Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 12:51:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Организация на сватбата от чужбина!!!  (Прочетена 230695 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: май 08, 2010, 15:23:24 »

Хей Асе, все едно чета за себе си - и аз съм подготвила километричен имейл, и аз имам файл със задачите по дни! Controll freak, какво да ти кажа...  DANCE Кажи какво стана с костюма и халките?

Аз имам едно питане към вас момичета - сигурно и вие имате гости от чужбина и искате да улесните престоя им тук. Аз реших, че може би е добра идея да предоставим на чужденците в хотела туристическа карта на града с маркирани вътре местата за сватбата, а защо не и някои добри места за похапване докато са свободни. Обаче ето го и проблемът - никога не съм била турист в родния си град и си нямам и на идея откъде може да се закупят. Вие знаете ли?
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: май 08, 2010, 16:12:20 »

Здравей!
Идеата ти е много добра, и ние имахме гости от чужбина и те бяха много доволни че им дадохме туристически карти на София, сами си ходиха насам натам и ние така бяхме улеснени че няма как все да ги придружава човек!!! Bravo Аз съм изпуснала при теб за кой град става въпрос, но по принцип ги им по сергии за картички или централна поща!
А в самия хотел имаше една страхотна брошура на английски с музеи и ресторанти, която не беше много полезна защото те искаха например битов ресторант а както казваш ти и аз не съм била турист в родния си град та такива места хеч не ги знаех ....така че провери първо в хотела където ще настаните гостите, вероятно ще има такива брошури и карти!!!
И успех нататък в подготовката! give_rose
« Последна редакция: май 08, 2010, 16:14:30 от marchela » Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #197 -: май 08, 2010, 16:39:42 »

Ariel, идеята ти е наистина много добра и можеш да бъдеш сигурна, че гостите ще оценят жеста  good. Аз бях писала наскоро в една от другите теми, за да не се повтарям, ето тук: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,62.300.html
Не знам от кой град си, според мен в по-малките градове /извън София и туристическите обекти/ ще е по-трудно да се намери карта, и то на латиница, а за наличието й в хотели като безплатен бонус за гостите да не говорим ... Аз се бях разтърсила из Стара Загора и намерих в 1-2 по-големи книжарници карта на града с изписани имената на улиците на кирилица и латиница. И слава Богу, защото на повечето места, където питах, ми казваха, че не са чували да има карта на латиница  crazy. След това направихме копия само с частта с центъра на града, която ни интересуваше, и обозначихме кое къде е. Иначе за карти можеш да провериш също в: туристическото бюро /ако има такова в твоя град/, общината и на щандовете за вестници и списания. Успех! good
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: май 08, 2010, 17:45:43 »

Уф, и аз съм една... забравих да спомена града - за София става дума.  blush

Мили момичета marchela и melusina, много благодаря за страхотните идеи, които определено хвърлиха светлина в тунела. marchela, виж за централна поща не се бях сетила, много добра идея. А и ще проверя в хотела като ходим за пробна вечеря. melusina, точно такива карти са проблем предполагам заради латиницата, но щом си намерила се надявам и аз да имам този късмет! А и идеята за принтене само на най-важната част ми харесва.

Още веднъж благодаря, дано тази информация е полезна и за други момичета!
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: май 09, 2010, 14:38:17 »

Ние още не знаем дали ще имаме чужденци на сватбата (непридружени от българи  smile ), но информацията наистина е много полезна. Може да се възползвам и аз в последствие.
С костюма и халките не свършихме кой знае какво. Разглеждахме, мерихме (за пръв път и за двете неща  danceg ), но нищо не избрахме.
Поне моят човек видя, че няма да е толкова лесно да изберем нито костюм, нито халки, а той си мислеше, че и двете са лесни. За костюмите се оказва, че е между два номера – единият му е почти точно, но тесничък в раменете, другият му е категорично голям. Засега като първа стъпка е решил да поотслабне, пък като се върнем от България, ще търсим пак. Ще разгледаме и в София, може пък и там да намерим нещо.
За халките бяхме силно изненадани, че почти никой модел от изложените не ни стоеше добре.  sad На мен халка над 3-4 мм ми стои невероятно грубо, вярно, че пръстите ми са доста тънки, но не очаквах чак толкова... На неговите едри пръсти също не всичко стои, та... в крайна сметка само един класически изчистен модел харесахме. Аз си падам по такива, но моето момче беше решило, че иска нещо с повече детайли и остана малко неприятно изненадан.  sad
Другия уикенд се разбрахме да запиша час на друго място за костюм. Ако успеем да мерим халки междувременно, също няма да е лошо.
Стискайте палци!
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: май 11, 2010, 21:34:43 »

Стискаме! Ще си изберете, няма къде да ходите, споко! Важно е да сте хепи с избора, а не да се бърза.  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #201 -: май 11, 2010, 21:40:25 »

Асето, по вьпроса за халките, може като си изберете модел, да направите неговата 5мм, а твоята 3мм примерно. Така стои пропорционално и става един и сьщи модел, но за мьжка и женска рька.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: май 11, 2010, 22:05:31 »

Да, и ние така сме го замислили... Само да си изберем модел де.  pardon
Просто повечето, които са комбинация от бяло и жълто злато или пък имат някакви декоративни елементи, нещо хич не ни хареса как ни стоят. Все ще намерим нещо де, аз и без това харесвам доста изчистени модели, може пък някой такъв да е "нашият".
Момичетаааа, пристигнаха ми поканите!!! Страхотни са!!! Съвсем като на снимките от сайта, че дори и по-хубави!  yahoo
Нямам търпение вече да се прибираме и да задвижим и останалите неща.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: май 12, 2010, 15:38:20 »

Хей браво! Твоите покани са уникално сладки, много ме радват! В София ли ще ги надписвате или вече са надписани?
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: май 12, 2010, 16:05:10 »

Мерси, Ariel!  smile Не, нямаше как да ни ги надпишат, понеже ни трябват на кирилица. Агенцията ще се заеме с това, като се приберем след 10-тина дни.
Ох, голям кеф, вчера цяла вечер си ги гледах и им се радвах, като малко дете с нова играчка съм.  tease
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #205 -: май 12, 2010, 21:18:05 »

Асето, а защо не си ги напечатите сами ?  blush

Нашите бяха на три езика и сьответно си ги принтихме вкьщи  pardon
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #206 -: май 12, 2010, 21:54:19 »

Asseto   Bravo Поканите ви са много хубави smile А за халките и ние имахме вашия проблем относно широчината. Аз държах да са класически и накрая моята е с широчина от 1.9мм, а на приятеля ми 3мм, просто по широките не стояха нито на мен нито на него.

Хей Ariel, тъкмо се притесних къде се изгуби blum  Радвам се, че пак си тук girl_wink
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #207 -: май 12, 2010, 22:17:19 »

Eдна идея за чуждестранните гости (въпреки че не е задължително да е само за тях, може и за българските да се направи) Web Site! Ние в момента правим, имаме доста информация на него като карта на София (още не на 100%) със забележителностите, отбелязани на нея и с по няколко изречения. Поместили сме плана на сватбата, инфо за хотели, ресторанти, които сме посетили и можем да препоръчаме. Самата сватба ще се състои в един хотел, в който гостите имат 2 нощувки от нас, но за тези които ще останат по-дълго, може да искат да сменят хотела.. Имаме инфо за българските ястия, за думи и фрази, за българските народни танци, полезни телефони, книга за гости и др. Въобще може много да се направи. А и никак не е трудно - трябва да си свалите някой безплатен template от интернет и да си го персонализирате.
Отделно от страницата ще имаме и брошура, на която ще са поместени нещата от сайта, както и някои други неща, които не искахме да поместваме онлайн. Така че се надявам, че на гостите ще им е приятно в България и няма да се чувстват толкова като в чужда страна.  smile

Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: май 12, 2010, 23:22:24 »

Мерси Dinnagirl_wink Адски ми е кеф да съм сред вас, но напоследък ми беше напечено и нямах време за форума. Няма да се губя вече толкова!  blush

tsvetentse1, идеята ти е много хубава! Нашият уебсайт е готов вече от няколко месеца и е резултат от моят двуседмичен почти денонощен труд по Коледа! Но резултатът е чудесен, качвам снимки в галерията! Тъй като темата на сватбата е зелена, нямаше как сайтът да не е!  blush А и аз съм маниак на зеленото. Направихме го на английски, защото така и българи и холандци ще го разбират, а и не ми се правеше на два езика. Точно както tsvetentse1 каза, много неща могат да се напишат. Нашият е написан в доста шеговита форма и идеята е хората не само да получат информацията, но и да се забавляват. Това е моето малко произведение на изкуството! smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: май 13, 2010, 18:48:08 »

inaxastra, те са от картон и не знам дали ще минат през нашия домашен принтер. А и не съм убедена, че искам шрифтът да е точно черен, а вкъщи друг вариант нямаме. Ще им ги дам и да се оправят, кой знае колко за печат не би трябвало да ми искат.  pardon
Dinna, и аз предпочитам класически халки. Бях си харесала и други модели, има страшно красиви, но повечето от тях в България надали ще могат да ми ги направят, а тук ми излизат доста скъпи. Всъщност двуцветни търсихме заради моя човек, той настояваше. На мен много малко такива модели ми харесват.
Сега в събота имаме записани часове (навсякъде всичко с час в тоя Мюнхен  angry) пак и за костюм, и за халки, дано поне първото намерим...
Най-накрая писах и на моята агентка, тя горката отдавна ме чакаше. Сега имам дилема с цветята за украсата. Чудя се откъде да си купя няколко стръка хортензия, искам да пробвам различни цветове с определен цвят рози. Работя извън Мюнхен и докато се прибера вечер, цветарските сергии в центъра затворили. По цветарските магазини около нас има само в саксия, а и нещо цветовете им ми идват твърде ярки...

Това със сайта е супер идея, обаче аз съм твърде мързелива за такива неща, признавам си без бой. blush
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines