Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:23:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 228835 пъти)
 
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юни 29, 2010, 17:35:11 »

Да бе, да, разбира се... Днес е била сватбата ти според тикъра, и пишеш веднага след нея или какво? А в съседната тема дори препоръчваш фотограф със същото фамилно име като твоето.
Пък ние току-що паднахме от Марс...  cap
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юни 29, 2010, 17:39:43 »

Хехе, пак ли лъжебулки? Да asseto, ние трева пасем, хех... sarcastic

Току що си кацнахме на холандска земя и свършихме бая неща в София за една седмица. Това ми беше втора седмица в София по организацията от януари насам и искам да кажа на всички момичета, които сега започват да организират сватбите си от чужбина, че е напълно изпълнимо! Ние няма да се прибираме повече до сватбата, но така или иначе сме почти готови!
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: юни 29, 2010, 17:45:32 »

Бравооо, бравооо!  Bravo
Welcome back, така да се каже. smile Хайде докладвай бързичко, със снимки за онагледяване.  blum
Точно днес си мислех за тебе и за това, че сигурно вече летите наобратно.

Иначе кога/колко време преди самата сватба се връщате?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: юни 29, 2010, 22:13:06 »

Благодаря, благодаря!  blush Много неща свършихме, направо дори ако седна да описвам сигурно ще пропусна поне половината!

Най-важното - купихме костюм на младоженеца в графитено сиво и вече е готов! За моя най-голяма изненада се оказа, че не костюмът, а ризата и вратовръзката са големият проблем... Никога не съм вярвала, че ще се окаже толкова трудно да се намери подходящият комплект в напълно подхождащи си цветове и материя... Но най-важното е, че случихме с добър магазин най-накрая, след дългото обикаляне до края на света и обратно.  Xixixi

Друго голямо постижение е, че пренесохме всички дреболийки за сватбата и останаха много малко неща за пренасяне през август. Оставихме костюма там и роклята си чака в ателието, така ще избегнем свръх багаж, поне на отиване.  tease

Пробвахме торти и си избрахме пълнеж (ммм) и потвърдиха, че ще ни изпълнят модела, иха! Оправихме документите и сега чакаме само да стане преводът.

Абе останаха нещата, които няма как да направим отсега, а си трябва да сме там малко преди деня. И за да отговоря на въпроса на asseto - решили сме да пътуваме поне 10 дни преди сватбата, да не кажа даже малко повече (най-вече за документите, медицински, мерене на пръстени, рокля, предплащане на украса и др. подобни).
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юни 29, 2010, 22:28:07 »

Супер, много се радвам!
А къде ще поръчвате тортата? Аз малко се чудя още. Много противоречиви отзиви чета за всички по-известни сладкарници из интернет и вече се обърках.

Момичета, трябва ми помощ. Опитвам се да си поръчам подаръчетата за гости от един английски сайт, като по липса на собствена кредитна карта и за да не ползваме за всичко тази на моя човек, си направих акаунт в PayPal. Верифицирала съм си банковата сметка и уж ми пише, че мога да платя чрез директен дебит.
Така, от страницата на онлайн магазина кликам аз на плащане с PayPal, логвам се и като първа стъпка ми иска да добавя кредитна карта.  crazy И не мога да продължа, не мога да упълномощя парите да бъдат изтеглени от нормалната ми банкова сметка (дебитна карта). Нищо друго не мога да направя, освен да добавя кредитна карта, няма как да прескоча стъпката.
Та, аз ли съм смотана или нещо PayPal-ът се е побъркал?  angry Т.е. най-вероятно аз съм смотана, за пръв път се опитвам да плащам с PayPal, но все пак да питам, ако има някаква тънкост, за която не знам.
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #260 -: юни 29, 2010, 23:27:47 »

Аsseto това, което си спомням от преди няколко години е, че когато си направих paypal account трябваше да изчакам няколко дни, за да могат пайпал да ми преведат малка сума от рода на 0,01ст и 0,06ст, които после ги въведох в сайта им и чак след това можеш да правя всякакви транзакции.
Ако искаш дай сайт да погледна как става и ще ти обясня, аз редовно плащам с paypal и ми дърпа паричките от дебитната карта.
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #261 -: юни 29, 2010, 23:30:33 »

Хей Ariel браво на вас отличници сте Bravo Това с ризата и вратовръзката напълно те разбирам ние купихме и двете в четвъртък yahoo

Благодаря много и за предложението да ми пратиш информацията, нашата сватба е във Варна, но много ще се радвам да ми пратиш и твоя файл. Аз имам много инфо за забележителности за Варна, ако искаш аз пращам това в замяна good

Asseto  пробва ли това да добавиш акаунта:

1.Log in to your PayPal account.
2.Click Profile at the top of the page.
3.Click Bank Accounts under Financial Information.
4.Click Add Bank and enter your information.
Активен
sii_2003
Регистриран

Публикации: 6



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: юни 30, 2010, 09:01:47 »

Asseto, извинявай ама нещо не си разбрала.Сватбата ни беше на 06.06 а пак ние още от преди това се занимаваме с тези неща,мъж ми отдавна си е фотограф-само че нали се сещаш че няма как да си снима сватбата... danceg
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юни 30, 2010, 11:44:25 »

Благодаря, момичета!
Аз акаунта в PayPal го създадох преди може би 2-3 месеца, добавила съм си информацията за банковата сметка и съм потвърдила тези малки суми, които бяха превели за верификация. Затова се чудя.

bibilqna, ето го сайта, от който исках да поръчвам: http://www.sentimentalmoments.co.uk/index.php.
Слагам в кошницата съответните бройки и след това кликвам на Check out using PayPal или нещо от сорта беше. Там се логнах с данните си за PayPal и влизайки в акаунта единствената възможна стъпка ми беше да си добавя кредитна карта.

sii_2003, сигурно не съм разбрала, след като тикъра ти показва едно, ти пишеш друго и имаш общо 4 мнения, поне две от които рекламни. То как да не се обърка човек...  pleasantry
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юни 30, 2010, 12:30:05 »

asseto, за съжаление с PayPal-а не мога да помогна, ние нашия си го ползваме с кредитна карта и не сме имали дилемата с директния дебит. Наистина не знам... Защо не им се обадиш на сайта и да им обясниш и да питаш дали биха приели банкова транзакция? Знам ли...

Dinna, миличка пращам веднага. Вярно, че инфото ми е за София, но пък може да ти хрумнат идеи и да го адаптираш за Варна, а и описанието на ритуалите си е универсално.  smile

Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юни 30, 2010, 12:47:32 »

Ariel, за съжаление международна банкова транзакция по стандартния начин ще ми струва още някакви пари, освен допълнителното разхождане до банката, понеже през онлайн системата не мога да правя международни преводи...  angry
А иначе от два месеца чакам моята банка да ми пратят новата кредитна карта, уж съм одобрена още от началото на юни, а нея я няма. По-миналата седмица звънях на техния хотлайн (40 и нещо цента на минута от мобилен  angry), само за да ми кажат, че в момента са претоварени и ще отнеме още поне седмица...
Сори за оф-топика, ама нещо почвам сериозно да се нервя вече.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юли 12, 2010, 12:14:07 »

Момичета, имам дилема и много ще се радвам ако някой, който е минал по този път сподели.

Ние с моя годеник ще сключим брак в София и след сватбата ще си сменя името и съответно документите. Онзи ден тъкмо щяхме да запазваме полет обаче на милото му присветна: чакай малко, а на кое име да запазя полет? От авиокомпанията казаха, че са категорични - не можем да запазим полет на моминското ми име и на връщане да си покажа например свидетелството за брак, за да докажа, че виждаш ли сега съм с друго име. Казаха, че не са оторизирани да правят това, т.е. името, което пише на билета трябва напълно да съвпада с името на документа. Точка.

Значи това не би било проблем на теория, защото аз бих могла да запазя полет на отиване с едно име и полет на връщане с друго име, но само ако съм сигурна, че ще получа новите си документи докато сме в София (което е не повече от една седмица след сватбата, пет работни дни). Обикновено в паспортното има бърза и експресна поръчка за смяна на документи, но съм чувала че след сключването на брак трябва да мине известно време преди да отидеш да си смениш документите, по каква причина не знам - дали за да получат данните или заради синхронизиране на системата... не знам.

Моля ви ако някои е бил в подобно положение да сподели как е постъпил и ако някой знае да каже има ли нещо вярно в това, че трябва да мине време преди да си смениш документите. Благодаря много!  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #267 -: юли 12, 2010, 12:23:25 »

Да и аз бях така.

Обаче сега не си спомням какво направихме. Имам някакь спомен, че като пристигнах говорих на летището на гишето на авиокомпанията и те казаха, че няма проблем и в деня на трьгването вече с новите документи, да отида и рьчно на билета на рька написха сверка.

Мисля, че това беше. Ще попитам Фабио той дали има по-точен спомен.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: юли 12, 2010, 13:29:42 »

Ще попитам Фабио той дали има по-точен спомен.

Много ще съм ти благодарна inaxastrа!

Но виж, при вас авиокомпанията просто са се съгласили, а ние говорихме изрично с тях и казаха, че няма начин и че много са се затегнали мерките за сигурност напоследък.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #269 -: юли 12, 2010, 13:30:57 »

С коя авиокомпания сте? И това е Бьлгария ли го питахте? Защото те са малко като цьрквите-всеки "поп" различно казва  pardon
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines