Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 10:28:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230681 пъти)
 
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юни 14, 2010, 10:18:05 »

Dinna мен можеш да ме числиш към хората които се разплакаха, нищо че не съм била там!!!!! Sunshine Тази приказна история ме разчувства толкова много. И колко е лестно да направиш един момент незабравимт с един малък, но много мил жест  heart heart heart
Пожелавам ви много такива красиви моменти и занапред  rains
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: юни 15, 2010, 11:32:23 »

Преди време исках да похваля мениджъра на ресторанта в Грийнвил, че единствено той от всички, които контактирах по мейла, си правеше труда да ми отговори бързо и изчерпателно. Дори в началото сме разменяли по 3-4 мейла за един ден. Имаше ресторанти (уж хубави, от типа на този в х-л Вега), които така и никога не ми отговориха, въпреки напомнянията от моя страна, както и други, на които им трябваше една седмица и напомняне, за да реагират.
Откакто резервирахме р-та на Грийнвил обаче, техният мениджър също занемари комуникацията. Става въпрос за неотговаряне на мейли, за невдигане на телефона дни наред (докато си бяхме в България) и подобни. Просто се чудя, защо хората в този бизнес в България подценяват комуникацията до такава степен. Не са свикнали, намират го за излишно или тепърва се учат?

Тази тема мен лично ме вълнува доста, тъй като организирайки сватбата си от чужбина, ми се налага да контактувам с изпълнителите основно по мейла. Какви са вашите впечатления дотук?
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: юни 15, 2010, 17:29:52 »

Мога да кажа, при мен стоят нещата по същият начин. Аз трябваше да чакам за пръчка на поканите и печатане общо 6 месеца, и поне 10 пъти разхождания на майка ми (а точно това се опитвах да избегна), над 20 телефонни разговора и т.н. При което се бях ядосала, и бях изпратила имейл в който стоеше,че за мен това е некорекно и най-вече непрофесионално. И как мислите се реагира от другата страна - жената се убиди жестоко  funnytooth Е такива неща не можеш да обясниш на предприемача в Бг (поне на повечето), затова го приемам вече с усмивка и продължавам напред. Не се ядосвайте- това си е „кутурен шок“  pleasantry pardon
Но пък си има и сериозни фирми, напримерно съм много доволна от фирмата ни за превод и легализация. Много коректни и бързи в отговорите. Работата им много добре свътшена. В Бг се задвижват нещата, но ...... бавно.
« Последна редакция: юни 15, 2010, 17:36:33 от anelcka80 » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: юни 16, 2010, 21:09:33 »

Ами какво да ви кажа момичета, така е! Истината е, че веднъж щом им станеш клиент и вече не си от такова значение, защото си им "сигурен". Но в това поне има някаква логика, макар да си е чиста бай ганьовщина. Това, което ме изумява обаче е самочувствието на някои изпълнители и заведения, които още преди да си им станал клиент се държат арогантно и дори не отговарят на запитвания. За мен като човек живеещ в чужбина и организиращ сватбата си от разстояние, комуникацията по имейл е основният начин да кореспондирам и това си е просто излагация. Ами че ако не желаеш да отговаряш на запитвания по интернет, не го публикувай този имейл на сайта си, толкова ли е трудно?!
Активен
stefana
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #244 -: юни 21, 2010, 14:50:04 »

Здравейте момичета!
Аз съм нова във форума и още се опитвам да се ориентирам. Но като чета вашите постинги много се успокоявам, че има и други момичета като мен с годеник от чужбина. Ние почваме тепърва да планираме нашата сватба, още нямаме дата но се опитваме поне грубо да си представим как може да протече всичко. Силно се надявам да може да ми помигнете със съвети, като гледам доста от вас са минали по същия път, който и на нас ни предстои.
Ние живеем в Германия и смятаме есента да сключим граждански брак тук със семействата и кумовете, а църковен брак в България някъде средата на Май 2011. Имаме доста приятели в Германия, както немци, така и българи, които живеят тук. Така че половината от гостите ни ще дойдат от чужбина. За мястото на сватбата още не сме се уточнили, аз съм родом от Пловдив, но си мечтая да се омъжа някъде на морето (може би Обзор, тъй като там родителите ми имат къща).
Ако имате подобни впечатления или при вас е била подобна ситуациата - моля споделете!!! Ще съм благодарна за всеки съвет, почвам даже малко да се притеснявам, че няма до мога да организирам всичко както трябва или ще забравя за някоя малка, но важна подробност.

Благодаря ви много!!!

Стефана
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: юни 21, 2010, 15:32:17 »

stefana, добре дошла при нас!
Не се притеснявай, има толкова момичета, които организират буквално по две сватби – една в чужбина, където живеят и още една в България. Попрочети назад из темата, разгледай и другите теми – за ресторанти, подизпълнители и т.н., има много ценна информация.
За сватбата в България би било добре, ако си наемеш агенция. Не мога да ти препоръчам конкретна, тъй като моята сватба още не е минала и няма да е коректно, но определено могат да свършат доста неща вместо теб. Точно за малките подробности ще се погрижат или пък ще те подсетят за тях. Родителите в повечето случаи също изявяват голямо желание да помагат, така че не се притеснявай, че нещо ще остане несвършено.  Wink
На първо време си подреди приоритетите, т.е. прецени кое е най-важно и с кое трябва да започнеш, какви документи ще ви трябват, за да се признае бракът от Германия в България и т.н.
Ако имаш конкретни въпроси, ще се радвам да помогна, аз също живея в Германия и макар че се омъжвам за българин, се надявам, че бих могла да ти бъда от полза. smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: юни 21, 2010, 15:51:01 »

stefana, добре дошла и от мен! Много се радвам, че групичката ни се увеличава!  chee Не се притеснявай, защото и аз в началото си мислех, че е непосилна задача да си организираш сватбата, камо ли пък от чужбина, но това абсолютно не е така. Форумът е много полезен, ще видиш. Започни с мястото на сватбата и приблизителна бройка на гостите, това ще ви ориентира към какъв тип ресторант трябва да се ориентирате. Тръгни по съответните теми и ефектът на лавината ще е налице.  blum Ресторантът е най-важната задачка от всичко, поне според мен, най-голяма част от бюджета отива за него, най-дълго време прекарвате там и е най-труден за запазване, църква и гражданско не са проблем. Успех ти желая!

А аз стягам багажа за София и утре пътуваме, яхвам метлата и да свършваме и поредните задачки по сватбата!  witch
Активен
stefana
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #247 -: юни 21, 2010, 17:19:52 »

Олеее, ама много сте бързи!!!!
мерси много за информацията! Ще разгледам предишните постинги и ще си направя аз една схемичка, кое, кога и как трябва да организирам. Ако имам някои въпроси от друго естество - ще се обърна пак към вас (а и е хубаво, когато някой друг споделя същата съдба)!
Желая ви успешни приготовления и по-малко стрес!

Стефана

Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #248 -: юни 27, 2010, 12:34:05 »

Момичета да попитам как сте? Аз леко почнах да се стресирам, защото остава по-малко от месец до сватбата.  girl_impossible

По-голямата част от нещата са свършени, но при нас повечето от гостите пристигат от чужбина и много ги мисля. И вие ли сте така?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: юни 27, 2010, 13:02:20 »

Хей, здрасти Dinna, и ние сме така, имаме 25-30 гости от чужбина, които ще пристигат на части и много ги мисля как ще се оправят. Приготвили сме им информация, която би била полезна, но то няма кой знае какво да направиш. Но не забравяй, че и те не са малки деца все пак, големи хора са и ще се оправят!
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: юни 28, 2010, 13:52:15 »

Ето ме и мен. Нашите гости ще са почти 100% българи, дори и да искам, вече няма как да поканя приятели немци, понеже бройката отдавна е превишена и то с много. Имах желанието да поканя няколко души колеги, както и една двойка симпатяги – бивша колежка и мъжа ѝ, но това за съжаление отпадна като вариант. Та ще имаме само един чужденец, бизнес партньор на свеки и тя ще си го пасе. В най-добрия случай ще му предоставя меню на английски, но тъй като тя си го е канила, тя да се оправя с него оттам нататък.
Иначе и мен почна да ме хваща треската, макар че ние имаме около месец и половина още.

Dinna, не се притеснявай, сигурна съм, че всичко ще е супер. Както е казала и Ariel, големи хора са.

Вашата дата кога беше точно, че нещо пак се оплетох?
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #251 -: юни 28, 2010, 15:11:01 »

Ariel, Asseto много ви благодаря, при нас 80 души пристигат от чужбина и затова, толкова ги мисля. Знам, че са големи хора, но ме питат за всичко от телефона за такси до контакти на детегледачка и затова почнах да се притеснявам.

Обаче май ще взема да се стегна и да не ги мисля толкова, че да не пропусна хубавата част от сватбата и без това вече препоръчах Lonely Planet:)

Благодаря ви пак give_rose

Asseto  сватбата е на 24 Юли yahoo
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: юни 28, 2010, 15:39:14 »

Абе девойко, ти агенция нямаш ли си? По принцип би трябвало те да са в състояние да се погрижат за тия неща. То не, че в България агенциите са цвете, но все пак...
При вас вярно са повечко хора. Но ще се справите, само не се изнервяй прекалено, както казваш, да не пропуснеш хубавата част от сватбата.  Wink
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юни 28, 2010, 18:06:28 »

Dinna, ако искаш да ти пратя файла, който ние (демек аз  blum) сме им приготвили на нашите хора? На английски е и съдържа най-важната информация, която сме решили, че ще им влезе в употреба, включително таксита, хотели, съвети, описание на ритуалите..... И сме им купили карти на София на латиница, на които сме обозначили по-хубавите места за хапване. Само кажи и ти го давам.  smile
Активен
sii_2003
Регистриран

Публикации: 6



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: юни 29, 2010, 16:38:04 »

 give_rose Здравейте и от мен.Аз вече съм госпожа Киркова Bravo и мога да споделя че всичко трябва да е изпипано до последния детаил.В албума ми има снимки ,може да погледнете,цялата украса и идеи са мое дело. Мога да помагам с идеи и други неща,сайта ми е в процес на обработка.Аз съм художничка и имам доста идеи за стил и ...тн за една сватба.Ако решите ми пишете на

Правилата на форума са за спазване!
« Последна редакция: юли 01, 2010, 04:43:36 от Teo » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines