Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:21:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 228788 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #480 -: септември 23, 2015, 09:27:57 »

Аз навремето си порьчвах поканите от френски сайт и си ги печатихме вкьщи на домашния принтер на отделен лист, който се слгаше вьтре.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: септември 23, 2015, 09:43:53 »

Искам да попитам , като поръчахте поканите от този сайт къде ги печатахте текста? Защото разгледах , че нямат български език , но ми харесаха някои от тях smile

Направих си текста сама вкъщи, изрязах го по размера на поканата и го залепих с сухо лепило..
Ако искаш може да помагаме Wink
« Последна редакция: септември 23, 2015, 10:06:47 от djosi » Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #482 -: септември 23, 2015, 19:35:19 »

О много благодаря за идеята smile аз още само влизам в час с нещата и се информирам. Но когато стигна до там ще се възползвам  give_rose
А пазите ли снимки на вашите покани ? Ако може да видя резултата?
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: септември 23, 2015, 20:52:59 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36416.420.html

ето тук може да видиш моите покани..
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #484 -: септември 24, 2015, 00:04:02 »

Много добре изглеждат ( понеже се зачетох в темата) . Не виждам никаква разлика от поръчаните с проф печат smile
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #485 -: септември 24, 2015, 12:33:08 »

Miss,
аз също ще си поръчвам поканите по интернет.

Моята идея е обаче да си поръчам ето такива джобчета
http://www.aliexpress.com/item/Many-colors-25pcs-lot-signature-pocket-envelop-free-shipping/1630722910.html?spm=2114.01020208.3.11.qJWAZ5&ws_ab_test=201526_4,201527_4_3_2_1_4_71_72_73_74_75,201409_1

и после самичка да си направя картончетата с текста, които да сложа вътре - така че да стане нещо такова
http://www.weddinginvitationideas.net/wp-content/uploads/2015/09/Pocket-Wedding-Invitations-with-Ribbon-17.jpg

Тази идея я видях от една друга съфорумка. Ако ти харесва можеш да потърсиш в темичката за поканите, може би ще откриеш коя точно е и може директно да й пишеш да я питаш как са станали. Аз още не съм направила нищо по тях.  smile
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #486 -: септември 24, 2015, 14:33:28 »

Изключително нежно и стилно!!!  good
Да тепърва ще разгледам темата и ще прочета
 smile
Активен
magi1989
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #487 -: октомври 05, 2015, 17:19:57 »

Здравейте, момичета!

На нас също ни предстои да организираме сватба от разстояние. Без да изпадам в излишни откровения минавам директно на въпросите си и ще съм безкрайно благодарна, ако някой може да ми отговори.
Живеем в Германия, аз съм по принцип от Стара Загора, а той - от Русе. Сватбата искаме да е на морето - Созопол, Влас или малко по северно. Пуснала съм запитване до 3-4 хотелски комплекса за оферти за около 100тина души. Това, което не знам и все още ме обърква е гражданския брак - по-рано ли трябва да подпишем и ако да КЪДЕ? Русе или Стара Загора или някой по-голям морски град, в близост до мероприятието. Въпросът ми за църковния отпада, защото искам да е на датата на тържестото и ще търсим някоя морска църква. Другото-искаме да е с изнесен ритуал на плажа. Какво трябва да направим тогава?
Някъде видях едно момиче беше написало: Бавно започвам да се побърквам...та сега и аз май   crazy *crazy*Снощи до 2 часа мислех за кума...защото дори подходяща девойка за тази важна роля нямам biggrin
 Offtopic Offtopic
И междудругото, знам, че не е в топика, но ако някоя от вас ще се омъжва или вече го е правила по нашето Черноморие-да сподели опит или да ме насочи към някой друг сайт lol Благодаря предварително!!!
Забравих да вметна датата е 10.09.2016 г.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: октомври 05, 2015, 17:57:26 »

magi1989, първо честито! Второ, аз като вече екс дистанционна булка, мога да ти кажа - спокойно. Имаш кажи-речи година. Всичко ще ти се изясни - едно по едно. В първия момент всичко изглежда каша, трудно и сложно, но постепенно нещата се нормализират. Брак може да сключите предния ден или на 10.09, това вече зависи от вас. Ако го сключите предварително може да го направите където ви е удобно. Ако го направите в деня - тогава се изискваха някакви разрешителни или нещо подобно за реален изнесен ритуал, но не съм много запозната. Момичета сключвали брак в България да се включат.

Спокойно, в тоя форум никой неоженен или неориентиран не са оставили  blum
Успех.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #489 -: октомври 05, 2015, 18:07:30 »

magi1989 добре дошла, тук може да намериш отговори на въпросите си smile

Къде ще сключите брак вие си решавате, след това звъниш в ритуалната зала в града, които сте избрали и ги питаш какви документи трябват и кога да се занесете..Вие решете дали в един и същи ден ще имате граждански брак ( който може да е изнесен и истински ритуал ) и църковен брак.. За църквата трябва също да се запишете по рано, началото на септември се правят доста сватби..

Ще си ходите ли до бг или ще ангажирате някой близък със тези задачи.?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #490 -: октомври 06, 2015, 00:13:33 »

Това, което не знам и все още ме обърква е гражданския брак - по-рано ли трябва да подпишем и ако да КЪДЕ?
Това е въпроса, който най НЕтрябва да ви вълнува. Можете да подпишете когато и където си изберете, вкл. на морето в близост до дестинацията, а в зависимост от мястото може и да имате реална изнесена церемония с реален подпис. И на Юг и на Север, като изключим големите градове от почти всяко едно населено място ще дойде длъжностното лице на място (срещу съответното заплащане разбира се).
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #491 -: октомври 06, 2015, 01:28:53 »

Добре дошла magi1989  smile и честито. И аз доста се бях объркала в началото , но вече попрочетох темите и разбира се с помощта на момичетата ми "светна "  Wink
Вие обаче организирате нещо по мащабно от нас , защото сте от различни градове и не сте в бг
На мен от тази страна ми е по лесно ще бъдем във нашия роден град . В момента договаряме ресторанта .
Значи ще се виждаме за напред! Успех  girl_wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: октомври 06, 2015, 07:21:20 »

magi1989, добре дошла във форума smile  Welcome

Имам познати, които от Германия, се ожениха в Black sea rama тази година.. Организираха всичко и сключиха граждански брак с длъжностно лице от Добрич, понеже те държаха така, защото са от там.. Вие си решавате от къде ще е длъжностното лице, но брака си е напълно легитимен и нужда от предварително, друго подписване няма..

Форумът е напълно достатъчен и ще успееш да организираш сватбата перфектно.. Както ти е казала Черешката, неомъжени булки нямаме  Wink

Успех и се надявам да те виждаме и в други теми  give_rose


 Offtopic Делийски, губиш се в последно време  huhhuh.gif pardon
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #493 -: октомври 06, 2015, 13:40:31 »

 Offtopic Александрова, ако си забелязала, включвам се само когато мога да напиша нещо полезно. Иначе да загубих се малко, посъбраха ми се доста фирми за монтиране. Ако на някои му трябва съвет, нека пише на ЛС, ще му отговоря smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #494 -: октомври 06, 2015, 14:15:16 »

magi1989, добре дошла!
Това, което ми прави впечатление от приятели и булки тук е, че по правило младоженците подписват граждански брак в държавата, в която живеят. Това е може би улеснение от гледна точка, че нямат намерение (скоро) да се прибират. Тук се прибират за църковния ритуал, ако има такъв, или само за празненството.
Ако вие сте решили все пак тук да подписвате, ето стъпките. Запазете си комплекс/ресторант, където ще ви е сватбата. Преценете дали вие ще плащате нощувките на гостите или те сами ще си поемат разходите. Така ще се улесните да гледате цени само на ресторанта или и на хотелската част.
След като се ориентирате къде ще ви се състои тържеството, намерете професионалистите, които ще се грижат за вас - ДЖ, фото, видео, агенция, флористи... Запазвате и тях.
Намирате църква близо до ресторанта/ комплекса и говорите дали въобще може този ден да се състои венчавка. Вашата дата е събота. Вероятно ще ви разрешат венчавка, но в по-късните часове (след 17 часа примерно).
Междувременно можете да се свържете със служба ГРАО в съответната община, в която се намира ресторанта/ комплекса. Те ще ви кажат цени на изнесен ритуал. Важно е да уточните дали изнасят книгата, или предварително трябва да се подпишете. Ако изнасят книгата е лесно - в деня на сватбата, в уречения час, на уреченото място пристига длъжностно лице, носи книгата и вие се подписвате съвсем легално пред гостите си. Ако обаче не изнасят книгата, има два варианта. Единият е да подпишете в друг ден и да си платите като за делничен ден. Другият е да подпишете предходен ден или същата сутрин, а после да дойде длъжностното лице и да води един бутафорен ритуал. Така вече се плаща за изнесен ритуал, т.е. цените са по-високи. По въпроса с цените - колкото е по-малка общината по презумция, толкова е по-евтин ритуалът.
На мен лично ми предстои да ходя на сватба, на която (ако е хубаво времето) ритуалът ще бъде на плажа. Резервният вариант на младоженците е ритуалът да се състои в ресторанта, ако времето е лошо.
Най-лесно ще е ресторантът/ комплексът да е на първа линия на плажа. Но дори и да не е - това не е проблем.
Когато вече имате запазени дати за всички места, започвате да нагласяте програмата. Гледате в колко часа е влизането в ресторанта. Оттам дърпате часовете назад - ритуал, църква, фотосесия, взимане на булка, на кумове...
Успех в подготовката! smile
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines