Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:43:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 228748 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #120 -: декември 07, 2009, 22:46:09 »

От нас нищо не искаха да подписваме. Просто директно и категорично ни отказаха  pardon
Вие имате късмет  good

Иначе за католическата знам, че те карат да подписваш декларация за изповеданието на децата, за да разрешат смесен брак.

Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #121 -: декември 07, 2009, 23:57:00 »

При нас обратното:) От католическата не ни поискаха, но от православната това е условието да ни венчаят:)
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 08, 2009, 00:28:22 »

Съпругът ми е католик. Нямаше никакъв проблем да се венчаем в православен храм.
Сватбата ни беше в Сандански. Кумът ни е католик, а кумата православна.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: декември 08, 2009, 00:42:41 »

ами и аз да споделя ,за брак с католик,аз съм православна .Ние се венчахме тук в Испания,но предварително около 7-8 месеца започва подготовката .
Аз съм подписала декларация ,че децата един ден -католици и възпитани в католицизма,ама кой ги пита,това въпрос на избор,важното е че успяхме да се венчаем,тук се правят и предбрачни курсове към църквата,които са задължителни,иначе няма разрешение за брак,и т.н и т.н,но колкото и документи да подпиша,никой не може да ми каже как ще възпитам децата си един ден ......... Offtopic
Активен
merakliika
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #124 -: декември 10, 2009, 20:50:36 »

За бъдещите булки организиращи сватби от чужбина - съвет от мен за ангажирането на фотограф, DJ и други подобни услуги - коректността и професионализма, на които вероятно сте свикнали в чужбина не са на същото ниво в България. Сватбата ми е Юли 2010 и още през Октомври говорих с няколко от големите имена в София и се опитах да си запазя среща за зимната ваканция. Беше ми отказано да си направим твърда уговорка под претекст, че е много рано. На въпросите ми как да ми се гарантира датата ме успокоиха да не се притеснявам, че си записват за мен. Но тази седмица като се обадих за да се разберем за среща се оказа, че единият от DJ-ите (моят номер 1) вече е ангажиран (??) а и единият от фотографите. Изумена съм! Ако подозирах, че това може да се случи щях да изпратя макиа ми да им капарарира услугите. Успех на всички. 
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: декември 10, 2009, 21:18:55 »

коректността и професионализма, на които вероятно сте свикнали в чужбина не са на същото ниво в България.
В голяма част от случаите това е така! Хората в България някакси трудно се уговарят със сигурност, дори било и за обикновена среща. Аз доста се бях изнервила точно преди сватбата, защото бях в България само 1 седмица преди това и исках да се видя с дж-я, управителя на ресторанта и освен това имах и един куп други неща да оправям и поисках майка ми да ми уговори твърда среща, защото исках да си направя график за тези дни. Нищо подобно - един ти казва "ами незнам, обади се утре и ще видим", друг ти казва, "хайде да се разберем в деня преди това"  shok
Стигнах до заключението, че хората нямат определен план за седмици напред, ами работят според зависи, каквото дойде  crazy
Единствения човек, с който се разбрах месеци преди сватбата и уредих всичко по имейл, включително подписан договор, беше фотографът ми. С него бях спокойна преди, по време и след сватбата и очакванията ми бяха оправдани 100%.
Активен
Aneta86
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #126 -: декември 11, 2009, 14:54:12 »

Аз също се сбъсках в началото с трудния контакта с подизпълнителите, повечето ме разиграваха по няколко седмици за среща и накрая не се видяхме. Факт, е че сватбата ми е догодина, но ми се иска всичко да е подготвено и да съм спокойна. От както агенцията пое нещата по организацията, всичко вече ми е уговорено. Те имат фотограф, оператор и DJ, с които работят. Разгледах снимки и видео материали и съм удивена, особено от фотографа. След Нова година ще се срещна с всички по-отделно. Но най-важното е, че дата ми вече е запазена. Дано успеете да ангажирате желания от вас DJ, оператор и фотограф smile
Активен
merakliika
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #127 -: декември 11, 2009, 18:58:14 »

Благодаря за пожеланията! Ellie-Bellie - моля те сподели кой е този фотограф. Пиши ми името му и координати на лични, ако можеш.
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #128 -: декември 13, 2009, 11:32:12 »

Здравейте! По повод на смесените бракове и възможността за венчавка в православен храм - преди няколко месеца една позната се беше венчала със съпруга си католик в София, като поне един от кумовете им, мисля, също беше католик. Имало е някакъв предварителен разговор с младоженците, доколкото знам, но не са им поставяли условия за това каква религия трябва да изповядват децата и т.н.
Според мен е най-добре да се пита на място в съответния храм, така че ако вие нямате възможност, тъй като сте в чужбина, нека някой от родителите ви да отиде да попита.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: декември 29, 2009, 11:33:30 »

Мераклийка, ако не се лъжа, ellie_bellie е ползвала услугите на Любомир Любенов. Аз също се насочих към него, изглежда ми страшно свестен тип, много точен и разбран.
Страницата му е страшно полезна, можеш не само да му разгледаш портфолиото, но и да видиш за кои дати вече е зает. След като му писах по мейла, веднага ми прати ценовата листа и примерен договор, около месец след това се видяхме в София и двамата с приятеля ми много го харесахме. Подписахме договора, сега дори погледнах, че е актуализирал статуса на нашата дата на "потвърдено". Капаро не иска, само подписвате договора.

Момичета, аз да се похваля, че за по-малко от седмица успяхме да свършим сума ти неща - капарирахме ресторанта, записахме дата в ритуална (там ни изненадаха малко неприятно, но бързо коригирахме плановете), подписахме договора с фотографа, избрахме си агенция и почти сме се решили за ди-джей. А, и рокля даже си поръчах.  danceg
Така че, не се плашете, планиране и проучване му е майката, и като си набележите нещата предварително и стесните избора, всичко се задвижва сравнително бързо.
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #130 -: декември 29, 2009, 20:11:08 »

За бъдещите булки организиращи сватби от чужбина - съвет от мен за ангажирането на фотограф, DJ и други подобни услуги - коректността и професионализма, на които вероятно сте свикнали в чужбина не са на същото ниво в България. Сватбата ми е Юли 2010 и още през Октомври говорих с няколко от големите имена в София и се опитах да си запазя среща за зимната ваканция. Беше ми отказано да си направим твърда уговорка под претекст, че е много рано. На въпросите ми как да ми се гарантира датата ме успокоиха да не се притеснявам, че си записват за мен. Но тази седмица като се обадих за да се разберем за среща се оказа, че единият от DJ-ите (моят номер 1) вече е ангажиран (??) а и единият от фотографите. Изумена съм! 
Съвършенно вярно е , момичета вие от колко време не живеете в БГ? Не сте ли запознати с манталитета на хората тук? Това е може би най-малкото което ви очаква.Възможни са и други по-сериозни изненади, като например крайния продукт или цената да не отговарят на това което сте договорили.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: декември 31, 2009, 01:09:14 »

Здравейте и от мен,

И аз се присъединявам към групата:)

До момента организацията е на приливи и отливи, на голям проблем се оказва църквата. Моят приятел е католик, и в църквата казаха, че това не е проблем, но е проблем, че кръстниците ни са. Според канона те задължително трябва да са православни. Исках да попитам дали някои от Вас има или е имал подобен проблем. Благодаря!

Здравейте момичета, хайде и аз да се включа с моя принос към групата за организация от разстояние! Първо благодаря на asseto, че ме насочи към темата.

Относно проблема с църковния брак описан по-горе - аз имам същия проблем с тази разлика, че моят годеник е чужденец - протестант. Ако мислите, че католическата вяра е проблем за брак в православна църква, помислете пак  insane Поинтересувахме се и ето как стоят нещата: ще ни оженят, но при следното условие - годеникът ми и нашият кум (който е католик) ще трябва да се миропомажат един или два дни по-рано, ако не и по-рано. Миропомазването ми казаха не е кръщение и вярата не се сменя. Все пак никак не ми се иска да карам кума да прави такива неща, той не ни е длъжен и ни прави чест, че ще ни кумува, пък да му изискваме нещо толкова лично... не знам. Но както и да е.
Така че, проучете как стои въпросът в съответната църква, в която смятате да отидете. Опитът показва, че от църква до църква и от поп до по има огромна разлика и ако на някое място са много стриктни, на друго може да са много либерални. Освен това всеки май си тълкува каноните както си поиска.  huhhuh.gif Така че питайте, питайте, питайте! Успех!  girl_wink
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #132 -: януари 04, 2010, 15:27:01 »

Благодаря много на всички за отговорите. Прибирам се през феврурари и ще питам за различните опции smile Благодаря за помощта smile да попитам и как върви организацията и на другите булки от чужбина smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 04, 2010, 18:08:35 »

Dinna, и аз като теб ще се прибирам  в БГ най-вероятно през февруари, но още съм в период на чуденка.  ohah Иначе големите неща по сватбата слава Богу не се налага да ги мисля, организирани са ми от агент. От голяма помощ е, особено ако не си на място! Така че при мен следващ етап е роклята!  yahoo Как върви при теб?
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #134 -: януари 04, 2010, 19:55:52 »

Ariel много се радвам, че организацията Ви върви добре. Аз след 6 месеца опити да организирам сама, вече също си имам агент и нещата са много по-спокойни  good А роклята вече е поръчана:) пробвах много и най-различни и доста бързо се спрях на моята smile Отнема доста време да се направи, така че това беше първото нещо, което поръчах и съм много доволна.  Ти спряла ли си се на нещо?
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines