Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:48:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230116 пъти)
 
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #30 -: януари 27, 2007, 07:12:15 »

Отскоро съм в този форум и ми помага много да чета идеите и обмяната на мисли на всички вас. Моята сватба е в София през лятото, годеникът ми не е българин и семейството му ще присъства, както и наши приятели чужденци. Без да се отклонявам от темата - вече говорихме за брака с чужденец в друга тема - само ще ви кажа, че хич не ми е лесно цялото това планиране отдалече и само се тревожа дали на всички ще им е еднакво весело, как ще общуват неговите роднини с моите, дали хотелиери и таксиджии ще одерат кожата на чужденците, каква музика да подбера... с една дума, щастливото събитие досега повече ме тревож, отколкото радва. Това беше единствения начин моите баба и дядо и всички роднини да присъстват, затова избрахме София. Много си обичам моето момче, но тази сватба ми коства много нерви.
Да си дойда на думата. Много бих била благодарна за помощта ви- ако можете да споделите впечатления от "смесени' сватби, на които сте ходили или сте организирали; беше ли много неловко да се превеждат наздравици, церемония, обичаи; как да осигуря забавления на гостите за дните преди и след сватбата... знаете ли чисти хотели на разумни цени в самия център на София (скъпите сме ги предложили като вариант, но искаме да има и по-евтини възможности... ще съм ви много благодарна за всякакви идеи, момичета.
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #31 -: януари 27, 2007, 07:23:16 »

Забравих да уточня, че повечето гости са американци, и се надявам езикът да не им е голям проблем  в България, но техните обичаи са други, а и са свикнали на чисти хотели, ресторанти и таксита... и на учтиво обслужване. Не се срамувам от родината, но съм реалистка и знам, че трябва внимателно да им обмисля предстоя, за да останат с добри впечатления. А и моите роднини биха се чувствали неловко, ако DJ води на английски... както виждате, объркана съм много. Благодаря много, предварително, за вашите мисли по въпроса.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 27, 2007, 12:48:46 »

Аз мисля, че ще е добре да има някой, който да превежда на чужденците!!! girl_wink
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #33 -: януари 27, 2007, 14:18:52 »

Зравей Мариана,
ние ще правим сватбата във Варна и сме решили да настаним по мнладите в апартаменти под наем защото не им се дават много пари и честно да ти кажа чак аз се изненадах какви хубави и наЙ важното чисти апартаменти има под наем във Варна намерихме два в една кооперация за по 6 човека за 65 евро на вечер което си е доста евтино и се почистват на всеки три дни в София няма как да няма такива само се поразтърси по интернет (но по навреме че от сега вече се резарвират) а на по възрастните им го предложихме като един вид сватба съчетана с ваканция и те сами ще си резервират ваканция на златните пясъци за две седмици.
А колкото за организацията аз се прибрах в БГ за две седмици и те ми бяха повече от достатъчни за да оредя всичко но ако нямаш тази вазможност и няма кой да го направи вместо теб от БГ моге би ще е добра идея да се свържеш със сватбен агент.
А сега и малко по неприятната част която ми се иска да спеделя с теб е че неловкостта не можеш да я избегнеш за жалост! Нашите бяха тук миналата година за две седмици и свекърва ми (бъдешата) предложи да останат при тях ние се съгласихме и сега много съжелявам получи се много неловко и бяха 2 кошмарни седмици (нема да задълбавам в обяснения защо) в последствие говорих с шефката ми тя е австрийка и живее в Холандия вече 20 години и ми каза че и при тях така се е получило първите няколко пъти и ме успокои че с времето става по добре но никога не е както да са си хора от една и съша националност и това си е нормално защтото това са хора с много различен начин на живот и няма как да е иначе.Но от друга страна аз лично не се притеснявам толкова много за сватбата защото съм сигурна че само в началото ще е неловко а нека сме честни след втората ракия  CHEERS всеки ще се отпусне и ще се разприказва Някой на развален Български друг на развален Английски и ще се раздвижи и сватбата а преводач винаги може да си има за официалната част.
А за тостове и традиции ами как да ги обясниш Аз преди няколко седмици се опитах да обясня някои на свекърите и съкровището ми ама как да им обясня сега смисъла на "Горчиво" или настъпването, хвърленето на вода пред колата или захранването с питка със сол и мед?! И в крайна сметка им казах че това са БГ ритуали итрябва да си българин за да го разбереш напълно иначе каквото и да кажа по въпроса пак ще има неясноти но така или иначе останах с впечатлението че ще им е интересно да го видят дори и да не го разбират напълно
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #34 -: февруари 11, 2007, 03:32:43 »

Невче, благодаря за идеите. Вярно, ще е неизбежна известна неловкост, но дано не е прекалена. Аз не съм голям фен на всичките ни сватбени традиции- например настъпването, взимането на булката с блскане по вратата и т.н., както и на американските с жартиера например, та смятам да доведа тези ритуали до мимимум и да разчитам на хубава музика и хубава храна за приятното прекарване на гостите, както и хубави подаръци за спомен, по което още работя...
Активен
djinimini
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #35 -: март 10, 2007, 17:35:14 »

здравейте момичета. аз живея в щатите. бях кума на моята най-добра приятелка и много се накефих на цялата организация. декорацията беше върха. Мими използва сватбена агенция Вълшебниците. сватбата беше невероятна - във военния клуб в София. Сега предстои и моята сватба. Агентаката е много готина и мисля да я наема и аз. все пак реших да поразгледам форумите - човек е добре да бъде информиран, за да избере най-доброто smile
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 13, 2007, 03:26:59 »

Клуб на булките извън България, знам 4е много от нас са извън България. споделете как се спраяте кой и как помага...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 13, 2007, 07:54:45 »

Аз обаче слях темичката със стара такава.Има предишни мнения на други булки от чужбина!
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 13, 2007, 12:14:11 »

kami доколкото разбрах ти си във Франция, аз пък съм в Германия. Аз лично съм впрегнала не само цялата моя рода, но и неговата. Даже основно неговата, тъй като сватбата ще е в Балчик, моите родители са в София, а неговите са от Разград (което е значително по-близко до Балчик). Вие къде ще празнувате? Ако сте от един и същи град и ще празнувате там впрягай родителите ви, сестри, братя, братовчеди и приятели - кой с каквото може да помага, за да може вие като се върнете да дооправите само последните детайли. Гадното в такава ситуация е само, че когато ти им описваш как си представяш нещата те могат да го направят не точно както е в твоите представи и като се върнеш да останеш леко разочарована. На мен лично това ми е един от най-големите страхове. Едно е ти сама да си го направиш и да видиш всичко как ще стане, друго е някой друг да ти го направи според неговото виждане. Това е малко като ситуацията с филмирането на книги. Като четеш книгата ти си изграждаш свой образ в главата си и после като го видиш на филм може да е много подобно, но може и да е доста различно. Стискам палци всичко да стане точно както си го представяш!!!  good  good  good
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 13, 2007, 13:18:05 »

prin4ipessa   бях във франция а сега и 2та сме в англия ....моето цялото семейство  живее тук......и е много забавно разтоянието Лондон Благоевград за нищо го нямам, много е трудно ама....помагат и приятели и роднини ама както ти казваш представяш си едно а то става друго за това предпо4итам аз да бъда там и да се сърдя на себе си после ако не стане не6то както трябва
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 13, 2007, 14:00:24 »

Ами на твоята половинка семейството? И те ли са при вас в Англия или могат от България вече да се захващат с подготовката лека полека?
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 13, 2007, 23:58:40 »

на половинката само майка му е в българия и да ти кажа 4естно не мога да раз4итам на нея,е приятелки лели и вуйни  са се заели сериозно да помагат ама все пак и аз откса4ам един път в месеца да видя как върват нещата ама е трудно се пак
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #42 -: март 03, 2008, 15:06:43 »

Мммм, май и аз съм за тук  girl_wink И моята сватба ще е смесена, но за да има по-малко нерви, ще си направим основната сватба в чужбина, подписване, тържество, както е по местните обичаи. От моя страна ще присъстват само 2-ма души. Скоро след това сме планирали малко тържество и в България, което вече ще бъде по-българска сватба и само младоженецът ще присъства от негова страна. С организацията в чужбина ще се заеме неговото семейство, с българската сватба - майка ми. Не си представям 30 човека да ги натоваря на самолет, да им търся хотел и да се чудя как да не се изложим  (понеже ние сме си свикнали с мръсотията по улиците и другите грозни гледки, но чужденците не са).
Затова решихме да направим две сватби smile
Активен
Baba_Marta
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


И моето време дойде:)!


« Отговор #43 -: март 04, 2008, 15:33:49 »

Новичка съм във форума, но и аз чужденец ще се омъжвам - за добро или лошо:)) Прочетох всичките мнения по темата и ми прави впечатление, че всички искате сами да направите всичко. Аз немога, много ми е трудно, опитах, но не става. Тук законите са едни в България - други. Дори се оказа, че въпреки Европейския съюз, гърците все още не признават брак, скючен в България и затова се налага да правим две сватби - една тук и една там:)))Много проблеми - но за любовта граници няма. И двамата с моя приятел сме на мнение, че ще наемем агенция и вече наехме. Само бонбониерите и свещите ще си ги купуваме ние. Е, разбира се и роклята и костюма, защото едва ли някой познава моя вкус, по- добре от мен! Момичета, ако ви трябва съвет - питайте. Цяла година се лутах, но научих много неща за сватбите хахахаах!То аз много говоря, защотото още е рано, но като наближи август - тогава ще му мислим.lol
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 18, 2008, 21:12:45 »

 new user
И аз съм нова тук,но спадам във вашата група,ще се омъжвам за чужденец и точно по причините които Baba Marta каза,решихме да правим две сватби, но в България ще е само тържество в ресторант, малко странно ми се вижда ама няма друг начин....в църква не може ,той е католик...
Baba Marta вие какво ще правите в Бг?има ли много за организиране?четох че може нещо като измислен ритуал в съвета ама не знам дали си струва...знаеш ли нещо за това?
 weddingday
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines