Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:36:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230495 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: януари 06, 2014, 21:53:30 »

Гале, имате предостатъчно време да организирате всичко до най-малката подробност. Аз организирах всичко за 3 месеца от Лондон за сватбата ни във Варна и всичко мина точно. Даже и роклята си транспортирах от Лондон.  smile
Медицинските на нас ни ги извадиха за 1 ден. Отидохме в частен медицински център и се минават няколко прегледа.
Наистина е много хубаво когато никой не ви се меси.  smile
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: януари 22, 2014, 22:59:14 »

Относно моят въпрос за възможността dj-ят да води сватбата на английски, вече имам оферта от агенцията, която Мрявка ми препоръча. Много благодаря за което! Офертата включва пакет "водещ и dj" за двуезично водене на тържеството, но ако и други булки са минали по този път бих желала да помоля за мнения и препоръки  smile  girl_wink
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: януари 22, 2014, 23:45:37 »

mina_Погледни сайта на Планета хера- Водеща Бояна Мерджанова с три езика. Води сватби в цялата страна.  good
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: януари 23, 2014, 01:15:02 »

Благодаря ти, Нина. Изпратих им запитване по електронната поща  smile
Активен
fiona6
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #364 -: януари 26, 2014, 11:24:11 »

Момичета, вие в Лондон от къде пазарувате сватбени неща(всякакви)?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #365 -: януари 26, 2014, 11:55:13 »

За какви неща питаш точно? Моите половината неща бяха от България, тук много неща не можеш да намериш, защото са си традиционни за нас си. Някои дреболийки си взех от интернет. Само роклята и обувките ми са от английски магазини.
Активен
fiona6
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #366 -: януари 26, 2014, 12:49:08 »

Ами кошничка, възглавничка, бутониери , чаши и изобщо имали магазини с всякакви сватбени истории с изгодни цени
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: януари 26, 2014, 13:55:28 »

Магазини с изгодни (евтини) цени със сватбени неща в Лондон едва ли ще откриеш. Всякакви сватбени неща са доста скъпи, затова по-добре потърси онлайн. Аз поръчвах всичко онлайн, с изключение на роклята. За кошнички, бутониери и т.н. поръчвах материалите по интернет (даже някои от Америка, заради цените), а ми ги изработиха в България.
fiona6, вашата сватба в Лондон ли ще е?
Активен
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #368 -: януари 26, 2014, 15:59:41 »

аз доста от нещата си правя сама, поръчвам материали основно от ибей и али, чашите купих от confetti.co.uk но друго от там не съм взимала.  виви, ти от кой сайт си купи роклята? бутониерите ми ще са от орхидеи и ги взех от Паундленд.
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: февруари 05, 2014, 01:51:46 »

Здравейте,

Моята сватба ще бъде на 90% организирана от САЩ. Планирам да се прибера в България два месеца преди датата, за да си купя рокля + аксесоари към нея, както и да се видя със сватбената агентка, фотографа, DJ-я и собствениците на ресторанта, където ще бъдем, за да се обсъдят подробности.
Вече, макар и 7 месеца преди сватбата, всичко е капарирано (освен, разбира се, роклята, която ще оставя за последния момент) и трябва да призная, че останах много приятно изненадана от отношението както на сватбени агенции, така и на фотографите, с които разговарях. Всички без изключение се съобразиха с часовата разлика (9 часа с България) и отделяха от личното си време вечер, за да говорим.
Годеникът ми се притесняваше, че, като разберат, че живеем в САЩ, всички ще вдигнат цените, но се оказа, че не е така (освен за 1-2 агенции, за които не съм сигурна дали по принцип взимат двойно на другите или си мислеха, че падам от Марс).
Все едно, факт е, че за две седмици успях да си намеря прекрасна агенция, която да се заеме с всичко, включително букетите и други дребни неща, и то, на много ниска цена. За тези, които още си търсят агенция и не могат да се ориентират, след като говорих с 20 агенции, мога да кажа, че цената варира от 1500 до 3500 лв, като само за пътни (тъй като сватбата е извън София), някои искаха доста над 300 лв! И не е вярно, че добрите фотографи са над 500 лв - намерих си НЕВЕРОЯТЕН за малко под 400 с пътните!!!
И накрая - не мисля да купуваме нищо от тук - в Америка сватбата е многомилиардна индустрия и същите неща в България са многократно по-евтини. Даже ви се чудя как се навивате да пренасяте чаши, рокли и т.н. от къде ли не - ако бях в Лондон, бих си хванала лоу-кост самолетчето с дамска чанта и малко куфарче и бих си купила абсолютно всичко от Асеновград, Пловдив и София.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: юни 18, 2014, 19:17:34 »

Момичета, как върви организацията? Темичката е изостанала доста... Споделяйте!

На мен ми остават малко повече от 2 месеца до събитието и уж съм спокойна, че почти всичко ни е организирано. Остават да се уточнят детайлите, но докато нямаме потвърждение кои гости ще присъстват няма как да пристъпим към тях.
Другия месец съм на първа проба за роклята, та да видим дали ще успея да се вмъкна в мерките, които ми взеха зимата. След като уточнихме доста неща при прибирането ни в България през Януари се успокоих и... Резултатът е, че сега съм на диета!  chee Но пък нямам търпение да си видя прекрасната рокля!  Ashamed butterfly
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #371 -: юни 23, 2014, 17:30:01 »

Да се запиша и аз тук... Организирам мини сватбата си от чужбина, само за 20 човека е, но пак си е стрес...

Гражданското и църковния брак ги запази сестрата на младоженеца.
Ресторантът го видяха и запазиха майката и сестрата на младоженеца.
Тортите ги дегустира моя приятелка.
Грим и прическа, маникюр и педикюр, фотограф запазих аз по имейла.

И така... Не си представям ако беше средна и голяма сватба как щях да се справя с "предаването на контрол" на някой друг за толкова много детайли.. Сега някак ме успокоява, че е мини сватба, не еголяма работа, няма нужда да е перфектна и мога да се доверя на други хора diablo
Активен
vileto_971
Ентусиаст
**
Публикации: 65



« Отговор #372 -: юни 23, 2014, 19:24:58 »

Да се запиша и аз тук... Организирам мини сватбата си от чужбина, само за 20 човека е, но пак си е стрес...

Гражданското и църковния брак ги запази сестрата на младоженеца.
Ресторантът го видяха и запазиха майката и сестрата на младоженеца.
Тортите ги дегустира моя приятелка.
Грим и прическа, маникюр и педикюр, фотограф запазих аз по имейла.

И така... Не си представям ако беше средна и голяма сватба как щях да се справя с "предаването на контрол" на някой друг за толкова много детайли.. Сега някак ме успокоява, че е мини сватба, не еголяма работа, няма нужда да е перфектна и мога да се доверя на други хора diablo
Нашата сватба е 100 човека. Фото, видео, ресторант, ДЖ и всичко, за което можеш да се сетиш проверих по интернет.  Всички възникнали въпроси уточнявах по и -мейл. Прибрах се в БГ за 2 седмици - капарирах ресторанта, видях се с всички, горе посочени. Избрах тортата, купих роклята и всички дребни неща покрай нея. Чаши, свещи и т.н., и т.н. Сестрата на младоженеца запази дата за църквата и гражданското, капарира ги. и ГОТОВО!!! Сега остава само да се приберем, за да се оженим  tease tease tease
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: юни 26, 2014, 16:07:07 »

Уау, Вили, изглежда доста задачки си отхвърлила за 2 седмици!
Аз "контрола" съм го "прехвърлила" на родителите ми - имат времето, желанието и ентусиазма да ни помогнат с каквото могат в организацията, и съм им много благодарна за което!
При прибирането ни Януари месец капарирахме ресторанта, уговорихме се часа в църквата, капарирахме фотографа и DJ, капарирахме агенцията за декорацията. През Април избрах и запазих салона за грим и прическа за мен, кумата, майка ми, сестра ми и племеницата ми, която е и една от шаферките. Разбрахме се горе-долу с цветарката какво искаме и как може да се изпълни, уточнихме някои детайли с ресторанта и агенцията за декорация..
Остава да дегустираме и изберем вкуса на тортата (дизайна вече сме го избрали), да потвърдим менюто (избрали сме го, но не е потвърдено с ресоранта), да видим какво ще измислят за гостите вегетарианци, трябва да уточним цветята няколко дни преди сватбата в зависимост от това какво точно има по борсите като вносни цветя... В момента съм в процес на търсене на класицески (ретро) автомобил, но се оказва че не е никак лесна задача, тъй като искаме да си е от града. Като "резервен вариант" имаме автомобила на родителите ми, който е нов, голям и в перлен цвят, така че не си заслужава да наемаме от друг град, но все пак ни се искаше нещо различно..  smile
Активен
vileto_971
Ентусиаст
**
Публикации: 65



« Отговор #374 -: юни 26, 2014, 17:25:53 »

Мина, просто нямах друг избор. Всички от двете семейства са заети хора и не ми се искаше да ангажирам никого. Да, за дребни неща, но все пак... Останаха, разбира се, и доста дребни неща за довършване - поръчка на погачи, пробен грим и прическа, доукрасяване, но имам и две седмици, в които ще съм в България преди сватбата и тогава ще се заема с тях.
Единственото, което мога да кажа е, че благодарение на този форум и много четене и ровене по сайтове, успях да се прибера в България СУПЕР подготвена и с добре научени уроци.
 girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines