Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:31:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 229865 пъти)
 
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 18, 2008, 21:36:58 »

Ставаме доста в темичката.

Аз също ще се омъжвам за чужденец и поточно швед.Живеем в Стокхолм но сватбата ще е на 200км от Стокхолм и ще имаме само църковен брак в протестантска църква. В България мислим да не правим нищо.
Аз работя и доста пътувам и нямам много свободно време но пък обожавам всичките тези приготовления и затова сама си направих дизайна на поканите на етикетчетата и всичките други финдифлюшки.Знам че има доста време до Август ама си е забавно де.

Мисля за две седмици да се прибера до България просто да взема мама и татко и да си взема рокля ама да видим само да не си правя сметката без кръчмаря с тази рокля за две седмци.

Пожелавам ви успех милички на всички които организират сватба от чужбина. good
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 18, 2008, 21:47:54 »

Gery ,не се притеснявай, мисля че ще успееш с роклята за 2 седмици, и аз ще имам толкова време и мои приятелки ме успокоиха че става , е стига да не искаш нещо много сложно ,с дантели и тн... Bravo

малко е  Offtopic ама какви финтифлюшки си правиш, аз също много обичам ама още мъдря и се чудя за форми, цвят на покани,тейбълкартички,меню...твоите какви са? blush

Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 18, 2008, 21:57:15 »

Айде и аз тогава да се разпиша при вас да не сте самотни  tease pleasantry
Ние живеем в САЩ и подписахме миналата година тук с намерение да си отидем лятото в Бг и да направим сватба там, тъй като всички родители и роднини са там. Но поради стекли се обстоятелства не можахме да пътуваме миналото лято и сега се готвим за това. Сватбата ни ще е на 27 юли в Пловдив.
Аз само за това си мисля и се разсейвам и само минутка свободна като имам, съм залепена да зяпам за сватбени неща, а съм толкова заета, направо не знам какво да се правя, само в сватбата ми е ъкъла.  shok
И аз на всички ви пожелавам много успехи с подготовката!  good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 18, 2008, 22:17:22 »

Gery ,не се притеснявай, мисля че ще успееш с роклята за 2 седмици, и аз ще имам толкова време и мои приятелки ме успокоиха че става , е стига да не искаш нещо много сложно ,с дантели и тн... Bravo

малко е  Offtopic ама какви финтифлюшки си правиш, аз също много обичам ама още мъдря и се чудя за форми, цвят на покани,тейбълкартички,меню...твоите какви са? blush



Марчелче ,аз не се притеснявам за роклята от няколко места в Асеновград и във Варна ми казах че могат да я направят така че не го мисля.

За нещата- нашата сватба е с тема шоколад и цветята са калии и за тва гледам да се придържам към кафеви тейбъл номерца с малко шампанско цвят, етикетите за виното и минералната вода са с калии.Съжалявам че сега имат проблем във форума с качването на снимките което не е възможно но като го оправят ще кача снимки. А поканите ни ще са от шоколад и другата седмица ще ги поръчваме.

За друго направих едни А4 листове с един пъзел както кръстословиците 12 на 12 таблица с разбъркани букви и има 10 въпроса като наприме риме на булката или младоженеца, маиакат на булката или бащата на младоженеца на best man и тот тозисорт и ти се опитваш да ги намериш в табличката и  тва ще е нещо като игра и който първи ги намери получава награда.Например целувка (по буската ) от булката или картина нарисувана от младоженеца.С тази игра мисля че хората ще се запознаят поне с главните участници в сватбата, а не само да се побутват и питат абе коя е майката на булката кой е бащата и такива неща.

Какво друго подаръчета за гостите ще са комбинирани с късметчетата- кафява кутийка с шампанско панделка и захаросани бадемчета вътре.

Май това съм измислила за сега.

Ще сложа снимчици когато стане възможно.
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 18, 2008, 22:32:23 »

Gery, идеите са ти страхотни, мерси за отговора, и аз си мислех нашите цветя да са калии но в комбинация с червено, ще се радвам на снимки...
А за играта също много ми хареса   Bravo и направо ме вдъхнови да направя и аз нещо такова, мисля че ще е много забавно за гостите,готино и нестандартно  danceg
супер си...мерси!!!!
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 18, 2008, 22:37:40 »

Gery, идеите са ти страхотни, мерси за отговора, и аз си мислех нашите цветя да са калии но в комбинация с червено, ще се радвам на снимки...
А за играта също много ми хареса   Bravo и направо ме вдъхнови да направя и аз нещо такова, мисля че ще е много забавно за гостите,готино и нестандартно  danceg
супер си...мерси!!!!


Марчелче, ето на този сайт можеш сама да са композираш пъзел с твоите си отговори и трябва просто да копираш готовият пъзел и да добавиш въпросчетата отдолу.
Тва е разбира се ако пъзела е на английски.

http://www.armoredpenguin.com/wordsearch/
Активен
Baba_Marta
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


И моето време дойде:)!


« Отговор #51 -: март 19, 2008, 12:42:24 »

new user
И аз съм нова тук,но спадам във вашата група,ще се омъжвам за чужденец и точно по причините които Baba Marta каза,решихме да правим две сватби, но в България ще е само тържество в ресторант, малко странно ми се вижда ама няма друг начин....в църква не може ,той е католик...
Baba Marta вие какво ще правите в Бг?има ли много за организиране?четох че може нещо като измислен ритуал в съвета ама не знам дали си струва...знаеш ли нещо за това?
 weddingday
Ами ние точно такъв импровизиран ритуал ще правим. Предложиха ни го от агенцията, на място в градината. Иначе църковният брак ще е задължително в Атина yahoo, а в България граждански, защото нашият църковен, без граждански, няма стойност. Ние ще подпишем в петък на 08.08.08, а на 9.08 ще бъде само театър за гостите. За нас така е най- добре, защото не може да ги разкарваме хората из цяла София, за да ме видят как се подписвам. А пък имам и впечатления, че много от гостите се губят по пътя yahoo. После да ги събираме из цяла София хахахахахаха.
Що се отнася до организацията - много е, но си струва danceg Аз за моята сватба искам от всичко по много yahoo!
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 19, 2008, 21:31:28 »

Baba Marta :
Мерси за информацията  good и аз вече се замислих сериозно също за точно такъв импровизиран ритуал.А за организацията имаш право,много работа е ама е приятна и си струва...
goody goody hurrah hurrah

желая ти много хубави мигове!!!
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 05, 2008, 12:38:12 »

Здравейте и от мен момичета smile
Из съм зад граница-Германия,мелото е от Полша и ще има сватба в БГ  yahoo
За съжаление ще имаме само 10-на гости от Полша  sad
И сега се чудим дали ще ни трябва преводач в съвета crazy-а и полския е малко близък с българския
Може и да предопредиме хората предварително какво точно ще се говори ,но и ние не сме сигурни още crazy
а и незная изискват ли от там преводач?
Моля ви давайте съвети pls!!!
Активен
Rou
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 273



« Отговор #54 -: април 07, 2008, 11:35:59 »

maj4eto ние имахме 70-80 чужденци на сватбата ни включително и младоженеца и нямахме преводач в съвета. Мисля че няма нужда, всички знаята какво се казва  Wink в ресторанта имахме водещ който говори на английски и български и също някой от помощниците ни-гости превеждаха от време на време.
Активен
Baba_Marta
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


И моето време дойде:)!


« Отговор #55 -: април 10, 2008, 07:49:54 »

Здравейте и от мен момичета smile
Из съм зад граница-Германия,мелото е от Полша и ще има сватба в БГ  yahoo
а и незная изискват ли от там преводач?
Моля ви давайте съвети pls!!!
Здравей, аз в момента съм в България, но след 4 дни се връщам в Гърция. От агенцията ми дадоха да гледам няколко сватби между българи и чужденци. На някои от тях имаше преводач, на други не. Впечатлението ми е че, ако не наемете преводач, то поне трябва да разполагате със сценарий на съответния език, тъй като след това много от гостите не са разбрали нищо, особено в ресторанта. По време на чупене на питата, по време на игрите, букета и жартиера - всички чужденци, гледах, ходеха при булката, за да питат, за какво всъщност става дума. Все пак ти си там да се забавляваш, а не да превеждаш!  danceg За това съветът ми е - поне в ресторанта вземи някои да ги предупреждава кое след кое следва, а не да са в пълно невидение girl_impossible
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #56 -: април 28, 2008, 16:55:10 »

Здравейте на всички !! Присъединявам се към вас. Живея във Франция. Мъжът ми е италианец. Ще имаме две сватби-граждански брак в Париж (спестява ни се превода и легализацията на документите след това, тъй като ще живеем тук) и прием в България (ресторант, оркестър и всичко, без което не може). Имам същите проблеми като всички останали - моменти на отчаяние, че нищо няма да стане, паника, спокойствие, притеснения за гостите и посрещането им в България, преводач или не (не е лесно да се намери)... Изобщо  girl_impossible Но в крайна сметка се утешавам с мисълта, че все по някакъв начин всичко ще мине. Перфектността не е от този свят. Кураж на всички !!! Дръжте се, момичета !
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 29, 2008, 08:51:53 »

 Inaxastra, добре дошла в нашата групичка, доста сме...и ние ще имаме две сватби - брак в Австрия и само тържество в България ...  yahoo
исках да те питам вие как си го представяте там, мене все още ми е странно малко как ще бъде - всички да са в ресторанта и ние да влезнем тържествено и да ни поздравяват или незнам....и трябва да призная все още се занимавам с организацията тук и не съм го обмислила съвсем , при вас как ще е да взема идеи..  girl_wink  Girl_hide
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #58 -: април 29, 2008, 09:59:26 »

Привет marchela! Тъй като отказват да ни венчаят в църква, реших да напрая нещо малко по-нестандартно като церемония-така да се каже церемония по мярка. Представям си го по следния начин: ресторантът ни е в един парк. Близо до него ще имаме сватбената арка и някой, който да води събитието. Под звуците на сватбения марш се приближаваме. Водещият казва малка реч. После ни пита дали се взимаме за мъж и жена, с оня текст от филмите "Докато смъртта ви раздели" (особено държа на него). Казваме си обетите, разменяйки по един панер: "Фабио, пред всички, които обичаме и които са около нас сега, ти подарявам хляб, който аз съм направила, защото не ме е страх да работя за нашето щастие; пастели, за да оцветим бъдещето си заедно; камък, за да ти покажа здравината на моята любов и семена, от които да покълнат всички обещания на нашата двойка". "Ина, в този панер ти поднасям свещ-символ на светлината, която те оживява и над която се наемам да бдя; плодове, за да нахраня тялото ти със сладост; ароматна есенция, за да нахраня сетивата ти с аромат; звънче, за да ме викаш винаги, когато имаш нужда от мене или съм изгубен и празна тетрадка, в която да напишем бъдещето си заедно." Продължава речта на водещия, която още не съм подготвила, но ще бъде с цитат от "Малкия принц" и някои известни текстове за брака. После всеки от нас държи запалена свещ, които приближаваме една до друга и заедно запалваме нова, по-голяма, а старите загасяваме-символ на старият живот, който оставяме завинаги и новият, който започваме двамата. Целуваме се. Настъпваме се (намирам за забавен обичая). Гостите викат горчиво. Тръгваме под звуците на Многая Лета. Прерязваме сатенена лента, която шаферките държат от двете страни на пътеката. Хвърлят ни късметчета. Поздрави. Фотосесия и ресторант с всичко, което си върви с него-захранване, ритуали и пр.
Намирам, че е по-добре, отколкото да подписваме бели листове. Искам да няма фалш. Да сме такива, каквито сме. Да е искрено. Това е от мен.

ПП. Кога ви е сватбата?
ППП. Колко време преди датата смяташ да се прибереш в България?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 29, 2008, 10:05:25 »

Момичета извинявайте, че се намесвам във вашата темичка, защото вече съм си госпожа, а и си живея тук в България. Но inaxastra замислила си го невероятно!  give_rose Аз само докато го четох се  cray, а представям си вашите гости на самия ден как ще се почувстват. Изживейте най-прекрасната и романтична сватба. Това последното е за всички момичета, който сте в тази тема!  give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines