Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:00:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 228789 пъти)
 
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 04, 2009, 00:07:12 »

 *THUMBS*Ако с не6то мога да ти бъда полезна с удоволствие........
Активен
gerganat
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #91 -: октомври 07, 2009, 19:06:16 »

Здравейте момичета!
Ние се сгодихме преди 1 седмица и понеже всички приятелки ми обясняват колко дълго време отнема подготовката реших да започна с регистрация във форума от рано. Аз живея в Ирландия и ще се омъжвам за ирландец. Сватбата ще е в Пловдив - за пролетта си говорим. Искаме всичко да има - и гражданско и църква - според мен не е хубаво да се делят нещата - отнема се от чара на празника. Той е католик и искаме сватбата да е в католическа цъква, но ако може да е на двата езика или да си доведем свещеник от тук. Гостите ще са над 100 - повечето ирландци...Въобще не знам от къде да започна. Дайте някакви първоначални съвети. Ресторанти, аз като съм православна чоже ли в католическата църква и въобще каквото се сетите. А и аз ще организирам сватбата от тук...
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #92 -: октомври 07, 2009, 19:43:42 »

Здравей освен с писане, ще ти кажа още един метод по-сигурен.Директни телефонни разговори.Има една програма Justvoip се казва, инсталираш я, зареждаш 10 евро и говориш със стационарни телефони в БГ 200минути седмично безплатно.Намираш телефони и звъниш - пии директно от извора.А защо мисля така - първо нямаш много време до пролетта.Второ - за католическата църква - намираш и питаш  - всяка си има правила, не знаеш какво ще те задължат.В православната може да се венчаете искат само уверение че децата ще са православни, но в католическата е по -сложно, някъде даже може да искат да те кръстят наново.Затова питаи, и по меил няма да стане.Същото е с всичко останало - ресторанти, агенции и т.н.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 07, 2009, 20:12:41 »

gerganat, много хубав съвет ти е дал dark_avenger. Ще трябва доста телефони да въртиш. Аз също подготвях сватбата си от чужбина и разбрах, че хората в България нямат особена култура да отговарят бързо на имейли, някои дори ги игнорират  shok. Ако не беше майка ми, щях да съм си изскубала косата. За мен беше много трудно да звъня по телефон, не поради финансови причини, а заради часова разлика от 8 часа. За теб е доста по-лесно.
В Пловдив доколкото знам има 2 католически църкви, най-известната е катедралата Св. Лудвиг в близост до тунела. Виж този уеб сайт, на който има всички църкви в Пловдив, има и телефони и можеш директно да питаш. http://www.plovdiv-tour.info/pages/pravoslavni-i-drugi-hramove
Доколкото съм чувала, католическата църква не изисква да си католик, за да те венчае, приемат и православни християни, стига да са християни. Малко объркано се изразих. По отношение на останалата организация предлагам ти да се включваш активно в пловдивската тема, там момичетата много си помагат.
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,22658.0.html
Успех и действай! smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #94 -: октомври 07, 2009, 20:16:16 »

gerganat, аз също съм организирала сватбата си от чужбина. Моят най-голям съвет е да си намериш свестен сватбен агент и да работиш само с него, за всичко. Това, което ти предстой е прекрасно, но още не си осъзнала колко ще ти е трудно от растояние... В един момент от организацията трябва да се съгласуват и координират сто неща... Твоята ситуация е още по-комплицирана като се има предвид католическия брак, английския, който се очаква да се говори от всички ангажирани във сватбения ви ден и т.н. Всичко това струва ужасно много усилия и време, а ти много време нямаш. Агента може да провери как стой въпроса с църковния брак, да ви свърже с подходящи фото и видео (ако имате), DJ, да запази ресторант, да уточни менюто... Би било много по-лесно да се обсъжда всичко с един човек вместо със 100, за всяко нещо по отделно. Това, че сватбата ще е в Пловдив не означава, чв трябва да работиш само с Пловдивка агенция. В София има много агенти, които са свикнали да организират сватби и в други градове.
« Последна редакция: октомври 07, 2009, 20:22:10 от KlaraFina » Активен
Aneta86
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #95 -: октомври 09, 2009, 09:17:11 »

Здравейте, организацията на такава сватба никак не е лесна. Според мен найстина трябва да си намериш добър сватбен агент. И аз в момента съм в търсене на такъв. Вчера ми беше първата среща с една такава дама, но не нещо не съм очарована от нея  sad и продължавам да търся. Поне тук в София избора е голям smile Набелязала съм си още 2-3 агенции и 1 ми я препоръчаха мой позната .... та ще видим какво ще стане, дано да мога в най-скоро време да се срещна с набелязаните сватбени агенти  smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: октомври 09, 2009, 13:55:33 »

Приемам препоръки (на лични, ако в темата би било прието за реклама) за сватбени агенти, от които имате добри впечатления.
Аз имам добри отзиви за "Приказен ден" от сватба на мои познати, но тяхната сватба беше отдавна, а и оттогава май попрочетох и не толкова хубави неща за тях. Та ще се радвам, ако някой има скорошни впечатления, от тях или от друга агенция.

Колко време отнема според вас да се организира една сватба в България, ако младоженците са в чужбина?  blush
Активен
Aneta86
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #97 -: октомври 09, 2009, 15:06:44 »

Според мен са необходими поне 3-4 месеца. Може би зависи и от това дали знаеш какво искаш. Аз например за някой неща съм категорична, но за други ще разчитам изцяло на агенцията /напр. декорациите от цветя/. Утре имам нова среща с друга сватбена агентка. Моя приятелка ми я препоръча. Приятелката ми е била на сватба организирана от тази агенция, показами снимки на декорациите и бяха доста нестандартни. Чесно казано възлагам големи надежди на утрешната ни среща. След срещата ще пиша за впечатления. А специално за "Приказен ден" видях някои снимки, които не ми допаднаха, просто не са ми в стила. Затова и продължавам да търся smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: октомври 09, 2009, 15:14:36 »

Geraganat
не знам защо ти е сватбен агент като имаш мен, ама карай smile
поздравявам те с влизането в този форум, Welcome Welcome Welcome много е интересно и забавно, ще видиш, ама как те разконспирирах , а!!!!!!
 btw вчера гледах едно предаване по телевизията, не много подробно и там казаха, че трябва да се извадят 2 удостоверения от чуждата страна, едното е че не е женен, а другото, че в страната му ще признаят брак, сключен в чужда държава, като после трябва да се легализират, за всеки случай е по-добре майка ти да пита в дома на младожениците какъв точно документъ трябва.може и аз да питам smile
ами мисля, че всики момичета във форума ще ти помагат, най-вече аз разбира се, нали знаеш колко се вълнувам smile
Активен
gerganat
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #99 -: октомври 10, 2009, 10:46:37 »

Geraganat
не знам защо ти е сватбен агент като имаш мен, ама карай smile
поздравявам те с влизането в този форум, Welcome Welcome Welcome много е интересно и забавно, ще видиш, ама как те разконспирирах , а!!!!!!
 btw вчера гледах едно предаване по телевизията, не много подробно и там казаха, че трябва да се извадят 2 удостоверения от чуждата страна, едното е че не е женен, а другото, че в страната му ще признаят брак, сключен в чужда държава, като после трябва да се легализират, за всеки случай е по-добре майка ти да пита в дома на младожениците какъв точно документъ трябва.може и аз да питам smile
ами мисля, че всики момичета във форума ще ти помагат, най-вече аз разбира се, нали знаеш колко се вълнувам smile
Hahahah! Ne beshe trudno da me razkonspirirash, svatben guro lol)) Az ne smjatam da naemam svatben agent, taka che shte razchitam na teb i nashte smile Veche sam gi pratila da pitat za documentite za nego smile A za foruma - prosto sam izumena ot ranoobrazieto ot temi -  Galabi pred tzarkvata lol))) I kolko sa aktivni horata lol))
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 10, 2009, 12:05:00 »

дааа, много е хубаво в този форум, след като вече почти 2 години стоя тук smile
 между другото пиши на български, защото ще ти се карат модераторите
Активен
Aneta86
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #101 -: октомври 16, 2009, 12:43:20 »

Здравейте, отново smile
Включвам се да ви разкажа за впечатленията си. В събота се срещнах с една от агенциите, които ми бяха препоръчани. И найстина съм впечатлена от това, което видях в офиса им.  good Показаха ми снимки от сватби, които са организирали. Нещата изглеждат много стилно, ама найстина стилно. Имат много разчупено мислене и оригинални идеи. Днес сутринта получих официалното им предложение. Много интересна и впечатляваща презентация. С много снимки и по няколко варианта на всеки елемент. Найстина съм впечатлена и въодушевена. Съответно са ми изпратили и бюджет. Описано е всяко едно нещо колко струва. Таксата им агенция също е описана и разбита на най-подробните елементи. А дори не са от най-скъпите агенции на пазара. Определено са "мойте хора"  yahoo
Ако някой иска да му дам координати да ми пише на лични smile Да не правя реклама, че май е забранено.
Хубав ден на всички и успешно организиране (аз вече си реших проблемаsmile
« Последна редакция: октомври 16, 2009, 12:45:24 от Aneta86 » Активен
kadriana
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22


Va dove ti porta il cuore


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: ноември 06, 2009, 10:04:07 »

Здравейте и от мен. Ето и че и за мен настъпи момента да се интересувам от организация на сватба :-) Много се радвам, че попаднах на този форум и специално темата " организация от чужбина" тъй като това е и моя случай. Преди да попадна на форума си мислех, че това е "мисия невъзможна" и си блъсках главата какво да правя. Но след като прочетох мненията и съветите на тук присъстващите вече съм оптимист - няма невъзможни неща, дори да си организираш сватба от стотици километри.
Аз и бъдещият ми съпруг (също българин) живеем и работим в чужбина. Искаме да си направим сватбата през пролетта/лятото на 2010 в България. Тук прочетох доста ценни съвети. Аз също си мислех за сватбен агент, който да движи всичко вместо теб - все пак има телефони и интернет. Проблема остава само роклята, която трябва да се поръча сравнително по-рано и да се ходи на проби.
Ние ще се приберем сега за Нова година, но след това.... не знам кога пак.
Всъщност има да дообмислим още доста неща преди да мислим за организацията на сватбата, както и да съобщим на семействата си  smile тъй като предложението за брак ми бе направено наскоро и сме решили да им кажем очи в очи както се казва  Wink Което не ми пречи вече да търся ресторанти и сватбени рокли  danceg
Разчитам на помощта ви и ценните съвети - на бъдещи булки от чужбина и на вече венчани такива.
Поздрави!
« Последна редакция: ноември 06, 2009, 10:07:29 от kadriana » Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: ноември 06, 2009, 11:18:35 »

Здравей, kadriana, и добре дошла!
Нашият случай е същият, и двамата сме българи, но живеем в чужбина и се опитвам да подкарам организацията някак си. И ние не сме казали още на родителите, та и това ни предстои зимата.
Аз започнах с разглеждане на ресторанти в интернет и четене на отзиви за тях. Съответно на тези, които поне в нета ми изглеждат добре и отзивите за тях са сравнително добри, им изпратих запитване за куверти и др. условия по мейла. Засега имам някакъв успех, не всички отговарят (дори и след напомняне  angry), но все пак посъбрах информация.
Като се приберем зимата, ще ходим да видим на място тези, чиито условия ни устройват и сигурно направо ще капарираме някой. Смятам да запишем и дата в ритуална зала направо. Същевременно трябва да си потърся и рокля, надявам се да намеря нещо, което ми харесва и ме устройва откъм цена и направо да си я купя. Тук честно казано ми се струва неоправдано скъпо, що се отнася до всякакви сватбени неща (живеем в Германия).
Освен това смятам да изпратя запитвания до разни агенции, с които също да се срещнем през декември, както и ДЖ, фотографи и т.н. Ще е доста търчане, защото се прибираме за малко, но няма как.
По други причини (не само заради организацията), планираме да се приберем също през май за около седмица и да продължим с подготовката на място. Сватбата ще е август. Та се надявам някак си да успеем.

Съжалявам за дългия пост, но се надявам да ти е помогнал поне малко с идеи откъде да започнеш.

Поздрави и успех с подготовката! good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #104 -: ноември 06, 2009, 22:24:21 »

Съвсем спокойно ще се подготвите до август. Аз получих предложение в края на януари и подготвих двойна сватба - една във Франция през юли и една в България през август. Така, че имате достатъчно време  good good good
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines