Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 21:30:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 241120 пъти)
 
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: септември 02, 2010, 14:14:25 »

Асето аз не съм се женила, но ми се е налагало да превеждам и легализирам доста документи, защото следвам в чужбина, а и помагах на приятели. Почти съм сигурна, че ще ти е необходим апостил от България, тъй като той доклкото знам удостоверява, че документа е автентичен и фигурира в съдебния регистър на България.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #331 -: септември 02, 2010, 14:16:19 »

Дали трябва апостил или не зависи от конкретната спогодба между двете страни. За Франция примерно не е нужен.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: септември 02, 2010, 14:54:28 »

Благодаря, момичета! Междувременно успях да се свържа с една приятелка, която преди 2 г. беше в подобна ситуация, тя каза, че не са им искали апостил. Опитвам се да се свържа с нашата община, но телефонът е постоянно зает. Май ще го дам за превод така, ако не успея да им се обадя. Ще пиша после какво е станало, може да е от полза на други момичета.
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #333 -: септември 02, 2010, 15:05:41 »

Asseto нашата сватба беше във Франция, обаче съм превеждала един куп документи покрай сватбата за Франция и за Ирландия и навсякъде ми искаха апостил. Един път нямах и ме върнаха
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: септември 02, 2010, 15:42:28 »

Милаasseto при всички положения ти трябва апостил за Германия. Тъй като нашите кумове също живеят тук, им се наложи да минат по същият път. На тях им трябваше. Ако искаш съвет от професионалисти, както и свястно свършена работа (тук не приемат каквито и да е преводи), обърни се към ето тази фирма http://www.elingua.bg/02/944-70-11/index.html. Ние лично ползвахме услугите им, и сме много доволни, както за превод така и за легализация. Но и само да им пишеш на e-mail за въпрос, се отзовават веднага. Така че може там да питаш.
« Последна редакция: септември 02, 2010, 16:35:30 от anelcka80 » Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: септември 02, 2010, 16:26:05 »

Ех, че загубена работа! Трябваше да го проуча това предварително, сега какви ще ги дъвча с тоя апостил... Мислех си, че като сме в ЕС, си признават документите и без апостил, а и ние не сме с немски паспорти и не искаме немско удостоверение за брак. Просто трябва да си дам новото име за адресната регистрация и да ни сменят данъчната класа и на двамата...
Ами в краен случай ще пращам до БГ с куриер и ще помоля нашите да се погрижат... Много тъпо.  angry

Дано все пак ситуацията да е още както преди две години и инфото от моята приятелка да е още валидно. Няма да е лошо един път и ние да имаме късмет с бюрократичните детайли...
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: септември 02, 2010, 16:37:40 »

Ще се справите с това по-бързо от колкото си мислиш  good. До тук сте стигнали, ще го оправите и това. Знам че ще мине по вода всичко!!!!!!!!  smile
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #337 -: септември 02, 2010, 16:39:50 »

Стискам палци да имате късмет good Провери обаче и в българското посолство, може и те да могат да ти сложат апостил.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: септември 02, 2010, 16:48:04 »

Доколкото знам, не слагат апостил посолствата и консулствата – понякога се чудя за какво въобще ги има нашите, като когато и да ти дотрябва някаква помощ от тях, все се оказва, че не може... Или че ще ти отнеме толкова време/нерви, че е по-лесно да се прибереш в България да си свършиш работатата.

Както и да е, тук аз съм си виновна. Ще пиша как са се развили нещата.

Благодаря ви отново!
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #339 -: ноември 23, 2012, 20:11:23 »

Здравейте момичета

Аз организирам също сватбата ни от мужбина и имам един въпрос към вас, преди да съм купила рокля оттук искам да разбера знае ли някоя пт вас как стои въпроса с преноса й в самолета? Защото навремето трябваше за една цигулка да платя почти цял билет, та си мислех понеже една такава рокля е извънгабаритна, дали се изисква заплащане за да бъде пренесена?!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #340 -: ноември 23, 2012, 21:48:32 »

Заивиси от компанията, с която летиш.
Повечето са много благосклонни и се радват като им кажеш, че си булка. Моята рокля я взеха стюардесите при тях и я закачиха хубаво, да не се мачка. Но най-добре е да се обадиш и да питаш компанията  good
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #341 -: ноември 26, 2012, 11:53:07 »

Относно роклята аз нямах никаъв проблем. В единият самолет беше при пилота, за да не се намачка (Aer Lingus), а във втория при стюардесите ( Austrian Airlines). Хората искренно се радват, но наистина можеш да звъннеш както те е посъветвала inaxastra
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #342 -: ноември 26, 2012, 14:49:57 »

Благодаря момичета за отговорите, да най добре е да звънна, аз си се прибирам с бгеър обикновенно, дано и те са така настроени към булчински рокли :-)
Активен
Vangelova
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #343 -: август 17, 2013, 19:57:35 »

Здравейте и от мен!
Ние планираме сватба през юни 2014 в София. Проблемът ни е, че живеем в чужбина и никой от нас няма възможност да отиде до България преди това, та достъпът до информация ни е малко отграничен. Моите родители ще отидат до София всеки по веднъж преди събитието и разчитам основно на тях за всичко. Но съответно трябва предварително да ги насоча какво търсим. Проблемът ни е следният: ние сме подписали тук, тоест официално сме си женени, но на мен ми се иска и в България да подпишем също. Това проблем ли ще е, тъй като вече сме женени? Знам, че също трябва да се вадят някакви медицински месец предварително? Ние мислим да дойдем 2 седмици преди датата, така че, ако е месец, ще е проблем... Също така съм чувала, че в София служебната книга от общината за подписването не може да се изнася, а аз обмислях вариант за изнесена церемония... какъв е вариантът да се направи такава изнесена церемония?
Много ще съм благодарна, ако някой би могъл да ми даде някаква информация...
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #344 -: август 17, 2013, 21:09:18 »

Здравей, наскоро извървях целия път по презокеанската организация. Не може да подпишете втори път в България - това реално би било двуженство, от правна гледна точка. Може обаче - е по закон трабва, ако поне един от вас е български гражданин - да регистрирате брака си и в България. Законовият срок е 6 месеца след сключването на брака, но съм чувала да правят и изключения. Церемонията в София може да си направите символична и да не е обвързана с никакви книги и служители. При нас беше на два езика, български и английски, водена от моя приятелка и от сватбената ни агентка. Беше прекрасно и много емоционално, както и истинско - макар и не от правна гледна точка, тоест и ние бяхме вече женени.Ако имаш въпроси, дай ми Скайпа си на лични и може да се свържем. Моят съвет е - освен на родителите ти, добре е да разчиташ и на професионална помощ. Може да ти се струва ненужен разход (на мен определено в началото ми се набиваше отвсякъде, че не е необходимо да се търси агент), но на сутринта на сватбата всички бяха на друго мнение - работата е много, както и стреса. Парите за добри агенти/професионалисти се избиват многократно, а и могат да се "изкарат" чрез спестяване на други части от бюджета. 
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines