното лице и ако водещият е добър, ще можете да коригирате и добавяте това, което искате.
   Относно сватбите по морето. Нашата агенция организира това лято сватба на морето за младоженци от чужбина само че тя беше в Балчик. Предишните ни морски сватби също са били по северното черноморие. Не зная до колко бихме Ви били полезни със съвети предвид Вашата локация, но ако имате някакви въпроси, с радост бихме помогнали! Съветът, който в момента ми идва на ум е да обмислите къде точно да ситуирате изнесения ритуал, както и къде ще правите уелкъм дринг (ако имате такъв) и фотосесията и снимките с роднини. Обмислете го, за да нямате неприятни изненади, като голи дечица, мъже и жени по бански и пр., когато гледате видеото или снимките си.

Поздрави и успех с плануването и организирането на сватбата!
« Последна редакция: октомври 12, 2015, 18:44:46 от Svatbena_agenciq_Melodica » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: октомври 13, 2015, 10:40:24 »

Аз да допълня, че прословутата "книга" е един лист, който прошнуроват и добавят към книгата. В деня носят свидетелството, което длъжностното лице подписва, както и въпросните страници от книгата, които вие разписвате и после ще прошнуроват. Понеже самата книга е доста голяма и неудобна. smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #498 -: октомври 13, 2015, 12:44:41 »

Само една корекция smile - в Пловдив изнасят "книгата". Има и други големи градове, в които също позволяват да се изнася - Русе, например. В Бургас преди години разрешаваха, сега не знам.
За мен лично северното Черноморие е по-красивото, по-девственото. Южното е чудесно за плаж, обаче с това презастрояване скапаха всякаква природна красота.
Активен
magi1989
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #499 -: октомври 13, 2015, 13:42:42 »

Здравейте отново!

Безкрайни благодарности на всички, които са ми отговорили! Да, знам, че имам много време, но знам че за хубаво място, добър ДЖ, сватбена агенция и т.н. се иска да се започне по-от рано, особено, ако държим на датата.
Вече сме се ориентирали за място, но когато всичко е сигурно ще ви споделя. Малко съм суеверна, особено когато става дума за преждевременно издаване на информация lol
Още сякаш не съм започнала да се вълнувам особено, но знам, че и това ще стане. Все пак едно от най-хубавите неща на сватбата е самото й организиране...или греша?
Продължавам да следя прекрасния форум, после ще имам нужда от други съвети, но за тях ще видя вероятно в другите теми - за сватбената агенция говоря, ди джея, водещ/а, а и ми се иска да си поканим някой, който да забавлява гостите, но не знам дали ще се справим с бюджета... pardon
За сега толкова...  blum
Поздрави от недалечна Германия!   danceg smile smile goody
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #500 -: октомври 13, 2015, 14:12:22 »

1г по-рано не е много време за организиране на сватба, така че дерзай спокойно. Само някой, който не е организирал такова събитие скоро може да ти каже,че е много рано. Аз, например, си избрах роклята съвсем случайно още преди да сме определили датата на 100%, ама пък я взех с намаление и ми излезе супер изгодно.  girl_wink Няма правила, прави всичко както ти е удобно и не слушай много кой какво ти казва Wink
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #501 -: октомври 18, 2015, 12:30:37 »

magi1989
като четох въпростите ти имах чувството, че аз съм писала под друго име  DANCE DANCE Същите неща ме вълнуваха и мен.
Аз да ти кажа как ще е при мен. И аз живея в Германия. ММ е от Бургас, но повечето роднини са му от Димитровград и Добрич, а аз съм от София. Сватбата ще е в Гранд Хотел Поморие на 03.09.2016.
Вече резервирахме основните неща.
Относно ритуала, при нас също ще е изнесен на плажа и доколкото разбрах в Поморие нямат проблем да изнесат книгата, за да се подпишем. Е да таксата е малко по-висока от нормално, но всеки си преценява. В зависимост от това на кой хотел сте се спряли трябва да видите дали нямат такса за изнесения ритуал или да се обърнете към общината, ако ще е на общинския плаж.  smile smile

Иначе, да, едни от най-хубавите моменти са самата организация на сватбата.... Аз от 1 година насам само за това мисля... Bravo Bravo

Аз бих те посъветвала, щом искаш да е в Свети Влас или Созопол да погледнеш в темата "Сватбата в Бургас", там има много полезни съвети.  smile smile

Успех с организацията.
Активен
vondito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #502 -: октомври 20, 2015, 13:19:23 »

Здравейте!
Има ли булки, които са сключили брак на територията на българско посолство или консулство? От известно време събираме необходимите документи, но ми е проблем медицинското. Разпитвахме навсякъде и се оказа, че в нашия град просто няма институция или болница, която да издава точно такъв вид медицинско за сключване на брак. Ако някой от вас има опит и може да ме ориентира или поне сподели как е станало във вашия случай, ще съм много благодарна!  give_rose
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #503 -: октомври 22, 2015, 08:48:38 »

Маgi 1989, аз като една вече бивша булка, омъжих се в началото на юли тази година, мога да споделя моя опит с теб. Нашата сватба беше организирана от чужбина с няколко прибирания до България, тъй като ние също живеем в Германия. Точно преди една година си задавах хилядите въпроси, които в момента вълнуват и теб, но ще кажа само едно: наслаждавай се на сватбената подготовка, защото изборът на всеки един детайл от вашето сватбено тържество е нещо уникално и когато човек прави нещо с много любов, резултатът е зашеметяващ. Относно изнесения ритул ти трябва да си прецениш как си го представяш. Ние например имахме две церемонии- една в общината два дни преди самата сватба и друга изнесена церемония в градината на хотела на самия сватбен ден. Втората церемония беше водена от водеща, която наехме от нашата сватбена агенция, тъй като имахме точно специфични изисквания към това как трябва да протече самата церемония, а обикновено общинските служители не са така гъвкави. Пожелавам ти успешна подготовка и ако имаш конкретни въпроси пиши, тъй като мога да ти дам различни съвети от рода на това как да пренесеш булчинска рокля като ръчен багаж в самолет, какъв документ да си извадиш след сватбата от общината, за да ти го признаят тук в Германия  и т.н smile
Поздрави от Дюселдорф
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #504 -: октомври 28, 2015, 09:47:08 »

Маgi 1989, аз като една вече бивша булка, омъжих се в началото на юли тази година, мога да споделя моя опит с теб. Нашата сватба беше организирана от чужбина с няколко прибирания до България, тъй като ние също живеем в Германия. Точно преди една година си задавах хилядите въпроси, които в момента вълнуват и теб, но ще кажа само едно: наслаждавай се на сватбената подготовка, защото изборът на всеки един детайл от вашето сватбено тържество е нещо уникално и когато човек прави нещо с много любов, резултатът е зашеметяващ. Относно изнесения ритул ти трябва да си прецениш как си го представяш. Ние например имахме две церемонии- една в общината два дни преди самата сватба и друга изнесена церемония в градината на хотела на самия сватбен ден. Втората церемония беше водена от водеща, която наехме от нашата сватбена агенция, тъй като имахме точно специфични изисквания към това как трябва да протече самата церемония, а обикновено общинските служители не са така гъвкави. Пожелавам ти успешна подготовка и ако имаш конкретни въпроси пиши, тъй като мога да ти дам различни съвети от рода на това как да пренесеш булчинска рокля като ръчен багаж в самолет, какъв документ да си извадиш след сватбата от общината, за да ти го признаят тук в Германия  и т.н smile
Поздрави от Дюселдорф


Голямо женене пада в този Дюселдорф smile Pronovias_SP, можеш ли ти или някой друг да сподели процедурата за признаване на брак, който е сключен в чужбина (по-точно в Дюселдорф biggrin)?
Активен
magi1989
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #505 -: ноември 06, 2015, 14:58:12 »

Здравейте отново, момичета!
Първо до megi1993 Ние също си избрахме комплекс "Свети Тома", до Созопол. Датата е 10.09.2016 г. и я капарирахме. Поне едно нещо отпадна. Като не следя форумите и все си мисля "имам време, имам толкова много време, спокойно, ще се нареди всичко" ... а сега направо се паникьосвам-ето ти вече имаш и агентка и фотограф... Говоря на приятеля ми, че нямаме време. Той в началото не ми вярваше, но напоследък и той май взе да се шашка  angry DANCE Сега странствам из форумите и направо се чудя кой първо да посетя! Толкова са много. Даже си куих тетрадка, специално за сватбата, където да вписвам всичко най-важно (предпочитам да го виждам черно на бяло, пред това да го вписвам в телефона).
По принцип си представям изнесения ритуал на плажа почти в детайли, който определя до някъде и стила на роклята ми...имам някаква смътна представа за украсата на масите, но това е всичко. Сега чета за сватбените агенции, вероятно моята трябва да е някъде на територията на Бургас и скоро започвам да разпращам мейли и до агенциите. Много ме притеснява фотографът и видеооператорът. Нормално е, знам, че всички булки имат еднакви вълнения, така че няма да ви обяснявам какво е. Да не говорим, че ми се иска да поканим и някой комик или певица (НЕ ЧАЛГА), но направо не знам за тези неща къде трябва да се информирам.
Pronoviass_SP безкрайно ти благодаря за хубавите думи и готовността да ми окажеш помощ...определено ще се радвам, ако поддържаме контакт. Аз съм сравнително новодошла в Германия (от 8 месеца) и не бих казала, че ми е много лесно, въпреки че приятелят ми е винаги до мен. За сватбена рокля направо не знам дали да гледам тук или в България, но имам още малко време докато стигна и до нея. Същинската организация сякаш не е започнала при мен, или по-скоро не мога да я усетя. Друго е да организираш от разстояние. Определено е по-трудно, но с ваша помощ, момичета, ще успея  yahoo goody
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #506 -: ноември 07, 2015, 21:38:22 »

niki, нашият граждански брак е сключен в България.

magi, всичко ще се нареди по план. Просто в началото всичко изглежда доста объркващо. Ние за една година оргинизирахме нашата сватба от Германия с три прибирания до БГ.Ако имаш нужда от нещо просто пиши Wink
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #507 -: ноември 09, 2015, 00:27:33 »

Аз я организирах за 8 месеца, с 1 прибиране. То влезеш ли един път в реката... тя те носи smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #508 -: ноември 09, 2015, 01:30:37 »

Сватба от чужбина не се организира толкова трудно, колкото ви се струва. Повечето от вас се плашат от разстоянието е невъзможността лесно и директно да провеждат преговори или да посетят дадено място. Достатъчен ви е един или двама помощници от все още живеещите ви в БГ роднини и приятели и всичко ще се случи лесно и бързо.Ще ви дам и още един съвет - намалете мейлите, използвайте тел и директни разговори. Доста по-бързо и лесно ще вършите работа. И по-гарантирано! У нас с предимство са личните срещи и живите разговори. Докато кореспондирате и задавате поредния 101 въпрос, някой отива на място (в ресторанта, или при фотографа или Джя например), плаща и ви взима датата. Ще кажете, а как да стане с църквата или с ритуалната - много лесно. В църквата не ви е нужно да звъните по тел, просто пратете човек да запази часа. В ритуалната също. Не се изисква вашето присъствие, просто част от личните ви данни и малко парички smile
Активен
plam3na
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #509 -: януари 03, 2016, 19:26:30 »

Здравейте, може ли някой да ми каже изисква ли се да присъстваме лично при запазването на час в Ритуална зала и подаване на заявление в общината? Благодаря Ви Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines