Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:49:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 228812 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: януари 05, 2010, 00:07:21 »

Ами аз точно затова ще си идвам до БГ, първо обикаляне за рокли. По принцип не съм труден човек, лесно си избирам, но за булченска рокля... кой знае! Надявам се първото обикаляне да е и последно!  girl_wink
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #136 -: януари 05, 2010, 20:50:28 »

Избирането на рокля е такова удоволствие:) Моят съвет е набележи си предварително магазини и разгледай колекциите им на сайта и разпечатай роклите, които най ти допадат. Така ако случайно нямат конкретния модел в магазина ще могат да ти предложат нещо подобно. При мен се получи така smile Незная как е в България, но тук трябваше да си запазя час предварително, така че ако искаш провери да не те изненадат smile
Активен
kadriana
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22


Va dove ti porta il cuore


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: януари 07, 2010, 18:07:48 »

Здравейте отново, момичета!
Искам да ви споделя докъде стигнахме с организацията на нашата сватба. Успяхме по коледните пранзици да направим годеж. В новата година, за половин ден се записахме в гражданското и църквата и запазихме ресторанта (с една промяна на датата заради църковни пости). Успяхме да кръстим и младоженеца, защото не беше кръстен. Много съм доволна от свършената работа и вече не ми се вижда толкова трудна и сложна организацията. Сега отново си заминаваме и ще се върнем малко повече от месец преди сватбата. Смятам, че със стегната и точна организация ще успеем да свършим всичко навреме и да си организираме страхотна сватба.
Ще продължавам да ви държа в течение и пожелавам успех на всички бъдещи булки!
Активен
Aneta86
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #138 -: януари 22, 2010, 13:41:30 »

Здравейте момичета, радвам се, че подготовките на сватбите ви върви успешно и с моята е така. Много съм доволна от агенцията си. Вече всичко е резервирано. Имам тема на събитието и всичко по-него е почти готово. Сега съм в процес на търсене на рокля.
Включвам се да ви показа нещо, на което случайно се натъкнах. Не знам как такива хора имат работа и кой изобщо ги търси!!

http://sheila-bg.com/02_svatbeni_stoiki_za_cvetia.php

Погледнете последната снимка, с табела за цаца, обедно меню и зеленчукова супа!!
Настина съм възмутена! Дано не попадате на подобни агенции!


* Picture1.jpg (56.69 KB, 800x551 - видяно 335 пъти.)
« Последна редакция: януари 22, 2010, 13:43:41 от Aneta86 » Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: февруари 12, 2010, 16:14:59 »

Здравейте, момичета!
Нещо темичката ни е потънала назад, та реших да я върна на първа страница.
Как върви подготовката, хайде докладвайте! Wink

За да не съм съвсем оф-топик, ще си призная, че ние нещо сме зациклили с моя човек и от много работа тотално сме зарязали всякаква подготовка. Иначе в момента се работи по поканите ни, но тъй като концепта го уточнихме с агенцията, сега сме се отдали на други неща. Родителите май в последно време са по-ентусиазирани от нас.  pardon
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: февруари 12, 2010, 17:50:57 »

Ехе, аsseto, с теб винаги сме на една вълна,  Victory нали сватбите ни са близо като дати!  blum И ние сме на етап покани, в момента малко позамря и при нас подготовката, защото най-големите неща са ни готови и няма кой знае какво да правим от разстояние. Ето какво си имаме:
1. Ресторант
2. Гражданско
3. Църква
4. Фотограф
5. Оператор
6. DJ
7. Рокля
8. Покани (в процес)
Но съм чувала, че колкото и гладко да ти върви първоначално подготовката, най-голяма лудница става малко преди сватбата, така че сега се наслаждавам доколкото мога на леката подготовка, после ще му мислим...  smoke
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: февруари 16, 2010, 11:03:47 »

Да, вярно, с теб се движим в синхрон, що се отнася до подготовката.  smile
Така е, когато големите неща са свършени, попадаш за малко в нещо като вакуум, докато стане време или имаш възможност да продължиш с дреболиите.
Мен обаче вече ме хваща страх да не пропуснем или да не закъснеем с нещо. В неделя установих, че ми остават точно 6 месеца до великото събитие ( yahoo ), т.е. към днешна дата даже са по-малко... И взех, че се притесних.  tease
Активен
Asia_Lukova
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #142 -: март 01, 2010, 14:31:43 »

Здравейте момичета, виждам, че сте преминали през голяма част от търсенето. До сега не бях видяла вашата темичка и се включих в тази за сватбен координатор сутринта. Накратко да разкажа и тук какво ми се случи - предстои ми сватба през лятото, а живея в Испания. Дойдох си за 2 седмици и нямам почти никакво време. Понеже ще ми е необходимо съдействие реших да потърся помощ и се свързах с няколко сватбени агенции. Описах им в подробности от какво имаме нужда, но явно една от агенциите е решила да си проучи конкуренцията и е разпратила моето запитване масово до колегите си. В резултат ми се наложи да доказвам, че наистина съществувам и искам да организирам сватбата си, слава богу че съм си тук и успях да се видя с фаворитите си. Въпреки че имам много малко свободно време отидох до 3 агенции, за да реша на кого да се доверя. Много ми харесаха организаторите на една от агенциите - препоръча ми я позната от Мадрид. Изглеждат доста сериозни и информирани, имат доста идеи а и цената е наистина добра. Но все пак реших да попитам дали някоя от вас може да ми препоръча изпробвана вече сватбена агенция или сватбен координатор. Честно казано си мисля, че за по-малко от 250 евро ще ми спестят куп главоболия и съм твърдо за - въпроса е кой да е. Голямо чудене ме е обзело, а имам 4 месеца и половина.
Активен
agenciasvatba
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #143 -: март 01, 2010, 14:55:39 »

Здравей Ася,
за съжаление в този бизнес се случват и такива неща, просто има и некоректни колеги. beating
Но искам да те уверя,че не всички са такива, има изключителни професьоналисти и ти пожелавам да попаднеш на точно такива, за да изживееш сватбеният си ден като приказката която си си представяла.

Пожелавам ти успех в търсенето  Wink

П.С. и независимо кой колега ще избереш, можеш да ме питаш за всичко което те интересува или ако се притесняваш за нещо.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: март 01, 2010, 15:12:19 »

Asia_Lukova, как така са ти разпратили писмото на конкуренцията, че нали са им конкуренция, защо са го направили? Нещо не разбрах...  angry

Не мога да ти препоръчам сватбен агент, защото и моята сватба още не е минала, но бих те посъветвала да разгледаш темата за Свършената и несвършената работа: http://forum.svatbata.bg/index.php/board,13.0.html Там ще откриеш доста теми и коментари и за сватбени агенции - както положителни, така и отрицателни. Може да ти помогне! Успех! smile
« Последна редакция: март 01, 2010, 15:14:15 от Ariel » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 01, 2010, 15:15:13 »

Asia_Lukova, според мен е важно да определиш от сватбена агенция или от сватбен координатор имаш нужда. Аз лично първото го приемам, като хората, които ще ти помагат по време на цялата организация на сватбата - за всички услуги, от които имаш нужда. Докато координатора, за мен поне, е човекът, който следи по време на самия сватбен ден всичко да е наред.
Има една тема - "Моите номер едно за София" - и там можеш да потърсиш инфо и да видиш впечатления на булките good
Ариел ти е дала още едно хубаво място за информация  girl_wink
Активен
Asia_Lukova
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #146 -: март 01, 2010, 16:06:49 »

Asia_Lukova, как така са ти разпратили писмото на конкуренцията, че нали са им конкуренция, защо са го направили? Нещо не разбрах...  angry

Не мога да ти препоръчам сватбен агент, защото и моята сватба още не е минала, но бих те посъветвала да разгледаш темата за Свършената и несвършената работа: http://forum.svatbata.bg/index.php/board,13.0.html Там ще откриеш доста теми и коментари и за сватбени агенции - както положителни, така и отрицателни. Може да ти помогне! Успех! smile

Ох, Ариел
 копирали са текста на запитването ми и са го разпратили, но под друго име - явно за да си сверяват часовниците. Залавям се за четене. Много ти благодаря!

А иначе си мисля и за сватбен агент и за сватбен консултант. Според мен и двете неща са еднакво важни, особено ако се опитва човек да ги движи от разстояние.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: март 01, 2010, 17:24:18 »

Адашке, здравей и успех в подготовката!  smile
Аз лично също още не мога да препоръчам агенция, тъй като имам почти половин година до сватбата и ще видим как ще се развият нещата.
Не се доверих на агенция за цялостната организация по няколко причини, по-скоро възлагам на моята агентка да движи нещата с покани, уговорки с подизпълнители (украси, осветление и подобни), като се старая максимално ясно да ѝ обясня или покажа със снимки какво искам. В момента очаквам да получа мострата за поканите през следващите седмици, но вече имам няколко забележки към начина на работа. Според мен недостатъците се държат донякъде на българския манталитет, че ако не те ръчкат постоянно, задачата остава да "плава" в пространството. Тъй като по начало не очаквах чудеса, не се ядосвам твърде много, но затова пък започнах да давам повече зор. Ефект има.  pardon
Това, което е важно да си изясниш, е какво искаш конкретно от агенцията. Аз по повод твоето оплакване чак си давам сметка защо ми беше толкова неимоверно трудно да получа конкретни отговори на първоначалните си запитвания към агенциите относно цени на услугите. Явно са ме подозирали, че може да съм от конкуренцията. Съществува и друг вариант, който ми хрумна още тогава, че се опитват да изцедят максималното от теб, особено щом живееш в чужбина. Съответно не искат да се обвързват от самото начало дори и с примерни цени.
Честно казано, това ми беше единият критерий, по който определих с кои агенции искам да се срещна лично - дали са ми отговорили сравнително конкретно или по-скоро уклончиво.
Ти си прецени на какво държиш, разгледай и темите, посочени от другите момичета, порови се и назад из форума - има тук-там и по други теми споделени отзиви, които могат да ти влязат в работа.
За мен например беше важно да са гъвкави, това се вижда понякога още на първата среща, ама не просто да ти обещават, а наистина да ти предлагат примерни варианти на това, което искаш, без да ти натрапват своето мнение.
Другото, което ми направи добро впечатление, беше, че те самите настояваха за договор, както и че се съгласиха да променим някои клаузи по наша преценка.
Та така, изясни си нещата първо за тебе, срещни се с няколко агенции и не изключвай интуицията си от играта.  Wink
Успех и ще се радвам да пишеш какъв е напредъкът.
Активен
Asia_Lukova
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #148 -: март 01, 2010, 17:30:35 »

Ей Адашке,
благодаря ти много ... доста успокоение внасяш в мислите ми. Като цяло цял ден чета из темите тук и малко по малко се ориентирам. Довечера си направих среща с 4та агенция ... дано да е моята наистина. Ще отида до офиса им, за да се срещнем и да поговорим. Пътувам обратно на 9ти и ми се иска наистина да си тръгна малко по-спокойна от БГ. Моля те за всеки случай да ми дадеш координатите на твоята агенция на лични. Предварително ти благодаря!
Активен
Asia_Lukova
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #149 -: март 02, 2010, 12:59:30 »

И аз мога да се похваля с някаква готовност вече. Общо взето въпроса е да попаднеш на правилните хора. Заеха се със всичко и мога да си тръгна по-спокойна - добре, че попаднах на този форум Wink Доста сверявах цени и оферти. Нямат допълнителни такси за каквото и да било, дори и за присъствието на сватбен координатор, първо реших че цената ще е висока, обаче ме изненадаха адски приятно. Точно както са офертите и в Мадрид и не си измислят разни допълнителни неща. Даже нямаха против договор, какъвто аз им предложих. Само дето трябва да се переведе, исках да опишат здълженията си зощото ми омръзна от разправии. Надявам се нещата наистина да са наред и да нямам проблеми повече. Сега чакам да ми направят сватбения сюжет и точна сума за всичко +/- 10% сме се разбрали. Общо взето намалиха от 12 000 на малко над 9 000 лв бюджета ми за сватбата.   yahoo Обаче, който не е ходил на среща с агенция да има предвид, че 4 часа са нищо, ако започне да се уговаря в детайли  crazy Благодаря ви много за помощта!
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines