Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 21:00:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230564 пъти)
 
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 29, 2008, 10:30:16 »

inaxastra , направо страхотно си го измислила Oh my ...  Bravo
точно защото и аз не предпочитам никакъв фарс с подпис на бял лист , исках нещо подобно да измисля, някой да държи реч и тн...Ама наистина невероятен сценарии си спретнала , тези панери и свещите и обетите е много красива и романтична идея give_rose Направо съм очарована  thank you
Нашата сватба тук е на 19 юли а в България ще е на 30 август така че ще имам време след стреса тук да се подготвя и измисля като теб с подробности сценария..ако нямаш нищо против ще взаимствам от теб , направо ме очарова   goodgirl_wink
а вашата сватба кога ще е ? и още една подробност-на какъв език ще бъде???както подразбрах и вие ще имате доста гости от негова страна..или някой ще превежда? това на мен още също не ми е ясно..
аз ще се прибирам седмица преди това, а моя любим ще дойде едва един ден преди това, проблеми с отпуската...
Още веднъж  thank you
Скоро ще споделя как съм го измислила окончателно и дали ви харесва...
Леле, момичета този форум толкова ми помага...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #61 -: април 29, 2008, 10:41:23 »

 blush Мерси  blush
Ние сме на 12 юли в Париж и на 17 август в Благоевград.
За идеи няма проблеми аз съм в творчески изблик и преливам направо.
За превода, тъй като имаме гости от Франция, от Италия и България има два проблема: първо-трудно е да се превежда на три езика; второ-трудно се намира преводач изобщо. За чужденците съответно ще подготвя нещо като програма, с обяснение на всеки ритуал и символика. Така всеки ще си я държи в ръка и ще следи какво става (като в Операта примерно, но то сватбата си е цял спектакъл). Не е перфектно-перфектно, но ми изглежда най-практично и осъществимо.
А иначе казано честно, съвсем не се чувствам стресната. Особено за Париж. Всичко ми е подръка. Имаме 20 човека, всички много близки и го усещам като радост и щастие по-скоро, отколкото като стрес. Вечерта ще има спектакъл с музика и светлини във Версай. Надявам се да отидем (ще си остана с роклята blush ) Тцк, нямам търпение вече... yahoo

ПП. Колко гости имате в Австрия и какво ще правите с тях?
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 29, 2008, 21:33:07 »

Привет пак, чак сега се прибирам...
цял ден обмислях как би било най-добре и намирам твоята идея за перфектна...само трябва да го пригодя за нашата ситуация, за жалост нямаме градина...но ще измисля нещо ... girl_wink
ние тука ще имаме към 60 човека, имаме много приятели , които не могат да дойдат в България, затова решихме и тук да направим парти  в ресторонт на дунава и да пуснем балони с хелии над водата
yahoo danceg danceg Party time а и какво по хубаво от това да си облечеш 2 пъти прекрасната рокля !!!А за програмата на събитието също мисля че е много подходящо... good
А за Версай супер!!! родителите на моя любим живяха 7 години във Версай и всяко лято сме ходили на такъв спектакъл и дори миналата имаше и младаженци, много бяха сладки и много романтично го намирам!!! Bravo Bravo give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #63 -: април 30, 2008, 11:47:53 »

Wow !! Вие наистина правите две сватби ! Ние в Париж ще имаме само следобеден малък коктейл вкъщи (особено държим, защото обожаваме студиото, в което живеем и където започна всичко; то има особена сантиментална стойност за нас). Само 20 човека сме - най-тясното семейство, свидетелите и приятели, които живеят тук. За вечерта бях предвидила вечеря в ресторант-кораб, който прави обиколка по Сена, но Версай ще го измести вероятно. На следващия ден е рожденият ми ден и ще отидем на пикник под кулата, пък на 14 е националния празник-има парад на Шанза, разни тържества и концерти и разбира се фойерверките вечерта. Мисля, че празникът ще бъде наистина пълен  Bravo
За балоните с хелий ти завиждам. Ту е забранено. Веднага давам идея  blush Привържете към всеки балон малка картичка с имената и с молба, който я намери да бъде съпричастен с вашето щастие и да ви я препрати на този и този адрес. Така ще видите, докъде са стигнали балоните  girl_wink
ПП. Ако имате път към Париж, обаждайте се да се видим, мога да ти дам координати на лични  blush
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 30, 2008, 18:47:18 »

Мерси за идеята, това с листчетата е много хитро, ще го направим със сигурност  Bravo
Ама ти наистина направо преливаш от идеи, супер!!! give_rose
Забавно би било да се видим,ама ние за жалост май скоро няма да идваме в Париж че те бъдещите сватове (или как точно се казваше на български) си дойдоха вече за окончателно във Виена края на миналата година... cray  беше супер да си прескачаме до Париж когато искаме ама свърши...аз го обожавам този град  Love girl и съм сигурна че вашето празненство (3те дни) ще е незабравимо...   Party time
Ще те държа в течение как върви моята подготовка и какво съм измислила за Българското парти.. wedding
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #65 -: април 30, 2008, 19:45:15 »

marchela картичките трябва да са наистина много мънички, за да успее балонът да ги вдигне и трябва да имате много, много балони, за да се върнат само няколко картички, но пък намирам, че е много романтично-представи си усмивката на този, който я намери ...
А вярвам, че все някога ще дойдете в Париж, не е толкова далече пък и с low cost-тите не и толкова скъпо. Мислете, мислете....  Wink
ПП. На български се казва "тъстовете" (не звучи особено красиво)
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #66 -: април 30, 2008, 21:06:35 »

 inaxastra, много ми хареса идеята ти с панерите ... просто много оригинално и красиво  cray Аз ще съм преводачът, както изглежда, а и кумата ми ще е българка, така че май ставаме две  Girl_hide Иначе с 30тина гости няма да е сложна организацията, макар че само 4-ма от присъстващите на сватбата ще говорят български  blush Абе ще го измислим  yahoo Сега ще си дочета цялата темичка, че прочетох само последните няколко поста.
« Последна редакция: април 30, 2008, 21:16:52 от kopche » Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: май 10, 2008, 15:27:29 »

Здравейте момичета
Имам един много важен въпрос,надявам се да ми дадете тъвет crazy
Като си бяхме в БГ и питахме какви документи му трябват на милото за сватбата-ни казаха само за тоя документ за семейното му положение и нищо друго.Като търсихме преводач той ни каза за нянанъв апостил че трябва да му дадът с документите в Полша.Миналата седмеца бяхме в Полша,издадоха ни документа,но и идея си нямяха за тоя апостил и ни казаха че не ни трябва и че документите и така са си оригинални crazy вече ги и изпратих на майка ми за превод и легализация...
Има ли някой опит с тия неща
Помагайте girl_impossible
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #68 -: май 10, 2008, 16:06:31 »

Апостилите се слагат от външното министерство или еквивалента му в дадената страна. Има международна конвенция и с апостила бракът става валиден навсякъде по света (по-точно в страните, които са подписали конвенцията). Успех smile
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: май 10, 2008, 16:22:18 »

Апостилите се слагат от външното министерство или еквивалента му в дадената страна. Има международна конвенция и с апостила бракът става валиден навсякъде по света (по-точно в страните, които са подписали конвенцията). Успех smile
Благодаря за бързия отговор,но понеже сега нямаме апостир може ли и бед него girl_impossible
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #70 -: май 10, 2008, 16:27:38 »

Честно казано нямам представа  pardon

Дано да се оправите и така.

Ние сме в Австралия и точно днес си попълнихме формуляра за церемонията и жената ни обясни, че след като са готови документите, ще отиде да им сложи апостил и така ще ни ги даде.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 10, 2008, 16:51:04 »

maj4eto, виж дали това ще ти свърши работа: http://www.apostilleinfo.com/poland.htm. Не можеш да минеш без апостил, задължително е за всички страни от Хагската конвенция и Полша е една от тях. Успех!
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #72 -: май 12, 2008, 04:45:42 »

Аз живея в Австралия. Мъжът ми е българин. Ще сключим граждански брак тук към края на юни и после църковен в България. Някой знае ли какво точно се прави с документа за граждански брак с апостила - превежда се примерно и после църквата дали ще го признае? Има ли някой, който е сключвал само църковен брак в България след сключен граждански някъде другаде? Благодаря give_rose
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 12, 2008, 04:52:58 »

cremcaramel, аз съм в подобна ситуация. Ние имаме сключен брак в САЩ. Изпратих свидетелството за брак заедно с апостил и пълномощно на свекърва ми. В България са го превели и свекърва ми трябва да го занесе в общината за регистрация. Когато и двамата са с българско граждаство, задължително се регистрира в общината на младоженеца. Искат също и копие от личните карти на двамата.
Ние ще имаме само църковен брак в България. Ако има още нещо друго, питай. Успех!
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #74 -: май 12, 2008, 05:29:39 »

Благодаря ти, ellie_bellie!

Колко време отнема тази регистрация в общината? Ние искаме да си я направим сами като се върнем. Колко време преди церемонията трябва да се ангажира църква? Аз трябва ли да си сменям документите, след като няма да си сменям името? Много въпроси станаха  pardon
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines