Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 04:32:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 228806 пъти)
 
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: май 17, 2010, 15:34:57 »

Аз ли? Както казах, за мен такова нещо е достатъчно да ме откаже от нечии услуги.
Сезирах и Комисията за защита на потребителите, хубавото е, че жалба може да се подаде и онлайн. Не че е кой знае какво, обаче ми е писнало да се сблъсквам с такива цигании за какво ли не. Ако точно потребителите не се оплакват където трябва, то нещата никога няма да се променят.
А да ми се изкарват най-великите, най-коректните и прочие – айде няма нужда.
Като се научат да бъдат наистина коректни спрямо клиентите си, тогава нека се оплакват от кофти отношение към себе си.
Пфу, как се ядосах!
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: май 17, 2010, 15:38:56 »

Мили момичета, за съжаление сме родени в такава държава! Мога от опит и аз да кажа, че много рядко се случва да срешнеш професионално отношение. Все още куца от много места, и като че ли не искат и да се научат. Винаги трябва да питаш, проверяваш и редовно да се обаждаш за да ги побутнеш да си свършат работата. Като че ли нямат интерес да си вземат парите  pardon. Много предприемачи не могат да свикнат че комунизма го няма, и че клиентът иска отношение на среща си! Колкото за гореспоменатият  Господин - в такива случеи е по-добре да си замълчи, иначе си личи колко е виновен  sarcastic(така поне се смята в нормалните държави lol
А този начин на повеждане с цените ще ги има, докато не започнат да се следят от властите и да се глобяват. Но най-лошото в случея е, че малко или много сме отвикнали на такива неща и сега не знаем от къде ще ни дойде най-неочаквано...... tomatowar
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #227 -: май 17, 2010, 18:43:01 »

Браво, asseto! Напротив, това, че си се обърнала към КЗП и си търсиш правата на потребител, означава много - и само по такъв начин могат да се променят нещата! Освен това всички търговци в България са длъжни да обявяват цената с ДДС - по закон. Вж. Закона за защита на потребителите:
Чл. 19. (4) В търговския обект обявената продажна цена и цената за единица мярка трябва да включват:

1. данъка върху добавената стойност (ДДС) и всички други допълнителни данъци и такси, и
и по отношение на продажбите от разстояние, вкл. по интернет,
чл. 52 (1) Доставчикът е длъжен преди сключването на договора да предостави своевременно на потребителя следната информация: 3. цената на стоките или услугите с включени всички данъци и такси;
http://lex.bg/laws/ldoc/2135513678

Извинете за малко  Offtopic
« Последна редакция: май 17, 2010, 18:46:30 от melusina » Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: май 17, 2010, 19:58:31 »

Напротив, melusina, не е оф-топик, много е полезно даже.
Аз не съм наясно със законовите разпоредби в България, но здравата логика говори, че по някакъв начин трябва да предоставиш на клиента пълната информация – дали това ще е забележката, че посочената цена не включва ДДС или ще напишеш направо крайната цена с ДДС, все е нещо.
Те могат да минат и с извинението, че обслужват и фирмени клиенти, за които ДДС-то е без значение, но поне елементарната забележка "Посочените цени не включват ДДС" според мен е задължителна.
Както и да е, надявам се повече хора да започнат да си търсят правата за такива неща. Тогава ще имаме и по-малко "ужилени" момичета, които някой такъв "тарикат" е поставил в последния момент пред свършен факт.

Сега, понеже темата все пак е за организацията на сватбата от чужбина – докладвам, че се чух с агентката днес, уговорихме окончателно задачките около нашето прибиране и в събота пътувамеее!  danceg
Ох, нямам търпение вече!
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: юни 08, 2010, 13:49:42 »

Еее, момичета, само аз ли ще си пиша тук...  smile
Аз да докладвам, че се прибрахме в неделя и за двете седмици, които имахме (малко по-малко) успяхме да свършим всичко планирано, че и малко отгоре. Не успяхме единствено да раздадем дори част от поканите лично, понеже по различни причини малко се забавихме с печата. Оставихме тази задача на родителите, а ние си взехме покани само за хората, които са тук.
Иначе моята рокля е готова, дори си поръчах було (не планирах да го купувам в София), поръчахме халки, облякохме (почти) младоженеца и даже и обувки му намерихме. Това последното стана по-скоро по случайност последния ден преди да тръгнем.  smile
Успяхме да направим пробна украса, да дегустираме менюто, да се срещнем с ди-джея и агентката накуп, за да уточним ритуалите и още сума ти други неща, дето дори сега не ми идват наум.
Много съм доволна от свършеното и вече съм доста по-спокойна, че сватбата все пак ще се получи. tease Нещата придобиват все по-реално изражение.  yahoo

Между другото, понеже историята с Виктор Попов точно тук сме я коментирали, да докладвам и по нея. Явно господинът активно чете нашия форум, тъй като само няколко дни след пускането на жалбата, получих отговор от КЗП, че на страницата на Филмовата къща фигурира инфото, че цените са без ДДС. Сега проверих, наистина вече е там. Т.е. виждайки, че съм пуснала жалба, те веднага са си коригирали инфото на страницата. Което пак е добре, поне няма да лъжат други младоженци по този начин.  smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юни 08, 2010, 14:32:54 »

Браво бе asseto, много неща сте направили, много се радвам! И да не си мислиш, че ще се измъкнеш без снимки!  blum Какво е булото, което си избра, покрива ли лицето или пада назад? Много ще се радвам да споделиш и за костюма на младоженеца, кои места си заслужават да се посетят.

А за ДДС историята мога само да кажа браво! Това е единственият начин нещата в България да се променят към добро, ако си мълчим винаги като овчици, това няма как да стане!  diablo
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юни 08, 2010, 15:26:07 »

Ariel, те свършените неща са още повече, нали ти казвам, че им загубих края вече, трябва да проверявам по списъка, който си бях подготвила.  sarcastic
Примерно си купихме кошничка за късметите, кутийка за халките и още някакви такива дреболии, даже и късметчетата поръчах.  tease Абе, петилетката за четири години изпълнихме, дет' се вика...
Снимки имам, ама ще ги кача тия дни, че от работа не е удобно, а не ми се влачи лаптопа към къщи вечер.

Булото е двупластово, т.е. ще пада и пред лицето – както каза майка ми, като ще е гарга, да е рошава.  tease
Младоженеца замалко да го облечем и него в Астела, но той нещо не се нави, каза, че не било редно костюмът му да струва повече от моята рокля...  funnytooth Случайно попаднахме обаче на едно малко магазинче с костюми, шити за неизвестна ми досега марка. Очевидно за износ, но май имаха в повече или нещо подобно. Имаха голямо разнообразие и няколко му стояха доста добре. Цените бяха просто смешни в сравнение с тези, които гледахме тук. Магазинчето се намира точно зад пазара Ситняково, в един блок на партера, не помня как се казваше обаче.
Иначе ходихме до Андрю'с, до сватбения център (и на двете места имаше нелоши, но нещо не можахме да изберем) и из разните молове. Попаднах и на едно малко магазинче по Графа, като идваш откъм Попа, пада се отляво (малко след Попа, ако правилно си спомням). Май се казваше Нико или нещо от сорта.
Там имаше точно такива костюми, шити в България за разни чужди марки, хубави материи и изпълнение, но междувременно вече бяхме купили костюма, преди да успея да завлека моя човек там.
Само смятаме да сменим копчетата, понеже си изглеждат някакви обикновени. Никъде не видяхме костюм с хубави, луксозни копчета, които да придадат малко повече тържественост.  huhhuh.gif Ще купим и жилетка и пластрон оттук, тъй като много ни хареса как му стоят, когато мери костюми в Мюнхен.
Единствено започнах да се чудя дали не сбъркахме с цвета – избрахме светъл летен костюм, макар че сватбата е вечерна. Всъщност аз бях по-скоро за светъл, стои му добре и много му отива, но пък той самият твърдеше, че за вечерна сватба трябвало костюмът да е черен. Та сега съм малко в съмнение дали направихме правилния избор.
Оф, пак се отплеснах...
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #232 -: юни 08, 2010, 16:58:11 »

Браво Asseto много се радвам, че сте успели да свършите толкова много неща и поздравления за костюма. И ние избрахме костюм от 3 части, на моят мъж по-тържествено му изглеждало:)

И, за да не си мислиш, че само ти пишеш тук да ви разкажа как ни мина първата сватба на 29 Май във Франция.

Преди време Inaxastra беше казала, че покрай много емоции от сватбата и във Франция не са и останали много емоции за втората и сега напълно я разбирам.

Цялата седмица преди да отидем валеше дъжд, а  на деня се усмихна едно слънце красота.

Отидох на фризьор сутринта и след това всички роднини имахме сборен пункт в къщата на свекъра ми. Атмосферата беше прекрасна, къща пълна с деца (8 на брой:) и роднини, чаках баща ми и сестра ми, заедно със съпруга си да пристигнат  и от там потеглихме към кметството. Не помня дали ви бях споменала, че отказаха да ни оженят в Лион, тъй като със съпругът ми в момента живеем в Ирландия и според френското законодателство трябва да се оженим във френското посолство в Дъблин, поради тази причина се оженихме в едно малко селце на 30 мин от Лион, тъй като за кмета не беше проблем.

Не съм предполагала, че хората могат да бъдат толкова отзивчиви и мили. В селото се разчуло, че ще има сватба с чужденка и бабите дойдоха да ни видят. Искренно ни се зарадваха smile

Кметството на селото се помещава в старата сграда на училището, една красива стара къща наскоро реновирана и боядисана отвътре в толкова розов цвят, че да ви се замае главата smile И двамата с мъжа ми искахме да избухнем в смях като видяхме, но хората бяха толкова горди с ремонта, че не ни даде сърце. Wink

И така влязохме в залата настаниха ни всички и кмета гордо започва да чете на френски и на английски, тъй като аз за 4 години така и не научих френски blush ( в моя защита вече ходя на уроци), на което аз безкрайно се зарадвах, защото поне ще разбера какво ми говорят. И в един момент кмета се обърна към мен и каза сега имаме изненада за вас, при което той започна да чете на развален български целия текст на церемонията. Както бях обещала да не плача сълзите ми потекоха моментално. Никога не съм си представяла, че напълно непознат човек е в състояние да направи подобен жест, който изцяло бе насочен към мен и баща ми, тъй като баща ми не говори чужд език. В един момент се оказа, че в залата не плача само аз ами сестра ми, съпруга и и половината французи трогнати от жеста. blush

Представях си церемонията суха и кратка, а се превърна в едно безкрайно положително изживяване с усилията на много хора около мен, на които съм безкрайно благодарна. В посредствие се оказа, че идеята за българският текст бил на мъжа ми, които пък помолил за превод моите братовчеди, които дори направили запис на текста, за да може кмета да слуша и практикува. На нас ни се струва лесно, но човека се препоти 100 пъти. funnytooth

След 50 мин церемония беше време да пием по чаша шампанско, че от толкова вълнение май всички имахме нужда. goody

Продължихме с обяд в къщата на свекъра ни, където бяхме поръчали кетъринг, за да не готви никой:) Бяхме в градината, тъй като печеше такова хубаво слънце, с мъжът ми се шегувахме, че това е дело на майките ни. И двете не са сред живите вече, но на нас ни се искаше да вярваме, че и те са се включили в нашия ден. Истината, е че ужасно ни липсваха на деня, но това слънце беше направо по поръчка, за да не се натъжаваме:)

Имахме план след обяда да починем, защото за вечерта бяхме организирали парти за приятели, които няма да могат да дойдат до България, но нямаше време за почивка blum Само бърз душ и смяна на дрехите и продължихме до 3 сутринта. danceg

Следващата седмица прекарахме в Париж и сега сме обратно на работа в тръпнене за следващата сватба Wink Дано да имаме останали емоции smile

Ох хайде, че стана дълго Wink
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юни 08, 2010, 17:15:25 »

Лелеее, Dinna, честито! Аз съвсем се бях насмела и съм пропуснала, че вашата първа сватба вече е минала.
Разказът ти звучи страхотно и направо се просълзих, наистина изключително мил жест са направили!
Радвам се, че се е получило толкова хубаво, желая ви и занапред много щастие, слънце и усмивки!  give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юни 08, 2010, 18:33:45 »

Леле Dinna, вярваш или не, настръхнах докато четях разказчето ти! Ама много хубаво се е получило! Виж ти, каква изненада от французите, не съм и очаквала, че точно те ще направят такава изненада, като знам колко националистично настроени са и как отказват да говорят чужд език, дори и да могат! Направо евала! А на вас мило семейство, честито! Бъдете винаги щастливи и дано слънцето, както на сватбения ви ден не спира да грее за вас! Горчиво!  give_rose
« Последна редакция: юни 08, 2010, 20:34:52 от Ariel » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юни 09, 2010, 08:33:20 »

Дина, невероятно , уникално, първо честито :twohearts:и ви пожелавам много щастие и много любов да имате през целия ви съвместен живот и после, толкова хубав разказ, направо ме пренесе във френския прованс и усещането за вашите емоции и за чувствата беше много реално, наистина .много се рдавам за вас, а чакаме и някоя друга снимчица smile
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #236 -: юни 09, 2010, 19:09:50 »

Asseto, Ariel, Roumyana много ви благодаря за милите думи и за пожеланията трогната съм give_rose

Ще се постарая да кача малко снимки тези дни:)

И щях да забравя най-накрая се сдобих със заветните сватбени обувки  yahoo утре отивам на проба с тях danceg и остана само ДЖ и озвучаването в ресторанта и сме готови за сватбата във Варна*YAHOO*
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #237 -: юни 14, 2010, 08:41:19 »


Между другото, понеже историята с Виктор Попов точно тук сме я коментирали, да докладвам и по нея. Явно господинът активно чете нашия форум, тъй като само няколко дни след пускането на жалбата, получих отговор от КЗП, че на страницата на Филмовата къща фигурира инфото, че цените са без ДДС. Сега проверих, наистина вече е там. Т.е. виждайки, че съм пуснала жалба, те веднага са си коригирали инфото на страницата. Което пак е добре, поне няма да лъжат други младоженци по този начин.  smile
според мен цените им са без ДДС, защото никой от клиентите им не иска фактура като физическо лице. Което не ги оправдава обаче
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #238 -: юни 14, 2010, 08:48:00 »

Dinna страхотна сватба какво ли си запланувала за другата  girl_wink
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #239 -: юни 14, 2010, 08:56:11 »

Дина, ей такива неща страшно трогват човек, дори само като слуша за тях, без да е присъствал. Благодаря, че сподели с нас.  give_rose Желая ви много щастие и усмихната и ведра сватба и тук в България. Поздрави!  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines