Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 11:07:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230188 пъти)
 
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #450 -: октомври 10, 2014, 08:54:23 »

Моята сватба беше "бутикова", само 20 човека, но въпреки малкия размер трябваше да се организират стандартните за сватба неща - ресторант, украса, грим, фото и т.н. Всичко това го направих без нито едно ходене до БГ (поне не след като същинската организация започна, имах една визита на няколко ресторанта и две агенции месеци по-рано).

Така че с твоите 3 със сигурност ще се справиш! И аз организирах от Англия между другото.

При мен всичко ставаше по имейл, телефон и банков път без проблем.
Единственото, което близките ни като хора на място трябваше да направят бе
- да видят ресторанта (ние дори не го бяхме виждали) и да платят капаро за него, но съм сигурна, че и това можеше да стане по банков път
- да запазят час за граждански и църковен брак (затова вече си трябва човек на място, но ти имаш 3 визити в БГ, така че нямаш проблем)

Ето за справка как запазих нещата по точки

-> църква и гражданско - чрез роднини
-> ресторант - чрез роднини (но тази точка мисля можех и сама да я свърша.. ако и следващото ти ходене е в БГ просто обходи възможно най-много места за впечатления и ноември запази дистанционно)
-> украса ресторант - по имейл (платихме 2 дни преди сватбата в БГ, нямаше капаро)
-> торта - по имейл (платихме капаро по банков път, между другото това го направи роднина в БГ, но банков път си е банков път)
-> фото - по имейл и телефон (платихме капаро по банков път, също като по-горе)
-> грим и прическа/маникюр и педикюр - по имейл/по ФБ съобщение (нямаше капаро)

За агенциите се срещнахме със следните по време на визита в България (но не ползвахме, защото сменихме концепцията от нормална сватба, на такава в много тесен кръг), може да ги "преслушаш"

http://perfectevent.bg/

Впечатленията са ми прекрасни, поне от една среща, много спокойна девойка, с вкус. Това си е агенция с офис, и изобщо е бизнес, не просто хоби!

https://www.blogger.com/profile/02784723832954226801

Също добри впечатления, а и вземат доста евтино като комисионна. Сториха ми се някак още в началото, по-скоро като тяхно начинание, не бизнес, но често такива хора се стараят и справят по-добре.

С тези не съм се срещала, но декораторката ми от нейни снимки разбирам, че доста работи с тях и събитията им изглеждат красиви и стилни.

https://www.facebook.com/FuntimeWeddingsBulgaria/info?ref=page_internal

Не промотирам организирането на сватба без личен контакт с подизпълнителите, но казвам, че е възможно give_rose

Успех!
Активен
margjorit
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #451 -: октомври 10, 2014, 11:58:01 »

Mersi Radiant,

Tova malko ili mn me pouspokoi che ne e nevyzmojno da se napravi.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #452 -: октомври 10, 2014, 13:48:59 »

margjorit,  ние организирахме сватбата си 2012 също от чужбина, с 2 ходения до България за по 1 седмица и 1 седмица преди сватбата за довършване.

Тъй като бяхме подписали вече, трябваше да организираме църковният брак само. Сватбата ни беше края на април, започнахме подготовка септември.
С първото идване уговорихме ресторант, намерихме сватбен агент, който като цяло  свърши почти всичко за нас, ние само одобрявахме.
Църквата я запази моя приятелка.
Второто идване беше февруари, агентката ни беше подготвила стегната програма за срещи за рокля, ДЖ, фотограф, украса, план за всичко.
Седмица преди сватбата всичко беше готово, оставаше само пробна прическа, донагласяне на роклята, купуване на облекло на младоженеца и разни дреболии.

Като цяло с много комуникация и план стават нещата smile Не се стресирай, насреща сме ако има има нужда от помощ smile
Активен
margjorit
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #453 -: октомври 10, 2014, 14:05:30 »

Mersi Alleksia!

Tova naistina mi dava nqkakva nadejda zashtoto planovete  ni se promeniha I shte mojem  samo za edna sed. prez qnuari da se priberem!
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #454 -: октомври 10, 2014, 19:29:25 »

Здравей те,

казвам се Маргарита и аз подготвям сватбата си за през Май 2015. Видях няколко от вашите коментари относно откога е по- добре да се започне с приготовленията за сватбата и исках да споделя опита си с Вас. Аз и годеникът ми живеем в Англия от дълги години и миналият Септември се сгодихме; около Април започнахме да говорим по-сериозно за сватба и си избрахме датата. Направихме до колкото може сериозно проучване на приготовленията по интернет относно цените, агенциите и вс. останало с намерението да запазим и предплатим вс. по време на едноседмичната ни почивката през Август. Когато се прибрахме в България с ужас установихме че нищо не може да се предплати и запази за 9 месеца напред -запазването на дати за 2015 започвало през ноември, а без датата е неразумно да запазваш ресторант и останалите неща при което се панирах как ще се организира вс. при все което имам само още 3 ходения в България преди самата сватба за по седмица? Tака че ако някой има идеи и е минал през всичкото това може ли да ми даде съвет, тьй като пробвахме да намерим добра агенция но вc. с който говорихме не ни вдьхват доверие, а напротив се опитваха да изкопчат по високи цени само. Пробвах и да порьчвам през интернет но в Б-я това което виждаш на снимката и е описано като продукт, не е продькта който получаваш..... ТАКА ЧЕ МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ....? БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

margjorit
Пощата Ви е пълна. Изпратете ми имейл за да ви дам координати за съдействие.
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #455 -: октомври 11, 2014, 23:25:54 »

Здравейте момичета прочетох всички теми във форума , защото си търся упорито ресторант за църковния ми брак
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: януари 31, 2015, 12:30:00 »

Като гледам кога е била последната публикация тук, май по настоящем аз съм единствената, която организира сватба от растояние. huhhuh.gif
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: януари 31, 2015, 13:47:23 »

Не си само ти и аз съм така..
Много е  трудно, но не невъзможно.. Интересувах се доста от мнения на познати и  така успях да избера фото, dj, ресторанта го знам от преди и съм сигурна, че обслужването е на ниво.. Агенцията си я избрах сама чрез фейса.. Чрез агентката намерих сладкар за тортата и  жена за  питките и  пилето.. Общо взето всичко по интернет и съм доволна от избора си.. Попа, който ще ни венчае е наш приятел, а за общината ни записа свекъра.. ние ще отидеме месец преди сватбата да плащаме smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: януари 31, 2015, 14:35:15 »

Да разбирам, че вие ще си сключвате брака в БГ, защото ние не. smile

Аз имам да избера само ресторант и детайлите около него. Агенция няма да има, защото не мога и с нея да се разправям. Да ти кажа, на мен ми се струва по-лесно да организирам от тук, защото кореспондираме по телефона и с и-мейли, като им кажа, че не мога да отида лично. А иначе, трябваше да ходя и да се занимавам, пък така си движа всичко от вкъщи. Снощи установих, че за 8 дин съм приключила с цялата организация  Bravo Само костюм и рокля ни остават и нещата, което ще се пряват в деня преди, роклята ми е избрана и чака да бъде поръчана, но ще стане малко преди сватбата, защото се надявам да съм бременна тогава  blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: януари 31, 2015, 16:04:53 »

 Offtopic Cerise Пожелавам ти, да ти трябва по-голям номер рокля от стандартния за сватбата и това да е заради бебче. Ние с ММ също се надяваме на това...дори някак вътрешно го усещам, че ще стане...  marriage Baby_G baby_boy Дори снощи си говорхме, какво ще стане, ако забременея сега, до сватбата има доста време и му казах, че съм готова да сменим дата било то за по-скоро или догодина в зависимост от заетостта на запазените ни вече професионалисти и ресторант.. Хихиккк ще бъде каквото станеее, но важното е да се случиии smile Успех в бебеправенето и организирането от разстояние  good give_rose
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: януари 31, 2015, 18:40:43 »

 Offtopic
Аз дори и през февруари да забременея, пак на сватбата ще съм около 6 месец, което е чудесно. Нито прекалено бременна, нито пък рано за вълнения.Пък и мога да летя с всяка авиокомпания, без допълнителни документи. Освен това, не знам защо съм убедена, че ще съм с много компактно коремче и няма да ми попречи. Така, че не си отменям сватбата!   Curtsey weddingday
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: януари 31, 2015, 19:52:21 »

 Offtopic Аз некомпактното коремче го имам и сега  danceg та затова така го мислим, иначе сватбите ни ще са горе долу по едно и също време  good tease
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #462 -: януари 31, 2015, 23:51:58 »

Момичета, не искам да ви се бъркам в личните планове или да ви плаша, но от дългогодишния си опит ви казвам, че не е много добра идея да сте бременни на сватбата си. Омъжете се, след което си изживейте медения месец (с евентуална романтична седмица в чужбина, през която да направите така желаното бебче примерно) и веднага след сватбата планирайте детето. Бремената булка се чувства много некомфортно, няма да можете да изживеете пълноценно радостта от сватбения ден. Още в момента , когато забременеете ще включите на друга вълна и сватбата въобще няма да ви е приоритет. Още повече, че планирате на сватбите си да сте 6тия месец...................., не знам дали изобщо сте се замисляли какво означава това. Още от втория месец е възможно да започнете с дискомфорта, недай си боже да имате тежка или проблемна бременност, да се наложи лечение или престои в болница всякакви други екстри. Ако ще бързате да забременявате и не можете да изчакате половин година поради ваши си планове или виждания за живота, по добре не правете сватби, просто се разпишете и направете малко тържество с близки роднини smile Не искам да ми се сърдите за поста, имам 2 брака, 14 годишна дъщеря (в момента планирам още 2 дечица) за 12 години и аз вече не мога да изброя на колко сватби съм присъствал и какви истории съм видял. Просто, кои каквото и да ви каже - има риск и двете неща не винаги се съвмещават. А и живота е пред вас, не мога да разбера това бързане понякога, защо не си живеете моментите подред един по един?
Активен
winter_sun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #463 -: февруари 01, 2015, 00:47:43 »

И аз организирам от чужбина и вече май всичко съм свършила. Относно въпроса за децата, ако ми позволите, Делийски е абсолютно прав! Когато аз бях бременна се скъсах да повръщам. Раждала съм август. Цяло лято ти отичат краката, спи ти се, смееш се, след малко искаш да убиеш някой. Ха сега си представете това всичкото с нервите и стреса покрай сватбата. И къде отива вашето незабравимо изживяване? Да не можете едно хоро да изиграете. И една чаша вино да изпиете. Вие си знаете обаче най-добре, аз само от опит споделям  give_rose
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: февруари 01, 2015, 00:56:30 »

 Offtopic
Аз съм на мнение, че бебето ще стане - когато трябва да стане. Достатъчно жени познавам, които решиха първо сватбата, после бебето. Точно изхождайки от идеята, че ще стане от първия път. Не само, че не стана веднага след сватбата, ами и чакаха година-две. Така че - правя каквото трябва, а да става каквото ще, пишехме едно време в лексиконите. Освен всичко, ние решихме да имаме дете, а сватбата стана между другото. Все пак сватбата е 5 часа, а детето...си е дете! Както и да е, стига офф топик с житие и битие от мен biggrin
Иначе и вашите мнения признавам. (И никога не съм искала да съм бременна на сватбата ми.)
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines