Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 11:43:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230687 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #210 -: май 13, 2010, 19:08:48 »

О, да, щом са картон няма да минат  nea (ние вьтре имахме допьлнителен лист, на който се печата текста)
Дай ги на печатница да ти е мирна главата  good Иначе не от финансова гледна точка питах, а защото често чувам за ядове с грешки и шрифтове около поканите.

За цветята сьвет не мога да дам, хич не ми е силната страна  blush
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #211 -: май 13, 2010, 19:26:01 »

За какъв цвят рози става въпрос, може да ударим по едно рамо с въображение, опит и крадени снимки от нета?  blum Но имай предвид и че хортензията в България цъфти сега, незнам кога ти е датата, но да не се наложи да поръчвате холандска, защото тя доста ще оскъпи нещата... (казвам го с най-добри чувства, надявам се да не те засегна по някакъв начин...)
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #212 -: май 13, 2010, 22:57:08 »

Asseto стискам палци и за халките и костюма, а сега и за хортензията smile

Ariel сайта ви е супар браво! И аз прекарах над нашия 1 месец, даже и Lonely Planet четох , за да да препоръчам места извън Варна  blush Обаче се оказа много полезно за гостите, чак не очаквах smile
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #213 -: май 13, 2010, 23:22:47 »

Ariel, сайтът е страхотен!! Много ми хареса.  NO  Bravo

Кой шрифт ползваш за текста?
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: май 14, 2010, 10:25:23 »

inaxastra, поръчали сме повечко бройки и ще им дам първо няколко за проба. Ако объркат нещо въпреки това, ще ходят до Франция да ми купят нови...  blum
Денито, аз все такива цветя си избирам, един синчец бях харесала, сега и хортензията...  nea Ще се поръчва явно, какво да се прави. Те и розите ми казаха, че ги поръчват от Холандия, за да бъдели сигурни, че на деня ще имат каквото им трябва в каквито количества са необходими.
Розите са прасковено розови (не знам как другояче да ги опиша  blush).
Качвам в галерията един набързо нахвърлян колаж от снощи, който приблизително онагледява представата ми за цветовете на сватбата. Абстрахирайте се от гроздето, то е друга история.  smile
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #215 -: май 14, 2010, 12:24:13 »

На снимката в колажа хортензията има и розови цветчета, има един сорт, чийто цветове са изцяло зелени, мисля че те ще паснат по-добре. Със сигурност ще бъде късно септември за българска хортензия, но миналата година на 20.09 имаше все още изобилно български рози, така че не отхвърляйте с лека ръка тази възможност - все пак цената е поне два пъти по-ниска... Иначе за комбинацията зелени хортензии и прасковени рози ми попадна ето това (макар че тук розите са по-скоро розови, "голямата хортензия" е бяла, но все пак "малката" или май градинска я водят, не съм сигурна, е зелена) http://www.fromyouflowers.com/products/love_song.htm Ето и друго, но пак е по-скоро розово http://www.projectwedding.com/photo/browse?photo_to_show=2634&tag=green И още няколко http://www.projectwedding.com/photo/browse?photo_to_show=449531&tag=green&thumbs_page=15 http://www.projectwedding.com/photo/browse?photo_to_show=1183869&tag=green&thumbs_page=59 Дано ти помогнат...
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: май 14, 2010, 13:12:46 »

Благодаря, Дени! При мен цветът на розите няма да е точно прасковено, а нещо между розово и прасковено, така че линковете ти определено са ми от полза.
Иначе тези хортензии, които са със смесени цветове (зелено с леко розово, зелено с леко синьо) се водят antique, доколкото се ориентирах, на мен точно те повече ми допадат.
Оххх, сега сме в търсене и на оператор, нещо хич не се бях задействала по тоя въпрос до момента. И сега се усетих, че след седмица пътуваме, а нямам дори една среща с оператор досега, и предварителни уговорки нямаме. Ама така е, като се бори човек на сто фронта едновременно, все нещо остава недовършено...  GROAN
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: май 14, 2010, 14:55:51 »

tsvetentse1, благодаря ти мила!  blush Ами шрифтът на body текста е Verdana, един от малкото който се чете добре, когато е дребен. Пробвала съм и по-завъртяни шрифтове ама не се чете лесно, макар да е красиво. Иначе заглавията може да са по-завъртяни, моите Headings са със Century Gothic.

asseto, сори, че не мога да помогна с идеи за цветята, но съм такъв профан в това отношение, чак ме е срам... Но зелената хортензия е едно от цветята, които и аз съм си заплюла за сватбата и чета с интерес всичко, което споделяте.  smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: май 14, 2010, 16:29:22 »

Пак аз... сигурно вече ставам досадна, но този ми въпрос май е по-скоро за тук.  blush
Ariel, видях, че си писала в темата за грима, че си в контакт със Слав и Джулия Ангелова. Някаква идея как да се свържа с тях (освен по телефона разбира се)? В смисъл, не открих сайтове, цени и подобни, а и честно казано ми се иска да видя момичета, гримирани от тях, за да преценя дали стилът на съответния гримьор изобщо ми допада. Моето лице е супер капризно откъм грим, в смисъл дори съвсем малко да се прекали, изглеждам като клоун и това май ще ми е най-големият проблем – да открия за краткия ни престой в БГ "моя" гримьор.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: май 14, 2010, 16:50:30 »

Ще ти пиша на лични каквото знам!  smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: май 17, 2010, 14:41:54 »

Такааа... като гледам, половината постинги в тая тема са мои, ама... ето ме пак.
Я кажете, аз ли съм побъркана или една фирма, претендираща за качество и добро обслужване, в България наистина може да си позволи да подвежда с цените и то най-официално?
Визирам Филмова къща "Виктор Попов", които ми бяха фаворит за заснемане на сватбата. Имах предвид конкретен оператор от тяхната фирма и т.н.
Обявените на сайта им цени се оказва, че са без ДДС... това ОК, но никъде не го пише! Понеже разглеждах и сайта на конкурентна фирма с малко по-ниски цени, забелязах, че те си пишеха (макар и със ситни буквички), че цените им са без ДДС. И реших, че евентуално по-ниските им цени са камуфлаж и с ДДС излизат сравними с тези на Виктор Попов. Изпращайки запитване до Филмовата къща обаче, ми хрумна да попитам директно... и какво се оказва – техните цени и те така. Добре де, питам аз, не е ли редно това да бъде обявено още на сайта, където е ценовата листа? Или който се сети да пита, сети се, останалите се светват, чак като тръгнат да подписват договора...
Изобщо за мен е неприемливо да се обявяват цени без ДДС, тук в Германия не съм попадала на подобно нещо. Но като ги обявяват така, поне да дават пълното инфо. Може би аз съм прекалено "разглезена", но и така да е, пак ми се струва некоректно.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: май 17, 2010, 14:52:35 »

Асето, абсолютно си права да се ядосваш, по-принцип, ако не пише нищо, това значи, че цените са с ДДС, така е по закон
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: май 17, 2010, 15:06:41 »

Благодаря, roumyana, значи все пак грешката не е в моя телевизор...
Аз обаче съм пълен темерут в това отношение, нещо такова ми стига да ме откаже от нечии услуги. Това за мен е некоректен подход към клиента още от самото начало. Мразя такива изпълнения.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: май 17, 2010, 15:06:54 »

Напълно съм съгласна с roumyana! Как може? И то от фирма, която претендира да е най-добрата в България. Ами извинявам се много... А иначе господинът влиза да обижда недоволните си клиенти във форума в една друга тема и да заявява как фирмата му е единствена и неповторима! Няма ли начин да се сезират органите на реда - коя е агенцията, която следи за това?

Но въпросът е - ти какво ще правиш? Ще ползваш ли услугите им?
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #224 -: май 17, 2010, 15:23:23 »

  Сега се сещам какъв голям спор имаше със собственика на тази фирма. Като му четях мненията, останах с впечатления, че наистина е ощетената страна. Сайта им изглежда изключително смислено и добре направен, да не говорим колко коректно звучи всичко. И аз бях с хубави впечатления. Но нещо взеха да се натрупват уж "дребни и незначителни" пропуски  nea Наистина не е допустимо за фирма с такова реноме и самочувствие за високо качество  sad
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines