Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 20:03:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230715 пъти)
 
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #390 -: юли 17, 2014, 10:00:19 »

Аз чакам в момента Кристал Палас София да ми дадат размери/снимки на овалната маса, която ми предложиха, защото не е една от стандартните за ресторанта, а някаква специална... Обаче 2 имейла и 3 дни по-късно няма отговор... Преди отговаряха много бързо, най-късно до ден и сега взе да ми става леко напрегнато.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #391 -: юли 17, 2014, 11:00:27 »

Здравейте и днес, ами аз например няма как да сменя тия които не ми отговарят защото съм платила капаро и сега няма как да търся нови хора. Просто няма време и са заети. Даже и с ресторанта и местата имам проблем, не знам как може само да търсят пари, а в крайна сметка не предлагат това, което претендират да предлагат.
Надявам се като си отида да няма неприятни изненади, че това с ресторанта ми е най-големия проблем.
Иначе и аз почти съм готова и само остават неща, които да направим на място.
Radiant браво на теб и размери на маса ще имаш, аз даже не знам дали така както искам да са масите може да стане, за размери е прекалено секретна информация явно  blum
Последно си бях помислила и нашата маса да е кръгла, ама знам ли дали може и дали няма да кажат, че те решават а не аз. Ако видите схемата....на ръка направена с чертички и цифри. По нескопосано не може да бъде.
« Последна редакция: юли 17, 2014, 11:05:05 от greta85 » Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #392 -: юли 17, 2014, 11:13:22 »

Размери ще имам ако благоволят да ми ги дата хехе... чакам си и аз отговора....
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: юли 17, 2014, 11:19:25 »

А кои са вашите ресторанти?  Мен размери не ме горяха и с агентка Wink
Като цяло аз също нямаше кой да ангажирам в България с моята сватба и затова първото,  което направих е да си наема агенция за цялостна организация и не съжалявам.
На ресторантите сега им е сезона на сватбите и са заети, ако наистина са ви спешни въпросите или ви тормозят се обадете.  С имейла колкото повече чакате,  толкова повече намалява шанса за отговор,  защото машият се губи в десетки  нови
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #394 -: юли 17, 2014, 11:32:09 »

Ами моят е в Търново, но както вече коментирах, не ми дадоха възможност да говоря с управителя....Моят е-майл е написан през март мисля че беше. До днес никакъв отговор. Разбирам,че са заети, но сватбите не са всеки ден и ресторант 4 звезди да няма някой, който се занимава с контактите с клиенти, ами не го разбирам. Така не печелят клиенти. Аз не чакам отговор веднага, ама не и никога да не го получа.
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #395 -: юли 17, 2014, 11:36:51 »

Ресторантът е малката зала в Кристал Палас София, без агенция сме, защото сватбата е за 22ма души с младоженците и е по-скоро семейно събиране.

Само че от скромно и непретенциозно събиране цялото чудо си прерастна в сватба, но в мини вариант и си има разни неща за доизбистряне.

Все пак не съжалявам, че сме без агенция, за сега поне успявам да се справя с организирането на грим, прическа, фото, торта, сладки, цветя и ресторант само по имейла и то бързо и безболезнено.. само размерът на масите се оказа леко проблемен за отговор... просто колкото повече наближава толкова повече някакви дреболии ти се струват супер важни girl_wink

Но ако бяхме 50+ човека агенцията щеше да е задължителна!
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: юли 17, 2014, 13:12:18 »

Ние и да искахме нямаше как да наемем агенция за цялостна организация на събитието - в Русе такива няма. Агенциите са само за декорацията. Но пък всичко е свързано и се препоръчват един друг. Аз в момента съм в очакване на отговор от страна на dj-я. Той ми е голямата мъка. Тъй като той ще е и водещ на сватбата исках да уточня с него традициите, които ще бъдат включени и поредността им по време на тържеството. За гостите от чужбина съм подготвила нещо като сценарий с традициите и обяснение кое какво е и защо се прави. Но реално не мога да го завърша без потвърждение от dj-я дали е така, дали не е така, той как работи и т.н. Може да ви изглежда леко несериозно, но след месец заминаваме на почивка, след това направо за България и няма да имам време да се занимавам с тези неща. За това гледам сега да свърша всички дреболии, от които все още има нужда.
Иначе от по-основните организационни ангажименти и на мен ми останаха предимно нещата, които трябва да уточним на място - менюто, вкуса на тортата, разпределението на масите, цветята...
Днес родителите ми ще ходят да гледат един класически автомобил, който мислехме евентуално да използваме за булченска кола... Мен лично ме притеснява това, че е много... СИН! Хахаха Та, да видим какво кажат като впечатление smile
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #397 -: юли 17, 2014, 13:26:17 »

Мама много искаше сватбата да е в Русе, за да уредяла тя всичко, но ние избрахме София.

В кой ресторант сте в Русе?
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #398 -: юли 17, 2014, 13:30:15 »

Ами и аз не сметнах за необходимо да наема агенция, леля ми ми помогна да отиде да запази дата и часовете за брака и ресторанта, ами то ако имах агенция при възникнал проблем пак би трябвало да се допита до мен и пак ние с младоженеца бихме го разрешили както можем, в смисъл, че агенцията няма да ни спести непредвиени обстоятелства. Единствено ми се струва добре когато няма никой от роднините да ти помогне. Относно броя на гостите, ами мисля, че всичко зависи от типа сватба, ако е за 22 или за 50, но е с ресторант и украса и подаръчета, абе всичко, по принцип броя на гостите трябва да го имаш предвид само при капацитета на ресторанта и евентуални нощувки, иначе другото си е едно и също за 20 и за 120. В крайна сметка всеки си знае за себе си, на един му е удобно с агенция за всичко, на друг не.Важното е да организираме събитието.  smile
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #399 -: юли 17, 2014, 13:34:59 »

До човек си е... Аз ако бях направила сватба за 50+ трябваше да мисля за декорация и на гостенските маси, тема на сватбата, кутия/книга за пожелания, диджей, водещ, видео оператор, ритуали по време на сватбата, еднакви рокли за шаферките и т.н.
Тези неща в момента не фигурират в плана ми, така че за мен би било по-разлино да сме 22 или до 25 да речем и да сме 30 или 50+.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #400 -: юли 17, 2014, 13:43:07 »

Е да, добре си го написала, да мислиш ти. На мен по интернет ми беше лесно да добия представа за качеството и професионализма на работа на фото и видео оператор и си ги наех аз, само леля ми им даде капаро, в смисал, че аз си комуникирах с тях.Наела  съм агентка само за украса и тя ми предложи дж, а иначе примерно кутия за пари, книга за пожелания и т.н. бих си купила като пристигна. Тема няма да имам, просто цвят на украсата. И май е това! А и форума много ми помогна, иначе сигурно бих била в тотално неведение.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: юли 17, 2014, 13:43:26 »

Radiant, в ресторанта на хотел Рига сме.
Дали с или без агенция аз смятам, че е въпрос на личен избор и на време, и на финанси, разбира се. Аз лично имам достатъчно свободно време да мога да си организирам нещата и без агенция. Също така, и родителите ми помагат много! Но доста от нещата сама си правих, както и доста от момичетата тук - покани, подаръчета за гости, книга за пожелания, роклите на шаферките... Мисля, че агенцията или конкретно сватбеният агент би дошъл в помощ точно в тези случаи, когато ние се оплакваме, че някой не ни отговаря на въпросите, но се притесняваме да сме по-настоятелни. На агентката няма да й пука толкова дали днес ще звънне на някой 2 пъти или ще му се обади 20 пъти. Това й е работата.
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #402 -: юли 17, 2014, 17:02:58 »

Не съм била в Рига от ранна детска възраст, то Рига е не просто ресторант или хотел, то е институция girl_wink girl_wink girl_wink

Ех Русе... Мило мое Русе, много ви се радвам, че там ще се жените! Може да се снимате на фона на Дунава около Рига, на детските площадки може да станат забавни снимки също... на фона на някой кораб, ако има акустирал.... Ех...
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: юли 17, 2014, 18:00:07 »

Radiant, благодаря ти за идеите! И на мен ми е много мило, че ще се оженим в Русе! Много си го обичам, там съм си вкъщи, макар и по стечение на обстоятелствата това да е градът, в който съм живяла най-малко, като време. smile
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #404 -: юли 17, 2014, 18:24:12 »

Искам да похваля Кристал Палас София, поне засега са много отзивчиви по мейла. Най-дълго им е отнемало 2 дни да ми отговорят и това беше само веднъж и то като ги зашеметих с въпрос за точна дължина на масата blush

Даже ми обещаха другата седмица и снимка да ми пратят на масата (която не е в еждневна употреба и не е кат ода могат да скокнат да я снимат набързо), да видим дали ще спазят.

Но да... засега съм доста доволна от комуникацията с тях give_rose
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines