Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:05:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 228802 пъти)
 
slav
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #15 -: декември 20, 2006, 00:57:22 »

vanis: благодаря
Активен
desitka_80
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #16 -: декември 20, 2006, 01:26:31 »

Моите планове постоянно се променят честно да ви кажа и вече взе да ми писва от една седмица не съм спала като хората защото не знам какво да правя
Сега изведнъж се оказа че много малко гости от фамилията на любимият ми ще могат да дойдат до България което означава че ще трябва да се направи и сватба тук а аз просто не искам да ви говоря за цените тук! Цените на роклите започват от 1500 евро Oh my ... и ви говоря за рокли, които дори не ми и харесаха  shok от там нататък дори и не съм гледала за цените на останалите неща които ми трябват
засега плановете са, че ще сключим брак тук в общината някъде в началото на Юни и след това ще отидем в България за църковният брак, който ще е на 19 Юни ако датата е свободна естествено, защото и това не знам със сигурност и като кажа на майка ми или сестра ми да проверят за датите, за да мога поне Аз само се питам дали изобщо ще имам една нащ спокоен сън до Януари cray
Иначе списъците, които ми пратихте ми се струват много полезни и се надявам да ми помогнат само, че не знам още защото трябва да изчакам до Януари и когато сам в България чак ще мога да ги използвам защото от тук ми се иска да купя колкото се може по-малко и ако мога всичко да взема от България.
И едно нещо не ми излиза от главата и много се надявам, че някоя от вас ще може да ме успокои по въпроса.
Роклятя най-вероятноо ще си я взема от България но много ме притеснява факта че ще я пробвам Януари месец и от там нататък ще я видя пак чак един два дена преди сватбата и най вероятно няма да има време да се промени нещо на роклята, а аз имам малък проблем с теглото си и през зимата винаги сам към 5-6 килограма повече от колкото лятото това е така от както се помня лятните ми дрехи винаги са били един размер по-малки и по тази причина си мислих за рокля с корсет за да мога просто да си стегна корсета малко повече и готово, обаче все си мисля, че няма да е както трябва защото корсета ще е много стегнат или нещо от сорта нензам, някой знае ли?
И още един въпрос относно роклите. Тук в Холандия като пробвах рокли всичките ми бяха големи и то бая големи, а аз не съм от най слабичките 64 килограма съм и съм 170 см (за да имате идея за какво говоря) и като се видях в тези огромните рокли изобщо не се харесах и продавачките ми викат, че ще ги стеснят и така на татък, но на мен роклите просто не ми харесват защото изглеждам като огромна торба с тул и коприна стърчаща от всички страни crazy така де въпроса, ми е как са роклите в България? Аз се надявам да са по малки, за да мога поне малка идея да имам, за как ще изглеждам в деня на сватбата или поне така се надявам, Българските жени като цяло са по слабички от Холандските  girl_wink


Моля, да пишете САМО на КИРИЛИЦА!!!!

Скъпа не се притеснявай за роклите в България - изборът е богат! Аз ще съм кума април месец и с бъдещата булка станахме разногледи докато се спрем на рокля .... да се чудиш коя да си купиш!!!
Горе главата и смело напред  good !!! Желая ти попътен вятър!  Wink
Активен
desitka_80
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #17 -: декември 20, 2006, 01:31:45 »

Моите планове постоянно се променят честно да ви кажа и вече взе да ми писва от една седмица не съм спала като хората защото не знам какво да правя
Сега изведнъж се оказа че много малко гости от фамилията на любимият ми ще могат да дойдат до България което означава че ще трябва да се направи и сватба тук а аз просто не искам да ви говоря за цените тук! Цените на роклите започват от 1500 евро Oh my ... и ви говоря за рокли, които дори не ми и харесаха  shok от там нататък дори и не съм гледала за цените на останалите неща които ми трябват
засега плановете са, че ще сключим брак тук в общината някъде в началото на Юни и след това ще отидем в България за църковният брак, който ще е на 19 Юни ако датата е свободна естествено, защото и това не знам със сигурност и като кажа на майка ми или сестра ми да проверят за датите, за да мога поне Аз само се питам дали изобщо ще имам една нащ спокоен сън до Януари cray
Иначе списъците, които ми пратихте ми се струват много полезни и се надявам да ми помогнат само, че не знам още защото трябва да изчакам до Януари и когато сам в България чак ще мога да ги използвам защото от тук ми се иска да купя колкото се може по-малко и ако мога всичко да взема от България.
И едно нещо не ми излиза от главата и много се надявам, че някоя от вас ще може да ме успокои по въпроса.
Роклятя най-вероятноо ще си я взема от България но много ме притеснява факта че ще я пробвам Януари месец и от там нататък ще я видя пак чак един два дена преди сватбата и най вероятно няма да има време да се промени нещо на роклята, а аз имам малък проблем с теглото си и през зимата винаги сам към 5-6 килограма повече от колкото лятото това е така от както се помня лятните ми дрехи винаги са били един размер по-малки и по тази причина си мислих за рокля с корсет за да мога просто да си стегна корсета малко повече и готово, обаче все си мисля, че няма да е както трябва защото корсета ще е много стегнат или нещо от сорта нензам, някой знае ли?
И още един въпрос относно роклите. Тук в Холандия като пробвах рокли всичките ми бяха големи и то бая големи, а аз не съм от най слабичките 64 килограма съм и съм 170 см (за да имате идея за какво говоря) и като се видях в тези огромните рокли изобщо не се харесах и продавачките ми викат, че ще ги стеснят и така на татък, но на мен роклите просто не ми харесват защото изглеждам като огромна торба с тул и коприна стърчаща от всички страни crazy така де въпроса, ми е как са роклите в България? Аз се надявам да са по малки, за да мога поне малка идея да имам, за как ще изглеждам в деня на сватбата или поне така се надявам, Българските жени като цяло са по слабички от Холандските  girl_wink


Моля, да пишете САМО на КИРИЛИЦА!!!!

Скъпа не се притеснявай за роклите в България - изборът е богат! Аз ще съм кума април месец и с бъдещата булка станахме разногледи докато се спрем на рокля .... да се чудиш коя да си купиш!!!
Горе главата и смело напред  good !!! Желая ти попътен вятър!  Wink

Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #18 -: януари 04, 2007, 10:18:44 »

не се притеснявай за роклите,рокли има и ги шият стандартен размер 40-42-44
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 04, 2007, 22:36:18 »

Спокойно, мили момичета, щом е по поръчка роклята ще е ваш размер!! girl_wink
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 05, 2007, 17:40:47 »

аз моята рокля си я поръчах по нета,взеха ми размерите пак по нета,и когато отидох на първа проба на 9.12(а сватбата ми беше на 16.12) всичко беше наред.пасваше ми до оправиха я и на 13.12 си я взех точно по мярка за мен.ееее вие я видяхте де blush
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 05, 2007, 17:46:55 »

Браво на тези, които са ти шили роклята, picolina!!! А, да, роклята ти наистина е много хубава!!! girl_in_love
Активен
mim4e
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #22 -: януари 14, 2007, 13:39:44 »

На теб май ще ти трабва и човек който знае и английски да води сватбата иначе представяш ли си неговите роднини как ще се чудят за какво иде реч, и ти препоръчвам да ползваш брачна агенция защото поне на мен ми спестиха и време и пари!Във Варна се жених и аз агента ми се казва Тито -и говори при това перфектно английски.Съпруга ми е англичанин и беще супер за негоните роднини  и за него самия че някой му говори и той го разбира и може да си каже мнението .... ето ти и телефона на агенцията че трябва да бързам-0898559036  търси Тито
Успех от сърце!
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 15, 2007, 14:55:24 »

Браво на тези, които са ти шили роклята, picolina!!! А, да, роклята ти наистина е много хубава!!! girl_in_love
благодаря ти, Булечка,и аз много си я харесвам blush
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 15, 2007, 15:04:39 »

Браво на тези, които са ти шили роклята, picolina!!! А, да, роклята ти наистина е много хубава!!! girl_in_love
благодаря ти, Булечка, и аз много си я харесвам blush

 girl_wink good
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #25 -: януари 17, 2007, 18:11:03 »

Момичета много ви благодаря за всички списьци и сьвети страшно много ми помогнаха и всичко си свьрших докато бях в Бьлгария
Роклята в пьрвия магазин пьрвата която пробвах направо ми заспа и си я взех разкошна е ето и снимки на модела
А след това всичко останало си падна на мястото и ресторанта и ритуала, букета, халките, поканите, тортата, снимки и видео, оркестър ... общо взето всичко което трябваше да се направи вьв Варна го направихме и то за по малко от две седмици Остана ми само бельото и обувките но тях и от тук ще си ги намеря
Услугите на сватбена агенция не ми бяха нужни но сестра ми и майка ми ми помогнаха страшно много без тях определено не бих се справила
Сега остава само да се организира всичко за партито тук в Холандия но за това има още много време
Ще ви държа в течение и отново БЛАГОДАРЯ ВИ за всичко  give_rose

* poklqta.doc (105.5 KB - свалено 621 пъти.)
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #26 -: януари 17, 2007, 19:35:29 »

Здравей Слав
аз тъкмо се върнах от България и много ми се промениха плановете
решихме да сключим брак тук в Холандия и в България да направим църковен и в такъв случай ни трябва само свидетелството за брак от Холандия но да ти кажа и от това се отказах защото от църквата настояваха той или да се кръсти или да подаде молба до метрополията за разрешение да сключи брак с православна христианка и да подпише декларация в която се казва че ние се задължаваме да си отглеждаме децата като православни христиани и това само по себе си не ме подразни толкова много колкото тона и начина по който ми го казаха
Едва ли не аз извършвам грях като се омъжвам за католик който в техните очи е избягал от правата вяра (това бяха точните думи)  Oh my ... аз просто не могах да повярвам че един свещенник може да ми говори по този начин пък и се ядосвам че изискват толкова много в крайна сметка той си е христианин не е като да е мисулманин тогава по бих го разбрала но между католиците и православните христиани няма почти никаква разлика и затова се ядосах и се отказах
Сега сме решили да си сключим брак тук в Холандия и там пак да направим същото в ритуалната зала те го водят един вид театът при което ритуалът си остава същият но не е наистина ами за шоуто да кажем
колкото до документите които ще ви трябват това са стандартни за всички държави документи свидетелство за гражданско положение, свидетелство за раждане, годна лична карта, документ за местоживеене ако даденият човек живее в друга дуржава от тази в която сключвате брак с изключение на държавите в евро съюза а доколкото знам медицинско се изисква само в България
Най голомият проблем с тези документи е не че трабва да си ги извадиш а че всички те трябва да се преведът и легализират което отнема около седмица и струва около 60 лв на документ така че сам си прави сметката кое ти е по изгодно на мен ми се видяха пари хвърлени на вятура имаики предвид че ние така или иначе ще си сключим брак и тук
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 17, 2007, 21:09:36 »

nev4e, роклята е страхотна!!! girl_wink

И аз пробвах същатата рокля, когато си търсех за мен!!! наистина заспива и модела е чудесен!!! CHEERS
Активен
Basiltije
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #28 -: януари 20, 2007, 13:10:11 »

Здравейте мили момичета,
Аз имам почти същият въпрос. Какви са необчодимите документи за сключване на брак /в моя случай Белгия/ в чужбина. Обмисляме варианта за тук и за БГ. Има ли промени след като сме вече в ЕС, тук явно още не са много наясно... до сега получихме няколко различни отговора от общината. Моля ако някои има повече информация нека сподели.
Предварително благодаря Cray
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #29 -: януари 20, 2007, 14:39:39 »

както писах и ппеди за мен най добрия вариант е да се склзчи брак в Белгия (в твоя случай) в следствие документа който ти се издава при брак да се легализара в БГ и там да се направи пак брак в ритуална зала в БГ някъде при което ритуалът си остава същият но не е наистина (защото официално вие вече сте женени) а като на театър
а иначе всичко е възможно и в двете държави стига да не ти пука че ще се охарчиш за легализиране на документи
за граждански в БГ
валидна лична карта
свидетелство за гражданско положение
акт за раждане
медицинско (което е по добре да се направи в БГ)
за църковен
по добре е да си го направите в белгия защото ако той е католик ( което предполагам е ) трябва да се кръсти в БГ а в католическата църква ще може и без да се налага да се кръстиш

ако има още нещо пиши ще се радвам да помогна  bye
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines