Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 08:58:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230677 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #270 -: юли 12, 2010, 13:33:40 »

Сетих се и нещо друго  -а ако си задьржиш стария паспорт и се вьрнеш с него?

Но това официално в полицията не го казвай, трябва да кажеш, че си го изгубила.
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: юли 12, 2010, 14:19:40 »

Айде и аз да се включа като минала по този път...аз  направих точно така,казах да ми върнат стария паспорт и с него ,разбира се копие от гражданския брак и новия паспорт нямаше никакъв проблем на летището...а новите документи стават за 1 ден  на Мария Луиза до Лъвов most, доста са скъпи ,по мое време преди 2 години беше 250лв, ама като няма избор човек...аз го дадох сутринта в 8 и го взех вечерта в 16 часа...
така че сте успееш...при мен голямото бавене беше това че нашия брак беше сключен в Австрия и трябваше първо да се регистрира в БГ,да се издаде български акт за брак и това отнема нещо време в системата..ако вие подписвате там,няма да имаш проблем още на другия ден дори да си извадиш експресно паспорта...
Успех  give_rose и дано още е так че мойта инфомация е от точно 2 години все пак... pardon
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: юли 12, 2010, 14:26:01 »

пак аз ... girl_wink
Сега видях поста на Ина...

 В паспортното съвсем официално се попълва декларация че сте го върнеш някога когато ти си решиш ,аз май тогава писах края на 2011 или нещо такова ама служителката беше много мила и каза че е само проформа,съвсем официално ти го връщат,е дупчен и с печати май беше ама на летището върши работа...
така че хич не се притеснявай за тия неща ами се наслаждавай на останалите дни от поготовката Bravo
 
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #273 -: юли 12, 2010, 14:51:01 »

На мен в Благоевград отказаха да ми дадат стария паспорт и служителката ми каза, да сьм била казала, че е изгубен, сега било кьсно вече  pardon
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юли 12, 2010, 15:05:45 »

inaxastra, за WizzAir става дума. Ние говорихме с англоезичен оператор, но мисля, че си права и че ако се обадим на друг може и друго да ни кажат. Ще взема да го направя. Това за загубването на паспорта - официално няма ли глоби ако си го загубил?

marchela Много би било добре ако е така, както казваш, много би ни улеснило - стар, нов паспорт, акт за брак и хайде на летището. Ама най-ме притеснява ако нещо ми се запънат там... какво ще правим?  girl_impossible Затова не ми се оставя на случайността. А виж колко интересно - на теб са ти казали, че могат да ти дадат староя паспорт, а на Ина не...  shok Как може всеки различно да си талкува правилата, много са ми странни тези от паспортното...  huhhuh.gif
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #275 -: юли 12, 2010, 15:10:32 »

Има глоба, но доколкото си спомням е минимална. Попьлва се и декларация за това, че е загубен.
Иначе ние бяхме или с Бьлгария или с Франс еьр (не си спомнямм точно) и може би заради това нямаше проблем.

Ма то де факто паспорта ти го гледа повече митницата, отколкото самия персонал. Иначе добре си спомням и аз колко се бях притеснила покрай тая история  girl_impossible
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: юли 12, 2010, 15:14:26 »

Еми точно затова трябва да се пита винаги и по 100 пъти да се ходи защото нищо не е сигурно...

Защото те са малко като цьрквите-всеки "поп" различно казва  pardon

Това много ми хареса ама за жалост все още си е точно така  crazy

Май най-добре питайте на летището в София защото това ти трябва на паспорт-контрола дефакто ...аз няколко пъти вече съм вадила експресен Паспорт там на Мария Луиза и винаги съм си искала стария ,я за визи или нещо друго..хич не обичам да и го взимат и винаги са ми го давали...може би най добре и там някой да мине от вашите например и да пита на място за да си сигурна...
успех ,ще видиш че всичко сте мине без притеснения  weddingday
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: юли 12, 2010, 15:19:45 »

Страшно много ви благодаря момичета, marchela, inaxastra!  give_rose
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #278 -: юли 12, 2010, 15:20:12 »

И аз да се включа по въпроса. Моя колежка, наскоро се омъжи и имаше същия проблем и я разпитах подробно. На летището в София са и искали документ за сключен брак и копие от стария паспорт. Било е достатъчно. Летяла е с Луфтханза.

За паспорта, аз също си пазех стария, защото имах валидни визи в него, и сега в този също имам и ще искам да ми го върнат. Във Варна не е проблем да ти върнат стария паспорт , но само ако имаш валидна виза
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юли 12, 2010, 15:41:46 »

Ariel, на мен са ми давали така стария паспорт, но изрично казах още при подаването на документите за новия, че ще ми трябва. Това беше още по времето, когато ни трябваха студентски визи за Германия, т.е. на мен ми трябваше визата вътре.
Освен това, имай предвид, че в момента е някакъв хаос с издаването на новите паспорти. Системата често блокира и дори да платиш за експресна поръчка (8 ч), не е сигурно, че срокът ще бъде спазен. Аз на твое място бих пътувала с личната карта – в рамките на ЕС това е ок, освен това доколкото знам за личните карти не се използва системата с биометричните данни, която се ползва за издаването на паспортите. Съответно, дори паспортът ти да не излезе навреме, личната карта вероятно ще е готова по-бързо и ще можеш да си пътуваш с нея.
А да, и задължително питайте на летище София, но и на вашето летище, където ще пристигнете. Все пак там също минавате паспортна проверка. Авиолиниите са малко ненаясно, но летищните власти трябва да знаят.

Сега виждам, че Dinna е писала горе-долу същото, сори, че повтарям, но вече го написах. smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: юли 13, 2010, 12:07:37 »

Dinna, asseto, благодаря ви много!

asseto, сигурна ли си, че за личните карти не се ползват биометрични данни? Мисля, че за паспорти и за лични карти са тези нови правила, но не и за шофьорски книжки. Това поне съм чувала.  pardon

Аз се обадих пак на авиокомпанията, но този път на български оператор и ми казаха съвсем друго от първия ни разговор с англоезичен оператор. Казаха ни да си запазим полета на моминското ми име, а когато знаем имаме ли новите документи с новото име да сканираме двата паспорта и акта за брак, да им ги пратим и на база на това те ще ни променят резервацията. Но това може да стане само ако не ползваме уеб чекиране, защото след чек ин вече нищо не може да се променя!  good Ама направо не е истина колко различна информация можеш да получиш от една и съща компания!!!  angry
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юли 13, 2010, 12:29:52 »

Ariel, не съм 100 процента сигурна, но ще проверя. Иначе това, което са ти казали сега, звучи най-логично. Все пак по целия свят хората си резервират билети, за сватбено пътешествие да речем, още преди сватбата.
Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #282 -: юли 13, 2010, 14:01:14 »

Момичетааааааа да жи се похжаля с моето майле официално сме семейство по американските закони  Bravo Беше голямо шоу, но тук поне става барзо срещу $ 50 и след 3 мин бяхме официално жененииииии  yahoo Сега обаче имам проблем ще си вляза в БГ абсолутно нелегална  funnytooth личната ми карта е изтекла на 5.5.2010 а паспорта ми изтича 10 дни преди да вляза в БГ  laugh С тази сватба така сам се ошашавила че савсем сам забравила. Някои има ли си на идея на митница ще имам ли проблем ? Защото аз вазнамерявам с американския паспорт да вляза. А при изтекла ли4на карта мога ли новата експресно да я изкарам? Ужас просто  pardon как сам се подредила. Аз и не вазнамерява задграничен паспорт да си вадя ваобще, те и без това изобщо не ми го искат като си летим за САЩ.  А иначе за организацията почти сме готови, остават цветята да се уточнят с агенцията и халките като се рпиберем ........
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: юли 13, 2010, 14:22:43 »

Ох, VeniNY, не искам да те плаша, но това с документите си е доста сериозно според мен. Остави, че за изтекъл паспорт и неподновен сигурно ще искат да плащаш глоба, но какво ще ти кажат на летището и въобще ще те пуснат ли... не знам. Още повече, че става дума за САЩ, а не за ЕС. Ние когато пътувахме до София преди две седмици ни погледнаха паспортите и отбелязаха, че скоро ще им изтече срокът - а той изтича края на октомври, което според мен не е много скоро! Но те съвсем сериозно си ни предупредиха да го имаме предвид, а дори не сме излизали от ЕС. Дано не съм лош пророк, но за летища и документи много внимавам да не изпусна срокове или нещо!

Честито за сватбата младо семейство!
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: юли 13, 2010, 14:56:24 »

VeniNY, честито! Много години любов и семейно щастие ви пожелавам!

На въпроса ти – щом имаш и американски паспорт, може би би могла да влезеш с него. С българските документи със сигурност няма да можеш, ще ти направят сериозен проблем според мен.
Обаче не знам за американци изискват ли се визи за България. Т.е. да не се получи гаф, че да ти трябва виза, за да си влезеш в БГ. Не съм хич наясно с визовия режим с Щатите, та може и голяма глупост да пиша в момента, но по-добре го провери това на страниците на посолствата.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines