Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 05:12:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 229853 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: май 12, 2008, 05:46:45 »

Църквата си я резервирай колкото по-рано, толкова по-добре, защото да не се окаже, че е пълно, има също рестрикции и в някои дни не се правят венчавки... Ако искаш прочети за какво става въпрос в темата за църковния брак.
Ако няма да си сменяш името, не е необходимо да си сменяш документите, безпредметно е. След като няма да си сменяш името, може би няма да има проблем с регистрацията на брака ви с последния момент. По принцип чувам, че отнема около 30 дни за информацията да стигне от съвета до МВР (паспортни служби), но теб това не те касае. Според мен е добре да пратиш някой родител да попита, за да си сигурна, че няма да имаш проблеми откъм времето.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: юни 07, 2008, 18:46:04 »

Привет на всички и от мен  smile И аз да се запиша в тая темичка- че живеем в Прага, а сватбата ще е в София. И двамата сме си българи, 90% от гостите са също българи, и едва 10 % са чужденци. И ние ще имаме програма за чужденците, а също така се уговорихме и с един от нашите прители да се грижи за тях и по време на различните ритуали да им превежда(при нас диджея ни даде едно CD със сватба където е водел, и сега това CD е в нашия приятел- та да може да се подготви предварително) . Иначе и ние ще имаме изнесен ритуал на 9.08 а на 8.08 само ще подпишем набързо. Отказахме всякакви ритуали при самото подписване ,защото според мен няма смисъл да слушаме нещата 2 пъти, пък и така на самата сватба няма да ни е толкова интересно  Wink И понеже и на нас не ни се нрави идеята с фалшиво подписване на бял лист- измислихме да си напечатаме обещание или просто някакви красиви мисли относно брака и да се подпишем там(подобно  на inaxastra), като след подписа фотографа да снима този лист и с него да започва сватбената ни книга със снимките.Все още не ми е дошло вдъхновението обаче, да го измисля (тия дни приключих с поканите и съм много доволна от резултата, надявам се скоро да ме споходи и вдъхновение и за самото "обещание")

А по въпроса за църквите- мисля че по време на пости не приемат да венчават...
Активен
Zvetenze
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #77 -: юни 23, 2008, 07:29:02 »

Здравейте момичета! Страхотно е, че има такъв форум, зарадвах му се много!

Ето каква е работата: догодина ни предстои с милото да се "вземем" най-сетне  yahoo, та едно от нещата, които се питам, е свързано с медицинските.

По-точно, искам да питам как става номера с бележката от "психото" - ами милото е чужд гражданин, как точно ще решат дали им се води на отчет, и т.н.? И изобщо, това медицинско той къде ще трябва да си го вади?  scratch one-s head scratch one-s head

Сигурно звуча глуповато, ама...  blush  Ще се радвам да прочета как вие сте се справили с този въпрос, момичета с "чужди" партньори!

Цвети
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юли 02, 2008, 09:59:57 »

Здравей Zvetenze smile Най-добре атидете в някая частна клиника и мис-яче там ще ви обяснят и направят тсичко smile
А аз да питам момичета вие сменяте ли си веднага личните карти,че аз няма да имам време и си мислих може ли и по-късно да я сменя crazy
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: юли 02, 2008, 10:12:32 »

maj4eto, четох преди време че те глобявали ако не ги смениш до 1 месец ама не мисля че е голяма сумата и отвсякаде чувам различни неща, ти ще си сменяш ли името?пропуснала съм, ако вече си писала..майка ме беше ходила в нашата полиция и са и казали че с удостоверението за брак става бърза поръчка за 3 дниблична карта и паспорт, може и да имаш време или??ама питай най-добре  в районната полиция кадето трябва да го вадиш...само за шофьорската книжка не знам...
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юли 02, 2008, 10:18:50 »

Ами да искам да го сменям а след сватбата заминаваме за морето и се връщаме в събота-понеделник заминаваме обратно за Г-я sad Ако майка ми можеше само да го вземе ама май не може-срябва аз лично sad
А и не зная -трябва ли и тука да се ходи до службата за чужвенците и да им се каже че съм се умъжела crazy
Активен
midi4ka
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #81 -: юли 09, 2008, 00:09:50 »

здравейте  сладурки..Попаднах на този  форум случайно и  останах  много приятно изненадана от помоща и точните съвети дадени  от вас във всеки един момент smile Е,и на мен ми предстои  сватба но съм страшно объркана и реших да пусна отделна темичка с моите въпроси и терзания,защото изчетох доста от вече написаното и все пак незнам от къде да започна smile  става  въпрос за това че  искаме да се оженим сега септември защото аз съм в чужбина и ще се прибера  тогава,но само за месец и времето е много кратко...от тук незнам много какво да направя аз всъщност изобщо незнам как се прави и кое по-напред..Та...значи...представям си моята сватба малко по различно от сватбите  в  ресторанти..искам да бъде  някак си  без  цялата тази дандания ,но в същото време пак много специална...и исках  да ви питам за идея за  вечерна сватба как мислите  ще  се  получи  ако е  например  в някой пиано-бар и само с кетъринг в смисъл тип коктейл...и някой знае ли дали се  получава  добре?средствата също са много  важни защото май ще разполагаме  с около 5000 лева  незнам за  такава  сума какво може да се  измисли...гостите ще са около 80  по досегашни изчисления...и.....ох малко  объркано пиша ама знам че  ще разберете smile  Нищо ама нищо  още не съм решила  а то времето си минава....Моля  ви за  някакви  съвети ...а  и  още  един въпрос:  според вас дали ще  успеем да  си запазим дата за съвета и църквата примерно 20тина дни  преди самата  сватба ,защото  просто няма как  преди това...:(моля за  всякакви  идеи и мения  защото както излиза  аз  май даже  незнам и какво точно да  питам lol)))))  олелеееееееееее:)  HELP
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #82 -: юли 09, 2008, 08:48:17 »

Дали може да си запазите час за църква и ритуална 20 дни преди това, зависи от това в кой град е събитието. Няма ли към кой да се обърнете поне за това ?

Ако си направите добре сметка и не слагате мнго детайли, които са симпатични, но реално излишни, може да влезете в 5000лв.

Вечерна сватба в пиано бар може да бъде разкошна. Извън лимита на традиционната българска сватба, могат да бъдат направени чудесни оригинални сватби, не по-малко специални и тържествени.

Изясни си хубаво мислите в главата, какво искаш и как го искаш и това е началото. С добра организация и силна мотивация всичко ще бъде  good

Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #83 -: юли 10, 2008, 21:17:19 »

midi4ka, за каи град става въпрос?
Сватбата на моя приятелка (във Варна) е била точно както описваш, нещо като коктейл в пианобар. Тя самата и до днес е супер въодушевена от сватбата си (женила се е 2003). Били са само млади хора, приятели, дори без родителите. Гледах видеото и честно да си кажа ми беше трудно да възприема булката в такава обстановка (това е лично мнение). Най-оригиналното нещо беше, че влизането им беше съпроводено с изпълнение на пиано. Беше много красиво. Иначе са имали DJ и храната е била на блок маси.

За бюджета  crazy, inaxastra е права, че много зависи къде ще е сватбата. Какво включваш в тези 5000 лв, дори и облеклата? Не е невъзможно да се побереш в този бюджет, но найстина без никакви глезотии и трябва да си супер подготвена с всичко предварително, защото както форума е показал, и евтини неща се намират, но след много търсене и обикаляне.

А дата в ритуалната зала можеш да си запишеш, разбира се и 20 дни по-рано, само ако има свободни часове. Септември е доста популярен месец за сватби, така, че коклото по-рано, толково по-добре.

Ако сериозно ще се захващате с този проект, направо те съветвам да ангажираш някого в България, поне да направи резервазии и да проучи някои и други неща.
Активен
Zvetenze
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #84 -: юли 11, 2008, 23:42:37 »

Здравей Zvetenze smile Най-добре атидете в някая частна клиника и мис-яче там ще ви обяснят и направят тсичко smile
А аз да питам момичета вие сменяте ли си веднага личните карти,че аз няма да имам време и си мислих може ли и по-късно да я сменя crazy



maj4eto
, много ти благодаря за отзивчивостта - извинявай, но едва сега отварям форума и не съм разбрала, че някой ми е отговорил!

Лека нощ и успех на всички!
Активен
midi4ka
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #85 -: юли 12, 2008, 02:16:48 »

Здравейте пак smile
благодаря за  отговорите първо:)
значи  става въпрос за София.И  ми казаха че  записването за час в  съвета можело да стане с двете лични карти  и за  това  май ще трябва да си запазим час след като аз  се прибера..освен ако това не е  точно така де..:)аз съм много Ненаясно наистина как би било най-добре ще  трябва наистина както казахте да си го изясня в  главата  преди всичко smile сега ми хрумна че  би било също хубаво някъде на открито наример на  басеин или някаде в  градина  но пак  трябва да разбера къде в  софия е подходящо..мерси  момичета smile
Активен
Bella_Bella
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29


« Отговор #86 -: юли 20, 2008, 19:43:15 »

Невче, благодаря за идеите. Вярно, ще е неизбежна известна неловкост, но дано не е прекалена. Аз не съм голям фен на всичките ни сватбени традиции- например настъпването, взимането на булката с блскане по вратата и т.н., както и на американските с жартиера например, та смятам да доведа тези ритуали до мимимум и да разчитам на хубава музика и хубава храна за приятното прекарване на гостите, както и хубави подаръци за спомен, по което още работя...

Аз също ще се омъжвам за чужденец и сватбата ще е в София. За настаняването на гостите съм избрала хотелски апартаменти това е линка им http://www.flatsinsofia.com/. добри са им цените и изглеждат чисти.
Дано да съм ти от полза. give_rose

Успех girl_wink
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: май 03, 2009, 23:09:40 »

Здравейте, мили момичета!

Предстои ми сватба през август, и ето ме тук с един практичен въпрос, във връзка с ритуалната зала... Дано не повтарям някого, но не открих информация по въпроса - ако съм пропуснала, моля насочете ме!  blush

Тъй като моята сватба ще бъде от "международните", исках да почерпя опит от тези, които вече са били в тази ситуация. Имахте ли човек, който да е в помощ на чужденците по време на церемонията в ритуалната зала? Моите хора не разбират нищо на български, като изключим някоя дума/фраза - не ми се ще да останат изолирани и да не знаят за какво се говори по време на ритуала.... Обаче не съм много сигурна как да разреша проблема най-ефективно.   sad 

Какво бихте ме посъветвали? Посрещам идеи с отворени обятия! Предварително благодаря!  thank you
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: май 03, 2009, 23:22:26 »

Здравй Свилена!Аз миналата година се омъжих в Испания и за гостите от Бг,ритуала в църквата го направихме на 2 езика,за да могат да разберат за какво става въпрос и всички бяха доволни,а за6то в Бг да не е възможно?
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: май 04, 2009, 00:02:20 »

Мерси за бързата реакция, Карол!  Ние ще правим гражданския ритуал в България, а после и църковен в Италия - за църквата там проблема е решен точно с книжка на двата езика, за да се следи службата. Чудя се доколко този вариант ще да е удачен в ритуалната зала.... Продължавам да мъдря :-)

Благодаря ти отново най-сърдечно!!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines