Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 02:12:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230447 пъти)
 
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: ноември 07, 2009, 21:13:32 »

Уха, inaxastra, ти си ударник, на мен би ми дошло нанагорно май.  pardon
А, и да допълня за kadriana, за да можеш да започнеш с търсенето на ресторанта, все пак трябва да сте си изяснили приблизително колко гости ще каните. И да си поставите лимити откъм евентуално допълване на списъците със стринки до девето коляно от страна на родителите, че иначе по някое време да не се наложи да почнете отначало с търсенето на двойно по-голям ресторант...  Wink
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: ноември 10, 2009, 11:11:54 »

Здравей, kadriana, и добре дошла!
Нашият случай е същият, и двамата сме българи, но живеем в чужбина и се опитвам да подкарам организацията някак си. И ние не сме казали още на родителите, та и това ни предстои зимата.
Аз започнах с разглеждане на ресторанти в интернет и четене на отзиви за тях. Съответно на тези, които поне в нета ми изглеждат добре и отзивите за тях са сравнително добри, им изпратих запитване за куверти и др. условия по мейла. Засега имам някакъв успех, не всички отговарят (дори и след напомняне  angry), но все пак посъбрах информация.
Като се приберем зимата, ще ходим да видим на място тези, чиито условия ни устройват и сигурно направо ще капарираме някой. Смятам да запишем и дата в ритуална зала направо. Същевременно трябва да си потърся и рокля, надявам се да намеря нещо, което ми харесва и ме устройва откъм цена и направо да си я купя. Тук честно казано ми се струва неоправдано скъпо, що се отнася до всякакви сватбени неща (живеем в Германия).
Освен това смятам да изпратя запитвания до разни агенции, с които също да се срещнем през декември, както и ДЖ, фотографи и т.н. Ще е доста търчане, защото се прибираме за малко, но няма как.
По други причини (не само заради организацията), планираме да се приберем също през май за около седмица и да продължим с подготовката на място. Сватбата ще е август. Та се надявам някак си да успеем.

Съжалявам за дългия пост, но се надявам да ти е помогнал поне малко с идеи откъде да започнеш.

Поздрави и успех с подготовката! good
Сега прочетох поста ти asseto . Понеже и аз тази година ходих до Германия и основно разгледах доста сватбени магазини и други свързани със сватбата и мисля ,че от там можеш да си накупиш доста неща, които определено са по евтини от България . Роклите ми се видяха доста скъпички но други по дребни неща са много по евтини от тук ! Да не говорим ,че има неща които аз поне тук не съм виждала ! Успех в подготовката !  good
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: ноември 10, 2009, 11:22:13 »

asseto,да ти споделя и аз малко опит smile И ние сме в Германия и си организирахме свотбата от тук!
За ресторанти,ДЖ-и и тем подобни ангажирах майкини! Рокля си купих по коледа още от БГ-и наистина съм на мнение,че хем са по-евтини,хем по-красиви в БГ blum
Иначе всякакви други дреболии и украски,бижута,ракли на шаферките си купувах от Германия,но по интернет! Защото по магазините няма голамо разнообразие и са на двойни цени good
Ако имаш други въпроси-на среща сме smile
Успех с подготовката!
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: ноември 10, 2009, 16:49:48 »

Уау, момичета, супер сте! Форумът наистина ще е моето спасение, като гледам.
Аз може би не съм се ориентирала още много-много, тъй като предимно гледах за рокли досега, и затова цените ми се сториха височки.
Ще разгледам и за разни дреболии, поне за ориентация.
Майчето, ти от немски сайтове ли си пазарувала?
Активен
kadriana
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22


Va dove ti porta il cuore


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: ноември 12, 2009, 09:10:09 »

Здравей, kadriana, и добре дошла!
Нашият случай е същият, и двамата сме българи, но живеем в чужбина и се опитвам да подкарам организацията някак си. И ние не сме казали още на родителите, та и това ни предстои зимата.
Аз започнах с разглеждане на ресторанти в интернет и четене на отзиви за тях. Съответно на тези, които поне в нета ми изглеждат добре и отзивите за тях са сравнително добри, им изпратих запитване за куверти и др. условия по мейла. Засега имам някакъв успех, не всички отговарят (дори и след напомняне  angry), но все пак посъбрах информация.
Като се приберем зимата, ще ходим да видим на място тези, чиито условия ни устройват и сигурно направо ще капарираме някой. Смятам да запишем и дата в ритуална зала направо. Същевременно трябва да си потърся и рокля, надявам се да намеря нещо, което ми харесва и ме устройва откъм цена и направо да си я купя. Тук честно казано ми се струва неоправдано скъпо, що се отнася до всякакви сватбени неща (живеем в Германия).
Освен това смятам да изпратя запитвания до разни агенции, с които също да се срещнем през декември, както и ДЖ, фотографи и т.н. Ще е доста търчане, защото се прибираме за малко, но няма как.
По други причини (не само заради организацията), планираме да се приберем също през май за около седмица и да продължим с подготовката на място. Сватбата ще е август. Та се надявам някак си да успеем.

Съжалявам за дългия пост, но се надявам да ти е помогнал поне малко с идеи откъде да започнеш.

Поздрави и успех с подготовката! good
Asseto,благодаря за отзива ти. Мисля и аз сега като се приберем за Коледа да посвършим някои неща. Ще се срещна със сватбен агенция да видим какви са им условията и дали си струва да работиш с такава. Мисля, че ще е много по-добре, отколкото да се чудя кога и как да се прибера да свърша едно ил идруго. Освен това не искам да занимавам майка ми, тъй като тя много се притеснява и такъв сериозен ангажимент ще й дойде в повече. Искам да се забавлява като на сватбата на дъщеря си, а не да е изтормозена и да си казва "кога ще свърши най-после".
А другия вариант (без агенция) е да свършим повечето и по-важните неща сега - рокля (въпреки, че не се знае дали теглото ми няма да се промени до лятото), дата в гражданското, ресторант, DJ и т.н, а пък лятото - да се приберем 3-4 седмици преди сватбата за довършване и уточняване.
Относно ресторанта и броя на гостите, решихме - както беше писал някой друг във форума - да поканим само най-близките роднини по първа линия, повече приятели, млади хора, за да си направим купон както трябва. Разни лели до девето коляно не са нужни, а и са излишни разходи.
Ще ви държа в течение, момичета, за да черпим опит взаимно  good
« Последна редакция: ноември 12, 2009, 09:11:52 от kadriana » Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: ноември 12, 2009, 12:01:04 »

Kadriana, роклята все си мисля, че може да се коригира в последствие, като се приберете малко преди сватбата.  Wink Аз поне смятам така да направя - да си потърся сега през зимата, пък ако се наложат корекции, ще му мисля после. Все пак ще гледам да си запазя таглото относително стабилно.
За агенция още се чудя малко. Със сигурност ще ми трябва за украсата, както и координатор за деня на сватбата. Още не знам как се движат цените на агенциите в София, а и честно казано ми се иска по-голямата част от подготовката да си е мое дело.  pardon Усещането е страхотно, поне засега.
Но ако имаш препоръки и впечатления от агенции, ще се радвам да споделиш.  smile
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: ноември 12, 2009, 12:08:51 »


Майчето, ти от немски сайтове ли си пазарувала?

Да,разгледай и в ebay има много дреболийки good
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: ноември 13, 2009, 16:14:58 »

Здравейте всички! Май си намерих моето място във форума  smile Аз и приятелят ми, бъдещият ми съпруг, живеем в Англия в момента и ни предстои да организираме сватба в България. Даже не мога да си представя как ще стане от разстояние. Майка ми много ще помага, но аз колкото повече влизам във форуми и в разни сватбени сайтове и виждам, че всъщност трябва да се организират много повече неща, отколкото съм си представяла, че е необходимо за една сватба. Помогнете! Кое трябва да се направи първо, кое второ?? Колко време преди сватбата се изпращат покани? Как организирате спането на гостите от чужбина? Откъде купувате дреболиите за сватбата като кошнички, цветенца за закичване, разни други украси - ще чакате да се приберете в България или ги търсите предварително? Голяма каша ми е в момента!!!  crazy
Активен
gerganat
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #113 -: ноември 13, 2009, 18:38:00 »

Добре дошла! Аз съм сгодена и се опитвам да организирам сватба от чужбина, че и с чужденец, от 1 месец. Много е важно къде ще е сватбата - ако е в голям град - задължително започни с резервиране на ресторант. Мога да ти кажа от личен опит за Пловдив, че от сега хубавите ресторанти вече са заети за май-юни догодина. Мислех си аз, че приятелките ми преувеличават като ми разправяха преди, обаче е истина. Аз лично за детайлите още не съм мислила - трите най-важни неща първо - ресторант, подписване и църква, другото после, а без някой дреболии съвсем спокойно може и да се мине мен ако питаш. А за поканите и аз се чудя кога и как, ама преди всично трябва да имам горните 3 неща  give_rose Успех и ще си помагаме - аз съм в Дъблин, но много често ходя в Лондон така че ако откриеш нещо, което не е за изпускане - казвай  good
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: ноември 13, 2009, 19:13:35 »

Здравей gerganat  :)р

Ами нашата сватба всъщност няма да е в голям град - ние и двамата сме от Елена, това е малко градче, близо до Велико Търново и това вероятно има плюсове, както ти казваш, сигурно ще ни е по-лесно за ресторанта, църквата и съвета, но си има и доста минуси - всичко останало трябва да се съгласува с агенция от по-голям град - в случая Велико Търново, а аз още не съм проверявала  как стоят там нещата. Дори не мога да си избера агенция от Велико Търново. Като влизам в интернет да разглеждам и винаги когато си харесам някоя агенция, се оказва, че е или от Варна или от Пловдив, а фогографи и оператори вероятно от  софийска фирма ще си наема, защото вече съм си харесала едно фотографско студио от там. Твоята сватба кога е? - нашата сме я планирали за 15ти май.
Ние живеем в Рочестър, близо е до Лондон, аз в момента работя в Лондон - ако имаш желание, може да звъннеш, когато идваш насам да измислим нещо, може да се видим  smile Пиши дали имаш желание и ще ти изпратя тел. номер  smile
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #115 -: ноември 13, 2009, 19:21:41 »

Здравейте и от мен! От личен опит и аз мога да потвърдя, че най-важните неща наистина се оказват запазването на датата в съвета, църквата и ресторанта, а също така на диджея/водещия и фотографа. Много е възможно дори 6-7 месеца преди събитието вече да няма много избор...
Оттам нататък са всички останали неща, включително рокли, костюми, торти, чаши и разни джвъчки. По повод на поканите: ако ще каните гости от чужбина, може би е добре да ги поканите и питате от по-рано дали ще идват, примерно 4-5 месеца преди сватбата, първо, за да знаете вие самите и второ, за да може приятелите ви все пак да планират пътуването си до БГ /предвид купуване на билети за самолет, резервиране на хотели и т.н./ Ако ви потвърдят, тогава можете спокойно да им връчите самите покани в хартиен или електронен вид по-късно, след като сте уточнили и знаете със сигурност детайлите /час, дата, място/, свързани с церемонията, венчавката и ресторанта, примерно 2-3 месеца преди събитието, като ги помолите изрично да ви потвърдят присъствието си в определен срок.
Успех на всички ни, момичета! good
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: ноември 15, 2009, 21:11:49 »

Здравейте момичета и от мен,

и на мен ми предстои сватба догодина с чужденец..няма да ви казвам каква лудница и паника ме е обзела...но като чета така в тази темичка май не съм сама  tease
Аз за сега съм си в БГ и се поогелждам..а така като гледам май ще се задържа в БГ така че ако мога да помагам с нещо..пишете...
Сватба...тра лалалаа... danceg
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #117 -: декември 07, 2009, 13:22:28 »

Здравейте и от мен,

И аз се присъединявам към групата:)

До момента организацията е на приливи и отливи, на голям проблем се оказва църквата. Моят приятел е католик, и в църквата казаха, че това не е проблем, но е проблем, че кръстниците ни са. Според канона те задължително трябва да са православни. Исках да попитам дали някои от Вас има или е имал подобен проблем. Благодаря!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #118 -: декември 07, 2009, 22:03:57 »

На нас категорично ни отказаха да ни венчаят в църква заради "католичеството" на мъжа ми. И не сме и имали венчавка. Не знам за вас как са се съгласили...  scratch one-s head
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #119 -: декември 07, 2009, 22:37:29 »

Трябва да подпишем документ, че децата ни ще са православни:)
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines