Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 09:22:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230185 пъти)
 
Vili23
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #435 -: август 21, 2014, 23:48:09 »

Благодаря ти Стоянов, за окуражителните думи!  smile
Дата сме си избрали, но ако се наложи заради ресторант, хотел или църква ще я изместим!
Ще имам време да си скубя косите! Няма да ми е лесно, защото трябва междувременно да подготвям и защитавам докторантура и може и да ми се наложи да се местя.... tease
Утре започвам да звъня! Ще ви държа в течение!  Wink
Активен
Puma
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6


« Отговор #436 -: август 22, 2014, 23:42:01 »

Сега прочетох на едно-две места, че за София запазването на дати за следващата година започвало от 1.11. на предната. Знае ли някой дали това е вярно? И какво става ако човек си капарира ресторант, фотограф и DJ и после се окаже, че за датата му в гражданското няма часове или пък има, но не са подходящи? Бавно започвам да се побърквам  shok
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #437 -: август 23, 2014, 03:05:27 »

Аз съм от 'гениите', сетили се 6 месеца предварително да търсят и запазват всичко. Беше кошмарноооо....! Силно ви съветвам поне една година предварително...и най-вече за фотограф, DJ, декоратор, както и агенция, ако искате ...добрите се запазват толкова бързо. С ресторант и църква не че е лесно, ама все пак има толкова много. Случват се и чудеса, намират се свободни. Но фотограф и DJ...УЖАС. Имам чувството, че ги заемат даже година и половина предварително.  shok
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: август 23, 2014, 03:50:00 »

Аз започнах сериозната организация през януари тази година (сватбата е 21 септември, която по мое мнение е супер желана дата, защяото е единствената неделя с неработен понеделник) и, факт че имаше заети агенции  фотографи, но повечето, с които се свързах със запитвания, бяха ок за датата ми. До края на месеца вече бяхме капарирали агенция, фотограф, DJ, хотел и ресторант, а църквата и гражданското запазихе може би през април, но никъде нямахме проблеми. Бих препоръчала моето 9-месеца-преди-сватбата започване. 1 година е твърде много според мен.
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #439 -: август 23, 2014, 16:47:29 »

Ами зависи си от датата и от конкретните хора, разбира се...аз с това пусто Съединение...цяла България се е юрнала да се жени тогава. Изобщо не се усетих, като избрах датата. Знам кога е празника, разбира се, но тогава изключих. И после много исках да сменя датата, но нямаше как...някои от гостите ми си бяха купили билети вече.
Въобще, колкото по-рано, толкова по-добре, според мен...да му е мирна главата на човек.
Активен
Vili23
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #440 -: август 24, 2014, 07:53:29 »

Здавейте отново,
Засега нищо не съм резервирала.
Проучих по-подробно въпроса за религиозен брак между католици и православни християни. Просто някои са свещеници при нас ще се опитат да ви излъжат, за да им платите и за кръщене. По принцип от католическата църква могат да издадат разрешително за брак с православен. После понеже църквите са пример за "обичащи се едни с други" всяка ще се опитва да ви накара да си кръстите детето при нея... girl_impossible
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: август 25, 2014, 00:40:31 »

Вили, аз също ще се венчая с католик и тъй като решихме кумовете ни също да са католици, решихме да се венчаем в католическа църква. За мен, нито пък за семейството ми има някакъв проблем, а и така решихме да "съчетаем" нашите и техните сватбени традиции. Доколкото съм наясно за да се сключи смесен брак в православната църква младоценецът (т.е. този който не е православен) трябваса се миропомаже. Мисля че същата е процедурата и с кумовете...
От опит мога да кажа, че процесът в католическата църква е доста ясен и най-вече - един и същ навсякъде  Wink
Активен
Vili23
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #442 -: август 25, 2014, 01:47:32 »

Нещата са напълно ясни и от православна гледна точка. Исках само да предупредя хората да си знаят, че си имаме свещеници мошеници...ццц diablo ) Няма нужда и от миропомазване, само от разрешително от католически свещеник (което му дава право да се ожени и бракът е признат по този начин и от католическата църква). Източниците са ми два: бивш католически свещеник, който е сътрудничел с православни попове. И офицялните документи католическа-православна църква от нета. Не знам как стои въпросът с православната църква и дали бракът е признат, когато е извършен в католическа църква. По принцип да си знаеш, православната църква забранява на последователите си да причастяват в католическа църква. При нас кумът е католик, а кумата православна. Ние си имаме причини да изберем православната църква.
Всичко най-хубаво Ви пожелавам! Мноооого здраве и щастие! И кураж с приготовленията! girl_wink
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #443 -: август 25, 2014, 02:43:06 »

Аз даже не искам да си спомням кошмара с църквите...тези допълнителни кръщенета са ...нямам думи. Слава Богу оправихме и тая неразбория. Моят годеник е протестант и беше голям проблем венчавката в православна църква. Но се намериха и разбрани хора, за наше щастие.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #444 -: септември 01, 2014, 09:24:32 »

Булкии, как сте, аз вече омъжена, сватбата мина много добре, доволна сам от това, което се получи цялостното събитие!!Пожелавам ви един незабравим ден!!Следя форума редовно и се вълнувам със всяка от вас!!!
Минавам напред с това, което следва по ред, а именно, подмяна на лични документи. Вече сме си у нас и не знам как бих си сменила книжката, ама да видим какво ще измисля.
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: септември 30, 2014, 17:10:10 »

Здравейте и от мен. Живея в Германия и ще правим сватба догодина май месец в София. Също съм започнала по от раничко, за да не се стресирам и да са свободни всички по-важни начални услуги smile Засега върви много добре, въпреки че за ресторанта и видеото още се колебая.

Искам да попитам има ли младоженци, живеещи в Германия, и как се справихте с документите? Аз четох разни постове за апостили и подобни, попитах дори на Леге в ритуалната зала и жената също обесняваше за апостили (младоженецът е германец), но когато годеникът ми се разтърси из интернет, намери документ, в който пише, че от края на миналата година е приет нов закон и съптветните документи, необходими за брака, се издават във формат на "европейския съюз" и нямат нужда от превод и апостил!!!  Yes Същото важи и за свидетелството за брак - приема се в Германия без излишни бюрократизми ("Seit dem 18.12.2013 ist eine Legalisation der Heiratsurkunde nicht mehr erforderlich."). Някой да има пресен опит с това?
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: октомври 02, 2014, 19:00:37 »

marrie, когато ние в края на м. Януари отидохме на Леге да регистрираме гражданския брак, който бяхме сключили в Португалия (съпругът ми е португалец) занесохме оригинален екземпляр на акта за граждански брак с апостил и легализиран превод. Когато предварително звънях да попитам ми казаха, че трябва да е така. Копието, което занесох си остана там за техните регистри, и след 3 дни беше готов българския ни акт за граждански брак.
Иначе относно документа, който удостаоверяваше, че съм неомъжена - родителите ми отидоха в съответната община в София и го извадиха, но по-опростения вариант. Спомням си, че имаше някакъв по-пълен вариант на този документ, в който вече се попълваха и данните на бъдещия жених, но за това им трябваше такъв документ и за него... Беше една обърквация си спомням. След това с фотокопие от този документ, който родителите ми изпратиха по мейла отидох тук в консулската служба и консулката ми издаде документ направо на португалски, по португалски образец мисля. Не ми бяха нужни апостили. В гражданското представих само този документ и акт за разждане и ми беше достатъчно.
Не знам дали успях да го обясня що годе разбираемо. Ако мога да ти помогна с нещо пиши. Успех!
Активен
megi1993
Ентусиаст
**
Публикации: 82



« Отговор #447 -: октомври 03, 2014, 20:13:48 »

Здравейте момичета,

да се запиша и аз в тази темичка. Получих и аз своето предлжение най-накрая и сега ще подготвяме сватбата.  danceg danceg Искаме да е 2016година. Знам че има още ужасно много време, но все пак и ние ще я организираме от чужбина. Живеем в Германия. Искам да си изпипам всичко. Освен това не искам да оставям нещата в ръцете на сватбена агенция. Искам всичко сама да си  направя. Агенция може би ще наемем само за арката за изнесения ритуал и за украсата в самия ресторант. Искаме сватбата да е на морето - около Бургас. Тази зима като се приберем в България ще обиколим фотографите, видео оператори, хотели и ресторанти и имаме план март месец да капарираме, за да няма изненади.  smile Ох, дано всичко да върви по план

Форумчето много ми помага за сега. Леле колкоо много се вълнувам... Bravo Bravo Притеснявам се дали ще успея да се справя от тук с всичко. Те родителите ни само повтарят, че било рано и т.н., но аз искам да съм си сигурна, че всичко ще е перфектно.

Исках да попитам тези, които са от Германия, как си признахте брака тук, какво направихте след сватбата? Освен това, аз съм студентка тук, но милото ще работи на трудов договор, та исках да попитам как стои въпросът тук с почивката за сватба и меден месец. Аз прочетох, че има право на 1 ден почивка заради сватба, но това определено ще е много малко. Ще съм много благодарна, ако споделите опита. Вие как сте правили?

А, забравих да кажа ние и двамата сме българи.
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: октомври 06, 2014, 12:51:48 »

mina_, благодаря ти за отговора. Горе долу разбирам каква е процедурата smile Малко ми е объркано де, а и ние ще сключваме брак в България, но май изискванията са тъй или иначе същите. Не съм убедена за свидетелството за раждане - жената от Леге твърдеше, че е нужен документ само за семейно положение, но пак ще се пита. Аз обаче искам да разбера дали наистина тези апостили са отпаднали за Германия. Това ще спести много главоболия  danceg

megi1993, честито за годежа  Bravo Много успех в организацията и в семейния живот ти пожелавам! Аз също се старая да си организирам всичко сама, агенция само за украси и изнесен ритуал. Морето звучи страхотно!!! И аз бих искала, но за мен ще е много сложно ако се насоча натам. А и всички гости са ни от София и чужбина. Както и сама си каза, според мен още е мноооого рано за 2016. Проучи си как стоят нещата за Бургас, тъй като аз останах с впечатлението, че пловдивчани планират доста по - рано от софиянци, но в София масово не се почва от толква рано. Даже не съм убедена дали ще можеш да получиш цени на фото, видео, ресторант и т.н. от сега за 2016... От друга страна също е добре да е по - раничко, тъй като ти дават текущите цени и се предполага, че следващата година ще са по - скъпи. Поне на мен така ми казват: "Ако букнете сега, ще е на тези цени. След септември/октомври/ноеври ще си актуализирам цените"  pardon Но аз буквам от сега за май 2015, от сега за 2016 не знам как ще е. Във София вероятно няма да ме вземат насериозно smile Не знам... Усепх при всички положения!

А още един въпрос в тази връзка - колко по - рано трябва да се организира украса за ресторанта? Наистина ли се запазват тези неща още от самото начало или по скоро месец два преди сватбата?
Активен
margjorit
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #449 -: октомври 09, 2014, 20:45:54 »

Здравей те,

казвам се Маргарита и аз подготвям сватбата си за през Май 2015. Видях няколко от вашите коментари относно откога е по- добре да се започне с приготовленията за сватбата и исках да споделя опита си с Вас. Аз и годеникът ми живеем в Англия от дълги години и миналият Септември се сгодихме; около Април започнахме да говорим по-сериозно за сватба и си избрахме датата. Направихме до колкото може сериозно проучване на приготовленията по интернет относно цените, агенциите и вс. останало с намерението да запазим и предплатим вс. по време на едноседмичната ни почивката през Август. Когато се прибрахме в България с ужас установихме че нищо не може да се предплати и запази за 9 месеца напред -запазването на дати за 2015 започвало през ноември, а без датата е неразумно да запазваш ресторант и останалите неща при което се панирах как ще се организира вс. при все което имам само още 3 ходения в България преди самата сватба за по седмица? Tака че ако някой има идеи и е минал през всичкото това може ли да ми даде съвет, тьй като пробвахме да намерим добра агенция но вc. с който говорихме не ни вдьхват доверие, а напротив се опитваха да изкопчат по високи цени само. Пробвах и да порьчвам през интернет но в Б-я това което виждаш на снимката и е описано като продукт, не е продькта който получаваш..... ТАКА ЧЕ МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ....? БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines